Zaloguj się, aby obserwować  
darth_16

Medieval 2: Total War: Temat Ogólny

5725 postów w tym temacie

narazie wyglada jak mod rome tw z lepsza grafika jednostek i spieprzoymi zasadami papieru-nozyc i kamiora bo potega kawalerii w wersji na targach byla lekko zubozona by nie powiedziec ze szarza wogole nie isteniej przeciwko ciezkiej piechocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2006 o 09:32, Indrid Cold napisał:

narazie wyglada jak mod rome tw z lepsza grafika jednostek


Ech... Oceniając grę tylko po grafice to wielki błąd. MIITW będzie znacznie głębszy, niż tylko piękna grafika zapewniam Cię. Wystarczy wysilić się i trochę poczytać o nowościach.
A wersja z targów napewno będzie się różnić od finalnej. Ludzie z CA jeszcze nad nią pracują, a zmiana polskiego godła sugeruje, że jednak się starają brać pod uwagę sugestie graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2006 o 00:34, Bedwyr napisał:

> narazie wyglada jak mod rome tw z lepsza grafika jednostek

Ech... Oceniając grę tylko po grafice to wielki błąd. MIITW będzie znacznie głębszy, niż tylko
piękna grafika zapewniam Cię. Wystarczy wysilić się i trochę poczytać o nowościach.
A wersja z targów napewno będzie się różnić od finalnej. Ludzie z CA jeszcze nad nią pracują,
a zmiana polskiego godła sugeruje, że jednak się starają brać pod uwagę sugestie graczy.

stary jestem weteranem totalwara, mam oryginaly wszystkich czesci procz alexa ktorego nie ma jak dostac i wiem na co stac ca w kwestiach poprawek gotowej gry. a szarza na filmikach z ign prezentujacych poszczegolne nacje nie jest w stanie przebic sie przez niewielka liczbe piechurow. zmiana obrazka na fladze to jedno ale dodanie impetu do jazdy to drugie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2006 o 21:02, darth 16 napisał:

ktoś mi powie coś otej strategiz??

a sam poszukac nie mozesz? lenistwo sie szerzy :P
http://totalwar.org.pl/?ArtId=5
http://www.gram.pl/gra.asp?id=564
http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=6613

btw. dziwie sie, ze to w symie 1 topic o tej grze ;]
mogliby juz demko wypuscic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie byłby taki krytyczny nie mając jeszcze tej gry... A nazywanie jej modem do RTW to imho przesada. I żeby nie było wcale jej nie bronię, bo także wiele rzeczy mi się nie podoba. Ale od czego będzie total realizm xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2006 o 23:25, Bedwyr napisał:

Nie byłby taki krytyczny nie mając jeszcze tej gry... A nazywanie jej modem do RTW to imho
przesada. I żeby nie było wcale jej nie bronię, bo także wiele rzeczy mi się nie podoba. Ale
od czego będzie total realizm xD

a co ma najlepszy mod do skopanej ai i bledach w rozgrywce? do tego po licho kupowac cos co potem trzeba wlasnorecznie zmieniac by moc w to grac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.09.2006 o 11:41, Indrid Cold napisał:

a co ma najlepszy mod do skopanej ai i bledach w rozgrywce? do tego po licho kupowac cos co
potem trzeba wlasnorecznie zmieniac by moc w to grac...


To nie kupuj !!! A w serję total war gram od początku jej powstania aż do dziś i grał będę bo lepszych strategi "pseudo" historycznych nie ma !!! A co do modów - to plus dla całej serii że można je tak łatwo robić - to przedłuża żywotność gry - i nie powstała jeszcze gra która by zadowoliła wszystkich w 100 % nie ma idealnych gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2006 o 11:41, Indrid Cold napisał:

do tego po licho kupowac cos co potem trzeba wlasnorecznie zmieniac by moc w to grac...


Sam powinieneś potrafić odpowiedzieć na to pytanie, przecież RTW to tak świetnie dopracowana gra xD
Ale jeżeli jazda jest tak skopana, jak mówisz to racja, że za późno na poprawki. Szczególnie, że premiera podobno w listopadzie. Jednak ta seria ma taki niepowtarzalny klimat i praktycznie zero konkurencji, że wątpię by to powstrzymało prawdziwych fanów. Bez obrazy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.09.2006 o 11:59, Bedwyr napisał:

Sam powinieneś potrafić odpowiedzieć na to pytanie, przecież RTW to tak świetnie dopracowana
gra xD
Ale jeżeli jazda jest tak skopana, jak mówisz to racja, że za późno na poprawki. Szczególnie,
że premiera podobno w listopadzie. Jednak ta seria ma taki niepowtarzalny klimat i praktycznie
zero konkurencji, że wątpię by to powstrzymało prawdziwych fanów. Bez obrazy ;)


Siłe szarży jazdy można zawsze recznie poprawić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2006 o 12:16, scott napisał:


> Sam powinieneś potrafić odpowiedzieć na to pytanie, przecież RTW to tak świetnie dopracowana

> gra xD
> Ale jeżeli jazda jest tak skopana, jak mówisz to racja, że za późno na poprawki. Szczególnie,

> że premiera podobno w listopadzie. Jednak ta seria ma taki niepowtarzalny klimat i praktycznie

> zero konkurencji, że wątpię by to powstrzymało prawdziwych fanów. Bez obrazy ;)

Siłe szarży jazdy można zawsze recznie poprawić :)

nie, nie mozna. bo tu nie chodzi o sile jej ataku na pojednczego wroga ale o to ze nie dziala jak pocisk armatni i nie powoduje przerwania szyku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2006 o 11:49, scott napisał:


> a co ma najlepszy mod do skopanej ai i bledach w rozgrywce? do tego po licho kupowac cos
co
> potem trzeba wlasnorecznie zmieniac by moc w to grac...

To nie kupuj !!! A w serję total war gram od początku jej powstania aż do dziś i grał będę
bo lepszych strategi "pseudo" historycznych nie ma !!! A co do modów - to plus dla całej serii
że można je tak łatwo robić - to przedłuża żywotność gry - i nie powstała jeszcze gra która
by zadowoliła wszystkich w 100 % nie ma idealnych gier.

czemu od razu tak ostro. czy ja tu odradzam kupowania. ja po prostu radze byc bardziej ostroznym przy zamawianiu tego czegos na 3 miechy przed premiera bo tu moga byc kwiatki wszelkiego rodzaju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2006 o 11:59, Bedwyr napisał:

> do tego po licho kupowac cos co potem trzeba wlasnorecznie zmieniac by moc w to grac...


Sam powinieneś potrafić odpowiedzieć na to pytanie, przecież RTW to tak świetnie dopracowana
gra xD

nie wiem czy ironizujesz czy piszesz to co myslisz ale jesli to drugie to pozwole sobie wymienic bledy w rtw:
1.skopane dzialanie falangi na ostatnich patchach
2. skopany wybor kierowaniem posilkami
3. w podstawce awans generala na lepsza wersje dla frakcji nie-rzymskiej uzalezniony od reformy mariusza rzymian
4. blad przy wlazeniu na mury 4 i 5 stopnia przez wieze (zolnierze kreca sie w wejsciu)
5. wczesniej, dla wersji 1.2 bez dodatku bezsensowne przeyrwanie oblezen przez ai
6. brak jakiegokolwiek sensu w poczynaniach rekrutacyjnych u ai(tworzy piechote dla sasanidow)
7. totalny debilizm w bitwach
8.dziura w pamieci na ostanich wrsjach przez co gra sie strasznie meczy, szczegolnie po walkach w nocy
9. schematyzm oblezen i fakt ze najwyzsze mury bardzije szkodza niekiedy niz pomagaja
i wiele innych, rozwniez graficzych ktorych nie mam glowy wymienic teraz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.09.2006 o 14:04, Indrid Cold napisał:

1.skopane dzialanie falangi na ostatnich patchach
2. skopany wybor kierowaniem posilkami
3. w podstawce awans generala na lepsza wersje dla frakcji nie-rzymskiej uzalezniony od reformy
mariusza rzymian
5. wczesniej, dla wersji 1.2 bez dodatku bezsensowne przeyrwanie oblezen przez ai
7. totalny debilizm w bitwach


Chym fakt szególnie BI które na moim kompie było dwa dni :)
Obecnie gram w wersję 1.2 + rome total realizm + moje mniejsze modyfikacje ( nowe jednostki + wyważenie jednostek + premie z budynków). - mam to co chciałem.
Jak pisałem Bi - jest lipne strasznie.
Co do medievala II - także mam obawy co do SEGI - ale zobaczymy grę zamówiłem i choć będzie tylko dobrą podstawką dla modów to i tak warto ja mieć - obecna komercha aby gry były proste i przyjemne :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2006 o 14:04, Indrid Cold napisał:

nie wiem czy ironizujesz (...)


Dobrze wyczułeś ;)
Napisałem tak, gdyż przecież sam masz RTW. Ale jeżeli jej zakup uważasz teraz za błąd i nie chcesz go powtórzyć z MIITW, to w porządku. Rozumiem, bo sam czekam do premiery. Jednak jakich błędów by Medieval II nie miał, to i tak będzie to niepowtarzalna gra i znajdą się tacy co będą stale coś poprawiać. A że w ilości poprawek pobije RTW to cóż... xD

BTW. Zastanawialiście się, jaki będzie dodatek do nowego Medievala? ;) Pewnie coś w stylu Cortez Invasion :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2006 o 15:49, Bedwyr napisał:

> nie wiem czy ironizujesz (...)

Dobrze wyczułeś ;)
Napisałem tak, gdyż przecież sam masz RTW. Ale jeżeli jej zakup uważasz teraz za błąd i nie
chcesz go powtórzyć z MIITW, to w porządku. Rozumiem, bo sam czekam do premiery. Jednak jakich
błędów by Medieval II nie miał, to i tak będzie to niepowtarzalna gra i znajdą się tacy co
będą stale coś poprawiać. A że w ilości poprawek pobije RTW to cóż... xD

BTW. Zastanawialiście się, jaki będzie dodatek do nowego Medievala? ;) Pewnie coś w stylu Cortez
Invasion :P

totawar jest tak specyficzna seria ze podstawowe wersje ich gier sa zawsze niezle albo swietne a wszystko co zle przychodzi w patchach i oficjalnych dodatkach. zarowno MI ze swoimi posilkami pojawiajacymi sie w niedostepnych rejonach planszy i patchu do neigo wywalajacym bitwy historyczne, BI z bugiem 56 roku smierci namiestnikow oraz z niedzialajacym ustawianiem wojska przed bitwa i patchem do niego powodujacym ze kazdy quick save przez bitwa wywalal gre w kolejnej turze i BI z bledami ktore opisalem wyzej. ja tez pewnie kupie M2tw jesli tylko nie bedzie cielo mi na kompie jego demo, lubie takie gry, bede klnal nad bugami ale bede gral, no chyba ze bedzie taki bug ze sie grac nie da. sam obecnie przeszedlem niedawno bi bizantyjczykami a teraz probuje chritianizowac frankow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować