Zaloguj się, aby obserwować  
darth_16

Medieval 2: Total War: Temat Ogólny

5725 postów w tym temacie

Jest tak, jak twierdzi mój poprzednik. Jeśli jednak ktoś inny zatłucze daną nację, to znika ona z kampanii. Jeżeli chcesz nią pograć, musisz samodzielnie ją podbić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli zasadniczo muszę tylko skończyć kampanię , tj. dotrwać do 1580 roku spełniając warunki zwycięstwa 45 w długiej albo 15 prowincji w krótkiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2013 o 11:26, Lucek napisał:

Czyli zasadniczo muszę tylko skończyć kampanię , tj. dotrwać do 1580 roku spełniając
warunki zwycięstwa 45 w długiej albo 15 prowincji w krótkiej?

Zgadza się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2013 o 02:24, Lucek napisał:

Jakie są dokładnie warunki odblokowania poszczególnych nacji?
Czy muszę wygrać długą kampanię czy wystarczy krótka?
A może wystarczy pokonać daną frakcję?
A co jeśli zniknie z powodu rebeliantów?


Wystarczy zedytować plik descr_strat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się bez edytowania, po rozwaleniu Szkotów i Francuzów przy pomocy Anglii w krótkiej kampanii.
Nie obyło się bez silnego przymierza przeciwko mnie - Niemcy, Francja, Polska i Mediolan.

Pod koniec wredny papież mnie ekskomunikował chociaż nie złamałem jego zakazu zabijania Niemców - nie doszło do żadnej bitwy. Co prawda nie zakończyłem z nimi wojny ale to była raczej ich wina skoro nie zgadzali się na zawieszenie broni.

Teraz spróbuję chyba Mediolanu , bo napsuł mi sporo krwi i był ciągle w czołówce finansowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2013 o 10:43, Lucek napisał:

Pod koniec wredny papież mnie ekskomunikował chociaż nie złamałem jego zakazu zabijania
Niemców - nie doszło do żadnej bitwy. Co prawda nie zakończyłem z nimi wojny ale to była
raczej ich wina skoro nie zgadzali się na zawieszenie broni.

Ot, logika gry. Zawsze mnie to zastanawiało.

Dnia 19.09.2013 o 10:43, Lucek napisał:

Teraz spróbuję chyba Mediolanu , bo napsuł mi sporo krwi i był ciągle w czołówce finansowej.

Właściwie wszystkie nacje włoskie mają pokaźny skarbiec. No, może poza Sycylią, którą na początku gra się ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy inkwizytor może załatwić przywódcę albo dziedzica frakcji?
Pytam ponieważ dziedzic mojej nacji ma pobożność równą zero, jest w strategicznym miejscu a w prowincji pojawił się inkwizytor.
I drugie pytanie: czy można samemu werbować inkwizytorów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2013 o 22:28, Lucek napisał:

Czy inkwizytor może załatwić przywódcę albo dziedzica frakcji?
Pytam ponieważ dziedzic mojej nacji ma pobożność równą zero, jest w strategicznym miejscu
a w prowincji pojawił się inkwizytor.
I drugie pytanie: czy można samemu werbować inkwizytorów?

Tak może, dlatego zawsze w każdym mieście miałem księdza który bądź co bądź załatwiał te minimum wiary.
Inkwizycja jest domena Państwa Papieskiego i niestety nie można..a szkoda...najlepsi asasyni :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy Maurowie, Egipcjanie, Turcy oraz Bizancjum i Rusini mają swój odpowienik inkwizytora?
Czy ich kapłani mogą pailić heretyków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2013 o 14:41, Lucek napisał:

Czy Maurowie, Egipcjanie, Turcy oraz Bizancjum i Rusini mają swój odpowienik inkwizytora?

Niet.

Dnia 23.09.2013 o 14:41, Lucek napisał:

Czy ich kapłani mogą pailić heretyków?

Oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2013 o 01:39, Lucek napisał:

Znikające budynkii portu, spotkał się ktoś z takim zjawiskiem?

Niewątpliwie jest to jakiś bug graficzny, jakich w Medievalu masa. Nie ma czym się przejmować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem w Third Age Total War, aczkolwiek myślę, że można podpiąć to pod Kingdoms.
Po dojściu paska ładowania do końca przy oczekiwaniu na bitwę gra crashuje z informacją o "unspecified error". Mam wersję spaczowaną do 3.2, nic więcej nie dodane. Usunąłem już map.rwg (czy jakoś tak), a także pliki z geography w nazwie i pliki string w folderze text. Nic nie pomaga. Także pewne zmiany w ustawieniach daty i godziny nie dają rezultatu. Proszę o pomoc, bo najarałem się na LotRa a nie mogę walczyć w bitwach :C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2014 o 23:08, walgierz napisał:

Czy ktoś poleci mi jakiś mod poprawiający wygląd gry?


Przeglądałem ostatnio takie mody i nie natrafiłem na takowy. Jednak od siebie polecam Stainless Steel w wersji 6.4. Kompletny i przemyślany mod dodający mnóstwo nowych rzeczy. Wygląd gry też jakby poprawiony ;) Link do owego moda: http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?417435-Stainless-Steel-6-4-Released!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2014 o 22:23, Isil napisał:

Ruszył nowy mod pod Medievala: Europa Barbarorum II - 7. lat pracy nad modem, a robota
jak w Rome II ;-)

JAKI DOBRY <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować