Zaloguj się, aby obserwować  
darth_16

Medieval 2: Total War: Temat Ogólny

5725 postów w tym temacie

Dnia 30.04.2007 o 20:02, Gorn7 napisał:

A na jakim poziomie trudności najlepiej grać żeby gra nie była trudna
strasznie ani banalnie łatwa?


Ja w każdej strategii zawsze gram na najwyższym :D (no dobra - jestem weteranem strategii :P) Tobie polecam kampanię na średnim i bitwę na dużym albo b. dużym (rozumiem, że jesteś nowy w Total War ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja pamiętam jak jeszcze grałem w Medivala ( niedługo znowu zacznę) to papa był taki dla mnie wstrętny, że lepiej nie mówić. No to się modle i nasyłam na niego najlepszego zabójcę :-D ( bodajże fortel 8 albo 9) Zapieram dech w piersiach patrzę i się udało! Szanse powodzenia były chyba gdzieś 30%. A raz miałem chyba szanse powodzenia 7% i też się udało. A wiecie może kiedy wyjdzie patch 1.1?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2007 o 13:26, legenda27 napisał:

Ja pamiętam jak jeszcze grałem w Medivala ( niedługo znowu zacznę) to papa był taki dla mnie
wstrętny, że lepiej nie mówić. No to się modle i nasyłam na niego najlepszego zabójcę :-D (
bodajże fortel 8 albo 9) Zapieram dech w piersiach patrzę i się udało! Szanse powodzenia były
chyba gdzieś 30%. A raz miałem chyba szanse powodzenia 7% i też się udało. A wiecie może kiedy
wyjdzie patch 1.1?


No ja się zawsze staram mieć dobe stosunki z papietwem, bo wtedy mogę robić co chcę :D
Teraz jak gram to chyba tylko jeden kardynał nie jest mój :P Więc cały czas mam papieża z mojej frakcji :D
Patch 1.1 już daaawno wyszedł, za niedługo ma wyjść 1.2 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.05.2007 o 15:01, Oskar24 napisał:


No ja się zawsze staram mieć dobe stosunki z papietwem, bo wtedy mogę robić co chcę :D
Teraz jak gram to chyba tylko jeden kardynał nie jest mój :P Więc cały czas mam papieża z mojej
frakcji :D
Patch 1.1 już daaawno wyszedł, za niedługo ma wyjść 1.2 ;)


Och.. chodziło mi o patch 1.2!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obniż podatki, powiększ ilość jednostek stacjonujących w mieście, daj jakiegoś dobrego członka rodziny lub generała z wysokim dowodzeniem czy co tam jest potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2007 o 11:47, Earthshaker napisał:

Obniż podatki, powiększ ilość jednostek stacjonujących w mieście, daj jakiegoś dobrego członka
rodziny lub generała z wysokim dowodzeniem czy co tam jest potrzebne.

Dzięki za rade a co zrobić jak ciągle koniec tury mi na minusie wychodzi?
Mam dużo kasiory ale ostatnio mam ciągle na minusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie masz najemników. Są nieźli tylko dużo kosztuje ich utrzymanie. Możesz również zamienić kilka fortec w miasta szczególnie te gdzie nie martwisz się o ataki. Są jeszcze kody, ale nie polecam bo traci się całą zabawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj chciałem sobie sprawdzić jak to się będzie grało Polską. No i tak na szybko grałem, sytuacja dosyć ciekawie się rozwinęła: wojna z Cesatstwem Bizantyjskim, potem wojna z Danią. W ostateczności mapa wyglądała trochę śmiesznie, Dania ciągnęła się od Halicza aż po Konstantynopol, Polska miała dwie prowincje w Europie i Półwysep Skandynawski. Oczywiście nie grałem dalej, bo strasznie mnie te wojny wyniszczyły... no ale miałem pytać o coś innego. Stoczyłem z Bizancjum bitwę, wcale nie za dużą, a potem na mapie pojawiły się dwa miecze podpisane jako "Miejsce słynnej bitwy". I tu pojawia się moje pytanie: od czego to zależy, czy są jakieś specjalne czynniki, dzięki którym powstaje takie miejsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u was, ale u mnie jak ustawiłem sobie 40 postów na strone, to jest to już 100 strona Medievala!
Yupi!

Mroczny Rev---> Sam się kiedyś zastanawiałem, ale nadal nie wiem.
Chodzi tu pewnie o taktyke i rozegranie bitwy w wg. oceny komputera.
Jeśl dobrze rozegramy (lub komputer) to może się coś takiego pojawi.
Ale do końca nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy od rodzaju zwycięstwa, ilości żołnierzy. Większość tych słynnych bitew u mnie kończyła się moim heroicznym zwycięstwem, bądź całkowitym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2007 o 13:18, Mroczny Rev napisał:

Wczoraj chciałem sobie sprawdzić jak to się będzie grało Polską. No i tak na szybko grałem,
sytuacja dosyć ciekawie się rozwinęła: wojna z Cesatstwem Bizantyjskim, potem wojna z Danią.
W ostateczności mapa wyglądała trochę śmiesznie, Dania ciągnęła się od Halicza aż po Konstantynopol,
Polska miała dwie prowincje w Europie i Półwysep Skandynawski. Oczywiście nie grałem dalej,
bo strasznie mnie te wojny wyniszczyły... no ale miałem pytać o coś innego. Stoczyłem z Bizancjum
bitwę, wcale nie za dużą, a potem na mapie pojawiły się dwa miecze podpisane jako "Miejsce
słynnej bitwy". I tu pojawia się moje pytanie: od czego to zależy, czy są jakieś specjalne
czynniki, dzięki którym powstaje takie miejsce?


Jest tak jak mówi Earthshaker, ale wydaje mi się też, że np. jest jak wygrywasz heroicznie i dodatkowo w bitwie pokonujesz wrogiego księcia i/lub króla...No i oczywiście musi brać gdzieś co najmniej 3000 żółnierzy udział...Ja jak gram i już mam końcówkę teraz to tak około 15/20 znaczków ze słynnymi bitwami mam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2007 o 17:29, Oskar24 napisał:

Jest tak jak mówi Earthshaker, ale wydaje mi się też, że np. jest jak wygrywasz heroicznie
i dodatkowo w bitwie pokonujesz wrogiego księcia i/lub króla...No i oczywiście musi brać gdzieś
co najmniej 3000 żółnierzy udział...Ja jak gram i już mam końcówkę teraz to tak około 15/20
znaczków ze słynnymi bitwami mam ;)


W tamtej bitwie Polska vs. Bizacjum to nawet 1000 żołnierzy nie było. Przed chwilą właśnie grałem i tym razem na morzu stoczyła się "słynna bitwa". Wrogowie mieli jakąś tam małą przewagę, ale wygrałem. Oprócz tego nic specjalnego w niej nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heroiczne bitwy tak?

Przede wszystkim to wróg musi mieć albo liczebną przewagę (300 żołnierzy powinno wystarczyć) albo musi mieć bardziej "zaawansowane" jednostki. Mnie np. zaatakowała Dania( grałem Polską) mieli 100 żołnierzy więcej, większość to rycerze feudalni i jacyś goście z toporami. Ja miałem zwykłą szlachtę spieszoną, chłopów, drwali i dosyć dużo konnicy( ta najzwyklejsza, z dzidami)

Komputer stracił wszystkich żołnierzy (około 1100) Ja 100 z 1000. Miałem znaczek i heroiczną bitwę.

P.S W następnej turze Dania przysłała dyplomatę z prośbą wstrzymania walk:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak od dwóch dni mam Medievala i narazie gram na najsłabszym poziomie;] Mam problem...
Jestem najpobożniejszym krajem, zdobyłem Jerozolime, a cały czas denerwują mnie inkwizytorzy :( Zabili mi już dwóch członków rodziny i nie wiem jak ich się pozbyć... Może mi ktoś powiedzieć jak? Przez nich musze adoptować synów;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Medieval bardzo mi się spodobał :) Gram Anglią no i Francja wypowiedziała mi sojusz, a Szkoci podstępnie zaatakowali. Były dwa oblężenia, które wygrałem, ale strasznie spodobał mi się widok bitwy :) Ta grafika naprawdę jest wspaniała i taka realistyczna :) A walka poszczególnych oddziałów też świetnie wyglada :) Jestem zadowolony, że dostałem tą grę;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2007 o 09:31, Alexx1 napisał:

Moja rada.M|Na granicy z Francją trzymaj armię bo to zdradzieckie szuje są


No właśnie teraz poczulem to na skórze ;P A myślałem, że będę z nimi wiecznie w pokoju;P No trudno najpierw zniszczę Szkotów, a potem przerzuce armie i zajmę się Francją ;) A jeńców lepiej zabijać czy na okup dać ;p?
Bo ja ich zabijam, ale czy to zwiększa ten współczynnik okrutności i strachu czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować