Zaloguj się, aby obserwować  
darth_16

Medieval 2: Total War: Temat Ogólny

5725 postów w tym temacie

Dnia 29.03.2010 o 19:57, konio1073 napisał:

Czasem, to jedyne wyjście, na przykład jeśli zablokują bramę miasta, a ty masz akurat
tylko taran.



Ja, widząc w mieście piechotę mogącą sformować falangę, zaopatruję się w kilka różnych maszyn oblężniczych. Jedna tura więcej oblężenia nic nie zaszkodzi (a nawet jak nadejdzie odsiecz, to i lepiej, bo wtedy to przeciwnik wyłazi z miasta i można falangi obejść)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2010 o 11:23, MarcusBrutus napisał:


> Czasem, to jedyne wyjście, na przykład jeśli zablokują bramę miasta, a ty masz akurat

> tylko taran.


Ja, widząc w mieście piechotę mogącą sformować falangę, zaopatruję się w kilka różnych
maszyn oblężniczych. Jedna tura więcej oblężenia nic nie zaszkodzi (a nawet jak nadejdzie
odsiecz, to i lepiej, bo wtedy to przeciwnik wyłazi z miasta i można falangi obejść)...

W niektórych sytuacjach, możesz zbudować sam taran (np, jeśli oblężasz miasto z samą palisadą, sporo takich jest, bo komputer rzadko buduje mury).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2010 o 15:27, Karol44 napisał:

To się bierze ze sobą katapulty lub trebusze.

Eeee.... Mówimy o Rome, a tam nie ma ani katapult, ani trebuszy. Tylko onagery, ale w początkowych fazach gry wyprodukowanie tego jest niemożliwe. Kończmy już to, wacajmy do Medievala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2010 o 15:15, konio1073 napisał:

>
> > Czasem, to jedyne wyjście, na przykład jeśli zablokują bramę miasta, a ty masz
akurat
>
> > tylko taran.
>
>
> Ja, widząc w mieście piechotę mogącą sformować falangę, zaopatruję się w kilka różnych

> maszyn oblężniczych. Jedna tura więcej oblężenia nic nie zaszkodzi (a nawet jak
nadejdzie
> odsiecz, to i lepiej, bo wtedy to przeciwnik wyłazi z miasta i można falangi obejść)...

W niektórych sytuacjach, możesz zbudować sam taran (np, jeśli oblężasz miasto z samą
palisadą, sporo takich jest, bo komputer rzadko buduje mury).

Taranów można zbudować więcej, jak również nie są one jednorazowe... Możesz zrobić całą masę wyłomów w murach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2010 o 15:47, KuroNeko napisał:

> >
> > > Czasem, to jedyne wyjście, na przykład jeśli zablokują bramę miasta, a
ty masz
> akurat
> >
> > > tylko taran.
> >
> >
> > Ja, widząc w mieście piechotę mogącą sformować falangę, zaopatruję się w kilka
różnych
>
> > maszyn oblężniczych. Jedna tura więcej oblężenia nic nie zaszkodzi (a nawet
jak
> nadejdzie
> > odsiecz, to i lepiej, bo wtedy to przeciwnik wyłazi z miasta i można falangi
obejść)...
>
> W niektórych sytuacjach, możesz zbudować sam taran (np, jeśli oblężasz miasto z
samą
> palisadą, sporo takich jest, bo komputer rzadko buduje mury).
Taranów można zbudować więcej, jak również nie są one jednorazowe... Możesz zrobić całą
masę wyłomów w murach...

Nie chce mi się już dalej tego ciągnąć. Nie gadamy o Rome ! Od tego są odpowiednie tematy !
EDIT: Karol44, dyskusja już się skończyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem Medieval II w topsellerze. Słyszałem, że warto zainstalować do tej części patche. Czy ktoś mógłby podać mi po kolei numerki tych patchy? Ponadto prosiłbym o kilka rad dla nowicjusza w świecie total war.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 19:57, revolt505 napisał:

Właśnie kupiłem Medieval II w topsellerze. Słyszałem, że warto zainstalować do tej części
patche. Czy ktoś mógłby podać mi po kolei numerki tych patchy? Ponadto prosiłbym o kilka
rad dla nowicjusza w świecie total war.

Ale kupiłeś wraz z Kingdoms ? Jeśli tak, to nie musisz nic ściągać, w wydaniu TopSellerowym są zawarte wszystkie patche potrzebne do gry. A co do rad... Hmmm.. Jedyne czego można Ci poradzić, bo jeszcze nie za bardzo wiesz o co w tym wszystkim chodzi, to powiem tyle : dbaj, aby ludność była zadowolona, skarbiec pełny, a wojsko wyszkolone i przygotowane do boju, bo w brutalnym świecie Total Warów, na sojuszach nie można się opierać. Jak już trochę pograsz, to będziesz zadawał coraz bardziej rzeczowe pytania, a ja będe (przynajmniej postaram się :P) dawał coraz bardziej rzeczowe odpowiedzi. Ale ogólnie pieniądze (w grze Floreny) będą najpotrzebniejszym elementem w grze, niezależnie od frakcjii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 20:49, revolt505 napisał:

Kupiłem bez dodatku, więc prosiłbym jednak o wypisanie tych patchy.

Na płycie z grą masz patch 1.2. Z internetu polecam ściągnąć też patch 1.3. To wszystko co jest dla podstawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 20:49, revolt505 napisał:

Kupiłem bez dodatku, więc prosiłbym jednak o wypisanie tych patchy.

Więc ściągnij 1.3 (1.2 masz na płycie z grą). Te patche poprawiają AI jednostek wroga, a co najważniejsze, poprawiają w znacznym stopniu szarżę kawalerii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, coś stronka z płyty dodatkowej nie chce się uruchomić na Firefoxie, a ręcznie też nie daje rady, więc będę musiał sam ściągać z internetu. :/ Czy nie mogą po prostu zamieścić na płycie? Zawsze muszą komplikować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2010 o 12:47, Izrafel92 napisał:

Em, z tego, co widze, to nie tylko tobie. Swoja droga, dlugo juz siedzisz tam na forum?
Chodzi mi o czas i po i przed tym, jak padlo xd

Chodzi Ci o tzw. "stare forum"? Niestety, zjawiłem się dopiero PO jego upadku ^^
Chociaż pamiętam jeszcze starą wersję stronki kiedy info o wszystkich jednostkach było na wyciągnięcie ręki...Teraz na tej stronie nie ma absolutnie NIC... :x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta, "stare". Szkoda, bo myslalem, ze bedziesz pamietal "Dzika", heheh. xD

A no, racja. Tak jak kiedys bywalem tam czesto tak teraz pojawiam sie sporadycznie. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2010 o 13:08, Izrafel92 napisał:

Ta, "stare". Szkoda, bo myslalem, ze bedziesz pamietal "Dzika", heheh. xD

A no, racja. Tak jak kiedys bywalem tam czesto tak teraz pojawiam sie sporadycznie. :(

Na się tam pojawiam praktycznie codziennie (nie licząc dziś i wczoraj bo nie działa ;x) bo po prostu jestem ciekaw czy pojawiły się jakieś nowe posty na temat Romka lub medka ^^ No i oczywiście sprawdzam czy są jakieś godne uwagi mody :)
Chociaż to i tak nic w porównaniu do moich odwiedzin tawerny four ways^^ Szkoda, że mnie zbanowali :( (Za nic! :P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heheh. Ja teraz jak juz wchodze, to tylko do tawerny. Pamietam, byl kiedys taki temat, o wieku i wyksztalceniu forumiakow. Pierwszy pst napisalem tam w wieku 14 lat, heheh. To byly czasy xd Fajnei sie to czytalo, kiedy pisalem 2, w wieku 16.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować