Zaloguj się, aby obserwować  
darth_16

Medieval 2: Total War: Temat Ogólny

5725 postów w tym temacie

to wiecie gdzie są te pliki stanów gry ? szukałem już wszędzie i nic. Przypomne, że nie mam ich tam gdzie powinny być. Vista zapisuje to gdzie indziej tylko gdzie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2007 o 10:35, killaz napisał:

to wiecie gdzie są te pliki stanów gry ? szukałem już wszędzie i nic. Przypomne, że nie mam
ich tam gdzie powinny być. Vista zapisuje to gdzie indziej tylko gdzie ??

Nie zachowuj się jak dziecko i nie spamuj tych samych postów! To jest niemile widziane na KAŻDYM forum. Będzie ktoś wiedział, i do tego będzie mu się chciało napisać, to się dowiesz - tak to działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2007 o 13:27, killaz napisał:

sorry, po prostu bardzo mi zależy

To napisz/zadzwoń do pomocy technicznej - po to ona jest żeby Ci na takie pytanie odpowiedzieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać że kampania Ameryk z dodatku mnie trochę rozczarowała. Owszem, sam pomysł jest dobry, wykonanie też, wnosi wiele nowego i posiada bardzo ciekawą ścieżkę muzyczną. Mi jednak jakoś nie przypadła do gustu. Grałem chwilę Majami, ale kierowanie przeogromnymi armiami w których liczy się ilość nie jakość nie jest chyba dla mnie ;) Potem grałem Nową Hiszpanią, ale jakoś też nie grało mi się znowu jakoś przyjemnie.

Wkurza mnie także geniusz kompa. Gram sobie Irlandią w kampanie brytyjską. W końcu jestem najsilniejszy. Z Wali od początku gry mam sojusz i oboje jechaliśmy Anglię. W pewnym momencie gry Anglia i Przymierze Baronów stały się wasalami Szkocji (mój drugi sojusznik). Nie mając co podbijać zaatakowałem Anglię. Sojusz ze Szkocją poszedł w zapomnienie. Co jednak ciekawe - zacząłem pobijać Anglię od południowego zachodu. W pewnym momencie zaatakowała mnie... Walia z którą nigdy nie walczyłem i zawsze miałem sojusz. Dodatkowo byłem najpotężniejszy w grze. Kto przy zdrowych zmysłach by tak atakował? Najciekawsze jest to że turę po tym jak zaczęli oblegać mój zamek zaproponowali mi pokój na którym dodatkowo udało mi się po negocjacjach zdobyć prowincje. Kto w tej grze zrozumie działania kompa? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2007 o 07:59, Bodasz napisał:

Muszę przyznać że kampania Ameryk z dodatku mnie trochę rozczarowała. Owszem, sam pomysł jest
dobry, wykonanie też, wnosi wiele nowego i posiada bardzo ciekawą ścieżkę muzyczną. Mi jednak
jakoś nie przypadła do gustu. Grałem chwilę Majami, ale kierowanie przeogromnymi armiami w
których liczy się ilość nie jakość nie jest chyba dla mnie ;) Potem grałem Nową Hiszpanią,
ale jakoś też nie grało mi się znowu jakoś przyjemnie.

Wkurza mnie także geniusz kompa. Gram sobie Irlandią w kampanie brytyjską. W końcu jestem najsilniejszy.
Z Wali od początku gry mam sojusz i oboje jechaliśmy Anglię. W pewnym momencie gry Anglia i
Przymierze Baronów stały się wasalami Szkocji (mój drugi sojusznik). Nie mając co podbijać
zaatakowałem Anglię. Sojusz ze Szkocją poszedł w zapomnienie. Co jednak ciekawe - zacząłem
pobijać Anglię od południowego zachodu. W pewnym momencie zaatakowała mnie... Walia z którą
nigdy nie walczyłem i zawsze miałem sojusz. Dodatkowo byłem najpotężniejszy w grze. Kto przy
zdrowych zmysłach by tak atakował? Najciekawsze jest to że turę po tym jak zaczęli oblegać
mój zamek zaproponowali mi pokój na którym dodatkowo udało mi się po negocjacjach zdobyć prowincje.
Kto w tej grze zrozumie działania kompa? ;)

Wlaśnie to jest okropnie wkurzające ,że komp w ogóle nie uznaję sojuszy i atakuje cię kiedy chcę nawet jesli masz podpisane wszystkie możliwe traktaty o przyjazni i świetne stosunki.Jednak w historii zdarzało się ,że małe państwa jednocxzyly sie przeciw większym kiedy poczuły sie zagrozone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2007 o 15:03, Rosomk napisał:

Wlaśnie to jest okropnie wkurzające ,że komp w ogóle nie uznaję sojuszy i atakuje cię kiedy
chcę nawet jesli masz podpisane wszystkie możliwe traktaty o przyjazni i świetne stosunki.Jednak
w historii zdarzało się ,że małe państwa jednocxzyly sie przeciw większym kiedy poczuły sie
zagrozone.


Muszę przyznać Ci rację, ogólnie średniowieczna polityka była naprawdę zakręcona. Tutaj jednak różne kuriozalne sytuacje zdążają się nagminnie często i są w większości wypadków bezpodstawne. Ciekawe czy wyjdzie patch poprawiający AI ;)

Swoją drogą słyszałem o modzie który dodaje różne bajery z dodatku do oryginalnej kampanii. Nie wiecie może jak się zwie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, wróg ma AI jak świnia ;x Denerwujące jest to, jak grałem Danią w kampanii teutońskiej. Miałem sojusz z Niemcami, prawa handlowe itd itp. Patrze a tu mi atakują Hamburg ;x To jest takie wkurzające, że nie wiem co... Granic zabezpieczyć nie można przed kompem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2007 o 16:06, Doreczek napisał:

Dokładnie, wróg ma AI jak świnia ;x Denerwujące jest to, jak grałem Danią w kampanii teutońskiej.
Miałem sojusz z Niemcami, prawa handlowe itd itp. Patrze a tu mi atakują Hamburg ;x To jest
takie wkurzające, że nie wiem co... Granic zabezpieczyć nie można przed kompem...



Co do AI to wypowiem się co do podstawki . Nie o zachowaniu wroga czy sojusznika ale własnych jednostek - gdy zaznaczam dwie jednostki i chcę alby obie pobiegały do danego punktu to nagle....rozbiegają się w innym kierunku niż wybrany prze zemnie - strasznie irytujące ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najzabawniejsze? jest to kiedy jesteśmy państwem wielkości imperium, mamy największą armie i... jakieś prowincjonalne państewko wypowiada nam wojnę, mimo że możemy je wymazać z mapy kilkoma kliknięciami myszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2007 o 15:58, Bodasz napisał:

Swoją drogą słyszałem o modzie który dodaje różne bajery z dodatku do oryginalnej kampanii.
Nie wiecie może jak się zwie?


Deus Lo Vult 5,1 bufixer 01, ale on zmienia całą grę, a nie dodaje wył. bajery do kampanii. Na szczęście na lepsze.

Co do trybu hot-seat w kampanii, bo nie wiem, czy to rozwiązaliście:

"Idz do pliku config dotyczącego Twojego aktualnego moda badz jak go nie uzywasz do pliku config katalogu gry. Znajduje sie on w głownym katalogu M2Tw. We własciwosciach tego pliku bedzie zaznaczone "tylko do odczytu" - odznaczyć, nastepnie otworzyc go i w "dziale" multiplayer zamienic ustawienia oryginalne na nizej podane:

[multiplayer]
playable = 1
hotseat_turns = 0
hotseat_scroll = 0
hotseat_autoresolve_battles = 0
hotseat_disable_console = 0
hotseat_disable_papal_elections = 0
hotseat_save_prefs = 1
hotseat_update_ai_camera = 1
hotseat_validate_diplomacy = 1

Zapisz plik config i ponownie zaznacz we wlasciwosciach "tylko do odczytu". Uruchom gre poprzez mod/z podstawowego pliku .exe (w zaleznosci czego uzywasz), wybierz "JEDEN GRACZ", "WIELKA KAMPANIA". powinna byc mozliwosc wyboru wiecej niz jednej frakcji. "

Działa, ale po każdorazowym odpaleniu gry, ustawienia wracają do normalnych i znów trzeba poprawiać.

W kwestii AI to szkoda gadać, ale dam 2 przykłady.
1. Gram Anglią, kontroluję pół Europy, mam wszystko najlepsze. Polacy mają jedną prowincję, 2 jednostki armii i ślą dyplomatę. Za pokój ze mną chcą: 200 000 Florenów i 20 prowincji. Rekord tych żądań padł u mnie, kiedy indziej, przeciwnik był nieco mocniejszy niż ta Polska i żądał 760 400 florenów, kij z tym...
2. Ślę dyplomatę do nacji, w podobnej sytuacji jak Polska, gdyż jestem ciekaw jak głupie jest AI. Stosunki mamy najgorsze z możliwych, a ja tym razem gram Hiszpanią, a owa nacja to Turcy. Ja mam teren 3/4 Cesarstwa Rzymskiego + przyległości. Oferuję im 30 prowincji i 100 000 florenów. Komp odrzuca. Stawka rośnie do 35 i 200k. Też odmowa. Dopiero 43 i 350k zadowoliło turków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2007 o 22:12, ArnoldAnhilator napisał:

W kwestii AI to szkoda gadać, ale dam 2 przykłady. (ciach)

I właśnie z tych powodów kampanię sobie odpuściłem całkowicie... Kiedy gram w M2TW to włączam sobie free battle i traktuję to jako super zabawę żołnierzykami;p A swoją drogą to troszkę bezczelne ze strony twórców, serwować nam w takiej serii (Shogun+dodatek, Medieval+dodatek, Rome+2dodatki, Medieval2+dodatek) tak niedopracowane SI.... Niczego nie nauczyli się przez te kilka lat? Przecież tu cała para idzie w gwizdek i oprócz tego, że kolejne odsłony wyglądają coraz ładniej, to niewiele więcej mają do zaoferowania niż poprzednicy....... Smutne to trochę.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja uwielbiam jak komp zatrzymuje się tak przy moim porcie że mi go blokuje i zaczyna wojnę. Szczyt geniuszu :D
Ostatnio miałem fajną sytuacje w kampanii brytyjskiej. proponuje Szkotom pokój, a Ci wyjątkowo wkurzeni że im coś takiego zaproponowałem. Proponuje znów pokój i sa wyjątkowo zadowoleni z takiej propozycji. "Trochę" dziwne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2007 o 22:12, ArnoldAnhilator napisał:

> Swoją drogą słyszałem o modzie który dodaje różne bajery z dodatku do oryginalnej kampanii.

> Nie wiecie może jak się zwie?

Deus Lo Vult 5,1 bufixer 01, ale on zmienia całą grę, a nie dodaje wył. bajery do kampanii.
Na szczęście na lepsze.


hym w 5 nie grałem ale we wcześniejsze wersje tak - wszystko super ale czy poprawili mapę kampani (szybkość działania - czas tury i rozmiary tej mapy jakieś takie dziwne ?)
z resztą zainstaluję i sprawdzę co i jak ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2007 o 15:11, rajczyk95 napisał:

jak zrobić stronę??

Wybacz ale to nie ten temat.Wpisz w wyszukiwarce internet albo inforamatyka a znajdziesz temat dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2007 o 15:05, scott napisał:

hym w 5 nie grałem ale we wcześniejsze wersje tak - wszystko super ale czy poprawili mapę kampani
(szybkość działania - czas tury i rozmiary tej mapy jakieś takie dziwne ?)
z resztą zainstaluję i sprawdzę co i jak ....


Szybkość nawet nie wiem, czy nie wolniejsza, w końcu moderzy znów zwiększyli l. frakcji. Rozmiary jak dla mnie ok, choć trochę mało tam lasów, natomiast, nie wiesz może jak wył. opcję, która ogranicza l. prowincji, gdzie można tworzyć metropolie/cytadele?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2007 o 15:11, rajczyk95 napisał:

jak zrobić stronę??



Co to znaczy stronę? Sprecyzuj pytanie, bo do końca nie wiadomo o co chodzi, zresztą to i tak pewnie off-topic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2007 o 16:08, ArnoldAnhilator napisał:

> hym w 5 nie grałem ale we wcześniejsze wersje tak - wszystko super ale czy poprawili mapę
kampani
> (szybkość działania - czas tury i rozmiary tej mapy jakieś takie dziwne ?)
> z resztą zainstaluję i sprawdzę co i jak ....

Szybkość nawet nie wiem, czy nie wolniejsza, w końcu moderzy znów zwiększyli l. frakcji. Rozmiary
jak dla mnie ok, choć trochę mało tam lasów, natomiast, nie wiesz może jak wył. opcję, która
ogranicza l. prowincji, gdzie można tworzyć metropolie/cytadele?

nie przypominam sobie ale dziś może pogram trochę i jak wpadnę co i jak to dam znać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej tak pisze w readme, tzn. tylko stolice + 1 przyległa prowincja może osiągnąć maksymalny poziom rozwoju. Jak wcześniej pisałem, nie miałem zbytnio okazji spr. tego, bo poprawki dość często wychodziły, co tez zmuszało mnie do gry od nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować