Zaloguj się, aby obserwować  
darth_16

Medieval 2: Total War: Temat Ogólny

5725 postów w tym temacie

Mimo, że mam dobre połączenie internetowe to mam okropne lagi podczas grania w Medievala po sieci. Rozgrywka jest niegrywalna, często też nie moge dołączyć do pola bitwy po potwierdzeniu przez graczy wszystkich ustawień. Jak rozwiązać ten problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2010 o 19:26, piotrekkj napisał:

Pomocy!!!

3 moje miasta zostały zbuntowane przez chłopów, co robić? Nie pomaga przeniesienie tam
stolicy


Po pierwsze obniż podatki w tych miastach, wysłanie członka rodziny królewskiej jako gubernatora, większy garnizon, no i stawiaj budynki zwiększające zadowolenie. Jak już masz buntowników w mieście to po ptokach i jedyne wyjście to pacyfikacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2010 o 08:42, piotrekkj napisał:

czyli co?


Jeśli to do mnie to na przyszłość używaj funkcji odpowiedz, pacyfikacja czyli odbicie miasta wojskiem i wyrżnięcie mieszkańców im ich mniej tym mniejsze ryzyko buntu. Ogólnie to sprawdź w zakładce osady przez co się ludzie buntują (jest taki pasek z symbolami) i staraj się zapewnić im to co chcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanko: Czy totalny noob w serii total war, może się zabierać za Medievala 2? EK leży na półce od 1,5 roku a ja się ciągle boję za to zabrać :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2010 o 13:17, m1szer napisał:

Pytanko: Czy totalny noob w serii total war, może się zabierać za Medievala 2? EK leży
na półce od 1,5 roku a ja się ciągle boję za to zabrać :).

Ja swoją przygodę z serią Total War, zacząłem właśnie od Medievala 2 i nie było tak strasznie jak myślałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2010 o 13:17, m1szer napisał:

Pytanko: Czy totalny noob w serii total war, może się zabierać za Medievala 2? EK leży
na półce od 1,5 roku a ja się ciągle boję za to zabrać :).

Spokojnie. Jakby to był Shogun/Medieval to miałbyś powody, ale M2 - na luzie możesz grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2010 o 13:35, Firefly94 napisał:

> Pytanko: Czy totalny noob w serii total war, może się zabierać za Medievala 2? EK
leży
> na półce od 1,5 roku a ja się ciągle boję za to zabrać :).
Spokojnie. Jakby to był Shogun/Medieval to miałbyś powody, ale M2 - na luzie możesz grać.


Ok dzięki, trzeba się będzie wreszcie zabrać. Chociaż nie wiem kiedy, chyba w grudniu jak w pracy wezmę wolne na święta :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja też mam pytanko

moje państwo(anglia) nawiedziła zaraza. Myślałem że przejdzie ale trwa już od 4 tur i zabrała mi 1200 wojska (i to nie chłopów tylko dobrego wojska) i jakieś 4000 ludzi. co robić bo nie długo u mnie kapłani i kupcy będą walczyć zamiast wojsk!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2010 o 12:08, piotrekkj napisał:

ja też mam pytanko

moje państwo(anglia) nawiedziła zaraza. Myślałem że przejdzie ale trwa już od 4 tur i
zabrała mi 1200 wojska (i to nie chłopów tylko dobrego wojska) i jakieś 4000 ludzi. co
robić bo nie długo u mnie kapłani i kupcy będą walczyć zamiast wojsk!

Nic nie poradzisz. Poza tym, wojski ginie chyba tylko w miastach, wiec wyślij ich gdzieś w pole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jakimi frakcjami najlepiej wam się gra w podstawce?
Bo ja gram Anglią ale nie za bardzo mi się podoba bo ma słabych włóczników i nie mogą robić muru włóczni, ale łucznicy angielscy są super. Raz miałem w zamku 750 wojska ( jakieś 4 oddziały wolnych łuczników parę konnicy, włóczników i piechoty ciężkiej zaatakował mnie Mediolan z 1300 ludźmi- 1100 na początek i 200 na posiłki i łucznicy moi przed dojściem do bramy tamtych zabili już 300 piechoty,a że przedtem tuż przed bramą postawiłem palisady(umiejętność łuczników) 3 oddziały ciężkiej konnicy prawie całe się na nią nadziały w szarży a reszta uciekła.
Tak, że już 480 miałem z głowy. Reszta wdarła się do środka i napotkała opór mojej piechoty(oni mieli tylko kuszników i włóczników bez mieczników więc dałem im radę). gdy już niedobitki ucziekły moje wojska (było jakieś 150 mieczników, konnicy i włóczników no i jeszcze 3 oddziały łuczników)wycofały się za 2 bramę, potem przyszły posiłki wroga ale nie mieli sprzętu oblężniczego (na szczęście bo posiłki to była ciężka piechota, kturej niedał bym rady gdyby się wdarła) i łucznicy moi wycieli ich w pień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2010 o 15:52, piotrekkj napisał:

jakimi frakcjami najlepiej wam się gra w podstawce?

Danią ofc! IMHO najlepsza nacja. Bardzo dobra piechota. Ogólnie wymiatają. (Sry, po prostu lubię potomków wikingów XD).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2010 o 19:10, Firefly94 napisał:

> jakimi frakcjami najlepiej wam się gra w podstawce?
Danią ofc! IMHO najlepsza nacja. Bardzo dobra piechota. Ogólnie wymiatają. (Sry, po prostu
lubię potomków wikingów XD).

a mi tatarami :P no i Francją bo mają solidną piechotę i dobrych kuszników :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy ktoś się orientuje czy Sycylia i Bizancjum posiadają w późniejszym okresie dostęp do lepszych statków umożliwiających im dopłynięcie do Ameryki? Bo wiem, że mają jakieś galery ale to raczej chyba po morzu śródziemnym tylko wystarcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2010 o 16:00, scarface85 napisał:

Mam pytanko czy ktoś się orientuje czy Sycylia i Bizancjum posiadają w późniejszym okresie
dostęp do lepszych statków umożliwiających im dopłynięcie do Ameryki? Bo wiem, że mają
jakieś galery ale to raczej chyba po morzu śródziemnym tylko wystarcza.


Każda frakcja ma taki typ statku, IIRC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
gram w Medka od dawna, ale bez dodatków, jakoś zawsze mi starczało. Niedawno zakupiłem dodatek `Królestwa` i przeszedłem na normalu Crusades. Udało mi się podbić całą mapę, w sumie gra mi się bardzo podobała, ale zapragnąłem więcej. Przeglądałem często ten wątek i widziałem jak pisaliście żeby koniecznie z modami grać. No właśnie i o to mnie chodzi. Szukam jakiegoś modu do Medieval II, w którym mapa będzie duża, przeciwnik inteligentniejszy (wiem że grałem na normalu, ale na wyższych poziomach byli mocniejsi, nie inteligentniejsi), żeby wszyscy wiązali różne sojusze, bo zazwyczaj to tworzą się 2 -3 grupy i tyle. A no ewentualnie nowa frakcja jakaś, ale mówię, wolałbym mapę Europy+bliski wchód i północ Afryki albo coś większego :) Mam nadziej że pomożecie.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować