Zaloguj się, aby obserwować  
darth_16

Medieval 2: Total War: Temat Ogólny

5725 postów w tym temacie

Dnia 21.02.2007 o 22:08, strajker napisał:

Kto nie lubi kodów lub działa to na niego jak czerwona płachta na byka niech nie czyta tego:))

To zastanawiające, że prawie nigdzie na polskich stronach poświeconych serii "Total War" nie
ma... poprawnej informacji jak należy wpisać kody - a przy okazji; po co komu kody, mi między
innymi by coś sprawdzić gdy robię jakieś scenariusze czy mody. A innym może dla samej zabawy...
Wszak każdy robi jak chce i na własną "odpowiedzialność":))

Ale do rzeczy - zasada kodowania jest podobna do kodów używanych w "Rome Total War"

np. gdy ktoś chce stworzyć (jedną) jednostkę ""Hussars" w Krakowie lub przy jakimś generale
wpisuje (po naciśnięciu "tyldy") tak:

create_unit "Kraków" "Hussars" 1 9 9 9

wzgl.

create_unit "Wladyslaw Herman" "Hussars" 1 9 9 9

Ważne są cudzysłowy, "Kraków" piszemy poprawną polszczyzną ale np. Toruń juz jako "Thorn" a
"Kijów" jako "Kiev" etc. (nazwy miejscowości są w pliku "descr_regions_and_settlement_name_lookup")
cyfry: 1 9 9 9 oznaczają: jedna jednostka, 9. stopnia doświadczenia, 9 i ponowne 9 to wartości
tarczy i broni (najwyższe), "Wladyslaw" - piszemu "ł" jako "l".

PS
W gazetach i na stronach netowych piszą bzdury - ich wersje kodów nie działają bo są żle pisane
- m.in. brak cudzysłowia:P


1Super patent skąd go wytrzasnąłeś?
2Robisz mody?
3Skąd można je wziąć
4co do 2 suuuuuuuuuuuper
5niestety nie sprawdzę bo mi medieva nie działa
6Jeżeli robisz mody i własne scenarusze to fajnie by było gdybyś zrobił sobie gramsajt, żeby zwykli śmiertelnicy mogli z nicch korzystać
7chyba że jesteś anonimowym geniuszem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niepotrzebnie wypaplałem:)

Jak powstanie ew. dam znać:)

Korekta do podanego wcześniej kodu - zamiast liczb: 1 9 9 9 wystaczy wpisać liczby: 1 9 1 1 gdyż w przeciwieństwie do "Rome Total War" w "M II TW" zbroje i oręż są modyfikowane dopiero przez obecność gildii.
1 - to liczba jednostek (jedna), można tez wpisać np. 5 czyli 5 jednostek
pierwsz 9. to maks. doświadczenie, można tez wpisać 0 czyli zerowe dośwaidczenie lub 2 czyli dośwaidczenie na poziomie 2.
a dalej to wartości zbroi i tarczy (czyli obiek 9.) - ale jak się okazuje można poprzestać na wpisaniu dwóch jedynek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Twój cyt.:

Dnia 22.02.2007 o 14:42, Sonic1575 napisał:

Jedno pytanie: jakbym był np. Anglikami i wpisał hussars, to by zadziałało??


Chyba nie - bo każda nacja ma własne (specyficzne) jednostki - np. polskie to m.in. "Hussars" (mają ją jeszcze Węgrzy) oraz m.in. "Dismounted Polish Nobles" czy "Polish Knights".
Stąd wniosek - grają "Angllikami" musisz poprzestać na angielskich jednostkach - mało Ci:))) Przecież to potęga!

->marsinteligo

Twoje pytanie: cyt.: "a gdzie mam poszukać nazwy wojska"

He he:) Jest trudniej niz w "RTW" gdzie były w pliku (notatnik) "export_descr_unit" - w "M II TW" jest inaczej.

Trzeba grzebać w plikach:)
Tak na gorąco - tu masz wykaz polskich (nie wszystkie):

Crossbow Militia
Halberd Militia
Hussars (będą także do dyspozycji Węgrów)
Lithuanian Archers
Lithuanian Cavalry
Peasants
Polish Nobles
Polish Guard
Polish Knights
Polish Retainers
Spearmen
Spear Militia
Town Militia
Trebuchet
Woodsmen
Dismounted Polish Nobles
Dismounted Polish Knights
Dismounted Lithuanian Cavalry
Arquebusiers
Hand Gunners
Merchant Cavalry Militia
Knights Hospitaller
Knights Templar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno (na koniec mojej wypowiedzi o kodach w "M II TW") na stronie polskich fanów serii "Total War" jak i również stronie "Gry- Wirtualna Polska'' i innych stronach podają nieprawdziwe kody - np. taki:

process_c - automatyczna budowa w mieście

taki kod nie istnieje

poprawny kod (zamiast "c" ma być "cq") na przykładzie Krakowa czy Pragi

process_cq Kraków
process_cq Prague

Oczywiscie wpisany po otwaricu "tyldy" i "zaklepaniu" przez "enter":)

I nieprawdą jest, że każdy cheat może być użyty tylko raz (i kolejne skorzystanie z ułatwienia wymaga powtórnego uruchomienia gry). Nie ma żadnego ograniczenia - przynajmnij ja "bawiąc się" swego czsu kodami nie napotkałem na takie ograniczenie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.02.2007 o 22:23, strajker napisał:


Twoje pytanie: cyt.: "a gdzie mam poszukać nazwy wojska"

He he:) Jest trudniej niz w "RTW" gdzie były w pliku (notatnik) "export_descr_unit" - w "M
II TW" jest inaczej.

ten plik nadal jest wystarczy użyć unpakera z patcha 1.1 i grzebać nie trzeba, inny plik to export units w folderze text tam są nawzwy z opisem itd. ;)

co do dodawania jednostek innym nacjom to już inna sprawa - trzeba troszkę się na tym znać i powiem wam że to dość pracochłonne - ja np. polsce dodałem spieszonych fedualnych oraz kuszników z pawężami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilką zagrałem w Medievala 2 i chcę zrobić podsumowanie.
Muzyka w grze jest boska świetnie wpasowuje się w grę i dodaje klimat.Grafikateż jest bardzo dobra i chydzi gra na słabym sprzęcie :) Odgłosy sąOK a animacje troszke mają do życzenia.Ta strategia naprawdę jest super , polecam każdemu!
Klimat 8
Dzwięk 9+
Grafika 8
Fabuła 7-


Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2007 o 17:15, Domon napisał:

Przed chwilką zagrałem w Medievala 2 i chcę zrobić podsumowanie.
Muzyka w grze jest boska świetnie wpasowuje się w grę i dodaje klimat.Grafikateż jest
bardzo dobra i chydzi gra na słabym sprzęcie :) Odgłosy sąOK a animacje troszke mają do życzenia.Ta
strategia naprawdę jest super , polecam każdemu!
Klimat 8
Dzwięk 9+
Grafika 8
Fabuła 7-


Pozdro.



eeee nie lapie jak mozna oceniac w takiej grze fabule??? to tak jak bys dawal ocena za fabule w The SIMS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.02.2007 o 17:15, Domon napisał:

Fabuła 7-


A gdzie ty masz tutaj fabułe? Chodzi Ci o PRAWDZIWE wydarzenia? I je oceniasz na 7 ?! Najlepsze historie pisze ponoć samo życie ale widzę, że niektórzy są innego zdania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2007 o 20:43, marsinteligo napisał:

Czy ktoś zna skiny dla husri żeby wyglądała jak niosąca postrach husria a nie jacyś chłopi
z dziwnymi czapkami

w MEDIWALU II NIE MA HUSARII są tylko husarzy a to "chłopki z kijami w diwnych czapkach"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"chłopki z kijami w diwnych czapkach" - to było boskie.
Też tak pomyślałem jak ich pierwszy raz zobaczyłem ;););)
Ja tam jak gram to już mam wszystkie miasta w medivalu i się nudze!!!
Walcze z buntownikami, bo Papieżów już niema (a państwo papieskie jest;()

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam problem gram Hiszpania i tocze wojne z Portugalia i z Maurami
i zawsze co z dobede miasto Cordobe(nalerzało ono do Maurów) ludzie mi sie tam buntuja ?? dlaczergo??
podatki sa na niskim poziomie...
a i jak moze wymordowac ludnosc w kontrolowanym miescie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2007 o 10:06, marlin15 napisał:

mam problem gram Hiszpania i tocze wojne z Portugalia i z Maurami
i zawsze co z dobede miasto Cordobe(nalerzało ono do Maurów) ludzie mi sie tam buntuja ?? dlaczergo??

podatki sa na niskim poziomie...
a i jak moze wymordowac ludnosc w kontrolowanym miescie??


Ja wchodzisz do miasta o przeciez masz wybor okupuj spladruj i wymorduj, a dlaczego sie buntuja??? Religia!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Czy ktoś spotkał się z następującym objawem: w trakcie oblężenia gdy rozstawie swoje wojska na murach i
gdy rozpoczyna się walka następuje totalny zwis. Pojawia się czarny ekran z obracającą się klepsydrą i to wszystko.
I muszę wracać do poprzedniego save''a. Gram Anglią a zdarza się to przy oblężeniu Antwerpii przez Tatarów.
Mam geforca 6600GT, 1024ram i raczej gra poza tym objawem nie przycina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2007 o 17:23, Horatio napisał:

Witam
Czy ktoś spotkał się z następującym objawem: w trakcie oblężenia gdy rozstawie swoje wojska
na murach i
gdy rozpoczyna się walka następuje totalny zwis. Pojawia się czarny ekran z obracającą się
klepsydrą i to wszystko.
I muszę wracać do poprzedniego save''a. Gram Anglią a zdarza się to przy oblężeniu Antwerpii
przez Tatarów.
Mam geforca 6600GT, 1024ram i raczej gra poza tym objawem nie przycina.



JA miałem coś podobnego tylko że zwis postępował po walce.......Może przegraj tą bitwę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2007 o 17:23, Horatio napisał:

Witam
Czy ktoś spotkał się z następującym objawem: w trakcie oblężenia gdy rozstawie swoje wojska
na murach i
gdy rozpoczyna się walka następuje totalny zwis. Pojawia się czarny ekran z obracającą się
klepsydrą i to wszystko.
I muszę wracać do poprzedniego save''a. Gram Anglią a zdarza się to przy oblężeniu Antwerpii
przez Tatarów.
Mam geforca 6600GT, 1024ram i raczej gra poza tym objawem nie przycina.



JA miałem coś podobnego tylko że zwis postępował po walce.......Może przegraj tą bitwę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować