Zaloguj się, aby obserwować  
darth_16

Medieval 2: Total War: Temat Ogólny

5725 postów w tym temacie

No o tym umacnianiu to się gorzko przekonałem: miałem sojusz z Szkocją, po jakimś czasie Papa postanowił zaatakować Wilno więc szybko się przyłączyłem do krucjaty i wypłynełem w świat. Gdy byłem już o 1 cm na mapie od Wilna papa umarł i odwołano krucjate, próbowałem armią wrócić ale po drodze rozgromili moją armie, króla zabili a Szkocja wyczuła okazję i zaatakowała mnie i dobiła xD A jeszcze wcześniej papa zażyczył sobie krucjaty na Jerozolimę więc ofc. zgodziłem się, podbiłem Jerozolimę kilka prowincji obok ale za 5 tur zwołano dżihad i odbili mi je... ta gra mnie nienawidzi xD Gram w kampanię 2 raz i teraz gram zdecydowanie lepiej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2010 o 15:12, Zatha napisał:

No o tym umacnianiu to się gorzko przekonałem: miałem sojusz z Szkocją, po jakimś czasie
Papa postanowił zaatakować Wilno więc szybko się przyłączyłem do krucjaty i wypłynełem
w świat. Gdy byłem już o 1 cm na mapie od Wilna papa umarł i odwołano krucjate, próbowałem
armią wrócić ale po drodze rozgromili moją armie, króla zabili a Szkocja wyczuła okazję
i zaatakowała mnie i dobiła xD A jeszcze wcześniej papa zażyczył sobie krucjaty na Jerozolimę
więc ofc. zgodziłem się, podbiłem Jerozolimę kilka prowincji obok ale za 5 tur zwołano
dżihad i odbili mi je... ta gra mnie nienawidzi xD Gram w kampanię 2 raz i teraz gram
zdecydowanie lepiej :P

Jak ja grałem za pierwszym razem, po 20 turach została mi 1 prowincja :/. No, ale ustawiłem sobie (jako weteran serii) poziom trudności na maskimum...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mowilem o czynnosci, ktora ty wykonujesz, tylko o tym, co jest napisane przy wieku postaci. Czyli, "tam pisze, ze ma tyle i tyle lat".

Ile tur..no nie wiem, nie zajmowalem sie takimi, no sorry, ale pierdolami xd. U mnie i tak wiekszosc ginie w bitwach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

. U mnie

Dnia 28.02.2010 o 20:05, Izrafel92 napisał:

i tak wiekszosc ginie w bitwach.

Bo co to za generał, który dożywa naturalnej śmierci ?? Koniecznie trzeba zginąć w chwale :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A no :D I najlepiej w bitwie, w ktorej stosunek sil naszych do przeciwnika wynosi 1:3, zeby nie bylo wstydu, ze gina majac przewage liczebna. Trzeba z nich robic takich medievalowych spartan :D xD

Skoro juz jestesmy przy generalach, to pochwale sie jednym z moich. Wyczyn moze zaden, ale nazywanie go "Panem Wojny" motywuje. xD


http://yfrog.com/0h925735194j

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2010 o 20:05, Izrafel92 napisał:

Ja nie mowilem o czynnosci, ktora ty wykonujesz, tylko o tym, co jest napisane przy wieku
postaci. Czyli, "tam pisze, ze ma tyle i tyle lat".

No właśnie. forma "tam pisze" w tym kontekście jest niepoprawna. Pisze się "jest napisane" a nie "tam pisze". Każdy polonista Ci tak powie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2010 o 20:15, Izrafel92 napisał:

A no :D I najlepiej w bitwie, w ktorej stosunek sil naszych do przeciwnika wynosi 1:3,
zeby nie bylo wstydu, ze gina majac przewage liczebna. Trzeba z nich robic takich medievalowych
spartan :D xD

Skoro juz jestesmy przy generalach, to pochwale sie jednym z moich. Wyczyn moze zaden,
ale nazywanie go "Panem Wojny" motywuje. xD


http://yfrog.com/0h925735194j

Heh, pamiętam taką sytuacje kiedy naprawdę miałem medievalowych Spartan. Około 400 moich ludzi broniło zamku przed półtora tysięczną (_!_) armią wroga. Wziąłem włóczników na obronę bramy, dzięki bogu nie mieli wież oblężniczych. Łucznicy na murach szyli do wrogów, którzy niszczyli już bramę taranem (zapomniałem włączyć płonących strzał). Włócznicy długo bronili się przed napierającym wrogiem, a gdy wrogowie przebili się przez szeregi, o (moim :P) zwycięstwie zadecydowała szarża mojej przepotężnego generała który położył ok. 100 armii wroga i był Panem Wojny. No normalnie mózg staje, czacha dymi :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja raz grając polską musiałem bronić Serkel przed Mongołami. Drewniany gród z zaledwie 500 osobami obstawy udało mi się utrzymać pomimo ataku dwóch pełnych armii mongołów. Jak? Wykorzystałem fakt, że większość ich armii to konnica. Jakimś cudem udało mi się zniszczyć 2 z 3 ich taranów. 3 też nie dotarł do bramy, bo była zastawiona dwoma poprzednimi :D
Niestety mieli też drabiny więc ich piechota wdarła się na mury których moi piechurzy bohatersko bronili pomimo ostrzału wrogich konnych łuczników. Połowa moich wojsk zginęła ale udało mi się zmusić Mongołów do odwrotu :)

Niestety, 6 lat później udało im się zdobyć osadę, bo nie zdążyłem zorganizować odsieczy :/ Ale to była chyba najbardziej epicka bitwa jaką stoczyłem na początku mojego stażu w Medievalu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, takie bitwy to najajniejsza sprawa w Total War ogólnie. :P Miałem wiele takich(głownie w Medievalu II, ale w Empire też kila było) a najbardziej zapamiętałem bitwę z dodatku Królestwa gdy grając Anglią miałem 1000 osób, a zaatakowały mnie 3 armie po 1500(sam Wiliam Walce mnie zaszczycił:D) i obroniłem... prawie. Kompowi zostało 300 osób. Ale odsiecz była śmieszna bo i tak miałem już wyruszyć 3 pełnymi i jedną wspomagającą armiami na szkotów, a moim pierwszym łupem padł pewein zamek z 300 osobami w środku. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam sporo takich epickich bitew :) Najniezwyklejsze chyba zwycięstwo miałem grając po necie z kumplem. Wygrałem, gdyż na mapie zostało mi.... 2 (SŁOWNIE DWÓCH) ludzi, w tym generał....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2010 o 21:21, Izrafel92 napisał:

Iii tam. Taki maly offtop: W Rome: TW Barbarian Invasion, 400 gotami roznioslem 3 000
hunow :D


Ok, mozemy wracac do medievala xd

W Rome TW też się takie "perełki" zdarzały. Teraz już naprawdę, wracajmy do Medievala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2010 o 15:47, Izrafel92 napisał:

Heheh :) Maly screen na rozruszanie towarzystwa :]

Tak, niezłe, niezłe. Ja natomiast baaardzo lubię grać Szkotami. Mimo, że wole oprzeć armię na kawalerii. Ot, paradoks. :P
Ciekawego miałem kapłana (vide screen). ;]

20100304190457

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ahaha, protoplasta tranzwestyty :D

Swoja droga, wiedzieliscie, ze naloznica, w swicie danej postaci ZMNIEJSZA szanse na posiadanie potomka ? oO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2010 o 22:06, Izrafel92 napisał:

Swoja droga, wiedzieliście, ze nałożnica, w świcie danej postaci ZMNIEJSZA szanse na
posiadanie potomka ? oO

To akurat dość logiczne. Dzieci z nałożnicami to nie potomkowie tylko śmieci. Jedynie dzieci z królową uznaje się za prawdziwe i tylko one mogą być następcami.

EDIT: Król zamiast chędożyć żonę, zabawia się z nałożnicami które nie dadzą mu prawowitego potomka stąd ten "-".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamiast królowa można wstawić żona i wszystko się zgadza ;). Kurcze brakuje mi Medka. Mam Rome, Empire i nowego Napoleona, ale Medusiek mi gdzieś zaginął. Kupiłem EK Napoleona i nie zamierzam na razie wydawać więcej pieniędzy na gry. Może za miesiąc sobie kupie na allegro...

Spoiler

Pisząc posta nasunęło mi się pytanie. Czy dodatek Królestwa wnosi dużo do zabawy? Bo nie miałem go nigdy i nie wiem czy teraz go od razu kupić z Medkiem?
EDIT: Nie ważne. Na stronie 259 znalazłem odpowiedź :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować