Zaloguj się, aby obserwować  
darth_16

Medieval 2: Total War: Temat Ogólny

5725 postów w tym temacie

Dnia 27.09.2007 o 18:21, Luk Zombi napisał:

Fajny screen udało mi się kiedyś strzelić - 300 osobowy rozszalały tłum goni jednego małego
człowieczka....

SZkoda żę nie może go jeszcze ten tłum dogonić. Chociarz konnica go zgniecie, ale w Medievalu Królestwa jest
inaczej że jak ucieka piechota to już nie dogonisz ich jeśli nie masz konnicy,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2007 o 22:14, Gorn7 napisał:

SZkoda żę nie może go jeszcze ten tłum dogonić. Chociarz konnica go zgniecie, ale w Medievalu
Królestwa jest
inaczej że jak ucieka piechota to już nie dogonisz ich jeśli nie masz konnicy,


Heh wyobraź sobie jak on musiał się czuć... ciekawe czy miał zapasową parę spodni :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2007 o 21:29, gaweyn napisał:

Dodatek jest lepszy niż podstawka. To w ramach ostrzeżenia.


I szkoda, że dodatek nie jest samodzielny... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2007 o 18:52, kpt Nemo napisał:

Czy Medieval II z dodatkiem będą mi płynnie chodzić na:
Intel Celeron 2,4Ghz @ 2,83Ghz
1,25GB RAM
Radeon 9200SE 128MB


Kupuj z zamkniętymi oczami. Na pewno nie pożalujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmmm, w sumi zastanawiam się czy kupić "Królestwa" w MediaMarkt czy przez neta w gram.pl
Różnica w cenie to 3 zeta na korzyść gram.pl ,ale jeszcze 3eba doliczyć koszty przesyłki...
Chyba jeszcze poczekam aż wzbogaci sie moja lista tytułów do zaqpu ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się wzmianka o "złotej edycji". Poniżej wygląd tejże edycji z niemieckiego wydania. Cena 49.99 Euro, premiera 26 października.

Ciekawe kiedy u nas się pojawi...

20071005005129

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam parę pytań.

1. Czy w Medievalu 2 można przerzucać sługi pomiędzy generałami( tak jak to można było robić w Rome Total War) bo w wersji nie spatchowanej nie można, albo ja nie potrafie.
2. Jak przedstawia się kwestia kompatybilności save-ów po patchowaniu. Czy jak spatchuje grę to będę mógł grać w save-y utworzone w poprzedniej wersji gry czy też nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2007 o 17:55, Rzezim napisał:

1. Czy w Medievalu 2 można przerzucać sługi pomiędzy generałami( tak jak to można było robić
w Rome Total War) bo w wersji nie spatchowanej nie można, albo ja nie potrafie.


Można, jest tu pełna dowolność w dostosowaniu jednostek do generała.

Dnia 05.10.2007 o 17:55, Rzezim napisał:

2. Jak przedstawia się kwestia kompatybilności save-ów po patchowaniu. Czy jak spatchuje grę
to będę mógł grać w save-y utworzone w poprzedniej wersji gry czy też nie?


Wydaje mi się, że savy działają. Kiedyś tak robiłem i było ok, ale nie dam głowy uciąć, że do każdej wersji gry patchowanie nie zaszkodzi zapisom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2007 o 20:57, MastAlol napisał:

> 1. Czy w Medievalu 2 można przerzucać sługi pomiędzy generałami( tak jak to można było
robić
> w Rome Total War) bo w wersji nie spatchowanej nie można, albo ja nie potrafie.

Można, jest tu pełna dowolność w dostosowaniu jednostek do generała.


O cholera! Jak to sierobi? Grałe mw Rome, pierwszego Medievala a nawet Shoguna a dopiero teraz sie o tym dowiaduje :-( Jak to sie robi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2007 o 16:27, Ceteris Paribus napisał:

O cholera! Jak to sierobi? Grałe mw Rome, pierwszego Medievala a nawet Shoguna a dopiero teraz
sie o tym dowiaduje :-( Jak to sie robi?

Wystarczy umieścić 2 generałów w jednym oddziale lub mieście, otworzyć statystyki tego, któremu chcemy zabrać przedmiot/dworzanina, i przeciągnąć to co chcemy zabrać na portret drugiego. Przypomina to trochę przeciąganie plików w windowsie :). Nic trudnego, na pewno sobie poradzisz.
Nie jestem tylko pewien czy w Medievalu 2 da się zamieniać dworzan, ponieważ czytałem w jakiejś recenzji że można zmieniać tylko przedmioty (to sprawdziłem i działa napewno).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2007 o 17:54, Matiz666 napisał:

Wystarczy umieścić 2 generałów w jednym oddziale lub mieście, otworzyć statystyki tego, któremu
chcemy zabrać przedmiot/dworzanina, i przeciągnąć to co chcemy zabrać na portret drugiego.
Przypomina to trochę przeciąganie plików w windowsie :). Nic trudnego, na pewno sobie poradzisz.

Nie jestem tylko pewien czy w Medievalu 2 da się zamieniać dworzan, ponieważ czytałem w jakiejś
recenzji że można zmieniać tylko przedmioty (to sprawdziłem i działa napewno).


O jasny gwint, czemu dopiero teraz się o tym dowiaduje, w instrukcji chyba nic o tym nie było?? WIELKIE DZIĘKI za informacje !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2007 o 22:58, Luk Zombi napisał:

Sprawdziłem jak tam z dworzaninami, i okazuje się że można ich wymieniać

To dobrze, bo zawsze żałowałem, że dwór "ginie" wraz z generałem, a tak to np: może go ktoś odziedziczyć :). A tak poza tym to chyba ta opcja zmiany dwory najbardziej przydaje się w Królestwach w kampanii Krzyżowców (nie Krzyżaków), ponieważ zdobywa tam się bardzo fajne relikwie za zdobywanie stolic (miast centralnych) wrogich frakcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2007 o 10:23, nurz napisał:

Mam pytanie, czy kupiec przynosi zyski tylko z zasobu na którym aktualnie stoi czy z wszystkich
które "odwiedzi"?

Przynosi zysk tylko z tych na których stoi, ale dodatkowo zyskujesz pieniądze jeśli twój kupiec przejmie majątek innego kupca. Możesz byc też spokojny, taki "atak" nie jest uznawany za wrogi akt wobec frakcji nieszczęsnego bankruta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2007 o 14:36, Matiz666 napisał:

> Mam pytanie, czy kupiec przynosi zyski tylko z zasobu na którym aktualnie stoi czy z wszystkich

> które "odwiedzi"?
Przynosi zysk tylko z tych na których stoi, ale dodatkowo zyskujesz pieniądze jeśli twój kupiec
przejmie majątek innego kupca. Możesz byc też spokojny, taki "atak" nie jest uznawany za wrogi
akt wobec frakcji nieszczęsnego bankruta.

nie do końca bo stosunki dyplomatyczne ulegają pogorszeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2007 o 23:59, scott napisał:

nie do końca bo stosunki dyplomatyczne ulegają pogorszeniu

Grając w Medievala 2 i Królestwa jakoś nigdy nie zaszkodziło mi "atakowanie" wrogich kupców moimi, bo po prostu takie są prawa rynku i handlu. Być może wzbudzi to niesmak "pokonanego" gracza w trybie hotseat, ale w single''u nigdy na tym nie ucierpiałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować