Zaloguj się, aby obserwować  
darth_16

Medieval 2: Total War: Temat Ogólny

5725 postów w tym temacie

Mam pewien problem, ponieważ po zainstalowaniu Medievala II chciałem uruchomić samouczka i po obejrzeniu filmiku, gra sie wieszała, potem włączyłem gre jeszcze raz ale tym razem wybrałem szybką grę i się uruchomiła. Miał ktoś podobny problem? Czy zeby się pozbyc kłopotów wystarczy wgrać patcha? A i czy ma to znaczenie ze gram na Windows Vista?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2007 o 21:25, Paoro napisał:

Mam pewien problem, ponieważ po zainstalowaniu Medievala II chciałem uruchomić samouczka i
po obejrzeniu filmiku, gra sie wieszała, potem włączyłem gre jeszcze raz ale tym razem wybrałem
szybką grę i się uruchomiła. Miał ktoś podobny problem? Czy zeby się pozbyc kłopotów wystarczy
wgrać patcha? A i czy ma to znaczenie ze gram na Windows Vista?

Myśle że tak.
Sprawdź najpierw czy nie masz odpowiedzi na to pytanie w pomocy technicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2007 o 21:07, Gorn7 napisał:

Jakim państwem najlepiej zacząć kompanie?


To zależy :P Jeśli jesteś prawdziwym patriotą wybierz oczywiście Polskę :D (możesz ją odblokować szybko grając Niemcami ;) A jeśli chodzi Ci o jedną z pięciu początkowych to u mnie plasują się tak:
1. Francja - niezrównana konnica, wyśmienita piechota w późniejszym okresie (niestety przeciętna na początku)
2. Święte Cesarstwo Rzymskie Narodu Niemieckiego - za "Rozpaczliwą nadzieje" - tą jednostką potrafię wygrać z każdym!
3. Anglia - za łuczników, a szczególnie dla tych z Sherwood - uwielbiam zasypywać wroga gradem strzał :D
4. Hszpania - taki sobie przeciętniak
5. Nie pamiętam nawet co to było, ale jeśli:
Wenecja - bez rewelacji. po prostu dobra
Portugalia - jeszcze nią nie grałem :D
Najszybciej da się odblokować Szkocję, grając Anglią...Tylko trzeba zrobić to szybko, bo inaczej będą rośli w siłę. Szkocja też jest całkiem niezłym państewkiem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2007 o 08:00, Oskar24 napisał:

> Jakim państwem najlepiej zacząć kompanie?

To zależy :P Jeśli jesteś prawdziwym patriotą wybierz oczywiście Polskę :D (możesz ją odblokować
szybko grając Niemcami ;) A jeśli chodzi Ci o jedną z pięciu początkowych to u mnie plasują
się tak:
1. Francja - niezrównana konnica, wyśmienita piechota w późniejszym okresie (niestety przeciętna
na początku)
2. Święte Cesarstwo Rzymskie Narodu Niemieckiego - za "Rozpaczliwą nadzieje" - tą jednostką
potrafię wygrać z każdym!
3. Anglia - za łuczników, a szczególnie dla tych z Sherwood - uwielbiam zasypywać wroga gradem
strzał :D
4. Hszpania - taki sobie przeciętniak
5. Nie pamiętam nawet co to było, ale jeśli:
Wenecja - bez rewelacji. po prostu dobra
Portugalia - jeszcze nią nie grałem :D
Najszybciej da się odblokować Szkocję, grając Anglią...Tylko trzeba zrobić to szybko, bo inaczej
będą rośli w siłę. Szkocja też jest całkiem niezłym państewkiem :P

Ja wybralem Anglie chociarz lubię mieć dobrą konnice jednak fajnie będzie zasypywać
wszystkich gradem strzał. Nie wiedziałem że mają takich dobrych łuczników, c
hyba ich zaczne produkowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2007 o 09:08, Gorn7 napisał:

Ja wybralem Anglie chociarz lubię mieć dobrą konnice jednak fajnie będzie zasypywać
wszystkich gradem strzał. Nie wiedziałem że mają takich dobrych łuczników, c
hyba ich zaczne produkowac.


Ja uważam łuczników za słabą jednostke, która tylko zabiera miejsce w armii i kosztują.
Swoją armie opieram na ciężkiej konnicy, włócznikach i ciężkiej piechocie (w trybie multiplayer) oraz ciężkiej konnicy i ciężkiej piechocie (singleplayer).
Łuczników trzymam w zamkach i miastach, a i tak wole normalnych chłopskich łuczników od kuszników, bo mogą palić wieże itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2007 o 10:55, Sonic1575 napisał:

> Ja wybralem Anglie chociarz lubię mieć dobrą konnice jednak fajnie będzie zasypywać
> wszystkich gradem strzał. Nie wiedziałem że mają takich dobrych łuczników, c
> hyba ich zaczne produkowac.

Ja uważam łuczników za słabą jednostke, która tylko zabiera miejsce w armii i kosztują.
Swoją armie opieram na ciężkiej konnicy, włócznikach i ciężkiej piechocie (w trybie multiplayer)
oraz ciężkiej konnicy i ciężkiej piechocie (singleplayer).
Łuczników trzymam w zamkach i miastach, a i tak wole normalnych chłopskich łuczników od kuszników,
bo mogą palić wieże itd.

Może i nie zła armia a kim grasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2007 o 08:00, Oskar24 napisał:

> Jakim państwem najlepiej zacząć kompanie?

To zależy :P Jeśli jesteś prawdziwym patriotą wybierz oczywiście Polskę :D (możesz ją odblokować
szybko grając Niemcami ;) A jeśli chodzi Ci o jedną z pięciu początkowych to u mnie plasują
się tak:
1. Francja - niezrównana konnica, wyśmienita piechota w późniejszym okresie (niestety przeciętna
na początku)
2. Święte Cesarstwo Rzymskie Narodu Niemieckiego - za "Rozpaczliwą nadzieje" - tą jednostką
potrafię wygrać z każdym!

(...)

Właśnie, ''rozpaczliwa nadzieja'' to jednostka którą zapamięta mój kumpel:) Czemu? Przez muliplaya tak go zjechały że hej!^^ Kocham te jednostke! Lecę zgładzic kolejnych graczy tymi wymiataczami xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja natomiast przeszedłem grę Danią (rewelacyjne jednostki - i nadodatek bardzo tanie xD) i Szkocją która wręcz wymiata :D (również ma świetne jednostki po rozsądnej cenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2007 o 11:35, Gorn7 napisał:

Może i nie zła armia a kim grasz?


Polską, ma najlepszą i konnice na świecie (serio), zróżnicowaną, jeden, ale za to silny rodzaj ciężkiej piechoty, zróżnicowanie lekkiej piechoty.
Wszystko to zapewnia elastyczność i możliwość tworzenia potężnej armii.

Kodów póki co nie będziemy Ci podawać, bo co to za przyjemność grać z kodami?
Ja mam ale nie używam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.04.2007 o 11:43, Blackbeard napisał:

Właśnie, ''rozpaczliwa nadzieja'' to jednostka którą zapamięta mój kumpel:) Czemu? Przez muliplaya
tak go zjechały że hej!^^ Kocham te jednostke! Lecę zgładzic kolejnych graczy tymi wymiataczami
xD


No właśnie ja sobie daje np. takie coś, że we własnej bitwie biorę generała i 15 oddziałów rozpaczliwej nadziei na generała i 15 oddziałów rycerskich kawaleró z Francji :D(jednostek na oddział na olbrzymich liczbach: RN:60, RK:120) No więc układ sił nie jest dla mnie zbyt ciekawy (oczywiście mam patcha i bardzo duży poziom trudnośći), ale i tak wygrywam :D Wiem, wiem, jestem najlepszy xD (skromność :P)
Sonic1575 - Polska jest faktycznie zarąbista, tylko, że Polska szlachta mnie wkurza, bo są strzelcami konnymi :/)
Co do łuczników to z Sherwood są łucznicy, a mają dwa punkty życia i pociski 13 ;)
Ale co do najmocniejszej frakcji - to jednak największym u mnie potępieniem są Mongołowie, którzy jak grasz Polską naprawdę dają w kość :/ Ci ich konni łucznicy są po prostu tacy szybcy i liczni, żę zanim ich wybijesz tracisz najlepsze oddziały ;/ Jednak idzie ich tak po stu latach przezwyciężyć jak już przegrupują armię :D
Gorn7 - nie ma miasta, które najtrudniej rozwalić...Oczywiście, największy problem sprawiają trójpierścieniowe cytadele, ale dla Mongołów to pestka, bo mają wyrzutnię rakiet, która rozwala mur w parę sekund :P
Zależy to też, czy wróg lub Ty posiadasz artylerie, aby zniszczyć mury i wieżę...Naprawdę bez oddziałów artylerii trudno jest sforsować zamek, bo jak miasto jest wyposażone w wieżę artyleryjskie to przerąbane jest :/ (lub też z balistami) Najlepiej jest mieć moździerz lub wyrzutnię rakiet i dużo konnicy...Wtedy rozalisz wieżę i mury, a potem szybki atak kawalerią i po sprawie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2007 o 11:47, Sonic1575 napisał:

> Może i nie zła armia a kim grasz?

Polską, ma najlepszą i konnice na świecie (serio), zróżnicowaną, jeden, ale za to silny rodzaj
ciężkiej piechoty, zróżnicowanie lekkiej piechoty.
Wszystko to zapewnia elastyczność i możliwość tworzenia potężnej armii.

Kodów póki co nie będziemy Ci podawać, bo co to za przyjemność grać z kodami?
Ja mam ale nie używam.

Spróbuje odblokować Polske, czy jest odblokowana?
A ja też mam kody do Medivala ale nie używam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2007 o 18:09, Gorn7 napisał:

Spróbuje odblokować Polske, czy jest odblokowana?


Polske trzeba odblowkować, najłatwiej grając Niemcami bo najbliżej.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2007 o 18:59, timon 111 napisał:

Zaczynam Danią . Mógłby mi ktoś poradzić w którym kierunku rozpocząć ekspansję

Nie masz specjalnie wyboru, najpierw zdobywasz zbuntowane osady, a potem lecisz na południe.

Dnia 30.04.2007 o 18:59, timon 111 napisał:

i jakie jednostki są najleprze w początkowym okresie gry ?

Takie jakie masz. Bo wiele ich mieć nie będziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2007 o 18:59, timon 111 napisał:

Zaczynam Danią . Mógłby mi ktoś poradzić w którym kierunku rozpocząć ekspansję i jakie jednostki
są najleprze w początkowym okresie gry ?


Eee...Z tego co wnioskuje jesteś początkujący no nie?
Więc jeśłi tak to najlepiej dla Ciebie by było zrobić ekspansje na południowy zachód...Bo około 1250 roku na wschodzie od Polski się Mongołowie pojawiają (patrz taki mój dłuuugi post o kilka wyżej).
Jednostek jest na początku skąpo, tak jak powiedział Sonic1575 :P Tylko ja mam jeszcze taka radę: Nie szkól chłopów i chłopskich łuczników: mają naprawdę niskie morale i są słabi...Nie opłaca si ich produkować (no chyba, że chłopskich łuczników na samym początku gry do obrony miast ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować