Zaloguj się, aby obserwować  
darth_16

Medieval 2: Total War: Temat Ogólny

5725 postów w tym temacie

Czy jest jakiś sposób by polepszyć dyplomacje w podstawowej Wielkiej Kampanii? Mam na myśli jakąś drobną modyfikacje, która pozwoliłaby na przykład zawierać trwałe sojusze z komputerem, czy też uczynić słabe państwo wasalem (co normalnie jest niestety niemożliwe).
Aha, od razu mówie, że nie chce instalować kompletnych modyfikacji w stylu Stainless Steel...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy w multiplayerze zwykłego Medzia 2 można zagrać np. 2 graczy kontra 2 kompy? Potrzebny jakiś patch czy coś? Czy po prostu się nie da, bo próbowałem z kolegą na kompy zagrać ale nigdzie nie widzę opcji wstawienia botów. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorrki za mały off topic ale tutaj częściej ktoś zagląda

Obywatele Rzymu,

Przypominam (lub jak ktoś nie słyszał to: informuję) że do dzisiaj, do północy trwają zapisy do turniejów multi: Rome i Rome BI na http://forum.totalwar.org.pl/viewforum.php?f=296 . Zwłaszcza mile widziani chętni do turnieju BI. Wystarczy mieć konto na http://forum.totalwar.org.pl i zapoznać się z zasadami turnieju.

Wszystkim chętnym Senat i inni Obywatele Rzymu będą wdzięczni.


PS. Same rozgrywki rozpoczną się dopiero za kilka dni po rozlosowaniu grup oraz po umówieniu się na każdą bitwę więc jeszcze można potrenować (przypomnieć sobie) ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2010 o 16:33, Wakizashi napisał:

Czy jest jakiś sposób by polepszyć dyplomacje w podstawowej Wielkiej Kampanii? Mam na
myśli jakąś drobną modyfikacje, która pozwoliłaby na przykład zawierać trwałe sojusze
z komputerem, czy też uczynić słabe państwo wasalem (co normalnie jest niestety niemożliwe).
Aha, od razu mówie, że nie chce instalować kompletnych modyfikacji w stylu Stainless
Steel...



Niestety to chyba niemożliwe.

PS: Muszę się pochwalić. Ruś została moim wasalem. ALE dałem im 1 000 000 golda. Milion :P
Ciekawe na jak długo -.-
OOO Zapomniałem o tym, ze wasale placa podatek. Lol. W następna turę otrzymałem od nich 970 patoli ::P
Czyli cały ten wasalizm (jak zwal tak zwal) kosztował mnie jedyne 30k :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak gracie w tę pożal się Boże podstawkę, to nie ma co się dziwić. Ja w mniej niż miesiąc po zakupie gry przestałem grać w niezmodowaną wersję, bo po prostu nie mogłem jej już znieść!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2010 o 23:09, KuroNeko napisał:

Jak gracie w tę pożal się Boże podstawkę, to nie ma co się dziwić. Ja w mniej niż miesiąc
po zakupie gry przestałem grać w niezmodowaną wersję, bo po prostu nie mogłem jej już
znieść!


Stainless jest bardziej załosny niż podstawka.
Tury w heroesia 5 nawet tak dlugo nie trwaja.
Mod z Wladcy P{ierscieni tez mi sie nie podobal. Znasz jakies inne konkretne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2010 o 23:39, Jackal-pl napisał:

> Jak gracie w tę pożal się Boże podstawkę, to nie ma co się dziwić. Ja w mniej niż
miesiąc
> po zakupie gry przestałem grać w niezmodowaną wersję, bo po prostu nie mogłem jej
już
> znieść!

Stainless jest bardziej załosny niż podstawka.
Tury w heroesia 5 nawet tak dlugo nie trwaja.
Mod z Wladcy P{ierscieni tez mi sie nie podobal. Znasz jakies inne konkretne?

Osobiście gram w WWmwE i mi On wystarczy. Niby nie zmienia aż tak dużo, ale sojusze są trwalsze, mapa znacznie lepsza (np. Polska startuje z 4 regionami) i są 2 nowe frakcje na wschodzie. Trochę nowych jednostek.. Tylko niestety nie jest dopracowany i już nie będzie, bo prace zostały zawieszone :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2010 o 23:39, Jackal-pl napisał:

Stainless jest bardziej załosny niż podstawka.
Tury w heroesia 5 nawet tak dlugo nie trwaja.
Mod z Wladcy P{ierscieni tez mi sie nie podobal. Znasz jakies inne konkretne?


Dlatego właśnie chcialbym drobnie polepszyć podstawkę. Ja również gralem w Stainless Steel, w ktorym po prostu wszystkiego jest za dużo. Chyba twórcy zapomnieli, że nie liczy się liczba i jak najlepsza szczegółowość historyczna tylko po prostu grywalność.

BTW. Wie ktoś coś na temat zapowiadanego od dawna modu All under Heaven, rozgrywającego sie w Azji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2010 o 20:03, Wakizashi napisał:

Sorry za double, ale szperając po zasobach twcenter znalazłem drobną modyfikację poprawiającą
dyplomacje dla podstawowej kampanii. A oto link:
http://www.twcenter.net/forums/downloads.php?do=file&id=1109


Wystarczy scalic jeden folder z drugim? Chodzi o folder data. Żaden plik nie zostaje zamieniony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.12.2010 o 01:15, Jackal-pl napisał:

Wystarczy scalic jeden folder z drugim? Chodzi o folder data. Żaden plik nie zostaje
zamieniony...


Szczerze mówiąc nie wiem, nie próbowałem jeszcze tego użyć, ale patrząc po komentarzach wydaje się że powinno działać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam problem

Nie mogę grać , przez neta, ponieważ w kuluarach nie wyświetla mi się żadna gra. Co musze zrobić, żeby mógł się dołączyć do jakiejkolwiek gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2011 o 12:53, Mambol napisał:

mam problem

Nie mogę grać , przez neta, ponieważ w kuluarach nie wyświetla mi się żadna gra. Co musze
zrobić, żeby mógł się dołączyć do jakiejkolwiek gry?

Wgraj patch 1.2 a potem 1.3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące modu Third Age: Total War. Mianowicie ma ktoś sposób na Mumakile? Poza zmasowanym ostrzałem z balist i katapult ...

Spoiler

Gram Noldorami (High Elves) i rozniosłem Orki z Gundabadu oraz te z Gór Mglistych. Myślałem że Balrogi to był straszny przeciwnik. Udało mi się je rozstrzelać i posiekać armią złożoną z generała, dwóch jazd, 4 włóczników, 3 jednostek piechoty zbrojnej w miecze i tarcze i 10 łuczników (w tym 4 lekkich). Zmasowany ostrzał załatwił 7 Balrogów. Co prawda miały pod górkę, ale zawsze. Straciłem potem ponad 600 ludzi walcząc wręcz z 3 pozostałymi Balrogami ...

Walcząc z Haradem natrafiłem na armię z 2 jednostkami Mumakili, czyli też 10 sztuk. Bardzo podobną armią 10 moich jednostek łuczniczych - ponad 1100 chłopa wystrzeliło wszystkie strzały by zabić ... 4 Mumakile. Po tym jak rzuciłem się do walki wręcz pozostałych 6 radośnie stratowało mi armię. Lekko ktoś przegiął z tym projektem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem sporo jakoś dwa lata temu, teraz znowu naszła mnie chęć na medievala 2. Warto zakupić dodatek? Jeżeli go zainstaluje to nowe jednostki itd będą w nowych kampaniach czy również pojawią się w starych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2011 o 11:06, Nightdew napisał:

Grałem sporo jakoś dwa lata temu, teraz znowu naszła mnie chęć na medievala 2. Warto
zakupić dodatek? Jeżeli go zainstaluje to nowe jednostki itd będą w nowych kampaniach
czy również pojawią się w starych?

Warto. Te cztery nowe kampanie dają naprawdę sporo frajdy i wiele godzin grania. Mi dodatek starczył na cały miesiąc... przy czym skończyłem tylko 3 kampanie, zazwyczaj grając jedną nacją. Ile by mi zeszło jakbym chciał zagrać każdą z osobna...

Nowe jednostki i nację pojawiają się tylko w dodatkowych kampaniach. Jeśli chcesz zagrać nimi w starej kampanii (wielkiej, na mapie europy) musisz ściągnąć odpowiednie mody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze chciałem zapytać odnośnie ponownej instalacji. Został mi jakiś katalog 40 mb z savemi itd. Po prostu instalować do niego? Patchować będę musiał jeszcze raz? W jakiej kolejności najlepiej? Instaluje podstawkę, najnowszy patch, instalacja dodatku i najnowszy patch do dodatku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2011 o 14:17, Nightdew napisał:

A jeszcze chciałem zapytać odnośnie ponownej instalacji. Został mi jakiś katalog 40 mb
z savemi itd. Po prostu instalować do niego? Patchować będę musiał jeszcze raz? W jakiej
kolejności najlepiej? Instaluje podstawkę, najnowszy patch, instalacja dodatku i najnowszy
patch do dodatku?


Podstawka -> patch 1.2 -> podatek (przy instalacji dodatku od razu patchuje Ci podstawke do 1.3) -> 1.5 do dodatku. i to tyle ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować