Zaloguj się, aby obserwować  
darth_16

Medieval 2: Total War: Temat Ogólny

5725 postów w tym temacie

Dnia 24.09.2007 o 20:06, lewak napisał:

> > EK CoH już nigdzie nie ma (może na allegro, ale mi chodzi o nową). A poza tym - Medieval

> II:
> > Total War chcę kupić dla dodatku i nie wiem, czy decydować się na EK podstawki (a
jeszcze
> tyle
> > gier chciałbym kupić...).
>
> Co do CoH musiałem zaszpanować :p A co do Medievala - proponuje EK, ale to twój wybór.
Po prostu
> EK jest naprawdę bogata i niedroga po zniżkach (jak na edycje EK).

Może kiedyś, ale na pewno nie teraz. Po pierwsze: nie mam kasy. Po durgie: to jest 140 zł (podstawka
wraz z dodatkiem), więc muszę się lepiej zastanowić...

Jak zamówisz razem oraz użyjesz wirtualnych pieniędzy to zapłacisz z wysyłką około 110zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2007 o 15:54, Rosomk napisał:

Jak zamówisz razem oraz użyjesz wirtualnych pieniędzy to zapłacisz z wysyłką około 110zł.


Z wykorzystaniem wPLN (wraz z żetonem na koszt przesyłki) zapłacę 136,80 zł (EK + dodatek). Na razie tyle nie mam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2007 o 15:57, lewak napisał:

> Jak zamówisz razem oraz użyjesz wirtualnych pieniędzy to zapłacisz z wysyłką około 110zł.


Z wykorzystaniem wPLN (wraz z żetonem na koszt przesyłki) zapłacę (EK + dodatek).
Na razie tyle nie mam...

Muszę policzyć ale wydaje mi się nie możliwa tak duża kwota.No więc:

(60zł-wpln)+(60zł-wpln)+10zł=130zł-wpln
Nie wiem jak ci wyszło to 136,80 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2007 o 16:05, lewak napisał:

Bo ja piszę o EK, a nie Platynce...

Aha to rzeczywiście sorry ale posłuchaj mojej rady.Jak nie masz kasy to zwyczajnie nie kupuj EK bo się jak ktoś już napisał bulić dodatkowa za czyiś podpis i figurkę wielkości zapałki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2007 o 16:10, Rosomk napisał:

> Bo ja piszę o EK, a nie Platynce...
>
Aha to rzeczywiście sorry ale posłuchaj mojej rady.Jak nie masz kasy to zwyczajnie nie kupuj
EK bo się jak ktoś już napisał bulić dodatkowa za czyiś podpis i figurkę wielkości zapałki.

Pewnie posłucham tej rady... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2007 o 15:14, lord0 napisał:

czy jest jakis mod pozwalajacy grac monoglami lub tatarami w kampanii ?


Co do moda to nie wiem, ale w zwykłej wersji można nimi grać grzebiąc odpowiednio w plikach gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2007 o 15:27, Luk Zombi napisał:

> czy jest jakis mod pozwalajacy grac monoglami lub tatarami w kampanii ?

Co do moda to nie wiem, ale w zwykłej wersji można nimi grać grzebiąc odpowiednio w plikach
gry.

a mozesz napisac dokladniej jak to zrobic ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2007 o 15:36, lord0 napisał:

a mozesz napisac dokladniej jak to zrobic ? :)


Więc wchodzisz do katalogu w którym masz zainstalowanego Medievala i wchodzisz w katalogi: data/world/maps/camping/imperila campiain
odnajdujesz dokument descr_strat i edytujesz go:
na początku masz listę nacji od początku grywalnych (campagan playabe), potem do odblokowania (end unlokable) a następnie niegrywalne (end notplayble) przenosisz nazwę dowolnej niegrywalnej nacji do grywalnych i masz :D

Poza tym:
-start date możesz wstawić dowolny rok jako datę startową
-end date -II- jako datę końcową
-timescale - ustawiasz ile czasu trwa 1 tura.

Możesz edytować praktycznie wszystko! Wystarczy pogrzebać trochę w tym pliku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że znasz się troszkę na tym. A czy istnieje możliwośc by zmienić zasady bitew, tzn. by o wygranej rtozstrzygał takze czas? Gram sobie Szkocją, mam Akke, atakują mnie Mongołowie, którzy po wyczerpaniu "pomysłow" stoją tylko. a ja niebędę na nich wychodził, bo przegram.

I tak z innej beczki - zamki jest najlepiej budować tam gdzie jest mało dóbr handlowych, a miasta tam gdzie jest ich dużo? Jezeli tak to jaka liczba dóbr jest właściwa? Czy mze znowu chodzi o populacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2007 o 16:07, Ceteris Paribus napisał:

Widzę, że znasz się troszkę na tym. A czy istnieje możliwośc by zmienić zasady bitew, tzn.
by o wygranej rtozstrzygał takze czas? Gram sobie Szkocją, mam Akke, atakują mnie Mongołowie,
którzy po wyczerpaniu "pomysłow" stoją tylko. a ja niebędę na nich wychodził, bo przegram.

I tak z innej beczki - zamki jest najlepiej budować tam gdzie jest mało dóbr handlowych, a
miasta tam gdzie jest ich dużo? Jezeli tak to jaka liczba dóbr jest właściwa? Czy mze znowu
chodzi o populacje?


Co do pierwszego to nie wiem :(( (kumpel niedawno opisywał mi to wszystko, jak odblokowywać nacje, a co do czasy to nie wiem)a co do miast/zamków to buduj zamki tam gdzie:

1.Jest ryzyko wrogiego ataku.
2. Jak nie jest to teren zasobny (jakość gleby sprawdzasz klikając bodaj lewym przyciskiem na mapie świata)
3. Jest łatwo dostępny dla twoich armii aby szybko uzupełniać straty.

Miasta buduj:
1. Na zasobnym terenie.
2. Gdzie jest dużo dróg.
3. Gdzie masz porty.
4.Graniczy z zaprzyjaźnionym państwem (znaczy zaprzyjaźnionym w ten sposób że trzymasz je za mordę :D)
5. Jest bezpieczne przed atakami.
6.Oraz graniczy z innymi miastami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2007 o 15:44, Luk Zombi napisał:

> Zaraz porobię zdięcia i Ci pokaże.

Sory za jakość ale było robione na komórce, więc....
1.Arty z gry. Każdy mniej więcej wielkości pocztówki, bardzo ładnie zrobione.
2.To zdięcie mi nie wyszło... Album z gry, wielkości około A4, twarda okładka 111 stron. Chyba
najlepszy dodatek.

Zapomniałeś dodać - kapitalny papier oraz rysunki! No i treść oczywiście ;P

Dnia 23.09.2007 o 15:44, Luk Zombi napisał:

3. Joannita. Metalowa figurka jak widać, zapałkę dałem do porównania wielkości.

Nie dodałeś mu czasem złotego, na lewej ręce nad tarczą i w innych miejscach też? Bo mój jest całkowicie srebrny...
Ale figurka jest boska - tylko trochę szkoda, że ma tkaie skiszone ło, które gnije gdzieś w szafce (chodzi mi o to rozkładane, kartonowe "coś", gdzie powinien stać rycerz.
Rycerz stoi sobie sam.

Dnia 23.09.2007 o 15:44, Luk Zombi napisał:

4/5. Drzewo technologii. Bardzo przydatne, pokazuje co gdzie budować, oraz jaka nacja ma dane
jednostki oraz co potrzeba do rekrutacji.

A mapa?!?!?! IMO mapa jest bardzo przydatna, szczególnie w okolicach Jerozolimy, gdzie osady zajmują obręb 10-turowy. Więc bardzo przydatne jest wiedizeć, gdzie jest co.

Dnia 23.09.2007 o 15:44, Luk Zombi napisał:


W zdięciach 1/3 użyłem jako podkładki materiał w który została zapakowana EK.

Materiał do dziś mi pachnie - lubię go wąchać ^^

Zabrakło jeszcze zdjęcia pudełka z filmem o powstawaniu gry i rewelacyjnym soundtrackiem. A film również ciekawy.
Szkoda, że CDP nie wydało w dodatku soundtracku - bo to jest dopiero coś ;]

Kupować EK?
Kupować! Ja kupiłem za 139,90zł (159,90zł bez wPLN) pre-order, a teraz kosztuję poniżej 100zł, więc brać, nie pytać. Jest to bardzo bogate EK i ja, jako fan serii TW (więc wiadomo, że mam wygórowane wymagania) jestem w 100% zadaowolony ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2007 o 20:10, Oskar24 napisał:

Zapomniałeś dodać - kapitalny papier oraz rysunki! No i treść oczywiście ;P

Fakt, ale to już mi się wydawało oczywiste, album jest świetny :D

Dnia 26.09.2007 o 20:10, Oskar24 napisał:

> 3. Joannita. Metalowa figurka jak widać, zapałkę dałem do porównania wielkości.
Nie dodałeś mu czasem złotego, na lewej ręce nad tarczą i w innych miejscach też? Bo mój jest
całkowicie srebrny...


Mój też jest srebrny. Refleksy świetlne wyglądają jak złoto :D

Dnia 26.09.2007 o 20:10, Oskar24 napisał:

Ale figurka jest boska - tylko trochę szkoda, że ma tkaie skiszone ło, które gnije gdzieś w
szafce (chodzi mi o to rozkładane, kartonowe "coś", gdzie powinien stać rycerz.
Rycerz stoi sobie sam.


Mój też, tło wywaliłem bo opakowanie od rycerza było zgniecione ://

Dnia 26.09.2007 o 20:10, Oskar24 napisał:

A mapa?!?!?! IMO mapa jest bardzo przydatna, szczególnie w okolicach Jerozolimy, gdzie osady
zajmują obręb 10-turowy. Więc bardzo przydatne jest wiedizeć, gdzie jest co.


Właśnie zapomniałem o mapie... Ale szczerze mówiąc spodziewałem się większej + dokładniejszej :(

Dnia 26.09.2007 o 20:10, Oskar24 napisał:

>
> W zdięciach 1/3 użyłem jako podkładki materiał w który została zapakowana EK.
Materiał do dziś mi pachnie - lubię go wąchać ^^


Mi bardziej się podoba w dotyku, do dziś lubię się w nim tarzać. XD I fajnie wyszedłna nim nadruk Medieval II TW

Dnia 26.09.2007 o 20:10, Oskar24 napisał:


Zabrakło jeszcze zdjęcia pudełka z filmem o powstawaniu gry i rewelacyjnym soundtrackiem. A
film również ciekawy.
Szkoda, że CDP nie wydało w dodatku soundtracku - bo to jest dopiero coś ;]


Nom mi się szczególnie podoba muzyka z kampanii krzyżackiej :D

Dnia 26.09.2007 o 20:10, Oskar24 napisał:


Kupować EK?
Kupować! Ja kupiłem za 139,90zł (159,90zł bez wPLN) pre-order, a teraz kosztuję poniżej
100zł, więc brać, nie pytać. Jest to bardzo bogate EK i ja, jako fan serii TW (więc wiadomo,
że mam wygórowane wymagania) jestem w 100% zadaowolony ;]


Podpisuje się pod tym oburącz, obunóg i obugłów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2007 o 20:10, Oskar24 napisał:

> > Zaraz porobię zdięcia i Ci pokaże.
>
> Sory za jakość ale było robione na komórce, więc....
> 1.Arty z gry. Każdy mniej więcej wielkości pocztówki, bardzo ładnie zrobione.
> 2.To zdięcie mi nie wyszło... Album z gry, wielkości około A4, twarda okładka 111 stron.
Chyba
> najlepszy dodatek.
Zapomniałeś dodać - kapitalny papier oraz rysunki! No i treść oczywiście ;P
> 3. Joannita. Metalowa figurka jak widać, zapałkę dałem do porównania wielkości.
Nie dodałeś mu czasem złotego, na lewej ręce nad tarczą i w innych miejscach też? Bo mój jest
całkowicie srebrny...
Ale figurka jest boska - tylko trochę szkoda, że ma tkaie skiszone ło, które gnije gdzieś w
szafce (chodzi mi o to rozkładane, kartonowe "coś", gdzie powinien stać rycerz.
Rycerz stoi sobie sam.
> 4/5. Drzewo technologii. Bardzo przydatne, pokazuje co gdzie budować, oraz jaka nacja
ma dane
> jednostki oraz co potrzeba do rekrutacji.
A mapa?!?!?! IMO mapa jest bardzo przydatna, szczególnie w okolicach Jerozolimy, gdzie osady
zajmują obręb 10-turowy. Więc bardzo przydatne jest wiedizeć, gdzie jest co.
>
> W zdięciach 1/3 użyłem jako podkładki materiał w który została zapakowana EK.
Materiał do dziś mi pachnie - lubię go wąchać ^^

Zabrakło jeszcze zdjęcia pudełka z filmem o powstawaniu gry i rewelacyjnym soundtrackiem. A
film również ciekawy.
Szkoda, że CDP nie wydało w dodatku soundtracku - bo to jest dopiero coś ;]

Kupować EK?
Kupować! Ja kupiłem za 139,90zł (159,90zł bez wPLN) pre-order, a teraz kosztuję poniżej
100zł, więc brać, nie pytać. Jest to bardzo bogate EK i ja, jako fan serii TW (więc wiadomo,
że mam wygórowane wymagania) jestem w 100% zadaowolony ;]


Ale zestaw Platyna + dodatek (z wPLN i pakiet) jest o 50 zł tańsza, niż ten sam zestaw, tyle że z EK... A fanem Total War nie jestem, wogóle nigdy nie grałem w RTSy. A zadania w demo były (tak mi się zdaje) zbyt chaotyczne, nie wiem, czy może ta gra dla początkującego nie jest za trudna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2007 o 20:41, Luk Zombi napisał:

Fakt, ale to już mi się wydawało oczywiste, album jest świetny :D

No, chba że tak ;]

Dnia 26.09.2007 o 20:41, Luk Zombi napisał:

Mój też jest srebrny. Refleksy świetlne wyglądają jak złoto :D

No, bo już myslałem, że ją zbeszcześciłeś ;P

Dnia 26.09.2007 o 20:41, Luk Zombi napisał:

Mój też, tło wywaliłem bo opakowanie od rycerza było zgniecione ://

Moje też troszkę, ale wyglądało OK. Nawet jakby było w idealnym stanie, to bym nie dał ^^

Dnia 26.09.2007 o 20:41, Luk Zombi napisał:

Właśnie zapomniałem o mapie... Ale szczerze mówiąc spodziewałem się większej + dokładniejszej
:(

Coś jak w Rome?
W Rome w sumie była mniej wyrazista (czytelna) - prowincje były zaznaczone zbyt chaotycznie.
Mogła byc większa - ale pamiętajmy, że to tylko dodatek do samej gry, a nie jakaś mapa profesjonalna...

Dnia 26.09.2007 o 20:41, Luk Zombi napisał:

> >
Mi bardziej się podoba w dotyku, do dziś lubię się w nim tarzać. XD I fajnie wyszedłna nim
nadruk Medieval II TW

Ciekawe... W jaki sposób to "tarzanie" się odbywa? ^^
Nadruk - ok, jednak mój w jednym miejscu jest nieco przytarty - taki był ;(

Dnia 26.09.2007 o 20:41, Luk Zombi napisał:

Nom mi się szczególnie podoba muzyka z kampanii krzyżackiej :D

Każda pasuje do każdej kampanii. Nadaje niepowtarzalnego klimatu.

lewak - narzekasz. Zrezygnuj z tego i tego, a się kupi. Oczywiście zmuszał Cię nie będę.
Jeśli nigdy nie grałeś w RTS-y to fakt - możesz mieć na początku problem. Chociaż w serii Total War RTS to tylko bitwa. Tryb strategiczny jest łatwy do opanowania, jednak trzeba go ogarnąć, pochłonąć jego ogrom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2007 o 22:51, Oskar24 napisał:

lewak - narzekasz. Zrezygnuj z tego i tego, a się kupi. Oczywiście zmuszał Cię nie będę.
Jeśli nigdy nie grałeś w RTS-y to fakt - możesz mieć na początku problem. Chociaż w serii Total
War RTS to tylko bitwa. Tryb strategiczny jest łatwy do opanowania, jednak trzeba go ogarnąć,
pochłonąć jego ogrom.


Nie wiem. Zastanawiam się nad CoH i MII:TW. Chyba kupię samą podstawkę (EK lub Platyna), a jak mi się spodoba, to wyposażę się jeszcze w dodatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2007 o 14:30, lewak napisał:

> lewak - narzekasz. Zrezygnuj z tego i tego, a się kupi. Oczywiście zmuszał Cię
nie będę.
> Jeśli nigdy nie grałeś w RTS-y to fakt - możesz mieć na początku problem. Chociaż w serii
Total
> War RTS to tylko bitwa. Tryb strategiczny jest łatwy do opanowania, jednak trzeba go ogarnąć,

> pochłonąć jego ogrom.

Nie wiem. Zastanawiam się nad CoH i MII:TW. Chyba kupię samą podstawkę (EK lub Platyna), a
jak mi się spodoba, to wyposażę się jeszcze w dodatek.


Dodatek jest lepszy niż podstawka. To w ramach ostrzeżenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować