Zaloguj się, aby obserwować  
darth_16

Medieval 2: Total War: Temat Ogólny

5725 postów w tym temacie

Dnia 16.02.2007 o 12:40, Melchah napisał:

> -Czy można np sie poprostu rozwijać dyplomatycznie, ekonomicznie, bez ciagłej agressi
ze strony
> sasiadów? (wiem ze to smak gry, ale czasem mozna jakies inne rozwiazania zastosowac)
Nie bardzo. W końcu to strategia jednak i celem jest podbój i utrzymanie kilkudziesięciu regionów.
Ilość tur na wykonanie zadania ograniczona i nie ujedziesz samą dyplomacją i gospodarką. Chyba,
że wmówisz swojemu CPU, że pokój lepszy od wojny choć jego program mówi mu co innego. A to
by było spore osiągnięcie :)

proponuję odpowiedni mod np Lands to counquer który ma w sobie modyfikację od italiono na dyplomację AI i gra wygląda inaczej - brak durnych wojen na 8 frontów itd. a i o wojnę trudniej itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czu w Medievalu II są polskie oddziały bo zastanawiam sie nad kupnem gry???i fajnie by było polakami pograć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2007 o 13:01, Mat.W napisał:

czu w Medievalu II są polskie oddziały bo zastanawiam sie nad kupnem gry???i fajnie by było
polakami pograć:)


widać że kolega przeglądał ten wątek :(
tak są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2007 o 12:48, scott napisał:

> > -Czy można np sie poprostu rozwijać dyplomatycznie, ekonomicznie, bez ciagłej agressi

> ze strony
> > sasiadów? (wiem ze to smak gry, ale czasem mozna jakies inne rozwiazania zastosowac)

> Nie bardzo. W końcu to strategia jednak i celem jest podbój i utrzymanie kilkudziesięciu
regionów.
> Ilość tur na wykonanie zadania ograniczona i nie ujedziesz samą dyplomacją i gospodarką.
Chyba,
> że wmówisz swojemu CPU, że pokój lepszy od wojny choć jego program mówi mu co innego.
A to
> by było spore osiągnięcie :)
>
proponuję odpowiedni mod np Lands to counquer który ma w sobie modyfikację od italiono na
dyplomację AI i gra wygląda inaczej - brak durnych wojen na 8 frontów itd. a i o wojnę trudniej
itd.

Brzmiało to ciekawie, ale po lekturze m.in. tego

http://totalwar.org.pl/board/viewtopic.php?t=12757&postdays=0&postorder=asc&highlight=lands+conquer&start=0

trochę mi przeszło :(. Nie powiem, osobiście chętnie bym trochę popolitykował i pobawił się nieco inaczej niż walka i walka (szczególnie, że teraz przeciwko mnie są 4 dość silne nacje jak Duńczycy i Mediolan, nieco obita już Francja ale wciąż się broniąca zajadle i Portugalia puka do drzwi węsząc krew, rebeliantów nie liczę), ale lektura opinii o tym modzie pozostawia co najmniej obawy o jakość rozgrywki. Kiepsko zbilansowane przychody i przyrost ludności oraz długość rozgrywki to główne zarzuty. Osobiście raczej odpuszczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem sam już nie gram w tego moda - ale pewne pliki są przydatne np.
podmień sobie plik descr_campaign_ai_db z normalny i AI się poprawi a reszta zostanie bez zmian :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2007 o 13:24, Gall historyk napisał:

A moze ma ktos sposob na zdobycie szybkiej kasy w medievalu bo dobrze mi idzie ale mam wlasnie
z tym problem

Chyba tylko kodami, bo normalnie trzeba jednak dbać o równomierny rozwój zarówno armii jak i gospodarki. Jeszcze niedawno miałem całkiem mocną armię i jednocześnie bilans finansowy na koniec tury nigdy nie był ujemny. Teraz mi się nieco pogorszyło przez zbyt agresywnych sąsiadów :). Ale gra z kodami raczej przyjemności nie niesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2007 o 13:27, scott napisał:

Rozumiem sam już nie gram w tego moda - ale pewne pliki są przydatne np.
podmień sobie plik descr_campaign_ai_db z normalny i AI się poprawi a reszta zostanie bez zmian
:)

Eee... Odpuszczę. Poczekam na jakiś jeden naprawdę konkretny mod, a na razie będę grał na zasadach jakie oferuje gra. Ustoję i wytrwam lub padnę, a resztki rozwleką padlinożercy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2007 o 13:32, Melchah napisał:

> Rozumiem sam już nie gram w tego moda - ale pewne pliki są przydatne np.
> podmień sobie plik descr_campaign_ai_db z normalny i AI się poprawi a reszta zostanie
bez zmian
> :)
Eee... Odpuszczę. Poczekam na jakiś jeden naprawdę konkretny mod, a na razie będę grał na zasadach
jakie oferuje gra. Ustoję i wytrwam lub padnę, a resztki rozwleką padlinożercy :)

podmiana jedego pliku to naprawdę chwilka - a przyjemność z gry znaczana - ja osobiście preferuję spokojniejszą rozgrywke (rozbudowa) niż totalna rozwałka - szczególnie jak komp nas napadnie jakimś słabym odziałem a potem za chiny nie chce rozejmu podpisać - a ten plik (od italiano) to poprawia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Jeszcze niedawno miałem całkiem mocną armię i jednocześnie bilans finansowy na

Dnia 16.02.2007 o 13:28, Melchah napisał:

koniec tury nigdy nie był ujemny. Teraz mi się nieco pogorszyło przez zbyt agresywnych sąsiadów
:).


ja gram francuzami , mam ok 130 ture i przez całą gre nie miałem ani jednego sojuszu, ale za to mam pełno wojen i jakoś sobie radze z gospodarką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.02.2007 o 18:23, lord0 napisał:


ja gram francuzami , mam ok 130 ture i przez całą gre nie miałem ani jednego sojuszu, ale za
to mam pełno wojen i jakoś sobie radze z gospodarką.

W tej grze nieopłaca się mieć sojuszników prędzej czy póżniej i tak Cię zdradzą;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.02.2007 o 18:23, lord0 napisał:

ja gram francuzami , mam ok 130 ture i przez całą gre nie miałem ani jednego sojuszu, ale za
to mam pełno wojen i jakoś sobie radze z gospodarką.


soje sie nie nadają... i tak cie zdradzą a jeśli atakujesz soja to sie Papierz żuca
ja gram Polską (no w 1186 ma "pancernych polskich") mam całą ruś większość Niemiec i wiekszość danii
a może mi ktoś podać jakie łaączejest potrzebne do płynnej gry przez sieć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.02.2007 o 20:09, Bartek 93 napisał:

a może mi ktoś podać jakie łaączejest potrzebne do płynnej gry przez sieć??


Ja mam Neo512mb i na średnich detalach da sie grać, ale najlepiej grać na nisko-średnich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2007 o 22:04, stanlee napisał:


> a może mi ktoś podać jakie łaączejest potrzebne do płynnej gry przez sieć??

Ja mam Neo512mb i na średnich detalach da sie grać, ale najlepiej grać na nisko-średnich.

że na 512 idzie to wiem ale ja mam 128 i sie zastanawiam lecz nie mam nadziei :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2007 o 22:30, Bartek 93 napisał:

że na 512 idzie to wiem ale ja mam 128 i sie zastanawiam lecz nie mam nadziei :(


Spróbuj na najniższyc, ale wielkich szans na płynna gre nie daje, wogóle jak da się grać bedzie dobrze. Ale życze szczęścia;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój poprzedni problem z tą grą został rozwiązany.Szczęśliwy i klikający na "zainstaluj" zostalem zaskoczony.Wyskoczyło okienko!Treśc:"Uruchomienie tej aplikacji nie powiodło się,ponieważ nie znaleziono mss32.dll.Ponowne zainstalowanie aplikacji może naprawic ten problem."Co to ma byc??!!!Mam już dośc tych okienek!Pomóżcie mi.Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2007 o 23:04, JIM 07 napisał:

Mój poprzedni problem z tą grą został rozwiązany.Szczęśliwy i klikający na "zainstaluj" zostalem
zaskoczony.Wyskoczyło okienko!Treśc:"Uruchomienie tej aplikacji nie powiodło się,ponieważ nie
znaleziono mss32.dll.Ponowne zainstalowanie aplikacji może naprawic ten problem."Co to ma byc??!!!Mam
już dośc tych okienek!Pomóżcie mi.Z góry dziękuję.

błąd systemowy brak dll oznacza tylko to. Możesz poszukać tego pliku w sieci (serio!) lub czeka cie reinstalka sysa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2007 o 23:04, JIM 07 napisał:

Mój poprzedni problem z tą grą został rozwiązany.Szczęśliwy i klikający na "zainstaluj" zostalem
zaskoczony.Wyskoczyło okienko!Treśc:"Uruchomienie tej aplikacji nie powiodło się,ponieważ nie
znaleziono mss32.dll.Ponowne zainstalowanie aplikacji może naprawic ten problem."Co to ma byc??!!!Mam
już dośc tych okienek!Pomóżcie mi.Z góry dziękuję.


Spróbuj poszukać takiego pliku na płycie i może nie został rozpakowany.Może to być też wina direct 9.0 masz chyba nowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować