Zaloguj się, aby obserwować  
darth_16

Medieval 2: Total War: Temat Ogólny

5725 postów w tym temacie

Z takich cech i świty generała to najfajniejsze są postaci unikatowe np. Faust albo Vlad Palownik :) Albo różne dziwaczne przedmioty jak pas cnoty, albo... napletek Jezusa O_o...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

LoL? Co niby ten napletek daje? Ale bullshit...
A ja raz miałem generała obok wiedźmy, patrzę na jego cechy i się okazało, że był trędowaty xD Ta stara kur... wiedźma go przeklęła i miał -4 do dowodzenia, -4 do morale wojska i -2 do posiadania potomstwa. Odłączyłem go od armii i wysłałem do lasu, że niby kiedyś tak robili z trędowatymi xD Robił zasadzkę aż umarł ze starości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

+ ileśtam do pobożności, nie pamiętam dokładnie i zwiększenie szansy na potomstwo.

A związane z Chrystusem można dostać jeszcze podobne artefakty:
koronę cierniową, gwóźdź z krzyża, chustę Weroniki i świętego Graala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2010 o 21:48, Luk_Der_Ritter napisał:

+ ileśtam do pobożności, nie pamiętam dokładnie i zwiększenie szansy na potomstwo.

A związane z Chrystusem można dostać jeszcze podobne artefakty:
koronę cierniową, gwóźdź z krzyża, chustę Weroniki i świętego Graala.

Zapomniałeś bodajże o tej włóczni którą przebili bok Jezusa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Włocznia św. Maurycego bodajże xD A z chustą św. Weroniki to też jakiś bullshit, bo ta święta nie występuje w Piśmie Świętym, jest częścią tradycji, ucieleśnieniem ostatka ludzkiej dobroci w Drodze Krzyżowej, tak jak Szymon Cyrenejczyk, ale on już chyba występował w PŚ... Nie pamiętam xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2010 o 21:48, Luk_Der_Ritter napisał:

+ ileśtam do pobożności, nie pamiętam dokładnie i zwiększenie szansy na potomstwo.

A związane z Chrystusem można dostać jeszcze podobne artefakty:
koronę cierniową, gwóźdź z krzyża, chustę Weroniki i świętego Graala.

Za co dostałeś takie "ekskluziwy" ?? Jak gram, to jeszcze nigdy się z takim czymś nie spotkałem :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2010 o 13:32, konio1073 napisał:

> + ileśtam do pobożności, nie pamiętam dokładnie i zwiększenie szansy na potomstwo.

>
> A związane z Chrystusem można dostać jeszcze podobne artefakty:
> koronę cierniową, gwóźdź z krzyża, chustę Weroniki i świętego Graala.
Za co dostałeś takie "ekskluziwy" ?? Jak gram, to jeszcze nigdy się z takim czymś nie
spotkałem :P.

Plus do pobożności i jeszcze jakieś tam bonusy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2010 o 13:32, konio1073 napisał:

> + ileśtam do pobożności, nie pamiętam dokładnie i zwiększenie szansy na potomstwo.

>
> A związane z Chrystusem można dostać jeszcze podobne artefakty:
> koronę cierniową, gwóźdź z krzyża, chustę Weroniki i świętego Graala.
Za co dostałeś takie "ekskluziwy" ?? Jak gram, to jeszcze nigdy się z takim czymś nie
spotkałem :P.


Najczęściej i najłatwiej zdobyć je wysyłając generała do ziemi świętej na krucjatę. Warto oprócz podbicia celu krucjaty podbijać sąsiednie miasta, szansa wtedy wzrasta (np. raz dostałem Graala zajmując Damaszek). Muszą też nastąpić określone warunki aby dany przedmiot/osoba została dołączona. Np. rekrutując najemników może dołączyć do Ciebie przywódca kompanii najemników (zmniejsza koszty najmu), jeśli generał odwiedza miasto z (chyba) co najmniej kościołem może otrzymać duchownego do świty. Rachmistrz - jak w mieście stoi ratusz, itd. No i nie zawsze szansa wynosi 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jak z ogólnym zachowaniem i polityką twojej frakcji co do cech króla. Jeśli mordujesz zabójcami co drugą osobę, to twojemu królowi wzrośnie przestrach, jak mnóstwo armii, to dowodzenie, a jak bylejaki generał siedzi w mieście, gdzie bez przerwy coś budują, to dostanie świtę i premie do budownictwa/zniżki do kosztów budownictwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2010 o 18:29, Zatha napisał:

Czy wie ktoś gdzie i co pozmieniać aby w Własna bitwa była większa sumka florenów?

Po prostu przy wybieraniu armii masz tam ustaloną początkową liczbe florenów (jest tam 1000). I wpisujesz sobie w to pole dowolną liczbę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2010 o 19:01, Karol44 napisał:

Co zrobić by Anglia miała pancerną straż w kampanii a Polska spieszną konnice litewską?

Co do Anglii, pamięta, że trzeba było mocno rozwinąć koszary. Dla Polski na odwrót - tam trzeba rozwijać budynek do rekrutacjii kawalerii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2010 o 19:09, Karol44 napisał:

Ale o to chodzi że mam już cytadele w Angli i pancernej straży brak a w Polsce nie chodzi
o konnice tylko o piechotę.

Aaaa. Nie doczytałem dokładnie, i przeoczyłem "spieszoną". A Cytadela, to ulepszenie zamku, a o ile mi wiadomo, to można ulepszać same koszary, nie zamek, najlepsze koszary kosztuą bodajże 6400 florenów, ale dają możliwość rekrutacjii najlepszych jednostek Anglii (Spieszeni Rycersy Kawalerowie, i ich "końskie" odpowieniki). A w sprawie Polski jest podobnie. Ulepszasz zamek, rozbudowujesz koszary do maksymalnego poziomu i masz tę jednostkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2010 o 19:09, Karol44 napisał:

Ale o to chodzi że mam już cytadele w Angli i pancernej straży brak a w Polsce nie chodzi
o konnice tylko o piechotę.

Sory za dubla, gram.pl tak działa, niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2010 o 19:17, Karol44 napisał:

Anglia nie ma spiesznych kawalerów rycerskich a w Polsce mam max wszystko rozbudowane
i nic tak samo w Polsce.

Nie będe się kłócił, bo albo degrad, albo przegram, bo mnie głupi sprowadzi do swojego poziomu i pokona doświadczeniem (bez urazy :)). A z Polską to faktycznie dziwne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i przegrasz bo Anglia ma opancerzonych mieczników i angielskich rycerzy kawalerów ma Francja.


KuroNeko to pancerna jest w szybkiej bitwie a kampanii ich nie ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować