Zaloguj się, aby obserwować  
darth_16

Medieval 2: Total War: Temat Ogólny

5725 postów w tym temacie

Dnia 14.01.2010 o 19:00, Starscream napisał:

> > Heh, jeszze raz dzięki za odp., ale zanim to przeczytałem to olewałem groźby
papieża
>
> > i teraz mnie ekskomunikował, ale co tam :D Ważne, że dałem nauczkę Francuzom
:)
>
> Ja zawsze miałem ekskomunikę :). W sumie to ona nic nie robi, poza tym, że nikt
z chrześcijańskich
> władców, nie chce zawrzeć z tobą sojuszu :|
I spada zadowolenie ludzi w miastach gdzie dominowal katolicyzm, przynajmniej mi sie
tak zdaje bo zawsze jak mnie ekskomunikowano to automatycznie pojawialy sie niebieskie/żółte
gęby zamiast zielonych:D

No w sumie i tak. Ale ja zawsze za spokojnych nie-ekskomunikowanych czasów, dbałem nie tylko o gospodarkę, ale i o zadowolenie mieszkańców (tawerny,itp.). A żółtę gęby to jeszcze nic strasznego, tylko trzeba je szybko zmienić na zielone. Gorzej z niebieskimi - o ile dobrze pamiętam, to po 1-2 turach zmieniają się w czerwone :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2010 o 19:06, konio1073 napisał:

> > > Heh, jeszze raz dzięki za odp., ale zanim to przeczytałem to olewałem
groźby
> papieża
> >
> > > i teraz mnie ekskomunikował, ale co tam :D Ważne, że dałem nauczkę Francuzom

> :)
> >
> > Ja zawsze miałem ekskomunikę :). W sumie to ona nic nie robi, poza tym, że
nikt
> z chrześcijańskich
> > władców, nie chce zawrzeć z tobą sojuszu :|
> I spada zadowolenie ludzi w miastach gdzie dominowal katolicyzm, przynajmniej mi
sie
> tak zdaje bo zawsze jak mnie ekskomunikowano to automatycznie pojawialy sie niebieskie/żółte

> gęby zamiast zielonych:D
No w sumie i tak. Ale ja zawsze za spokojnych nie-ekskomunikowanych czasów, dbałem nie
tylko o gospodarkę, ale i o zadowolenie mieszkańców (tawerny,itp.). A żółtę gęby to jeszcze
nic strasznego, tylko trzeba je szybko zmienić na zielone

Uwierz mi ze troche w to grałem swego czasu:)
Zmiana podatkow albo wybudowanie jakiegos syfu,. tak czy siak tracisz kase. Jak jestes z papiezem w pokojowych stosunkach to masz łatwiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciach

Dnia 14.01.2010 o 19:09, Starscream napisał:

Uwierz mi ze troche w to grałem swego czasu:)

No nie tylko ty :)

Dnia 14.01.2010 o 19:09, Starscream napisał:

Zmiana podatkow albo wybudowanie jakiegos syfu,. tak czy siak tracisz kase. Jak jestes
z papiezem w pokojowych stosunkach to masz łatwiej

Ha, ha, więc trzeba (żeby zapobiec traceniu kasy) farmy i inwestować w gospodarkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2010 o 19:17, konio1073 napisał:

ciach
> Uwierz mi ze troche w to grałem swego czasu:)
No nie tylko ty :)
> Zmiana podatkow albo wybudowanie jakiegos syfu,. tak czy siak tracisz kase. Jak
jestes
> z papiezem w pokojowych stosunkach to masz łatwiej
Ha, ha, więc trzeba (żeby zapobiec traceniu kasy) farmy i inwestować w gospodarkę.

Ale wtedy nie inwestujesz w kulture, ludzie sie buntuja, potrzebujesz wiecej woja-strata kasy, obnizasz podatki-strata kasy, nic nie robisz-strata miasta
;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2010 o 19:19, Starscream napisał:

> ciach
> > Uwierz mi ze troche w to grałem swego czasu:)
> No nie tylko ty :)
> > Zmiana podatkow albo wybudowanie jakiegos syfu,. tak czy siak tracisz kase.
Jak
> jestes
> > z papiezem w pokojowych stosunkach to masz łatwiej
> Ha, ha, więc trzeba (żeby zapobiec traceniu kasy) farmy i inwestować w gospodarkę.

Ale wtedy nie inwestujesz w kulture, ludzie sie buntuja, potrzebujesz wiecej woja-strata
kasy, obnizasz podatki-strata kasy, nic nie robisz-strata miasta
;]

A czy ja napisałem, że trzeba inwestować tylko w gospodarkę ?? Kultura i wojsko są równie ważne. Ja zawsze pozyskiwałem kasę w sposób najprostszy (tak się tylko zdaje) - po prostu plądrowałem każde zdobyte miasto. Nie polecam taktyki, gdy masz mało woja -ludzie na 101 procent się zbuntują :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2010 o 19:22, konio1073 napisał:

> > ciach
> > > Uwierz mi ze troche w to grałem swego czasu:)
> > No nie tylko ty :)
> > > Zmiana podatkow albo wybudowanie jakiegos syfu,. tak czy siak tracisz
kase.
> Jak
> > jestes
> > > z papiezem w pokojowych stosunkach to masz łatwiej
> > Ha, ha, więc trzeba (żeby zapobiec traceniu kasy) farmy i inwestować w gospodarkę.

>
> Ale wtedy nie inwestujesz w kulture, ludzie sie buntuja, potrzebujesz wiecej woja-strata

> kasy, obnizasz podatki-strata kasy, nic nie robisz-strata miasta
> ;]
A czy ja napisałem, że trzeba inwestować tylko w gospodarkę ?? Kultura i wojsko są równie
ważne. Ja zawsze pozyskiwałem kasę w sposób najprostszy (tak się tylko zdaje) - po prostu
plądrowałem każde zdobyte miasto. Nie polecam taktyki, gdy masz mało woja -ludzie na
101 procent się zbuntują :P.

To dobra taktyka jak przejmujesz miasto z inna religią. Wtedy nawet trzeba spalic. Ale ludzie w koncu "odrosną" xD i znowu zaczyna się użeranie z ich niezadowoleniem, do tego dochodza obce religie.
Poza tym prze takie palenie miast spada reputacja;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciach

Dnia 14.01.2010 o 19:24, Starscream napisał:

To dobra taktyka jak przejmujesz miasto z inna religią. Wtedy nawet trzeba spalic. Ale
ludzie w koncu "odrosną" xD i znowu zaczyna się użeranie z ich niezadowoleniem, do tego
dochodza obce religie.
Poza tym prze takie palenie miast spada reputacja;]

Dobra, już mnie mdli od tego odpisywania. Kończmy ten spam :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2010 o 15:34, Laid_back napisał:

Informacja dla zainteresowanych:
Medieval II: Total War Złota Edycja 30% taniej - tylko do jutra do g. 23 lub wyczerpania
zapasów w sklepie gram.pl
http://www.gram.pl/sk8_9QzqHu4_Medieval_II_Total_War_Zlota_Edycja.html

A promocję na sam dodatek też zrobicie? Bo podstawkę już mam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2010 o 16:17, aliien napisał:

> Informacja dla zainteresowanych:
> Medieval II: Total War Złota Edycja 30% taniej - tylko do jutra do g. 23 lub wyczerpania

> zapasów w sklepie gram.pl
> http://www.gram.pl/sk8_9QzqHu4_Medieval_II_Total_War_Zlota_Edycja.html
A promocję na sam dodatek też zrobicie? Bo podstawkę już mam :(


Same here :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedawno zakupiłem Medieval 2 Total War: Złotą Edycje. Po długiej instalacji odpalam giere, włączam Wielką Kampanie... a tam zonk! ... tylko 5 nacji do wyboru... Szukałem w ustawieniach i nie można tego zmienić. Czy to jest normalne? Chciałbym pograć Polską, Turkami, Mongołami, Bizancjum...

A poza tym można wybrać różne epoki średniowiecza, czy tylko tą od AD 1080?

Kolejna sprawa. Tęsknie za czasami Shoguna... Jest jakiś mod pozwalający grać w feudalnej Japonii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2010 o 12:34, Wakizashi napisał:

Niedawno zakupiłem Medieval 2 Total War: Złotą Edycje. Po długiej instalacji odpalam
giere, włączam Wielką Kampanie... a tam zonk! ... tylko 5 nacji do wyboru... Szukałem
w ustawieniach i nie można tego zmienić. Czy to jest normalne? Chciałbym pograć Polską,
Turkami, Mongołami, Bizancjum...


Hę? Przecież to normalka. Zawsze dostawało się na "dzień dobry" 5 najładniejszych nacji, resztę trzeba sobie odblokować poprzed wygranię Kampanii (wtedy wyskakują wszystkie) bądź podbicie delikwenta (wtedy dostaniemy tylko jego).

Przy czym absolutnie niegrywalne pozostają frakcje Papiestwa, Mongołów, Timurydów oraz Azteków.

Oczywiście, można też pogmerać w pliczkach gry i odblokować sobie je wszystkie od razu. Jak to zrobić, znajdziesz nawet w tym topicu, poszukaj sobie tu albo u pana Googla. Dostać możesz nawet te potencjalnie niegrywalne. Z tym że - np. w wypadku Mongołów - może to ładnie rozwalić całą grę. Lepiej już zainstalować sobie mody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przypomni mi ktoś jak zmieniało się czas tury? Wchodzę tu E:\Program Files\SEGA\Medieval II Total War\data\world\maps\campaign\imperial_campaign klikam descr_strat ale jak zmieniam ile ma trwać tura to niestety wyskakuje błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2010 o 10:49, Bithda napisał:

Przypomni mi ktoś jak zmieniało się czas tury? Wchodzę tu E:\Program Files\SEGA\Medieval
II Total War\data\world\maps\campaign\imperial_campaign klikam descr_strat
ale jak zmieniam ile ma trwać tura to niestety wyskakuje błąd.



Zmieniasz przed rozpoczęciem nowej kampanii, mam nadzieję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2010 o 10:11, MarcusBrutus napisał:

> Przypomni mi ktoś jak zmieniało się czas tury? Wchodzę tu E:\Program Files\SEGA\Medieval

> II Total War\data\world\maps\campaign\imperial_campaign klikam descr_strat

> ale jak zmieniam ile ma trwać tura to niestety wyskakuje błąd.


Zmieniasz przed rozpoczęciem nowej kampanii, mam nadzieję?

Już to zrobiłem:) Tak jest, ale bez dodatku mi nie działało. Zainstalowałem jeszcze dodatek i śmiga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Przymierzam się do kupna gry, tylko musze poczekać na święto Matki Boskiej Pieniężnej... więc mam pytanko: Ile jest Bitew Historycznych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2010 o 19:42, Zatha napisał:

Witam! Przymierzam się do kupna gry, tylko musze poczekać na święto Matki Boskiej Pieniężnej...
więc mam pytanko: Ile jest Bitew Historycznych?


Tak z pamięci:
Hastings, Grunwald, Arsuf, Azincourt, jeszcze jakaś twierdza na półwyspie iberyjskim chyba (nazwy nie pamiętam), dolina Otumba (Ameryka), chyba wszystkie. W dodatku masz chyba z 8 bitew dodatkowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej. mam pytanie zupelnie z innej beczki :) (niz poprzednie)

W 99% przypadków podczas oblegania miasta, używam tarana i ew. drabin... jeżeli chodzi o wieże oblężnicze, to nie bardzo wiem na czym polega ich atut. Powolne, szybko się spalają :), wymagają więcej czasu na przygotowanie przed bitwą.

Moze posiadają jakieś ukryte atuty, o których nie miałem okazji się przekonać lub przeczytać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Atakując drabinami żołnierze wchodzą pojedynczo i łatwo ich wytłuc, nie mają kompletnie żadnej siły przebicia. Wieża natomiast ma dużo większą siłę przebicia, gdyż żołnierze przed opuszczeniem trapu gromadzą się na jej górze i atakują sporą grupą. Ponadto wieża może służyć jako osłona dla oddziału który ją popycha. A tak poza tym drabiny faktycznie są lepsze, można z nimi biegać i trudno je zniszczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować