Zaloguj się, aby obserwować  
darth_16

Medieval 2: Total War: Temat Ogólny

5725 postów w tym temacie

Dnia 25.02.2010 o 09:10, Zatha napisał:

1. Gdzie da sie sprawdzić jakies drzweko genaologiczne, zobaczyć kto z kim się ożenił
jakie ma dzieci (tak wiem, że jak ktoś sie zaręczy itp. to pokazane jest ale trudno spamiętać
wszystkie nazwiska).


Na dolnym panelu jest tarcza (prawa strona), klikasz na nia, w oknie na dole powinny być 3 przyciski.
Pierwszy od lewej pokazuje cale drzewko. Pisze z pamięci więc musisz brać ewentualne poprawki, ale
w tych okolichach należy szukać.

Dnia 25.02.2010 o 09:10, Zatha napisał:

2. Jak długo dorastają dzieci do wieku w którym możemy nimi dowodzić?


Na drzewku podowany jest wiek dzieci, nie jestem pewien jak szybko dorastaja ale wg mnie wystarczajaco szybko :-)

Dnia 25.02.2010 o 09:10, Zatha napisał:

3. Ile czasu musi upłynąć od ostatniej krucjaty aby można było zwołać nową?


Tego nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2010 o 09:10, Zatha napisał:

2. Jak długo dorastają dzieci do wieku w którym możemy nimi dowodzić?

16 lat.

Dnia 25.02.2010 o 09:10, Zatha napisał:

3. Ile czasu musi upłynąć od ostatniej krucjaty aby można było zwołać nową?


Chyba coś koło 20 tur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2010 o 16:33, Karol44 napisał:

Da rade podmienić plik by grać nieskończoną ilość tur i jak się zwołuje dżihad.

Dżihad zwołujesz o ile dobrze pamiętam tak : klikasz na imama (musi mieć trochę pobożności) i w prawym górnym rogu będziesz miał taką ikonkę (nie pamiętam jak się nazywała, taka żółta chyba jest, i pisze coś ze zwoływaniem) i jeśli się uda pojawi się okienko dżihadu na wybraną osadę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2010 o 16:33, Karol44 napisał:

Da rade podmienić plik by grać nieskończoną ilość tur

W pliku Descr_strat.txt ( zakładam że wiesz, gdzie on się znajduje ) zmieniasz rok końcowy z bodajże 1500 na np 3000 lub ile tam chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2010 o 11:12, Karol44 napisał:

A nic sie nie popsuje jak to zrobię?

Na wszelki wypadek warto zrobić kopię zapasową pliku. Nigdy nic nie wiadomo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2010 o 11:26, Karol44 napisał:

Chodzi mi o rozgrywkę czy będą wydarzenia na swoich miejscach.

Chyba tak, choć trudno o średniowieczne wydarzenia w 2300 roku :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydarzenia będą, po prostu zamiast w tysiąc którymś roku gra skończy się w tym, który zaznaczysz. Polecam także zaznaczenie skali tury na 0.5 roku, będzie bardziej realistycznie (lato, pół roku, zima, pół roku, lato itd.). Dużo z tym eksperymentowałem i mam jakie takie doświadczenie xD Polecam się na przyszłość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś nie zauważył, to w Medievalu postacie żyją przeszło 100 lat.. Dlaczego? Bo domyślnie tura trwa 2 lata. Niestety, medkowi się wydaje, że 0.5 roku tak, jak w Rome. Więc często żyją ponad 60-70 tur czyli przeszło 120-140 lat :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2010 o 13:24, Izrafel92 napisał:

I co, pisze ci w ich zakladce 120-140 przy wieku ? ;] Mnie tam umieraja w okolicach 70-80.

Czytaj ze zrozumieniem ;) I jak już to nie "pisze" tylko jest napisane ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2010 o 13:47, Izrafel92 napisał:

:] Mnie tam wszystko sie wydaje ok w medku.

"Pisze" to tez poprawna forma.

"Pisze tam, ze (...)"

Nie.. "Tam pisze" jeśli nie chodzi o czynność przeze mnie wykonywaną jest błędne. Pisze się "Jest napisane" ;)
Wszystko ok? To policz ile tur żyją bohaterowie i pomnóż razy dwa...(domyślnie 1 tura = dwa lata)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podbiłem szkocje i mam we władaniu calutką wyspe, mam chyba 2 miasta koło Francji i jeden zamek. Myśle aby tera zaatakować Danię, dobry pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2010 o 14:39, Zatha napisał:

Podbiłem szkocje i mam we władaniu calutką wyspe, mam chyba 2 miasta koło Francji i jeden
zamek. Myśle aby tera zaatakować Danię, dobry pomysł?

Zależy kim grasz. Jeśli Anglią, to odradzam, najpierw do końca zniszcz Francję, ewentualnie zostaw im jedną prowincję coby Papa Smerf (papież :P) się nie czepiał. Jeśli zostawisz Francję i zaatakujesz Danię całą parą, Francuzi robią parę desantów i po tobie. Oczywiście na najniższym poziomie nie porwą się na taki manewr, ale na pewno zaatakują. Poza tym Dania ma świetnych piechurów, więc jeśli masz mało łuczników i/lub kawalerii, tylko samą piechotę, szanse na zwycięstwo są nikłe. Ba, pamiętam, że kiedyś miałem z 1500 Ochotniczych Oszczepników i straciłem wszystkich bo porwałem się na niezbyt mądry manewr "Rzuć wszystkich naraz, niech się tłuką. Mam przewagę liczebną to wygram." i przegrałem z ok. 700 duńskimi piechurami.

PS Najlepsza taktyka na nich : pozwalasz, żeby wjechali ci w piechotę (koniecznie coś lepszego niż chłopi, oni po jednej szarży uciekną lub pójdą do piachu) oni się tak tłuką, a ty szybciutko (ponieważ piechurzy są powolni, nic się nie stanie po drodze) okrążasz ich kawalerią i robisz wjazd na tyły. Po szarży trzeba wycofać kawalerię, coby dużo ludzi nie stracili i powtarzasz to aż do zniszczenia wroga. Powodzenia !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Damn a niedawno podpisałem z Francuzami sojusz :/ trze będzie sprowokować :D
Mam jeszcze pytanka:
Jak moge rekrutować zabójców i jak używać kupców? Poprostu muszą stać w jakimś regionie czy cuś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupcy
Na mapie masz takie różne itemki, złoto, srebro, bursztyn, owce itp. Postaw na nich kupca jak armię i voila! co turę zarabiarz floreny, zależnie od doświadczenia kupca.
Zabójcy
Musisz mieć wybudowaną Tawernę czy tam inny Pałac Rozkoszy.

A w ogóle to bezsensu z tym wiekiem, bo w Średniowieczu ludzie żyli max 50 lat, 60latkowie byli czymś niezwykłym jak w dzisiejszych czasach 120latkowie. Chyba xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2010 o 14:57, Zatha napisał:

Damn a niedawno podpisałem z Francuzami sojusz :/ trze będzie sprowokować :D
Mam jeszcze pytanka:
Jak moge rekrutować zabójców i jak używać kupców? Poprostu muszą stać w jakimś regionie
czy cuś?

Nie, jak masz sojusz to nie musisz prowokować wojny. Po prostu trzymaj w miastach granicznych trochę mocniejszy garnizon, bo Francuzi w Medku to zdradzieckie szuje są.
Zabójców można rekrutować po zbudowaniu karczmy (ulepszenie domu publicznego w którym rekrutuję się szpiegów). A kupców musisz postawić przy jakimś dobrze naturalnym (drewno, ryby, pisze przy nich "nazwa przedmiotu - cenny surowiec handlowy) i czekać aż urosną mu finanse. Wtedy przerzucasz skubańca na coś droższego (wraz z poziomem umiejętności kupca, wzrastają ceny towarów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować