Zaloguj się, aby obserwować  
darth_16

Medieval 2: Total War: Temat Ogólny

5725 postów w tym temacie

Dnia 08.12.2006 o 15:58, kurczak-AFC napisał:

> Ja myślę, że dodatek będzie dotyczyć inwazji Mongołów.
to jest chyba najbardziej prawdopodobna hipoteza :).


Wątpię, prędzej coś w stylu Wojny Stuletniej, Wojny Dwóch Róż czy tego typu konfliktów w sercu Europy. Inwazja Mongołów już była w Shogunie, w Medievalu 2 również są obecni. Drugi kierunek to oczywiście rozwinięcie idei krucjat, może okres istnienia Królestwa Jerozolimy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2006 o 16:31, Quatre napisał:

> > Ja myślę, że dodatek będzie dotyczyć inwazji Mongołów.
> to jest chyba najbardziej prawdopodobna hipoteza :).

Wątpię, prędzej coś w stylu Wojny Stuletniej, Wojny Dwóch Róż czy tego typu konfliktów w sercu
Europy. Inwazja Mongołów już była w Shogunie, w Medievalu 2 również są obecni. Drugi kierunek
to oczywiście rozwinięcie idei krucjat, może okres istnienia Królestwa Jerozolimy?



nie znam się zabyt dobrze na historii więc nie będę podawał swoich przykładów. w świetle Twoich azgumentów wszystko wydaje się być prawdopodobne.

Dodatek wyjdzie chyba gdzieś w marcu/ kwietniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2006 o 17:02, kurczak-AFC napisał:

Dodatek wyjdzie chyba gdzieś w marcu/ kwietniu.


Naa, za szybko podałeś termin. Nie prędzej niż po wakacjach, Creative Assembly zawsze wydaje dodatki ze sporym opóźnieniem, a jak było z Barbarian Invasion nie pamiętasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2006 o 17:53, kurczak-AFC napisał:

nie grałem w Barbarian Invasion. Własciwie to w tą serię Total War gram od jakich 3miesięcy.
nowicjusz jestem :).


Ja zaczynałem od Shoguna :) Stare czasy...

Powie mi ktoś jak ustawić tury półroczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czesc
czy znacie sposob zmiany wersji jezykowej M2TW PL ?

czy da sie zmienic wersje PL na ANG?
w wiekszosci gier mozna to zrobic edytujac pliki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w MM widziałem EK :D I co zobaczyłem? Wypalone logo na "odwal się". Ledwie widać napis i brak albumu:) Nie widziałem albumu, a pod skórą schowany nie był bo widać było, że owinięta jest tylko gra:) Wszystkie 8 sztuk tak wyglądało. Dobrze, że na gram zamówiłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kupiłem, zobaczyłem i odłożyłem... przynajmniej do czasu aż nie poprawią kilku rzeczy np. szarży - jeżeli ktoś mówi że jest ok tylko trzeba umieć szarżować to szkoda gadać, czy normalna szarża kończyła się wraz z uderzeniem pierwszego rycerza? :) dla mnie póki co ta gra to NIEDORÓBA( nie będę wymieniał wszystkiego bo inni już to zrobili i szkoda czasu), gdybym mógł, to bym oddał, bo jak tak dalej pójdzie i będziemy się godzić na takie wczesne wersje beta to nas producenci jeszcze bardziej będą olewać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mylisz chyba szarze z wbiegnieciem. Wlacz w "wlasna bitwa" ta mape gdzie jest tylko rownina dobierz sobie kawalerie a kompowi piechote. Dobrze wykonana szarza praktycznie od razy masakruje okolo polowy odzialu piechoty .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z formacja lancy za to . Otoz w szarzy jest ona duzo slabsza niz zwykly kwadrat. Naogol przebija sie do polowy i zastyga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja zamieszczę poradę do gry.Bardzo denerwowało mnie oblężenie miast przeciwnika.Po prostu za dużo tur, czasem i 6 czy 8 trzeba by miasto lub zamek się poddały.Na szczęście jest sposób by przyspieszyć oblężenie ale nie jest dostępny od razu.Po wynalezieniu prochu wybudować budynek produkujący armaty(chyba rusznikarz, ale głowy nie dam) i jeden taki oddział z armatą mieć w armii.Po dojściu do najbliższego miasta można od razu zacząć walczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2006 o 12:53, konrad16061990 napisał:

A ja zamieszczę poradę do gry.Bardzo denerwowało mnie oblężenie miast przeciwnika.Po prostu
za dużo tur, czasem i 6 czy 8 trzeba by miasto lub zamek się poddały.Na szczęście jest sposób
by przyspieszyć oblężenie ale nie jest dostępny od razu.Po wynalezieniu prochu wybudować budynek
produkujący armaty(chyba rusznikarz, ale głowy nie dam) i jeden taki oddział z armatą mieć
w armii.Po dojściu do najbliższego miasta można od razu zacząć walczyć.


Bez armat możesz zbudowac wieze oblężnicze oraz tarany i możesz atakowac w następnej turze, więc też nie czekasz 8 tur. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To muszę miec buga albo nie sprawdziłem tego..bo wieże budowałem..ale jakoś nie mogłem od razu póżniej atakować ,sprawdzę i wielkie dzięki.Chciałem pomóc innym i przy okazji sam się czegos nauczyłem.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, teraz będzie trudno sprawdzić czy czy mam buga, ale to co napisałeś ma sens.Uważam mój wcześniejszy post z poradą za niebyły. Na swoje usprawiedliwienie mam tylko to że nie grałem wcześniej w serię total war. Choć dla graczy z mniejszą armią moja porada mogła by być dobra...ale skoro ktoś ma mniejszą armię to czy będzie go stać na 600 florenów na działo? Za tyle mozna mieć kilka słabych oddziałów. Tak czy tak, jeszcze raz dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2006 o 13:20, konrad16061990 napisał:

To muszę miec buga albo nie sprawdziłem tego..bo wieże budowałem..ale jakoś nie mogłem od razu
póżniej atakować ,sprawdzę i wielkie dzięki.Chciałem pomóc innym i przy okazji sam się czegos
nauczyłem.:)


To w takim razie zbuduj jeszcze taran. Raz też tak miałem. Zbudowałem wieże i nie mogłem szturmować. Ale to był pojednyczy przypadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować