Zaloguj się, aby obserwować  
darth_16

Medieval 2: Total War: Temat Ogólny

5725 postów w tym temacie

Dnia 15.02.2011 o 10:15, MarcusBrutus napisał:

> Zrobiłem coś nie tak?


Po pierwsze czy masz Medievala 2 na Steamie? Jeśli nie, to druga część instrukcji cię
nie obchodzi.
Po drugie czy masz zainstalowany dodatek Kingdoms? Jeśli nie, to nie zagrasz w tego moda.

Ja nie miałem żadnych problemów. Mam Medka2 plus Kingdoms jako samodzielną instalację
(bez STEAMu). Przeniosłem te trzy ściągnięte pliki do folderu gry i odpalałem. TATW zainstalował
się w osobnym katalogu obok kampanii Kingdoms - czyli SEGA\Medieval II Total War\mods\Third_Age.
Odpalam ze skrótu, czasem z płytki dodatku Kingdoms - wtedy pod czterema kampaniami dodatku
mam jeszcze jeden wybór: Third Age.


Udało się...okazało się, że nie uruchomiłem 2 części instalki...
Teraz już po wszystkim i ...działa;-)
Teraz jeszcze jedno pytanie...ile mam wsiąść wolnego w robocie?;-)
Raz jeszcze wielkie dzięki:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości - jest gdzieś jakaś lista jakie przydomki mogą dostać generałowie/królowie w grze? I co należy zrobić by je dostać?

Ostatnio mój król dostał przydomek "Strażnik" i jestem ciekawy skąd to się wzięło :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2011 o 20:32, Fatal-X napisał:

Tak z ciekawości - jest gdzieś jakaś lista jakie przydomki mogą dostać generałowie/królowie
w grze? I co należy zrobić by je dostać?

Ostatnio mój król dostał przydomek "Strażnik" i jestem ciekawy skąd to się wzięło :P.

Heh, mój raz miał "Skąpy" po tym jak uzbierałem chyba ze 200 tysięcy sztuk złota w kampanii zakonu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2011 o 19:59, Salwatorowiec napisał:

A waszym zdaniem ten Third Age: Total War to dobry modzik?

Jeżeli jesteś fanem Władcy Pierścieni, lubisz system Medka 2 i potrafisz docenić kunszt twórców moda, to jest on dla Ciebie. Jest doskonały;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2011 o 19:16, Woo-Cash napisał:

Czy da się jakoś zwiększyć realizm krucjat? Dlaczego biorą w nich udział państwa wschodnie,
a nie zachodnie?

Mówimy o podstawce? Nie mam dodatku, więc nie wiem jak tam się sprawy mają.
SI prowadzi resztę państw i ono decyduje czy dane państwo dołączy do krucjaty czy nie. SI opiera się na aktualnej sytuacji politycznej i militarnej w grze, a nie na prawdziwej historii średniowiecza. Każde katolickie państwo mogło dołączyć do krucjaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z instalacją Medka. Ściągnąłem go z direct2download i gdy klikam setup.exe wyskakuje mi coś takiego (obrazek). Odpalanie jako administrator i tryb zgodności z XP i Win 2000 nic nie daje. O co może chodzić?
Mam Win 7 Ultimate 64 bit

20110301200600

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2011 o 20:06, tomasz23 napisał:

Mam problem z instalacją Medka. Ściągnąłem go z direct2download i gdy klikam setup.exe
wyskakuje mi coś takiego (obrazek). Odpalanie jako administrator i tryb zgodności z XP
i Win 2000 nic nie daje. O co może chodzić?
Mam Win 7 Ultimate 64 bit



Pirat...!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2011 o 20:06, tomasz23 napisał:

Mam problem z instalacją Medka. Ściągnąłem go z direct2download i gdy klikam setup.exe
wyskakuje mi coś takiego (obrazek). Odpalanie jako administrator i tryb zgodności z XP
i Win 2000 nic nie daje. O co może chodzić?
Mam Win 7 Ultimate 64 bit


http://www.microsoft.com/windows/compatibility/windows-7/en-us/Details.aspx?type=Software&p=Medieval%20II%3A%20Total%20War&v=Sega&uid=1&l=en&pf=0π=5&s=america%27s%20army&os=64-bit

Instalowałeś w trybie zgodności z XP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, zauważyłem ostatnio, że Steam obsługuje Medieval II. Bardzo chciałem sobie ostatnio pograć ale płyta jest zjechana ostro i nie dam rady. Nie rejestrowałem gry w steamie i nie wiem gdzie ewentualnie jest klucz do steam. Czy tylko sort gier ostatni ma dostęp do steam? Bo mógłbym ściągnąć ze steama. Dzięki za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2011 o 20:04, Shadow1994 napisał:

Witam, zauważyłem ostatnio, że Steam obsługuje Medieval II. Bardzo chciałem sobie ostatnio
pograć ale płyta jest zjechana ostro i nie dam rady. Nie rejestrowałem gry w steamie
i nie wiem gdzie ewentualnie jest klucz do steam. Czy tylko sort gier ostatni ma dostęp
do steam? Bo mógłbym ściągnąć ze steama. Dzięki za odpowiedź


Medieval 2 w większości wydań jest grą samodzielną i nie wymaga STEAMa - nie ma więc klucza. Właściwie nie widziałem wydania pudełkowego z płytą które miało by klucz do tej platformy. Musiałbyś więc chyba kupić grę przez STEAMa, by tam grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda tak. Miałem twierdzę w której było mało ludzi, pomyślałem więc że zamienię ją sobie na miasto to wtedy będzie szybszy przyrost ludności. Kiedy ludności było na tyle dużo bym był usatysfakcjonowany(około 8k) okazało się że gdzieś zniknęła opcja zamiany miasta z powrotem w twierdzę. Dlaczego tak się stało i co teraz powinienem zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2011 o 21:22, Fatal-X napisał:

Sprawa wygląda tak. Miałem twierdzę w której było mało ludzi, pomyślałem więc że zamienię
ją sobie na miasto to wtedy będzie szybszy przyrost ludności. Kiedy ludności było na
tyle dużo bym był usatysfakcjonowany(około 8k) okazało się że gdzieś zniknęła opcja zamiany
miasta z powrotem w twierdzę. Dlaczego tak się stało i co teraz powinienem zrobić?


By dac przestrogę nowym, którzy nie wiedzą.
Osady na poziomie "miasto" ("city") lub wyższym NIE DA SIĘ przemienić w zamek/cytadelę/fortecę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2011 o 20:00, Firefly94 napisał:

Owszem, wymaga. :P

Fajnie by było, jakbym sprawdził zanim ściągnąłem 3 giga moda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2011 o 20:02, Madoc napisał:

> Owszem, wymaga. :P
Fajnie by było, jakbym sprawdził zanim ściągnąłem 3 giga moda.

A czy to problem kupić dodatek za 20zł? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie. Co się stanie z Państwem Papieskim po podbiciu ich ostatniego miasta (Rzymu)? Gram Maurami, zalałem całą Zachodnią Europę islamem, a ekskomunika w moim wypadku mi nie grozi. W Medieval''u 1 po podbiciu Państwa Kościelnego po kilku turach Papież powracał z wesołą gromadką w Rzymie. Czy w Medku 2 jest tak samo, czy spokojnie mogę zająć cały Półwysep Apeniński?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2011 o 21:42, damienthorn napisał:

Szybkie pytanie. Co się stanie z Państwem Papieskim po podbiciu ich ostatniego miasta
(Rzymu)? Gram Maurami, zalałem całą Zachodnią Europę islamem, a ekskomunika w moim wypadku
mi nie grozi. W Medieval''u 1 po podbiciu Państwa Kościelnego po kilku turach Papież
powracał z wesołą gromadką w Rzymie. Czy w Medku 2 jest tak samo, czy spokojnie mogę
zająć cały Półwysep Apeniński?

Z tego co wiem, to Papież poprosi jedno z chrześcijańskich państw o azyl, lub będzie się błąkał po świecie, bo PP nie da się zniszczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować