Zaloguj się, aby obserwować  
darth_16

Medieval 2: Total War: Temat Ogólny

5725 postów w tym temacie

Hmm, a nie da się Papieża zdjąć Assassynem jakimś? Bo zdaje się, że wtedy staje się figurką Biskupa, chociaż nigdy tego nie sprawdzałem, po prostu nie podbiłem Papiestwa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2011 o 11:19, Bambusek napisał:

Hmm, a nie da się Papieża zdjąć Assassynem jakimś? Bo zdaje się, że wtedy staje się figurką
Biskupa, chociaż nigdy tego nie sprawdzałem, po prostu nie podbiłem Papiestwa..

Jak zabije się papieża, to od razu zostaje wybrany nowy. I tak w kółko, a kardynałowie się nie skończą, bo ciągle są wybierani nowi. Jedyne wyjście, to wybrać frakcje muzułmańską i zniszczyć wszystkie państwa chrześcijańskie, może wtedy papa zniknie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja z papiestwem poradziłem sobie tak że podbiłem im Rzym, zabiłem papieża, a nowy pojawił się na okręcie Państwa Kościelnego. Zatopiłem okręt i kolejni papieże pojawiają się odtąd ciągle wokół podbitego Rzymu a nie w innych państwach chrześcijańskich. Na końcu zrobiłem tak że zapłaciłem nowemu papieżowi za wstrzymanie ognia>morderstwo=zdjęcie ekskomuniki>kolejna góra złota i mamy sojusz.
Czy gdybym grał muzułmanami i podbił/nawrócił wszystkie inne prowincje to ten przestałby się pojawiać? To tylko teoria dopóki ktoś tego nie potwierdzi. Postaram się o tym pamiętać kiedy zacznę kolejny podbój Europy ;).

A z innej beczki. Napotkałem przez czas gry trochę śmiesznych przydomków, członków świty, przedmiotów.

Święta Włócznia(inaczej Włócznia Przeznaczenia, mój generał znalazł ją po podbiciu Antiochu) - Włócznia którą przebito bok Chrystusa na krzyżu. Podobno kto ją posiada ma moc do podbicia całego świata ;). Ten kto ją straci....niemal natychmiast ginie :P. +2 do dowodzenia, +1 do pobożności
lol! Przypomniała mi się ta historia z Hitlerem...Podobno po objęciu władzy fuhrer wybrał się do Norymbergi i zabrał stamtąd Świętą Włócznię, a zginął zaledwie kilka godzin po tym kiedy amerykanie zdążyli ją odbić.
Awesome. Check it out - http://en.wikipedia.org/wiki/The_Spear_of_Destiny#Trevor_Ravenscroft

Pewna hiszpańska księżniczka miała...pas cnoty. Natychmiastowe skojarzenie z Robin Hood: Men in Tights.
http://www.youtube.com/watch?v=QUtdKm6lERQ&feature=related

W świcie mojego generała pojawiła się natrętna teściowa. U jeszcze innego to była "Wścibska Mamuśka" +1 do bezpieczeństwa osobistego :D.
Pewna księżniczka miała "Natrętnego zalotnika".

Dwóch generałów zdobyło przydomek "Lord Terroru", kozackie. Poza tym: Tyran, Okrutny, Przebiegły, Skąpy, Szalony, Strażnik(myślę że ten dostaje się jeśli dużo używa się szpiegów, przydomek Króla), Krzyżowiec(zawsze nadawany głównodowodzącemu generałowi po podbiciu celu krucjaty), pewna księżniczka miała przydomek "Snobka". Niestety nie pamiętam więcej ciekawych przydomków...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam zamiar kupić Medieval 2 Total War Złota Edycja z Topselllera. Możecie mi napisać czy ta gra chodzi na win7 i czy wersja z topsellera ma w sobie wgrane wszystkie patche? Do tej pory grałem w Rome TW i gra mi się podobała, kupiłem też pierwszego Medievala ale gry nie dało się uruchomić na xp :( Myśle więc, że czas najwyższy kupić 2 część, choć nie ukrywam że najbardziel zależy mi na kampaniach z dodatku i chyba na nich poprzestane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na win7 działa elegancko. Czy wersja z TS ma patche to nie wiem, ale obstawiam, że tak, bo z reguły gry z tej serii w patche są zaopatrzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2011 o 12:45, jarekao napisał:

Witam. Mam zamiar kupić Medieval 2 Total War Złota Edycja z Topselllera. Możecie mi napisać
czy ta gra chodzi na win7 i czy wersja z topsellera ma w sobie wgrane wszystkie patche?

Bez problemu mi działa na Windowsie 7. A z topsellera, mam tylko dodatek, i na płycie są już patche, wiec i w całej edycji muszą być. Zresztą bez patchy nie zainstaluje/uruchomi się dodatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2011 o 13:16, Pitej napisał:

Na win7 działa elegancko. Czy wersja z TS ma patche to nie wiem, ale obstawiam, że tak,
bo z reguły gry z tej serii w patche są zaopatrzone.


Właśnie dlatego wole poczekać aż niektóre gry spadną do tanich serii. Za małą kase mamy gre + dodatek i patche.
Dzięki Panowie za szybką odpowiedź, jutro skocze do Empiku po gre ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że dwa posty, ale rozwinę nieco swoją myśl:
Zainstalowałem mody: najpierw SS4.x potem DLV (oba mody w wersjach na podstawkę) oczywiście soobno w

D:\Program Files\Valve\Steam\SteamApps\common\medieval ii total war

gdy próbuję uruchomić, to włącza się zwykły Medieval II.
Może to nic ie zmienia ale od początku gry w Medka przy włączaniu wyskakuje mi koumunikat o błędzie związanymz framework .Net, jednak gra normalnie się odpala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2011 o 13:31, bezimienny45 napisał:

Może ktoś podrzucić link do moda odblokowującego Mongołów a raczej umożliwiającego grę
nimi. Z góry dzięki.

http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?t=192 -> tutaj masz wszystkie lepsze mody do tej gry- Polecam Third Age (wprowadza uniwersum LoTR''a, dwie długie kampanie, mnóstwo nowych jednostek, całe śródziemie do dyspozycji). A ten o którego Ci chodzi to chyba Regnum Coelis ale to jest po niemiecku tylko..:/
edit: Lub Stainless Stell, lecz nie wiem o ile powiększyli nacje grywalne, jednak mongołowie być powinni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stainless jest beznadziejnym modem. Podczas kiedy mija tura zdążysz zaparzyć sobie kawy i ja wypić.
Natomiast Third Age jest fajnym modem, dla każdego fana LOTRa pozycja obowiązkowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2011 o 10:40, Jackal-pl napisał:

Stainless jest beznadziejnym modem. Podczas kiedy mija tura zdążysz zaparzyć sobie kawy
i ja wypić.
Natomiast Third Age jest fajnym modem, dla każdego fana LOTRa pozycja obowiązkowa.

SS jest przez wielu uważany za najlepszego moda- ja jednak od niego wolę tylko Third Age;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2011 o 11:24, Bithda napisał:

> Stainless jest beznadziejnym modem. Podczas kiedy mija tura zdążysz zaparzyć sobie
kawy
> i ja wypić.
> Natomiast Third Age jest fajnym modem, dla każdego fana LOTRa pozycja obowiązkowa.

SS jest przez wielu uważany za najlepszego moda- ja jednak od niego wolę tylko Third
Age;)

Bellum Crucis jest zdecydowanie lepsze. Cała masa bardzo fajnych skryptów, nie najgorsza mapa(w prawdzie pozostawia sporo do życzenia, ale jest zdecydowanie lepsza niż ta z SS) i całkiem fajne jednostki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2011 o 19:38, Angar0 napisał:

Witam czy istnieje jakiś uniwersalny mod powiększający liczebne rozmiary oddziałów, mógł
by być kompatybilny z SS.

Powyżej 160 - nie. Nie da się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich:) Medievala 2 mam od 2 tygodni. Na pierwszy rzut oka (pierwszy tydzień) po namiętnym graniu w jedynkę, dwójka wydała mi się marzeniem porównywalnym z Shogunem2 (grałem w demo, wahałem się między M2TW a S2TW przy zakupie). Teraz dostrzegam już kilka mankamentów, ale nie o tym na razie...
Słuchajcie. Pytań mam mnóstwo. O sporej części już przeczytałem (kawał literatury tego jest:). Ale jedno na czasie, które mnie teraz w kampanii nurtuje... mianowicie: Czy macie jakieś sposoby na kreowanie w miastach i zamkach gildii, które rzeczywiście chcielibyście tam założyć?
Dla przykładu: przerwałem swoją dziewiczą kampanię Anglikami w 99 turze, ponieważ byłem niegodny zaufania, miałem problemy z zawarciem sojuszów (wiem, wiem... czytałem spostrzeżenia) i za nic nie mogłem naprawić stosunków z papą. Ogólnie było dobrze, acz ślimaczo, ale nadrobiłbym... W tamtej kampanii pierwszą gildię (złodziei) mogłem założyć w Londynie, mając już dom publiczny i pierwsze kroki w ogólnie pojętym szpiegostwie za sobą. Drugą gildię (drwali) zaproponowano mi w Caen, pomimo tego iż nie miałem tam nawet łuczarza drugiego stopnia, a wolnych łuczników robiłem w Nottingham z niezłymi kolczugami... Trochę w tedy mi mina skwaśniała. Później o zgrozo, na odwrót: w Nottingham powstaje gildia hodowców koni:/ Po podbiciu Edinburgha odziedziczyłem gildię teologów w 2. lub nawet 3. stopniu, którą to planowałem stworzyć w Yorku. No i były jeszcze dwie gildie odkrywców które powstały mi w w Brugii i Antwerpii... nie wiem, czy do czegoś przydatne na tym etapie kampanii?
Zacząłem od nowa. Sojusze z FR, PL, PP na dzień dobry. Od razu lepiej:) Po 35 turach, jestem w końcu rzetelny. Sojusze trwają, mimo że, graniczę bezpośrednio już z Polską (z Francją oczywiście od początku) kosztem Danii, Która to wyskoczyła do mojego sojusznika i została ekskomunikowana. Wysłałem dyplomatę, zobowiązałem się pomóc. Zdobyłem Hamburg, Magdeburg, Oslo i Szczecin. Ten ostatni oddałem w prezencie:) Stosunki urosły do rangi wspaniałe, lecz mimo to mój najlepszy dyplomata (8) nie mógł wynegocjować z królem polski (8) obustronnego dostępu wojskowego... Teraz (ok. 50 tura) przystałem na propozycję (w geście gruntowania dostępu z ich strony) dania Polsce dostępu wojskowego za śmieszne 2 x 700 florenów trybutu. Czy powinienem już coś podejrzewać?
Dodatkowo, w kwestii dyplomacji, jeżeli zaczynam widzieć, że coś się kroi w polityce względem mnie lub moich sojuszników, zrywam kontakty handlowe i sojusze (tak jak to miało miejsce z Hiszpanią), a żeby nie wzbudzać podejrzeń o hipokryzję i zdradę sojuszu i choć tura jeszcze młoda, to mam wrażenie, ze to wyraźnie pomaga. Co o tym myślicie?
Teraz jeszcze tylko sprawa gildii i kończę:) Zaryzykowałem odrzucenie gildii złodziei w Londku (mimo, że nie miałem tam burdello) i opłacało się! Planowana Gildia kupców powstała i już z wielką pompą została rozbudowana do 2. stopnia. Tylko w Londynie robiłem kupców i ekonomię na maksa. Jak stymulować teraz powstanie gildii drwali w Nottingam? Chcę mieć łuczników z Sherwood, ofz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2011 o 17:49, petechro napisał:

Witam wszystkich:) /cut/


Przede wszystkim: Dyplomacja w tej grze NIE JEST tak zaawansowana jak Ci się wydaje. Sojusze są nietrwałe a AI nie wie co to pomoc lub wdzięczność. AI dba tylko o to, by być bezpiecznym, samodzielnie. Jest bardzo uparte i otrzymanie zezwolenia na przekroczenie granic graniczy z cudem, jeśli nie zaoferujesz ogromnych sum florenów. Komputer ma tendencję do idiotycznego łamania sojuszy (blokowanie portów)
I bardzo dziwnych(prawie zawsze nieskutecznych) taktyk.

Gildie... teoretycznie, by wybudować daną gildię powinieneś rekrutować w mieście dane jednostki lub dużo budować(gildia wolnomularzy)
Aczkolwiek niektóre gildie z nieznanych powodów są dostępne i bez tego (jak wspomniana gildia złodziei).
Polecam rekrutować jednostki danego typu tam, gdzie chcesz mieć odpowiednią gildie.
jeśli będziesz rekrutował w Nottingham tylko łuczników, to po jakimś czasie dostaniesz stosowną propozycje.

Aczkolwiek na Twoim miejscu odpuściłbym sobie podstawkę i sięgnął po mody, zanim będziesz grą zbyt zawiedziony. Ja początkowo bardzo żałowałem kupienia gry, ponieważ byłem przyzwyczajony do jakości Romka, ale mody jakoś i ten szajs zrekompensowały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować