Zaloguj się, aby obserwować  
darth_16

Medieval 2: Total War: Temat Ogólny

5725 postów w tym temacie

Dnia 11.10.2006 o 21:33, scott napisał:

Pograłem w demo i ... kawaleria jest do du... ciężka jazda zatrzymała się na piechocie i przewróciła
:( !!!
mam nadzieję że to poprawią bo bedzie lipa - a co do grafiki to ... może być
reszta zapowiada się spoko ....
zobaczymy bo znowu trzeba będzie modować


Hmmm..... Nie wiem czy graliśmy w to samo demo ale w moim c. kawaleria rozjeżdża bezproblemowo większość piechoty. Podejżewam że kolega zobaczył początek bitwy po Pavią gdzie francuska kawaleria szarżuje na niemieckich landsknechtów ustawionych w szyku zwartym i formacji "wall of pikes". Toż to byli najlepsi pikinierzy swoich czasów i zdziwiłbym się bardzo gdyby kawaleria się nie zatrzymała. Oczywiście kawaleria zatrzyma się też na słabszej piechocie jeżeli nie zdoła się porządnie rozpędzić, a potrzebuje do tego sporego kawałka równego terenu. To już nie MTW I gdzie kawaleria rozpędzała się do szarży na przestrzeni kilkunastu metrów. Teraz do pełnej siły szarży potzebuje "na oko" przynamniej ze 100m. I tak być powinno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się ze Stazim. Kawaleria nie wygląda tak najgorzej.
W bitwie pod Pavią jednostką generała pokonałem dwa oddziały dismounted knights, jeden atakując od tyłu jeden frontalnie. Jednak trzeba przyznać, że ta ciężka piechota jest trochę przesadzona z siłą... rozbija dość łatwo zweihandlerów. Przez oskrzydlonych pikinierów też przejeżdzałem bez problemu. A francuska jazda gromila moich zweihandlerów.
Natomiast bitwa pod Agincourt to już calkiem inna sprawa. Tu jeszcze bardziej widać, że ktoś z tymi dismountami przesadził xD Bo już moi biilmani ledwo powstrzymali francuską jazdę, walcząc w lesie. A oddział generała niemal rozbiła.

Ogólnie to demo fajna zabawa, ale na krótko. Zeskryptowana A.I. nie daje wielkich możliwości, szczególnie pod Agincourt... Jest też sporo bugów, nie mówiąc już o balansie jednostek (momentami akebuzerzy wydawali mi się zbyt mocni).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

coż graliśmy w to samo demo i bitwy rozegrałem wszystkie :) - kilka razy

i np: w turorialu (Hastings) od czoła związałem włóczników przciwnika swoimi włócznikami i od tyłu szarża jazdy i co nic jazada się przewróciła i tyle

przykład 2 . francuksa kawaleria zaatakowała moją piechotę z mieczami (zweihandler) i co także się potkneli :)

jedyne jednostki kóre padają od kawaleri to łucznicy i inne strzelajace.

przkłda 3. francuscy rycerze spieszeni zaatakowani przez moją jazdę od czoła po szarży nawet nie drgneli - zgineło ich ok 10 po walce a moja jazda padła
jednostki są źle zbalansowane i tyle :)

inna rzecz jesta tak samo jak w rome zbyt szybkie potyczki (jednostki szybko padają)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2006 o 14:11, Priam napisał:

Czy ktoś wie jakie są wymagania do tej gry?


zagraj w demo i się przekonaj -
nie będę pisał jak działa u mnie bo pewnie inny sprzęt mamy i żadne z tego porównanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W serwisie total.war.org.pl napisali że premiera w Polsce 1 grudnia - tak też jest w sklepie gram.pl
czy to prawda ?

czyli mały poślizg 1 miesiąc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2006 o 09:16, scott napisał:

czyli mały poślizg 1 miesiąc :(


Na to wygląda, jeżeli nawet na oficjalnej się zmieniła data wydania ...
Można się więc pocieszyć, że to nie dotyczy wyłącznie polskiej premiery. Także tym, że gra będzie lepiej wyglądała jeżeli poświęcą jej jeszcze trochę czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2006 o 15:12, Bedwyr napisał:

> czyli mały poślizg 1 miesiąc :(

Na to wygląda, jeżeli nawet na oficjalnej się zmieniła data wydania ...
Można się więc pocieszyć, że to nie dotyczy wyłącznie polskiej premiery. Także tym, że gra
będzie lepiej wyglądała jeżeli poświęcą jej jeszcze trochę czasu.


racjonalnie patrząc masz racje ale z punktu widzenia napalonego gracza to wygląda inaczej - ale może lepiej że wyjdzie w grudniu bo teraz trzeba autko do zimy przygotować i trochę kasy ubędzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cytat z totalwar.org.pl ----CD Projekt potwierdził dziś rano fakt przełożenia daty polskiej premiery MTW II na dzień 1 grudnia br. Przedstawiciele dystrybutora tłumaczą zaistniałą sytuację koniecznością pełnego dopracowania polskiego wydania (poligrafii itd.), co przy obecnej mocy przerobowej drukarni, z jakich firma korzysta, byłoby niemożliwe przy utrzymaniu pierwotnego terminu premiery.
Wygląda tym samym na to, że data światowej premiery, w różnych miejscach różnie podawana (14-17 listopada) pozostaje bez zmian.

tylko czemu na gram.pl tego nie podamli co?! !!?!?
coś liche te drukarnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2006 o 11:19, scott napisał:

tylko czemu na gram.pl tego nie podamli co?! !!?!?
coś liche te drukarnie


hmm, szkoda ze nie ma emotow - mam ochote powalic glowa w sciane
wrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niestety w takim wypadku musiałem odwołać zamówienie :/
wydać grę parę tygodni po premierze bez jakiegokolwiek racjonalnego powodu to nie jest fair w stosunku do graczy.

Tym posunięcie stracili na pewno bardzo dużą liczbę klientów, wystarczy popatrzeć się na forum totalwar.org.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hehe, Ja sobie zamówiłem Rome: Złota Edycja i mam szczerą nadzięją, że za nią opłaca się wyłożyć te 62 zł. Bo z tego co tu czytam to wynika, że Rome jest o wiele lepszy od Medieval''a II. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2006 o 19:02, kombesista napisał:

hehe, Ja sobie zamówiłem Rome: Złota Edycja i mam szczerą nadzięją, że za nią opłaca się wyłożyć
te 62 zł. Bo z tego co tu czytam to wynika, że Rome jest o wiele lepszy od Medieval''a II.
:)

tylko że narazie M2 jest oceniane po demie :P ale Rome jest bdb :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2006 o 11:19, scott napisał:

Wygląda tym samym na to, że data światowej premiery, w różnych miejscach różnie podawana (14-17
listopada) pozostaje bez zmian.

tylko czemu na gram.pl tego nie podamli co?! !!?!?
coś liche te drukarnie


Arghhh! Znowu my musimy tracić ... Teraz wszystkie te pocieszenia psu na budę >.<
Wiadomo, że cicho... nie ma się czym chwalić xD

re kombesista
Nie chcę Cię zniechęcać do RTW, ale nowy Medieval nawet z grzechami Rome''a będzie lepszy ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem, że narzekają na demo z zeskryptowaną AI i jeszcze wieloma bugami. Jednakże to tylko demo z dwoma bitwami historycznymi...

A tak w ogóle to średniowiecze roxxorzBIGOne!!!!!!!!1111 :P ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować