Zaloguj się, aby obserwować  
darth_16

Medieval 2: Total War: Temat Ogólny

5725 postów w tym temacie

Dnia 28.12.2006 o 11:01, PredAtor360 napisał:

Co 5 tur powiadasz... Pwenie że sie da ale musisz najpierw zaoszczędzic trochę kasy... 1. Zaplanuj
wyprawę wojenną 2. Stwórz ze dwie pełne armie i lec podbijac :) Z podbitych miast wyciągaj
silne jednostki ir uszaj dalej... Mi w ten sposób udało się podbic 7 prowincji :) Ale uważaj
bo produkcja wojski wiąże się ze stratą zysków co turę czyli jak już mówiłem oszczędź sobie
troche złota... Oczywiści trzeba płacic za rekrutację, żołd itp... Pozdro! :)


Ja to wszystko wiem, posiadanie woja kosztuje, zawsze planuję podboje, nie robię tego na hura byle do przodu. Ale 5 tur na jedną prowincję !!, nie licząc licznych prób odbicia przez wroga straconych ziem, a już o najeździe mongołów nie wspominając. Na początku podbijanie kilku prowincji pod rząd to norma, ale później już tak łatwo nie jest, a przy mongołach to o żadnych podbojach się nie myśli. Mnie ciekawi czy ktoś na dużym poziomie trudności przeszedł wielką kampanię przy ustawieniach 1 tura=2 lata. No i co z tym wiekiem generałów, czy u was też nie starzeją się zgodnie z postępem lat w grze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2006 o 11:29, berbelek napisał:


> Co 5 tur powiadasz... Pwenie że sie da ale musisz najpierw zaoszczędzic trochę kasy...
1. Zaplanuj
> wyprawę wojenną 2. Stwórz ze dwie pełne armie i lec podbijac :) Z podbitych miast wyciągaj

> silne jednostki ir uszaj dalej... Mi w ten sposób udało się podbic 7 prowincji :) Ale
uważaj
> bo produkcja wojski wiąże się ze stratą zysków co turę czyli jak już mówiłem oszczędź
sobie
> troche złota... Oczywiści trzeba płacic za rekrutację, żołd itp... Pozdro! :)

Ja to wszystko wiem, posiadanie woja kosztuje, zawsze planuję podboje, nie robię tego na hura
byle do przodu. Ale 5 tur na jedną prowincję !!, nie licząc licznych prób odbicia przez wroga
straconych ziem, a już o najeździe mongołów nie wspominając. Na początku podbijanie kilku prowincji
pod rząd to norma, ale później już tak łatwo nie jest, a przy mongołach to o żadnych podbojach
się nie myśli. Mnie ciekawi czy ktoś na dużym poziomie trudności przeszedł wielką kampanię
przy ustawieniach 1 tura=2 lata. No i co z tym wiekiem generałów, czy u was też nie starzeją
się zgodnie z postępem lat w grze?

Ja przeszedłem na trudnym główną kampanię... Ty masz problem z Mongołami Tak? To zobaczysz jak pojawią się Tatarzy :) co będzie. Na Mongołów jest łatwy sposób kapitanów spróbuj przekupic a później dobrym dyplomatą chcij z nimi sojusz. Natępnie pomóż im zdobyć miasto. i chcij od nich żeby zostali wasalami.... W moim przypadku to się powiodło... :) I do tego walczyli u mego boku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2006 o 12:30, pro evo napisał:

Witam czy pujdzie mi Medieval II może na minimalnych oby chodził.

Ge Force 6200
1000 ram
2,4 gigaherca (procesor)



Odpowie mi ktoś??BO sprawdzalem wymagania i niejestm pewny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2006 o 12:30, pro evo napisał:

Witam czy pujdzie mi Medieval II może na minimalnych oby chodził.

Ge Force 6200
1000 ram
2,4 gigaherca (procesor)



Powinien iść bez problemu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A propos Mongołów - to ja nasłałem na nich stado zabójców (miałem gildie mistrzów), I ich generałów w większosci wyskubałem. A potem się kręcili jakoś tak bezwiednie po Rusi...

A

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Gdy otwieram wielką kampanię, mam dostępne tylko 5 frakcji. Są to Anglia, Francja, Niemcy, Wenecja i Hiszpania. Jak mogę zagrać innymi państwami, np. Polską. Proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2006 o 13:07, pro evo napisał:

PS:powiedzicie coś o tej grze.


Medieval 2: Total War to najlepszy - jak twierdzą sami twórcy - wariant kontynuacji serii gier uważanej dziś za "królową strategii". Gracz zostaje rzucony w mroki pełnego średniowiecza, by na własne oczy obserwować krucjaty, walkę między Cesarstwem a Papiestwem o władzę nad Europą, konflikty dynastyczne, mariaże, hiszpańską rekonkwistę, szkocką walkę o wolność, najazdy Mongołów i całą gamę innych, epokowych wydarzeń. Okres gry obejmuje lata 1080-1530, przy czym cała kampania będzie zapewne podzielona, podobnie jak to miało miejsce w pierwszej części Medievala, na kilka podokresów.

Gra działa na podrasowanym silniku Rome: Total War, pozwalającym toczyć epickie bitwy z udziałem ponad 10 tys. szczegółowo wymodelowanych jednostek. Teraz symulacja pola walki, głównie dzięki całemu zestawowi nowych animacji ruchu wojowników, ma robić jeszcze większe wrażenie, z dokładnym odwzorowaniem średniowiecznych sposobów toczenia bitew.

Rozgrywka w kampanii polegać będzie na poszerzaniu granic swojego imperium przy wykorzystaniu nie tylko potężnych armii, ale i mariaży, misji dyplomatycznych, kapłanów, kupców (nowa jednostka specjalna) etc. Jedną z bardziej fundamentalnych nowości jest szeroka możliwość interakcji ze Stolicą Apostolską. Po śmierci danego papieża, o ile nasza dynastia ma w Rzymie wystarczające wpływy, będziemy mogli osadzić na Piotrowym tronie figuranta, realizującego wobec innych katolickich państw wyznaczoną przez nas linię polityczną.

Cechy gry:

* 21 frakcji;
* ponad 250 unikalnych jednostek;
* nowe możliwości kamery na polu bitwy, różne kąty ustawień i poziomy zbliżeń;
* nowe animacje jednostek: blokowanie ciosów tarczą, kombinacje ataków;
* nowe machiny oblężnicze, dostępne w późniejszym okresie gry, m.in. armaty;
* nowe efekty świetlne;
* kilka nowych trybów rozgrywki Multiplayer, nadal jednak brak kampanii online;
* możliwość rozpoczęcia podboju Ameryki Północnej, Środkowej i Południowej w ostatnim okresie gry; boje z Aztekami, Majami, Inkami etc.;
* sześć poziomów rozbudowy miast;
* powrót tzw. asssasin movies;
* rozbudowana i wielowymiarowa rola religii

Za www.totalwar.org.pl Swoją drogą to mógłby moderator na przypiąć link na górze do tej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2006 o 13:52, Riverex napisał:

Mam pytanie. Gdy otwieram wielką kampanię, mam dostępne tylko 5 frakcji. Są to Anglia, Francja,
Niemcy, Wenecja i Hiszpania. Jak mogę zagrać innymi państwami, np. Polską. Proszę o odpowiedź.
Z góry dziękuję.


Na przykład poprzez podbicie Polski grając Niemcami.

Albo instalując moda Regnum Dei All Factions z tej strony:
http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=69213
Tu masz dokładniejszy link:
http://www.modcraft.net/community/index.php?act=Attach&type=post&id=326

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować