Zaloguj się, aby obserwować  
darth_16

Medieval 2: Total War: Temat Ogólny

5725 postów w tym temacie

Dnia 11.06.2015 o 19:09, Zachlany napisał:

Czy piechotą mogę sobie "odblokować" taki port? Czy tylko statkami? Jest sens inswestowania
we flotę?


Nie, trzeba podpłynąć swoją flotą. Czy się opłaca inwestować? Zależy od państwa, ale z reguły tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dania czy Hiszpania? Którą nacją lepiej się gra?
Grałem Niemcami, ale niezbyt dobrze mi poszło; wytrzymałem tylko do 1250 roku. Wojny z Państwem Papieskim, Mediolanem i Węgrami osłabiły mnie na tyle, że Mongołowie aktualnie mogą zrobić ze mną co chcą.
Maurowie, Turcy czy Egipt dają radę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obie frakcje mają dobre predyspozycje by zostań hegemonem. Ja bym wybrał Danię, ale tylko dlatego, że lubię klimaty okołopółnocne. :)
Dają radę. Turcy, moim zdaniem, najlepsi. Bardzo mocne jednostki, zwłaszcza łucznicy konni.
Co do Mongołów: zawsze dają w kość. W zależności do tego, jak gra wylosuje, mogą pójść dwiema różnymi drogami: na Europę bądź Azję. Z tego co pamiętam Azja trafia się rzadko. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy możliwe jest zagranie Turkami w kampanii? Można tak zedytować pliki gry, żeby było to możliwe? Które pliki odpowiadają za to, że np. dana frakcja na początku ma takie i takie miasta oraz daną ilość pieniędzy na start?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Wszystkimi frakcjami można zagrać, poza Aztekami, Mongołami i Tatarami - wystarczy je odblokować poprzez podbój. Ewentualnie pójść na skróty i edytować plik descr.strat - skopiować linijki z "Unlockable" do "Playable".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy znasz może jakiś mod, który poprawi AI? Podobno są takie. Lub jakieś inne godne polecenia (najlepiej polskie) .Ja jestem leniwy i nie chce mi się szukać tego na AI ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na samo AI nie znam, bo nie miałem potrzeby korzystać. :P Z godnych polecania modów jako takich, sprawdź koniecznie (pod warunkiem, że masz dodatek, bo inaczej nie da rady): The Third Age, Europa Barbarorum II i Stainless Steel.

PS. Używaj przycisku "Odpowiedz".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, bardziej opłaca się ściągać Stainless Steel, czy Bellum Crucis ? Zależy mi na grywalności, poprawieniu AI i większej mapie świata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2015 o 21:18, Vytotas napisał:

Tak się zastanawiam, bardziej opłaca się ściągać Stainless Steel, czy Bellum Crucis ?
Zależy mi na grywalności, poprawieniu AI i większej mapie świata.

BC ma więcej submodów poprawiących AI i skryptów z ekstra eventami, poza tym ma mega kompilację historyczną (w dużym stopniu tłumaczoną na polski) i wg mnie ładniejsze jednostki.
SS ma jednak chyba większą mapę i szybciej chodzą tury (chociaż już daaawno w tego moda nie grałem).
Jeśli decydujesz o BC to masz do wyboru wersję 6.3 i 7 (do tej pierwszej są miodne polskie submody, w drugiej masz nowe państwa jak Litwa i Bułgarów nadwołżańskich).
Ja polecam BC (gram w 7. wersję, bo szybciej chodzi i ma trochę mniej eventów niż 6.3).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2015 o 16:05, Vytotas napisał:

Ok, a czy jest możliwość jednoczesnego posiadania obu tych modów ? Chodzi mi o to, czy
mają osobny launcher.

Tak, ja swego czasu miałem jednocześnie Third Age, SS, BC i EBII bodajże ;-)
Teraz mam tylko BC, ale chyba wrócę za chwilę to TA, jest fajny submod - Divide & Conquer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2015 o 21:18, Vytotas napisał:

Tak się zastanawiam, bardziej opłaca się ściągać Stainless Steel, czy Bellum Crucis ?
Zależy mi na grywalności, poprawieniu AI i większej mapie świata.

A jak chcesz mapę świata, która obejmuje Bliski Wschód (na zachodzie Grecja, na wschodzie Indie, północ to Kaukaz a południe Półwysep Arabski) to polecam jeszcze Broken Crescent - poprawiałem przez niego pare sesji ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, chyba postawię na Stainless Steel i Bellum Crucis, w każdym razie dzięki za porady :) A co do BC, to mapa obejmuje tylko wymienione rejony ? Dobrze by było mieć spory kawałek terenu do podbijania, a z tego co wiem to jedynie Falcom pozwala na całkowity podbój globu, chociaż Europa tam wydaje mi się komicznie mała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, rejon wydaje się być mały, ale prowincji jest ogrom, przez co gra się znacznie wydłuża. Niezmiernie ciekawy mod, polecam.

Ewentualnie w grę wchodzą mody w innych realiach: The Third Age (świat Tolkiena) i Europa Barbarorum 2 (starożytność).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2015 o 16:59, Vytotas napisał:

Hmm, chyba postawię na Stainless Steel i Bellum Crucis, w każdym razie dzięki za porady
:) A co do BC, to mapa obejmuje tylko wymienione rejony ? Dobrze by było mieć spory kawałek
terenu do podbijania, a z tego co wiem to jedynie Falcom pozwala na całkowity podbój
globu, chociaż Europa tam wydaje mi się komicznie mała.

Podałem Ci tylko skrajne granice mapy w Broken Crescent - sama mapa jest mocno rozbudowana. No ale tego moda możesz ogarnąć, jak Ci się znudzą SS i BC. Broken Crescent chyba juz nie jest rozwijany, SS dostał ostanio nowego patcha do wersji 6.4, ale za to BC ma całą masę submodów (w tym wiele polskich) - to tego ostatniego moda dostaniesz też pełne spolszczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam problem dotyczący Medival II total war. Problem dotyczy uruchamiania gry - pomimo prób włączania go w różnych trybach zgodności, gra wogóle się nie uruchamia(na chwilę tylko pojawia się kółeczko przy kursorze, mówiące o pracy systemu). Posiadam system Win 7, i posiadam dwie różne,płytowe wersje gry które na przemian instalowałem i w obydwu przypadkach nie działają. Niedziała pomimo że działał wcześniej i normalnie można było grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować