Zaloguj się, aby obserwować  
darth_16

Medieval 2: Total War: Temat Ogólny

5725 postów w tym temacie

Dnia 26.12.2006 o 21:03, Iloveavril napisał:

Nie wiem czy ten temat był już poruszany, ale wątek liczy za dużo stron, żeby to wszystko czytać...
Gram Anglią, papież wezwał mnie na krucjatę przeciwko Antiochii, dał mi 9 tur na zajęcie miasta.
Czy mając oddiały w Anglii lub północnej Francji mam szansę na wykonanie tego zadania? Jeśli
tak to jaką drogą podróżować?

Papież dał ci 9 tur na przygotowanie armii.... Musisz koniecznie wysłac swojego dowódce i w jego statystykach w lewym dolnym rogu pojawi się ikonka ''Wyślij na krucjatę'' czy coś takiego... Wtedy masz nieograniczoną ilośc tur na zajęcie miasta... I do tego twój generał będzie mógł najmowac specjalne jednostki. np. Srażników Krucjaty czy Krzyżowców... itp. Podróżój przez tereny Francji iż mogą cię zaatakowac i wtedy Papież ich wyekskomunikuje... Co się wiąże z bezkarnym podbojem :) Lub pozostaje droga morska... Trudniejsza ... Pozdro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przeczytałem gdzieś o fajnej taktyce... w czasi bitwy... Użyłem jej skutecznie podzczas gry Anglikami. Ustawiasz na flankach włóczników następnie schodząc do środka łuczników z ostrokołem, przed nich ciężką piechotę, i na środku włóczników a przed nimi łuczników z ostrokołem. do tego na flankach konnych, którzy muszą sie postarac otoczyc wroga... Armia wraga nawet nie podejdzie... :) Łucznicy zrobią swoje... Można to urozmaicic TREBEUSZEM albo katapultą :) Gdy wystrzelane (przez łuczników) jednostki wroga będą się cofac konnych wysyłamy na dokończenie dzieła... Ta taktyka nie raz uratowała mi d**** :) Polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każda taktyka jest dobra, byleby była logiczna - wygrywanie bitew w tej odsłonie jest zaiste banalne, nawet taki taktyczny impotent jak ja jest w stanie rozbić trzykrotnie liczniejsze siły :/
Akurat dyplomację muszę raczej pochwalić - jej działania zazwyczaj mają sens, a państwa w sojuszu owe sojusze zrywają tylko wtedy, kiedy rzeczywiście mają powód lub wizję łatwego zwycięstwa (ale oczywiście tylko wizję ;]).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2006 o 15:07, Bedwyr napisał:

A modzik LtC naprawdę spoko ^^


Zainstalowałem tego moda ale nic nie zauważyłem w nim szczególnego :P Tylko to że trochę bardziej trza się wysilić aby wygrać :] Swoją drogą ledwo mi się udało zdobyć jedno z miast portugalii (ekskomunikowane dzięki mnie :)) masakra jakiej nie było moi żołnierze przetrwali (z dużymi stratami ale jednak :P) a mi jeszcze mongołowie się wcinają :/ dobrze że turcy są po drodze najpierw oni padną a ja przerzucę resztę woja :PP a ktoś podbił już Amerykę?? :]]]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem podróżowanie drogą morską jest łatwiejsze bo szybciej dotrzemy do celu płynąc niż idąc. jedyna przeszkodą są sztormy, które można łatwo obejść płynąc blisko lądu albo o ile są to podpływać do wysp i tak przemieszczać się do przodu.

Matrix Dante:
http://forum.gram.pl/upl/forum/2006_4/20061206075643.jpg zobacz se na mapie, która jest na tym zdjęciu, ile Ameryki można podbić. mnie to powaliło na podłogę :D. takie wielkie zapowiedzi były, że można podbić Amerykę i takie tam... dali nam 5prowincji do podbicia i się cieszą :D. ja to określam mianem LOL''a :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2006 o 19:38, siepu napisał:

Każda taktyka jest dobra, byleby była logiczna - wygrywanie bitew w tej odsłonie jest zaiste
banalne, nawet taki taktyczny impotent jak ja jest w stanie rozbić trzykrotnie liczniejsze
siły :/
Akurat dyplomację muszę raczej pochwalić - jej działania zazwyczaj mają sens, a państwa w sojuszu
owe sojusze zrywają tylko wtedy, kiedy rzeczywiście mają powód lub wizję łatwego zwycięstwa
(ale oczywiście tylko wizję ;]).

Niekoniecznie bo jak gra się na trudnym poziomie to są dopiero bitewki :) a nie na łatwym
na łatwym to wróg zachowuje się jak skończony idiota... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie . przeczytałem w CDA recenzje i teraz bardzo jestem ciekaw czy mi pójdzie . Czy jest ktoś kto może mi powiedzieć czy na procesorze 1.5 ghz amd ssempron 2200 karcie nvidia 5200FX i 1 GB ram ta gra pójdzie jeśli można by to prosiłbym link do dema i porade co moglbym wymienić aby działało z góry thx za odpowiedż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2006 o 20:46, skaybay napisał:

Mam pytanie . przeczytałem w CDA recenzje i teraz bardzo jestem ciekaw czy mi pójdzie . Czy
jest ktoś kto może mi powiedzieć czy na procesorze 1.5 ghz amd ssempron 2200 karcie nvidia
5200FX i 1 GB ram ta gra pójdzie jeśli można by to prosiłbym link do dema i porade co moglbym
wymienić aby działało z góry thx za odpowiedż.

Siemka! Ja mam Athlona 1,5Ghz, Radeona 9600Pro i 512MB Ram i mi działa na high detail
U ciebie może byc kłopot z grafą upewnij się czy gra obsługuje twoją karte. Jak chcesz to mogę ci zaraz napisac listę obsługiwanych kart... Co ty na to???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2006 o 20:54, PredAtor360 napisał:

> Mam pytanie . przeczytałem w CDA recenzje i teraz bardzo jestem ciekaw czy mi pójdzie
. Czy
> jest ktoś kto może mi powiedzieć czy na procesorze 1.5 ghz amd ssempron 2200 karcie nvidia

> 5200FX i 1 GB ram ta gra pójdzie jeśli można by to prosiłbym link do dema i porade co
moglbym
> wymienić aby działało z góry thx za odpowiedż.
Siemka! Ja mam Athlona 1,5Ghz, Radeona 9600Pro i 512MB Ram i mi działa na high detail
U ciebie może byc kłopot z grafą upewnij się czy gra obsługuje twoją karte. Jak chcesz to mogę
ci zaraz napisac listę obsługiwanych kart... Co ty na to???
Siemka! Jak mogę dostac wyższą rangę na FORUM?? Nie spotkałem jesze kogoś kto miałby taką rangę jak moja :p. Ktoś może mi powiedziec stopnie które można otrzymac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To było napisane w plik README.txt na temat grafiki....
Karta wideo 128 MB z akceleracją graficzną obsługująca Shader 1 oraz najnowsze sterowniki. Musi być ona w 100% kompatybilna z DirectX® 9.0c *. Zaleca się co najmniej Nvidia® GeForce 4 Ti 4400 lub ATI Radeon® 9600 SE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, zmieniłem se w końcu poziom trudności z banalnego wręcz normalnego na trudny i od razu adrenalina podskoczyła. Zwłaszcza że grałem Sycylią ;P Szkoda tylko, że grę właściwie przegrałem przez swoje głupie błędy. Najpierw wymsknęła mi się Bolonia, która przeszła pod panowanie Państwa Papieskiego (zbuntowali się i papiestwo mnie wyprzedziło w podboju), a potem jeszcze wplątałem się w wojnę z Mediolanem, który mimo straty stolicy i tak miał armię kilkakrotnie silniejszą od mojej, której większa część była zresztą uwięziona w Ziemii Świętej. Ogólnie miałem wprawdzie jeszcze szanse na wyjście z tego (podbój Afryki bądź reszty Bliskiego Wschodu), ale stwierdziłem, że zamiast tego założę jakąś nową grę i spróbuję innym państwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: Czy gra kończy się wraz z rokiem 1530 i nie można kontynuować dalej kampani?
Jeśli tak to by oznaczało, że przy domyślnym ustawieniu 1 tura=2 lata chcąc wygrać dużą kampanię ( kontrolować 45 prowincji)trzebaby podbijać średnio 1 prowincję co 5 tur. Czy to w ogóle możliwe?
Ja mam ustawione 1 tura=1 rok, i tu pojawia się dziwna sprawa, bo wiek mojego króla i generałów nie rośnie co turę o rok. Czy to normalne i chodzi po prostu o to, żeby za szybko nie wymierali?? Dzięki z góry za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale się wkurzyłe jeszcze przedwczoraj zamawiałem grę i mogłem uzyc tylko 20wpln więc zapłaciłem za grę 79,90zł a dzisiaj już można użyć 40wpln i zapłacić za grę tylko 59,90zł TO NIESPRAWIEDLIWE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2006 o 10:48, berbelek napisał:

Mam pytanie: Czy gra kończy się wraz z rokiem 1530 i nie można kontynuować dalej kampani?
Jeśli tak to by oznaczało, że przy domyślnym ustawieniu 1 tura=2 lata chcąc wygrać dużą kampanię
( kontrolować 45 prowincji)trzebaby podbijać średnio 1 prowincję co 5 tur. Czy to w ogóle możliwe?
Ja mam ustawione 1 tura=1 rok, i tu pojawia się dziwna sprawa, bo wiek mojego króla i generałów
nie rośnie co turę o rok. Czy to normalne i chodzi po prostu o to, żeby za szybko nie wymierali??
Dzięki z góry za odpowiedzi.

Co 5 tur powiadasz... Pwenie że sie da ale musisz najpierw zaoszczędzic trochę kasy... 1. Zaplanuj wyprawę wojenną 2. Stwórz ze dwie pełne armie i lec podbijac :) Z podbitych miast wyciągaj silne jednostki ir uszaj dalej... Mi w ten sposób udało się podbic 7 prowincji :) Ale uważaj bo produkcja wojski wiąże się ze stratą zysków co turę czyli jak już mówiłem oszczędź sobie troche złota... Oczywiści trzeba płacic za rekrutację, żołd itp... Pozdro! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować