Zaloguj się, aby obserwować  
darth_16

Medieval 2: Total War: Temat Ogólny

5725 postów w tym temacie

witam i na wstępie sorry za "lamienie"
Padł mi system, jestem w "żałobie" bo dosłwonie wszystko potraciłem. Czy ktoś mógłby mi podać linka do moda z middle earth? Dawno nie korzystałem a chciałbym pograc a nić "świeżego nie umiem znaleść.
Dzięki i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2012 o 15:51, Pariah napisał:

> Chodzi o ten http://www.moddb.com/mods/third-age-total-war/downloads/third-age-total-war-20-part-1

> ?

Tak, toto, dzięki za przypomnienie nazwy. Jednak gdzieś jest chyba nowsza wersja (teraz
jak już mi przypomniałeś nazwę to sobie znajdę)
Dzięki raz jeszcze i pozdrawiam

Bardzo polecam tego moda, był czas kiedy myślałem, że nic mnie nie wciągnie jak Medieval 2 dopóki nie pobrałem 3A. Po prostu najlepszy mod na równi z Mrocznymi Tajemnicami w moim rankingu. Jeśli jesteś fanem LoTR''a- przyjemności płynące z rozgrywki odbierzesz podwójnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Może ktoś chętny na turniej multi? Turniej (a dokładniej liga) już trwa ale jakieś 2 miejsca się zwolniły i jeszcze chyba do końca przyszłego tygodnia można się zapisać choć lepiej się pospieszyć ;-)
Zasady:
http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=477&t=11186
http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=477&t=11187
Zapisy:
http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=477&t=11194&start=20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram w te część po raz pierwszy, prowadząc Anglię. Wszystko szło w miarę ok, a nagle papież ogłosił krucjatę. Do Morza Śródziemnego jeszcze nie dotarłem, nie po drodze mi opływanie całej Europy, poza tym jest wojna z Francją do dokończenia.

Czy mogę olać tę wyprawę? Jakie mogą być konsekwencje? Notowań z Watykanie najlepszych nie mam. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.11.2012 o 14:32, Kadaj napisał:

Czy mogę olać tę wyprawę? Jakie mogą być konsekwencje? Notowań z Watykanie najlepszych
nie mam. ;p


Możesz olać jeśli nie zależy Ci na zaliczeniu misji. Z tego co pamiętam wystarczy tylko do tej krucjaty dołączyć, nie musisz odrazu oblegać Jerozolimy. Ponadto jeśli już byś się zdecydował to armia "krzyżowców" będzie mogła przejść przez tereny państw chrześcijańskich przez nikogo nie niepokojona. Nie musisz też rekrutować niewiadomo jakiej armii wystarczy te minimum które Ci się wyświetli po tym jak najedziesz myszką na znaczek dołączenia do krucjaty, na miejscu możesz zrekrutować z najemników całkiem zgrabne armie (pod warunkiem, że stać się na utrzymanie armii najemców). A co do relacji z papiestwem - póki nie jesteś ekskomunikowany (może się to zdarzyć jeśli będziesz kontynuował wojnę z Francją) to wszystko jedno jaki masz poziom. Po ekskomunice możesz sam stać się celem krucjat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem trochę tej gry, mam niby dobrą politykę- na początku jadę farmy, kopalnie i ścieżki, wojsko do obrony granic itd. a mimo to po jakimś czasie ZERO dochodów. Handel niby prosperuje, kopalnie też, farmy na żywność są i ludzi przybywa, ale skąd kasę brać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2012 o 17:09, Bithda napisał:

Nie rozumiem trochę tej gry, mam niby dobrą politykę- na początku jadę farmy, kopalnie
i ścieżki, wojsko do obrony granic itd. a mimo to po jakimś czasie ZERO dochodów. Handel
niby prosperuje, kopalnie też, farmy na żywność są i ludzi przybywa, ale skąd kasę brać?


Za dużo armii/najemników (oni szczególnie ciągną kasę)/floty/straży miejskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2012 o 17:09, Bithda napisał:

Nie rozumiem trochę tej gry, mam niby dobrą politykę- na początku jadę farmy, kopalnie
i ścieżki, wojsko do obrony granic itd. a mimo to po jakimś czasie ZERO dochodów. Handel
niby prosperuje, kopalnie też, farmy na żywność są i ludzi przybywa, ale skąd kasę brać?


Po pierwsze: czy grasz w podstawkę, czy w moda (ostatnio pisałeś o Third Age)?
Po drugie: wrzuć jakiś screenshot, albo opisz jaśniej sytuację, bo inaczej można tylko ogólnie zgadywać.

Najprawdopodobniej masz za dużo wojska, być może używasz do służby garnizonowej drogich jednostek, może przychody zjada Ci korupcja - możliwych wyjaśnień jest sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

=

Dnia 05.11.2012 o 10:18, MarcusBrutus napisał:

Po pierwsze: czy grasz w podstawkę, czy w moda (ostatnio pisałeś o Third Age)?
Po drugie: wrzuć jakiś screenshot, albo opisz jaśniej sytuację, bo inaczej można tylko
ogólnie zgadywać.

Najprawdopodobniej masz za dużo wojska, być może używasz do służby garnizonowej drogich
jednostek, może przychody zjada Ci korupcja - możliwych wyjaśnień jest sporo.

To sam początek gry w normalnych warunkach, o screena to nie ma sensu bo to się pojawia po pół godzinie gry normalnie. Spróbuję inaczej do tego podejść.. Zbyt dużo wojska? Zostawiać samych kapitanów w miastach a reszte wojska do jednego garnizonu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2012 o 15:33, Bithda napisał:

To sam początek gry w normalnych warunkach, o screena to nie ma sensu bo to się pojawia
po pół godzinie gry normalnie. Spróbuję inaczej do tego podejść.. Zbyt dużo wojska? Zostawiać
samych kapitanów w miastach a reszte wojska do jednego garnizonu?


Jak, pisał kolega MarcusBrutus najprawdopodobniej chodzi o armię (jest to w każdym bądź razie najczęstsza przyczyna) przjrzyj się dokładnie (lub zrób screenshota) z zakładki z zarobkami/ wydatkami. Zebranie wojska w jednym garnizonie nic nie da za bardzo. Musiałbyś podbić coś nowego, by przychody przewyższyły wydatki, lub ew rozwiązać część oddziałów. Alternatywnie, możesz prosić papieża o jakąś krucjatkę i wysłać ich do "afganistanu" ;) na chwalebną śmierć. Poddźwignie Ci się troszkę uznanie u papieża a i osłabisz troszkę sąsiadów, którzy będą zmuszeni dołączyć się do krucjaty jeśli chcą pozostać w dobrych stosunkach z kościołem)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2012 o 14:32, Kadaj napisał:

Czy mogę olać tę wyprawę? Jakie mogą być konsekwencje? Notowań z Watykanie najlepszych
nie mam. ;p


Jeśli olejesz, to notowania spadną. Jak masz już bardzo niskie to grozi Ci ekskomunika i ew ktoś może ogłosić krucjatę na Ciebie :) O ile dobrze pamiętam (gram na zmodowanych więc mam inaczej) armie na krucjaty są szybkie i bardzo tanie w utrzymaniu. Wyślij tam jakąś "delegację" lądem i będziesz miał spokój (krucjaty mają gwarantowane przejście przez państwa katolickie)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to jestem fuksiarzem tysiąclecia, bo olałem wezwanie papieża, kontynuowałem wojnę z Francją i w pewnym momencie sam oberwałem krucjatą na Tuluzę, po czym papie się zmarło w następnej rundzie. xD

Rozbiłem Hiszpanów (siedzą już tylko w jednej prowincji w Afryce, cały Półwysep Iberyjski mój) i Duńczyków (nie chciałem z nimi walczyć, ale mieli sojusz z Hiszpanią i mi wypowiedzieli wojnę), ustalając wschodnie granice imperium na Odrze (z jednym małym wyjątkiem, o którym zaraz) i sięgając po Mediolan na południu.

Ostatnim miastem, w którym ostatecznie pokonałem Duńczyków, był Szczecin i to z nim wiąże się zabawna historia. Mając sojusz z Rosją i Polską (i nie chcąc za bardzo się pchać w tamte rejony, więc jakby co zastanawiałem się nawet nad sprzedaniem prowincji) zostawiłem tam tylko 2 odziały, kierując główne siły na południe Europy. No i miasto zdobyli Węgrzy (małe państewko z 3 prowincjami z dala od moich granic), którzy przekicali sobie całą armią przez Polskę. No lol.

PS Gdzieś na wschodzie hasają sobie od dłuższego czasu Mongołowie. Powinno mnie to obchodzić? ;p


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

OK, małe wyjaśnienie co do finansów. Po pierwsze każdy gracz powinien sprawdzać zakładkę/screen traktujący o finansach swego państwa. Załączę swój z rozgrywki w Stainless Steel 6.4.

Jak widać moje wydatki są (za poprzednią turę) nieco wyższe od przychodów, a to wynika z faktu że oprócz kosztów utrzymania wojska, generałów i agentów, oraz strat wynikających z korupcji poniosłem dodatkowo koszty bo rekrutowałem nowe jednostki i budowałem nowy budynki. Gdybym tego nie zrobił mój skarbiec powiększył by się o jakieś 4400 florenów. Oczywiście mam spory zapas więc stać mnie i na rekrutację i na rozbudowę ;) Zapas ten jednak wziął się stąd że rozsądnie balansowałem wydatki na armię oraz na rozbudowę miast i zamków, tak by przynosiły więcej dochodu.

Jeśli gracz nie uważa, bardzo łatwo może się wpędzić w stan, gdzie same koszty utrzymania wojska i płace przewyższają dochody - wystarczy rekrutować trzy dobre jednostki (na początku rozgrywki głównie najemników) by stałe koszty utrzymania wojska powiększyły się o tysiąc florenów, płatnych co turę. Kilka takich rekrutacji i mamy co prawda ładną armię, ale w kieszeni pustki.
Wtedy najpewniejszym ratunkiem jest pozbycie się części wojska, najlepiej stracić je w bitwie podbijając kolejną prowincję czy dwie - wtedy nie tylko część naszych wojaków zginie i nie będzie już pobierać żołdu, ale też uzyskany nowe źródło dochodów. Oczywiście jednostki które poniosły straty należy albo połączyć z innymi jednostkami tego samego typu, by uzyskać pułki o pełnych stanach osobowych (a nie uzupełniać nowymi rekrutami) lub po prostu rozwiązać (o ile sytuacja strategiczna na to pozwala).

Część kosztów można obniżyć lokując armię jako garnizony w miastach i zamkach, bo tam główne budowle mają przydatną cechę - możliwość utrzymania kilku jednostek garnizonu za darmo np. zamek ma trzy takie "sloty" (patrz drugi screen). Są to TYLKO jednostki typów które można rekrutować w danej osadzie. Rycerzy więc na ogół należy wysyłać do służby garnizonowej w zamkach, a nie miastach. Ma to oczywiście tylko sens jeśli w osadach nie mamy już pełnych garnizonów dobrych jednostek, które już te "wolne sloty" zajęły..

Zostawianie w osadach samych generałów i zbieranie armii w jednym miejscu na pewno nie da oszczędności, jeśli chodzi o koszty utrzymania wojska.

20121105190305

20121105190309

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy możliwość utrzymywania oddziałów w zamkach za darmo wprowadzał jakiś patch? Przeszedłem Medievala ze 3 razy i musiałem grać na jakiejś innej wersji niż ta z której dałeś screenshoty, bo na bank u mnie tak nie było (a szkoda). Tylko w miastach mogłem trzymać garnizon za free.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2012 o 17:22, Pitej napisał:

Czy możliwość utrzymywania oddziałów w zamkach za darmo wprowadzał jakiś patch? Przeszedłem
Medievala ze 3 razy i musiałem grać na jakiejś innej wersji niż ta z której dałeś screenshoty,
bo na bank u mnie tak nie było (a szkoda). Tylko w miastach mogłem trzymać garnizon za
free.


Pisałem przecież że screeny są z Stainless Steel 6.4 - moda do Medieval 2 Total War (wymaga Kingdoms).

Jeśli chodzi o podstawową wersję Medievala 2, bez dodatku to o ile pamiętam same zamki nie dawały możliwości utrzymywanie oddziałów za darmo, ale część budynków dodatkowych (np. pole do turnieju) dawało taki slot frakcjom które mogły je budować. Oczywiście mogę się mylić, bo pisze to z pamięci, a w podstawkę dawno już nie grałem. Kingdoms wprowadził także forty, a wiele modów dodało właśnie te sloty do zamków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jasne, sorry. Widzisz - moja wina, że nie wczytałem się w twojego posta tylko obejrzałem obrazki xD

Aż wstyd, że dotychczas nie zainteresowałem się żadnym modem. Przy następnym podejściu do Medievala będę musiał jakiś wypróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie prosze dostałem od kolegi pirackiego Medievala i gdy próbóje go uruchomić to wyskakuje mi taki komunikat: Please insert the correct CD-ROM, select Ok and restart application prosze pomóżcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2012 o 21:33, teodor6 napisał:

pirackiego Medievala


:)

Dnia 15.11.2012 o 21:33, teodor6 napisał:

wyskakuje mi taki komunikat: Please insert the correct CD-ROM, select Ok and restart
application
prosze pomóżcie.


Medieval kosztuje grosze, zapewniam, że po zakupie takich problemów nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować