Zaloguj się, aby obserwować  
darth_16

Medieval 2: Total War: Temat Ogólny

5725 postów w tym temacie

Dnia 07.12.2006 o 01:41, Elwro napisał:

Dlaczego szarża wymaga poprawek? U mnie wszystko z nia OK...


fakt szarża kawalerii jest ok - czysty teren i dobry szyk (oraz 1 klik) ale "szarża" piechoty można to tak nazwać jest do bani - u mnie jest tak że jak zaznacze oddział piechoty i dwa razy kliknę na wroga to lecą góra dwa pierwsze szeregi reszta stoi w miejscu !! to samo jak raz klikne to po powolnym marszu rzucają się do ataku tylko że nie zawsze wszyscy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2006 o 08:06, scott napisał:

no kurcza to umnie jest coś nie tak bo w drzewku śą dwie panny w wieku 25 i 22 ale za chiny
ludowe nie pojawiają sie na mapie i nie mogę ich aktywować

Jestes pewien, ze to na pewno panny, czyli ze sa niezamezne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2006 o 08:48, Elwro napisał:

> no kurcza to umnie jest coś nie tak bo w drzewku śą dwie panny w wieku 25 i 22 ale za
chiny
> ludowe nie pojawiają sie na mapie i nie mogę ich aktywować
Jestes pewien, ze to na pewno panny, czyli ze sa niezamezne?


tak jest nie są połączone z inną ikonką - i nawet specjalnie nie pozwalałem ślubu brać aby "pozyskiwać" inncyh generałów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2006 o 20:54, konrad16061990 napisał:

Ja kilka dni gram w Medieval 2, gra dla mnie jest super ( mimo że trochę brak mi jest możliwości
bardziej pokojowego rozbudowania państwa a tak to trzeba się martwic czy cie ktoś nie zdradzi
lub czy papież nie ekskomunikuje). Dyplomacja ma dużo opcji, ale cóż z tego jeśli komputer
mało kiedy chce zaprzestać walk ( chyba że sam wysyła dyplomatę) lub pogodzić sie z tym że
musi zostać wasalem. Dziś jednak w grze mnie rozśmieszyło to co zobaczyłem w cechach jednej
z postaci ( zresztą sami zobaczcie na screenie). Ciekawe czy taka cecha moze się pojawić u
generała lub jeśli kogoś adoptuje mój król...

Chcieli znanczyć swoją znajomośc historii.Takie przypadki rzeczywiście się zdarzały (ne pewno jeden) i kobietę udającą faceta wybierano na Papieża. Do dziś został po tym ślad w ceremonii wyboru Papieży, wybrana osoba siada na specjalnym krześle z wycietym w siedzisku otowrze a mistrz ceremonii sięga od dołu i sprawdza czy wszystko jest na miejscu (chyba nic nie pokręciłem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

grrr, ta wasza szarza to pikus pomiedzy komputerem w bitwach ktorego moge sklasyfikowac tylko gdzies pomiedzy idiota a debilem...
bitwa z wczoraj:
sklad mojej druzyny - 2 wyszczerbione oddzialy chlopskich lucznikow, 1/10 oddzialu oddzialu gosci z dzidami (nie pamietam nazwy) 1/2 oddzialu lekkiej jazdy
sklad druzyny przeciwnika: 3 oddzialy swierzej ciężkiej jazdy + posilki (łucznicy+ nieistotne niedobitki)
co zrobil? posilki sie zatrzymaly zaraz po wejsciu na mape a oddzialami jazdy zaparkowal przed moimi lucznikami i poczekal az im sie skonczy amunicja, stojac nadal czekal az okraze niedobitki po czym dal sie wyrznac - stracilem 8 ludzi... podczas poscigu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2006 o 09:17, gmx napisał:

grrr, ta wasza szarza to pikus pomiedzy komputerem w bitwach ktorego moge sklasyfikowac tylko
gdzies pomiedzy idiota a debilem...
bitwa z wczoraj:
sklad mojej druzyny - 2 wyszczerbione oddzialy chlopskich lucznikow, 1/10 oddzialu oddzialu
gosci z dzidami (nie pamietam nazwy) 1/2 oddzialu lekkiej jazdy
sklad druzyny przeciwnika: 3 oddzialy swierzej ciężkiej jazdy + posilki (łucznicy+ nieistotne
niedobitki)
co zrobil? posilki sie zatrzymaly zaraz po wejsciu na mape a oddzialami jazdy zaparkowal przed
moimi lucznikami i poczekal az im sie skonczy amunicja, stojac nadal czekal az okraze niedobitki
po czym dal sie wyrznac - stracilem 8 ludzi... podczas poscigu....


O no właśnie jakbym widział własną bitwę z przedwczoraj na głupotę komputerowego AI rady nie ma..... no może w którymś z patchy zostanie to poprawione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.12.2006 o 09:17, gmx napisał:

moimi lucznikami i poczekal az im sie skonczy amunicja, stojac nadal czekal az okraze niedobitki
po czym dal sie wyrznac - stracilem 8 ludzi... podczas poscigu....

tak jest ale jak komp ma mocniejsze wojo to nie stoi w miejscu tylko atakuje - fakt babol okrutny w nowym patchu ponoć go już nie będzie - chyba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2006 o 09:37, scott napisał:

tak jest ale jak komp ma mocniejsze wojo to nie stoi w miejscu tylko atakuje - fakt babol okrutny
w nowym patchu ponoć go już nie będzie - chyba :)

no nie wiem - AI to nie jest cos co sie poprawia w ciagu tygodnia tylko szlifuje przez caly proces tworzenia gry - spojrzmy prawdzie w oczy, mieli gotowy silnik graficzny z rome tw, mogli wiecej czasu poswiecic na AI, nie chodzi o to ze jest zla - jej poprostu nie ma. a tak poprawili grafike i zadowoleni...

hmm, swoja droga ta gra cos w sobie ma - mozna nazekac godzinami a i tak wiem ze jak wroce do domu to najpierw wyrzne szkotow a potem zabiore sie za tych zdradzieckich żabojadów :D a potem jak znajde chwilke to moze zjem obiad....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.12.2006 o 09:53, gmx napisał:

hmm, swoja droga ta gra cos w sobie ma - mozna nazekac godzinami a i tak wiem ze jak wroce
do domu to najpierw wyrzne szkotow a potem zabiore sie za tych zdradzieckich żabojadów :D a
potem jak znajde chwilke to moze zjem obiad....


dokładnie zrobię to samo :) ale tu chodzi o oczekiwania - a nie odgrzewane kotlety ala rome - co ai na polu bitwy to myślę że bierność wroga można szybko zmnienić - co do dyplomacji to pewnie inna sprawa
owszem gra jest spoko tylko taki niedosyt został - może jak będzie można modować (odbplokują pliki .pack) to nabierze jeszcze więcej smaku -

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co by nie mówić gra i tak jest świetna po prostu przykuwa do komputera choć trochę niedociągnięć ma....
Ale nie ma się co czepiać popatrzcie na Gothica 3 tam jest dopiero błędów i jak dla mnie na razie nie ma co w to grać!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2006 o 08:06, scott napisał:


> księżniczki pojawiają sie w zakładce "agenci". Pozdro :)

no kurcza to umnie jest coś nie tak bo w drzewku śą dwie panny w wieku 25 i 22 ale za chiny
ludowe nie pojawiają sie na mapie i nie mogę ich aktywować



poszukaj we wszystkich miastach jakie masz. nie zawsze pojawiają się w stolicy, tak samo jak ich mężowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2006 o 15:07, Ryan Kam napisał:

Czy raczej tylko przymyka oko na nasze podboje ??? :D



to zależy. jeśli atakujesz frakcję, która jest mu przyjazna to grozi Ci ekskomuniką. z papieżem są same problemy...

Ryan: francja została przwrócona do łask :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2006 o 15:23, Lukasz110 napisał:

Jak można odblokowac np. Polaków? Bo narazie nie moge grać wszystkimi.



tyle ludzi już to pisało...
ale dobra powiem: musisz najpierw zacząć kampanie, którąś z podstawowcyh frakcji. robisz najazd na Polskę i ja niszczysz CAŁĄ. późńiej przechodzisz kampanie i wsio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podzielcie się swoją taktyką w grze.Ja gram Polską, na początku mój książe poślubia niemiecką królewnę i nie muszę się martwić o zachodnią granicę. Następnie zbieram armię i podbijam Ruś póki nie urośnie w siłę.Potem rozprawiam się z rebeliantami ruskimi i litewskimi i mam wiele prowincji których nie trzeba specjalnie bronić.Póżniej już jest duży wybór co można zająć, ja zajmuję skandynawię i zabieram się za Danię.Obecnie walczę z resztkami Danii i rozpocząłem wojnę z niedawnym sojusznikiem- Niemcami.Hordy Czyngis Chana poszły na Bagdad, więc z nimi też nie mam kłopotów.Nie grałem w Medievala 1, więc nie wiem czy to coś nowego w grze, ale fajne jest to że mój król i ważne postacie otrzymują przydomki zależnie od gry tymi postaciami. U mnie najwięcej jest pokiereszowanych, chociaz ostatnio jeden z nich dostał przydomek odważny a potem przydomek honorowy.Na screenie zamieszczam miasto - stolicę Kraków - moje pierwsze miasto gdzie liczba ludności przekroczyła liczbę 24000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2006 o 16:14, konrad16061990 napisał:

na początku mój książe poślubia niemiecką
królewnę i nie muszę się martwić o zachodnią granicę.

i zyli dlugo i szczesliwie? tu sie nadzielem - wydalem krolewne za "fhancuza" a dwie tury pozniej ta cholota zapukala mieczami do bram mojego najblizszego zamku :/ wiec sojusz jak sojusz ale na rece patrzec trzeba...
no nic, jeszcze godzine, i nie bede bral jeńcow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dobra to ja ide szpilać. zaczekam aż skończy mi się okres wstrzymania broni (papież nakazał :/) i dobijam żabojadów :). ostatnia prowincja została. Póżniej chyba zniszczę szkotów (o ile nie zrobią tego rebieliańci, bo nie dawno jak patrzyłem to rebeliańci lali szkotów) albo najdę na hiszpanię. Zastanawiam się jeszcze nad najazdem na Rzym... macie jakieś porady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2006 o 16:45, gmx napisał:

i zyli dlugo i szczesliwie?

Właśnie u mnie przez ok. 50 tur właśnie była taka sielanka...cisza i spokój, nic tylko królestwo rozbudowywać..ale zaatakowala mnie w ok. 60 turze Dania( sam się na nią zamierzalem..no, ale skoro oni zaczęli) która była sojusznikiem Niemiec i w kolejnej turze mam info że mój sojusz z Niemcami legł w gruzach...no to load ostatniego save''a(save robie często więc sobie na to mogłem pozwolić) i sprawdzam jeśli to ja zaatakuje Danię pierwszy...też nic, tak czy tak mój sojusz pękał.Ale Niemcy bez powodu sojuszu ze mną nie zniszczyły.Wydaje mi się że Niemcy mimo ze wojowniczy naród są bardzo honorowi i nie zrywają sojuszy tak łatwo.Co do Francuzów to grałem też trochę Niemcami (po to by odblokowac Polskę) i wg. mnie właśnie Francuzi mają takie skłonności by grać nie fair i zrywac sojusze itd. Swoją drogą, teraz kiedy walczę z Niemcami i Danią za sojusznika mam własnie Francję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować