Zaloguj się, aby obserwować  
darth_16

Medieval 2: Total War: Temat Ogólny

5725 postów w tym temacie

Dnia 06.04.2007 o 20:10, Prateorian napisał:

Już wiem jak pozbyć się tego błędu . Błąd pokazywał się tylko i jedynie podczas walki z Tatarami
. Teraz zaczołem grać Anglią i jest wszystko dobrze ;)



Można również ściągnać patcha , który naprawia błędy i dodaje poprawki.
http://www.gram.pl/pliki_szczegoly.asp?id=1467 - tu można ściągnąć tego patcha ( ja go ściągnąłem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2007 o 00:20, Riverex napisał:

Mam pytanko: jak można mieć generała?

Normalnie. Wydając swoich dowódców za żony,dzięki czemu będą płodzić przyszłe dzieci... od czasu do czasu będziesz powiadamiany o zaręczynach,możliwości adopcji, dorastaniu bachorów które będą dowódcami...

Jest jeszcze jedna możliwość. Kapitan twoich wojsk,który uczestniczył w wielu bitwach, może po pewnym czasie mieć możliwość adopcji... zazwyczaj z dobrymi cechami dowódcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2007 o 00:20, Riverex napisał:

Mam pytanko: jak można mieć generała?


Eee...ale w kampanii? No bo jak tak to jest on członkiem rodziny...A jeśli chodzi ci o własną bitwę, to musisz wybrać do składu swojej armii jednostkę "Generalska straż przyboczna" i wtedy masz generała. Nie jest co prawda taki sam jak członek rodziny (nie ma takiej świetnej xbroi), ale może zwoływac oddziały...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2007 o 00:52, Oskar24 napisał:

> Mam pytanko: jak można mieć generała?

Eee...ale w kampanii? No bo jak tak to jest on członkiem rodziny...A jeśli chodzi ci o własną
bitwę, to musisz wybrać do składu swojej armii jednostkę "Generalska straż przyboczna" i wtedy
masz generała. Nie jest co prawda taki sam jak członek rodziny (nie ma takiej świetnej xbroi),
ale może zwoływac oddziały...

Chodzi mi o kampanię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.04.2007 o 20:00, Riverex napisał:

Chodzi mi o kampanię.


No to masz na początku członków rodziny panującej (król itp.) no i musisz ich ożenić (propozycje z czsasem same przyjdą, chyab, ze już ma żonę), no i mają potem dzieci...I one zostają po paru turach generałami...
Jest też inny sposób: Kapitan, który wysławi się wielkim zwycięstwem może zostać adoptowsny (tak samo mozna adoptować inne osoby - czasem będą przychodzić takie propozycje)...
I to chyab już wszystko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze "dobroczyńcy", o których wiemy że zrobili pare rzeczy dla państa, ale do tej pory były to osoby "niewidoczne" (zwykli ludzie którzy niby w czymś nam pomogli).
Zazwyczaj nie umieją dowodzić, mają całkiem wysoki poziom wierności i katolicyzmu.

I teraz to jest już wszystko

Riverex ---> posty tak długie jak ten dwa posty wyżej, typu "o to właśnie chodzi" lub "zgoda" to spam.
Lepiej żebym ja Cię upomniał, niż żeby zrobił to jakiś moderator (chociaż przed kulą walgierza i tak nie uciekniesz).
Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.04.2007 o 17:11, Sonic1575 napisał:

Riverex ---> posty tak długie jak ten dwa posty wyżej, typu "o to właśnie chodzi" lub "zgoda"
to spam.
Lepiej żebym ja Cię upomniał, niż żeby zrobił to jakiś moderator (chociaż przed kulą walgierza
i tak nie uciekniesz).
Pozdro.


nie przeginaj kolego Oskar24 zapytał czy w kampani czy custom bitwie, a Riverex grzecznie odpowiedział, a od upominania są inni - nie wychylaj się bo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2007 o 08:55, scott napisał:

nie przeginaj kolego Oskar24 zapytał czy w kampani czy custom bitwie, a Riverex grzecznie odpowiedział,
a od upominania są inni - nie wychylaj się bo....


Ty? No chyba wątpie.
Lepiej po za tym upomnieć niż gdyby mod dał ostrzeżenie.
A ja grzecznie upomniałem jakby co ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2007 o 11:04, Sonic1575 napisał:

> nie przeginaj kolego Oskar24 zapytał czy w kampani czy custom bitwie, a Riverex grzecznie
odpowiedział,
> a od upominania są inni - nie wychylaj się bo....

Ty? No chyba wątpie.
Lepiej po za tym upomnieć niż gdyby mod dał ostrzeżenie.
A ja grzecznie upomniałem jakby co ;)


ja nie - ty także nie więc wszysto na ten temat
a swoją drogą nadgorliwość jest czasem gorsza od faszyzmu
co do ostrzeżeń to jak ktoś sobie nagrabi to już jego sprawa
pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aleeee... offtop.
Czy w Medievalu II Ameryka zostaje odkryta w 1449r. tak jak na prawdę?
Wiecie co wychaczyłem na insrukcji? Na okładce oprócz króla jest mapa ( w tle) i na tej mapie, w prawym górnym rogu (obok korony) jest napis: ,,world in 1364,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2007 o 16:22, OloMax napisał:

Aleeee... offtop.
Czy w Medievalu II Ameryka zostaje odkryta w 1449r. tak jak na prawdę?
Wiecie co wychaczyłem na insrukcji? Na okładce oprócz króla jest mapa ( w tle) i na tej mapie,
w prawym górnym rogu (obok korony) jest napis: ,,world in 1364,,


Ameryka zostanie odkryta tylko wtedy kiedy bedziesz posiadał Karaki (takie statki - do tego są potrzebne doki, czyli długo musisz miasto rozwijać zanim bedą dostępne...), co nie zdarza się raczej przed 1400 rokiem.
A co do napisu, nie widzę go :D Albo może nie ma w EK, bo ja mam takie (podstawowa ma niebieskie tło, EK szare chyba, znaczy się bo ja mam EK i jest szare, a jak ma reszta to nie wiem, ale gdzieś widziałem niebieskie) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2007 o 16:22, OloMax napisał:

Aleeee... offtop.

Nie Tobie o tym sądzić!

Dnia 13.04.2007 o 16:22, OloMax napisał:

Czy w Medievalu II Ameryka zostaje odkryta w 1449r. tak jak na prawdę?

Po tym zdaniu myślałem że się zsikam.

Dnia 13.04.2007 o 16:22, OloMax napisał:

Wiecie co wychaczyłem na insrukcji? Na okładce oprócz króla jest mapa ( w tle) i na tej mapie,
w prawym górnym rogu (obok korony) jest napis: ,,world in 1364,,

Oskar24 napisał Ci czym możesz popłynąc ( ja to napisałem na poprzedniej strone :D:D), a ja suche doki miałem zdecydowanie przed 1400, choć nie pamiętam na tego ;)
Po prostu podbijając Hiszpanie zdobyłem miasta i zamki z dobrze rozwiniętymi dokami.
Sam portów raczej nie budowałem, chyba że było to niezbędne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta agresywna polityka potrafi być wkurzająca. Szczególnie czasami, gdy twój zaufany sojusznik staje do walki z tobą, pozostaje tylko wcielenia jego państwa do swojego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2007 o 17:17, Earthshaker napisał:

Ta agresywna polityka potrafi być wkurzająca. Szczególnie czasami, gdy twój zaufany sojusznik
staje do walki z tobą, pozostaje tylko wcielenia jego państwa do swojego.

Tak zapłaciłem n iemcom 20000 folrenów za dostęp wojskowy i za pare tur gdy sobie uzbierali armie z moich
pięniędzy zatakowali mnie i odzrazu wraz z nimi mediolan sycylia i cesarstwo bizantyjskietylko jedyni węgzy podpisali ze mną sojusz(mediolan to też był muj sojusznik)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2007 o 17:17, Earthshaker napisał:

Ta agresywna polityka potrafi być wkurzająca. Szczególnie czasami, gdy twój zaufany sojusznik
staje do walki z tobą, pozostaje tylko wcielenia jego państwa do swojego.


Najbardziej wkurzające jest kiedy załóżmy, że grasz Francją i masz sojusz z Niemcami i chcesz zaatakować Hiszpanie, Portyugalie i Maroko. Wiadomo, że wyślesz tam 60-70% swojej armii...A tu nagle po paru turach Niemcy wysyłają kilku generałów na ciebie...I wojna :D Ale w sumie to o to w tej grze chodzi...W sumie idzie się przyzwyczaić, a walka na dwa fronty jest bardzo wymagająca i przez to czy dajesz radę, czy nie możesz określić stopień twojej umiejętności dowodzenia...
Teraz już trochę z innej beczki: Ja gram Szkocją i mam 50-55 (?) osad i zarabiam 40000 florenów na turę...I po co komu kody?;>:D(oczywiście po wydatkach na armię i budynki pod koniec tury zostają mi jakieś 2000 :P)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja gram Polską i podobną sytuację miałem. Mój największy wróg Turcja była właściwie u mych bram. Wysłałem ok. 80% wojska by skończyć raz na zawsze z atakami Turków. Co się okazało? Moi sojusznicy Hiszpanie zaatakowali ziemie bronione przez małej wielkości garnizony. Odebrali mi 6 ziem z 64. Całe szczęście, że odłożyłem troche mamony. Zwerbowałem najemników i pokonałem obu przeciwników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować