Zaloguj się, aby obserwować  
darth_16

Medieval 2: Total War: Temat Ogólny

5725 postów w tym temacie

Dnia 18.02.2007 o 16:23, Domon napisał:

Mi sie Medieval 2 niepodoba , szybko sie przynim nudzę niewiem dlaczego ;(

Może nie lubisz strategii? Mnie nudzą np przygodówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...Tak sobie ostatnio bawie sie Delta Force i kody nie dzialaja.Czemu??Mam pl-a z dodatkie team sabre a kody nie dzialaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2007 o 01:51, JIM 07 napisał:

Hmmm...Tak sobie ostatnio bawie sie Delta Force i kody nie dzialaja.Czemu??Mam pl-a z dodatkie
team sabre a kody nie dzialaja.


LOL tak ciezko przeczytac temat forum???? MEDIEVAL2: TOTAL WAR!!!!!!!!!!!!!!!! jak masz jakis problem z inna gra to se idz do tematu o tej grze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2007 o 02:29, JIM 07 napisał:

Znalazlem ten plik i co teraz mam z nim zrobic??sciagnalem go na komputer i co dalej??

hmmmm.... no raczej należy go wrzucić do plików gry.. nie wiem którego folderu... spróbuj poszukać folderu z dll''kami i tam wpakuj lub do głównego foldera gry..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja to mam ciekawą sytuacje w medivalu.
Podbiłem już wszystkie miasta i zamki w starym świecie i teraz najeżdżam na Ameryke.
Na golasów uzbrojonych w drewniane łuki i piki.
Z frakcji zostałem tylko ja i p. Papieskie.
Mam 10 kardynałów.
Mam 1616 rok.

Mam 2 pytania:

1.czy jeśli wybije wszystkich kardynałów i papieża to państwo papieskie upadnie?

2.Chce postawić gildie we Wrocławiu, ale niewiem jak.
Wiem że gildia sama się zgłasza, ale dlaczego niepyta o Wrocek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry za spam, ale mam jeszcze jedno pytanie:

1. Ta gra to była mała kampania, wygrałem ją i grałem dalej i zastanawiam się, czy jak podbije wszystkie miasta/zamki i zniszcze wszystkie frakcje to wygram??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2007 o 15:39, Sonic1575 napisał:

Ja to mam ciekawą sytuacje w medivalu.
Podbiłem już wszystkie miasta i zamki w starym świecie i teraz najeżdżam na Ameryke.
Na golasów uzbrojonych w drewniane łuki i piki.
Z frakcji zostałem tylko ja i p. Papieskie.
Mam 10 kardynałów.
Mam 1616 rok.

Mam 2 pytania:

1.czy jeśli wybije wszystkich kardynałów i papieża to państwo papieskie upadnie?

2.Chce postawić gildie we Wrocławiu, ale niewiem jak.
Wiem że gildia sama się zgłasza, ale dlaczego niepyta o Wrocek?



1.Nie upadnie
2.Miasto widocznie nie jest taie jakie chciałaby by było gildia


Nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2007 o 16:55, marsinteligo napisał:

niemożesz mieć raczej gildie joannitów i plentariuszy jednocześnie


Niemam tam ani tego, ani tego.
Acha, zauważyłem że w Toruniu gdzie mam templariuszy, niemam polskich pancernych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2007 o 21:03, Sonic1575 napisał:

> niemożesz mieć raczej gildie joannitów i plentariuszy jednocześnie

Niemam tam ani tego, ani tego.
Acha, zauważyłem że w Toruniu gdzie mam templariuszy, niemam polskich pancernych.

masz
musisz "przewinąć" i sie "znajdą"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2007 o 21:03, Sonic1575 napisał:

> niemożesz mieć raczej gildie joannitów i plentariuszy jednocześnie

Niemam tam ani tego, ani tego.
Acha, zauważyłem że w Toruniu gdzie mam templariuszy, niemam polskich pancernych.


aby jaka kolwiek gildia powstała miasto/zamek muszę spełnić określone warunki itd. ilość gildi także jest ograniczona szczególnie tych lepszych - jak powstanie w innym państiwe to w naszym już nie - dodtyczy się to siedzib gildi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tych warunkach, ale Wrocław napewno je spełnia (+ to że ma wybudowane wszystkie budynki, czy może skończyć się miejsce?).
Po za tym gdzie masz je wypisane, bo w mapce niema.

Pozdro. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To że w mieście masz wybodowane wszystkie budynki o niczym nie świadczy. np. gildia zabójców powstanie najprędzej w mieście które dość często szkoli zabójców, a ci zabójcy już coś osiągneli ( u mnie gildia asasynów powstała w mieście gdzie wyszkoliłem zabójce, który zabił później dwóch papieży ). Podobnie jest z gildią kupców, szpiegów itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2007 o 16:51, PeCeT99 napisał:

To że w mieście masz wybodowane wszystkie budynki o niczym nie świadczy. np. gildia zabójców
powstanie najprędzej w mieście które dość często szkoli zabójców, a ci zabójcy już coś osiągneli
( u mnie gildia asasynów powstała w mieście gdzie wyszkoliłem zabójce, który zabił później
dwóch papieży ). Podobnie jest z gildią kupców, szpiegów itp.


Rycerstwa we Wrocku wyszkoliłem wiele więc templariuszy powinienem mieć.
A krucjaty niema na co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kto nie lubi kodów lub działa to na niego jak czerwona płachta na byka niech nie czyta tego:))

To zastanawiające, że prawie nigdzie na polskich stronach poświeconych serii "Total War" nie ma... poprawnej informacji jak należy wpisać kody - a przy okazji; po co komu kody, mi między innymi by coś sprawdzić gdy robię jakieś scenariusze czy mody. A innym może dla samej zabawy... Wszak każdy robi jak chce i na własną "odpowiedzialność":))

Ale do rzeczy - zasada kodowania jest podobna do kodów używanych w "Rome Total War"

np. gdy ktoś chce stworzyć (jedną) jednostkę ""Hussars" w Krakowie lub przy jakimś generale wpisuje (po naciśnięciu "tyldy") tak:

create_unit "Kraków" "Hussars" 1 9 9 9

wzgl.

create_unit "Wladyslaw Herman" "Hussars" 1 9 9 9

Ważne są cudzysłowy, "Kraków" piszemy poprawną polszczyzną ale np. Toruń juz jako "Thorn" a "Kijów" jako "Kiev" etc. (nazwy miejscowości są w pliku "descr_regions_and_settlement_name_lookup") cyfry: 1 9 9 9 oznaczają: jedna jednostka, 9. stopnia doświadczenia, 9 i ponowne 9 to wartości tarczy i broni (najwyższe), "Wladyslaw" - piszemu "ł" jako "l".

PS
W gazetach i na stronach netowych piszą bzdury - ich wersje kodów nie działają bo są żle pisane - m.in. brak cudzysłowia:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja gram bez kodów, ale jak będe się chciał kiedyś zabawić, to może w nowej kampani użyje.
Jedno pytanie: jakbym był np. Anglikami i wpisał hussars, to by zadziałało??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2007 o 14:42, Sonic1575 napisał:

Ja gram bez kodów, ale jak będe się chciał kiedyś zabawić, to może w nowej kampani użyje.
Jedno pytanie: jakbym był np. Anglikami i wpisał hussars, to by zadziałało??

NO raczej tak tylko że nie w zamku więc trzeba wyjść członkiem rodziny i ich nająć
nie jestem pewien czy to działa ale sprawdze (w mieście napewno niemożna rekrutować innych niż masz jednostek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2007 o 22:08, strajker napisał:

Kto nie lubi kodów lub działa to na niego jak czerwona płachta na byka niech nie czyta tego:))

To zastanawiające, że prawie nigdzie na polskich stronach poświeconych serii "Total War" nie
ma... poprawnej informacji jak należy wpisać kody - a przy okazji; po co komu kody, mi między
innymi by coś sprawdzić gdy robię jakieś scenariusze czy mody. A innym może dla samej zabawy...
Wszak każdy robi jak chce i na własną "odpowiedzialność":))

Ale do rzeczy - zasada kodowania jest podobna do kodów używanych w "Rome Total War"

np. gdy ktoś chce stworzyć (jedną) jednostkę ""Hussars" w Krakowie lub przy jakimś generale
wpisuje (po naciśnięciu "tyldy") tak:

create_unit "Kraków" "Hussars" 1 9 9 9

wzgl.

create_unit "Wladyslaw Herman" "Hussars" 1 9 9 9

Ważne są cudzysłowy, "Kraków" piszemy poprawną polszczyzną ale np. Toruń juz jako "Thorn" a
"Kijów" jako "Kiev" etc. (nazwy miejscowości są w pliku "descr_regions_and_settlement_name_lookup")
cyfry: 1 9 9 9 oznaczają: jedna jednostka, 9. stopnia doświadczenia, 9 i ponowne 9 to wartości
tarczy i broni (najwyższe), "Wladyslaw" - piszemu "ł" jako "l".

PS
W gazetach i na stronach netowych piszą bzdury - ich wersje kodów nie działają bo są żle pisane
- m.in. brak cudzysłowia:P

a gdzie mam poszukać nazwy wojska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2007 o 21:55, Magno napisał:

Ja często miałem tak, ze poprostu podbijałem sobie, podbijałem Europe, bez pospiechu. Dochodze
na południe, patrze na (Bizancjum, Egipt, albo tych pomaranczowych xD) A oni po 10 pionków
full wystawionych mają z generałami po minimum 4. Na mnie plagi, na mnie wszytsko, bunty a
u nich dalej bezproblemowo sie rozwija. I o to chodziło :>


Cieeenias:) Ja Polską przetrwałem najazd Mongoło Francuzów i Bizancjum! Myślisz że wysłali pod Kraków jednego Generała? buahahahaha
Oczywiście nie śmieję się z ciebie aczkolwiek zanim sąsiedzi przygotują sobie taką Armię powinieneś mieć tak rozwinięte państwo że nic ci ni jest straaaszne!
Najlepszym sposobem jest sprawienie żeby Armie się rozproszyły lub jeśli nie masz wojska zlikwikidowanie wszystkich członków rodziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować