Zaloguj się, aby obserwować  
darth_16

Medieval 2: Total War: Temat Ogólny

5725 postów w tym temacie

Dnia 26.10.2011 o 18:26, KuroNeko napisał:

(...) otrzymanie zezwolenia na przekroczenie
granic graniczy z cudem, jeśli nie zaoferujesz ogromnych sum (...)

Dostęp jest. Kosztował mnie obietnicę ataku na Cesarstwo, które wypowiedziało Polsce wojnę oraz śmieszne 1980 fl. Wogóle to Niemcy tak brykają, że wypowiedziały również wojnę Francji. Wydusiłem więc od żabojadów dostęp za obietnicę ataku i trybut 3 x 2500. W między czasie obydwaj sojusznicy podpisali układ między sobą więc mamy już koalicję trzech narodów:)

Dnia 26.10.2011 o 18:26, KuroNeko napisał:

Gildie... teoretycznie, by wybudować daną gildię powinieneś rekrutować w mieście dane
jednostki lub dużo budować(gildia wolnomularzy)

Akurat buduję cały czas bez przerwy, bo kasy jest spoooro:) Chodzi o Lożę masońską?

Dnia 26.10.2011 o 18:26, KuroNeko napisał:

Polecam rekrutować jednostki danego typu tam, gdzie chcesz mieć odpowiednią gildie.
jeśli będziesz rekrutował w Nottingham tylko łuczników, to po jakimś czasie dostaniesz
stosowną propozycje.

Zgadzam się. Cel osiągnąłem, ponieważ w ostatniej turze budowy zamku rekrutowałem łuczników. Tak samo poradziłem sobie z gildią mieczników. Wogóle, gildie pojawiają się chyba tylko przy okazji ukończenia ulepszeń zamków i murów, czyż nie?

Dnia 26.10.2011 o 18:26, KuroNeko napisał:

Aczkolwiek na Twoim miejscu odpuściłbym sobie podstawkę i sięgnął po mody, zanim będziesz
grą zbyt zawiedziony.

Jeszcze trochę pogram, żeby mieć porównanie. No i jeszcze najtrudniejszy poziom chciałbym zaliczyć... Jaki mod polecisz, żeby zachować realizm i pobawić się dyplomacją? Osławiony SS?

Ciężko coś idzie dziedzicowi płodzenie potomstwa:) Żonkę znalazło mu się nie brzydką (6/10), rok młodszą od niego, Bizantyjkę... lata mijają, a tu nic... A siedzi sobie w zamku w Magdeburgu, niedaleko działań wojennych. Może ma to jakiś wpływ? Ciężko teraz znaleźć żonki dla pozostałych trzech braci królewskiej linii. Sojusznicy, chyba spoczęli na laurach i księżniczki wydają za rodaków, bo stoję już ze dwadzieścia tur pod każdym polskim miastem i nie ma żadnej wolnej, ba żadnej... mężatek przecież nie ma:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2011 o 15:30, petechro napisał:

Akurat buduję cały czas bez przerwy, bo kasy jest spoooro:) Chodzi o Lożę masońską?

Tak, Masoni a wolnomularze to to samo. ;)

Dnia 29.10.2011 o 15:30, petechro napisał:

Zgadzam się. Cel osiągnąłem, ponieważ w ostatniej turze budowy zamku rekrutowałem łuczników.
Tak samo poradziłem sobie z gildią mieczników. Wogóle, gildie pojawiają się chyba
tylko przy okazji ukończenia ulepszeń zamków i murów, czyż nie?

Nie. Może to być spowodowane faktem, że twoja osada nie była na wyst. poziomie. dla przykładu: By osiągnąć pierwszy poziom gildii trzeba mieć "miasto". By mieć drugi stopień, trzeba "duże miasto" a by mieć 3 poziom trzeba mieć "wielkie miasto". I gildie na ogół proponują rozbudowę przy zakończeniu ulepszania osady, ponieważ zebrałeś już dość punktów gildii wcześniej.

Dnia 29.10.2011 o 15:30, petechro napisał:

Jeszcze trochę pogram, żeby mieć porównanie. No i jeszcze najtrudniejszy poziom chciałbym
zaliczyć... Jaki mod polecisz, żeby zachować realizm i pobawić się dyplomacją? Osławiony
SS?

Moim zdaniem Bellum Crucis jest znacznie lepsze, ale pełna kampania ze wszystkimi zajedwabistymi skryptami wymaga dobrego kompa, by to wszystko przemielić. (tury się długo mogą zmieniać na słabych maszynach) Jeśli masz dobrego kompa - nie zastanawiaj się.

Dnia 29.10.2011 o 15:30, petechro napisał:


Ciężko coś idzie dziedzicowi płodzenie potomstwa:) Żonkę znalazło mu się nie brzydką
(6/10), rok młodszą od niego, Bizantyjkę... lata mijają, a tu nic... A siedzi sobie w
zamku w Magdeburgu, niedaleko działań wojennych. Może ma to jakiś wpływ? Ciężko
teraz znaleźć żonki dla pozostałych trzech braci królewskiej linii. Sojusznicy, chyba
spoczęli na laurach i księżniczki wydają za rodaków, bo stoję już ze dwadzieścia tur
pod każdym polskim miastem i nie ma żadnej wolnej, ba żadnej... mężatek przecież nie
ma:D


Niestety, z poradami matrymonialnymi u Mnie kiepsko, tu nie mogę pomóc. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Czy jest jakiś patch/mod/sposób na większą rozdzielczość do Medival''a 2 Królestwa? Mam monitor 24", i na największej ustawionej rozdzielczości jest rozmazany obraz. Proszę o pomoc, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2012 o 00:32, Wahgaroth napisał:

Witam.
Czy jest jakiś patch/mod/sposób na większą rozdzielczość do Medival''a 2 Królestwa? Mam
monitor 24", i na największej ustawionej rozdzielczości jest rozmazany obraz. Proszę
o pomoc, pozdrawiam.


To masz coś pokopane. Ja mam 22 cale full hd i po ustawieniu na 1920x1080 wszystko jest idealnie czyste. Tam gdzieś jest opcja obraz panoramiczny. Zaznacz.
W ogole - zainstalowała mi się nowa wersja FF i nie ma spellchecka :(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest taka opcja w dyplomacji, jak poproszenie innej frakcji o wspólny atak na kogoś. Kiedy się to zaproponuje, sojusznik się zgodzi i mam to że oczekuje 25 tur... To w jaki sposób go poprosić? Dyplomatą się nie da, nie widziałem opcji odpowiedniej, szukałem w menu ze stosunkami i też nic....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2012 o 23:38, Vaksinar napisał:

Jest taka opcja w dyplomacji, jak poproszenie innej frakcji o wspólny atak na kogoś.
Kiedy się to zaproponuje, sojusznik się zgodzi i mam to że oczekuje 25 tur... To w jaki
sposób go poprosić? Dyplomatą się nie da, nie widziałem opcji odpowiedniej, szukałem
w menu ze stosunkami i też nic....

Z tego, co wiem, to efekt tego układu jest minimalny. Nie jestem pewien, ale to chyba jedynie zwiększa szanse, że komputer-sojusznik będzie chciał atakować komputer-wroga. Aczkolwiek nie licz na jakakolwiek pomoc jeśli te dwa kraje ze sobą nie graniczą/są bardzo blisko siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja coś właśnie kojarzę, że jeszcze jak grałem ze dwa lata temu z kumplem w MII to mi coś wspominał, że to się da inaczej wykorzystać. W sensie skutecznie, chyba że bajał...

Co do pomocy ze strony kompa to akurat wydarzenia na obecnej mapie bardzo sprzyjają. Bizancjum ma wojnę ze mną i Turcją. I my (ja i Turcy) jesteśmy jedyny sąsiadami Bizancjum.
Więc dla czystej zabawy zmiażdzenia kogoś w kleszczach chciałbym to wykorzystać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2012 o 01:30, Vaksinar napisał:

Ja coś właśnie kojarzę, że jeszcze jak grałem ze dwa lata temu z kumplem w MII to mi
coś wspominał, że to się da inaczej wykorzystać. W sensie skutecznie, chyba że bajał...

Co do pomocy ze strony kompa to akurat wydarzenia na obecnej mapie bardzo sprzyjają.
Bizancjum ma wojnę ze mną i Turcją. I my (ja i Turcy) jesteśmy jedyny sąsiadami Bizancjum.
Więc dla czystej zabawy zmiażdzenia kogoś w kleszczach chciałbym to wykorzystać. :)

A będzie to wyglądać tak: Turcy zajmą max. 1 prowincję, a resztę ty. Zostaniesz bezpośrednim sąsiadem Turków i cię zdradzą.
Zawsze tak jest ;).
Na szczęscie jest myk na niezniszczalny sojusz. Wasal. Mówisz, żeby został ktoś Twoim wasalem, i dajesz mu od miliona do dwóch milionów hajsu. Ale zwraca Ci się to w następnej turze z tytułu trybutu ;))
Na razie gram tak od około 80 tur i jest spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2012 o 10:10, Jackal-pl napisał:

Na szczęscie jest myk na niezniszczalny sojusz. Wasal. Mówisz, żeby został ktoś Twoim
wasalem, i dajesz mu od miliona do dwóch milionów hajsu. Ale zwraca Ci się to w następnej
turze z tytułu trybutu ;))
Na razie gram tak od około 80 tur i jest spokój.


Będę to musiał wypróbować... Póki co nawet nikomu tego nie proponowałem, bo choć komp jest fatalym dymplomatą, to takie coś odrzuciłby napewno.
Sprónuję jak Ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdarza się, że ten sojusz też zostaje złamany. Podczas mojej kampanii Turcją ostro pojechałem Egipt (zająłem im stolice w Kairze i stałem pod Aleksandrią) to gdy zaproponowali pokój, zasugerowałem wasalstwo. Zgodzili się. Po paru turach jak zaproponowałem im hajs za info o mapie to powiedzieli, ze sojusz im nie leży....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2012 o 10:10, Jackal-pl napisał:

Na szczęscie jest myk na niezniszczalny sojusz. Wasal. Mówisz, żeby został ktoś Twoim
wasalem, i dajesz mu od miliona do dwóch milionów hajsu. Ale zwraca Ci się to w następnej
turze z tytułu trybutu ;))
Na razie gram tak od około 80 tur i jest spokój.

Wasal to tylko nieco mocniejszy sojusz. Już nie pamiętam jak to w Medku było, bo dawno nie grałem, ale wasale tak tu, jak i w nowszych grach TW jak Shogun II zrywają takie układy równie szybko co sojusze. Jedynym pewniakiem jest zajęcie danego terytorium, najlepiej przy zdobyciu miasta wybijając dotychczasowych mieszkańców - małe prawdopodobieństwo buntów i nie trzeba tam wojska za dużo 3mać. Dyplomacja w Medku jest szczątkowa i nieefektywna, czasem lepiej nie mieć sojuszy, bo chociaż spodziewasz się, że ktoś cię może zaatakować, a tak łudzisz się jakimś sojuszem, lepiej jest już w Shogunie (dawanie zabezpieczenia sojuszu w postaci następców) czy Empire.

Tak w ogóle to ta gra nie straszy grafiką? Bo pamiętam jak grałem w Medka, zainstalowałem sobie Rome i zobaczyłem tych wojaków to była masakra - gra świetna, ale już oprawa zniechęcała, teraz pewnie jest tak z MII ;P także wole nie wracać do tej gry, mam chociaż miłe wspomnienia.

Właśnie wiadomo coś czy po dodatku do Shoguna będzie nowy Rome, Medieval (na trójeczkę czekam równie mocno jak na grę TW w nowych czasach), czy gra np. o I wojnie światowej - to by było coś - tzn. pewnie Polski by nie zrobili :( ale latania samolotami jeszcze w serii TW nie widziałem ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2012 o 18:13, Paoro napisał:

Właśnie wiadomo coś czy po dodatku do Shoguna będzie nowy Rome, Medieval (na trójeczkę
czekam równie mocno jak na grę TW w nowych czasach), czy gra np. o I wojnie światowej
- to by było coś - tzn. pewnie Polski by nie zrobili :( ale latania samolotami jeszcze
w serii TW nie widziałem ;P


Najpewniej zrobią remake Romka.
WW1? Zdecydowanie nie. Ten teatr wojenny zupełnie nie pasuje do mechaniki bitew (a nawet kampanii) serii TW. Musieliby zupełnie przebudować silnik, zainwestować masę czasu i pracy. Znacznie bardziej opłaca im się(a tylko to się dla TW liczy) obracał w czasach, które obecnie już pokryli robiąc reedycje, DLC i inne takie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2012 o 18:35, KuroNeko napisał:

Najpewniej zrobią remake Romka.

Też tak myślę i przyznam, że chętnie był w odświeżonego Roma zagrał.

Dnia 08.01.2012 o 18:35, KuroNeko napisał:

WW1? Zdecydowanie nie. Ten teatr wojenny zupełnie nie pasuje do mechaniki bitew (a nawet
kampanii) serii TW. Musieliby zupełnie przebudować silnik, zainwestować masę czasu i
pracy. Znacznie bardziej opłaca im się(a tylko to się dla TW liczy) obracał w czasach,
które obecnie już pokryli robiąc reedycje, DLC i inne takie.

Co do WWI to faktycznie ta wojna była nudna - ludzie siedzieli w okopach i czekali. Może lepiej byłoby zrobić grę o WWII - skąd takie pomysły? twórcy serii TW co kilka remake''ów tworzą coś nowego, bo inaczej oskarżeni byliby o odgrzewanie kotletów, ja im osobiście mogę wybaczyć nowe wersje Roma i Medka, ale potem chce całkiem nową grę tzn. w nowych czasach niż te, które do tej pory oglądaliśmy w serii. Zresztą nie tylko ja tak sądzę. A dla nich czasy WWII stwarzają pole do popisu i możliwość zarobienia sporej kasy, także nie byłbym taki pewny co do tego, że ciągle będą obracać się w tych samych czasach.

Moim marzenie jest jednak Medieval w tak dopracowanej formia jak Shogun 2 - ta gra nie ma błędów, jest niemal idealna, albo inaczej dopracowana w przeciwieństwie do poprzednich części. Takie szczegóły jak to, że jak zginie władca w Shogunie, który ma niepełnoletniego syna to tron czasowo obejmuje jego żona - tego nie było w Medku a powinno, nie wspominając o tym, że gra była tworzona na dwie tury (zima/lato) w ciągu roku, a w grze było ustawione 1 rok=1 tura i potem postacie długo żyły jak na średniowiecze itp. Można było to sobie zmienić modyfikując plik, ale co to było? Dlaczego w grze dopuszczonej do sprzedaży takie błędy? W Shogunie 2 czegoś takiego nie ma, a do tego system rozgrywki jest bardzo udany - mało może jednostek i większej różnorodności, ale coś za coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2012 o 19:42, Paoro napisał:

Co do WWI to faktycznie ta wojna była nudna - ludzie siedzieli w okopach i czekali. Może
lepiej byłoby zrobić grę o WWII - skąd takie pomysły? twórcy serii TW co kilka remake''ów
tworzą coś nowego, bo inaczej oskarżeni byliby o odgrzewanie kotletów, ja im osobiście
mogę wybaczyć nowe wersje Roma i Medka, ale potem chce całkiem nową grę tzn. w nowych
czasach niż te, które do tej pory oglądaliśmy w serii. Zresztą nie tylko ja tak sądzę.
A dla nich czasy WWII stwarzają pole do popisu i możliwość zarobienia sporej kasy, także
nie byłbym taki pewny co do tego, że ciągle będą obracać się w tych samych czasach.

Moim marzenie jest jednak Medieval w tak dopracowanej formia jak Shogun 2 - ta gra nie
ma błędów, jest niemal idealna, albo inaczej dopracowana w przeciwieństwie do poprzednich
części. Takie szczegóły jak to, że jak zginie władca w Shogunie, który ma niepełnoletniego
syna to tron czasowo obejmuje jego żona - tego nie było w Medku a powinno, nie wspominając
o tym, że gra była tworzona na dwie tury (zima/lato) w ciągu roku, a w grze było ustawione
1 rok=1 tura i potem postacie długo żyły jak na średniowiecze itp. Można było to sobie
zmienić modyfikując plik, ale co to było? Dlaczego w grze dopuszczonej do sprzedaży takie
błędy? W Shogunie 2 czegoś takiego nie ma, a do tego system rozgrywki jest bardzo udany
- mało może jednostek i większej różnorodności, ale coś za coś.


WWII kłóci się z ideologią serii TW. Ta seria od zawsze stawiała na walne bitwy wielkich armii. W wś2 tego nie było.
Co do medievala. Zagraj w mody pokroju Bellum Crucis. warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2012 o 22:37, KuroNeko napisał:

Co do medievala. Zagraj w mody pokroju Bellum Crucis. warto.


To jest coś jak Stainless Steel czy lepsze, co ten mod daje, bo na samo słowo, że warto to jakoś nie chce mi się instalować od nowa Medka i czy potrzebny jest dodatek do Medka aby mod działał..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2012 o 20:15, Paoro napisał:

To jest coś jak Stainless Steel czy lepsze, co ten mod daje, bo na samo słowo, że warto
to jakoś nie chce mi się instalować od nowa Medka i czy potrzebny jest dodatek do Medka
aby mod działał..


Długo byłoby wymieniać. W pierwszym rzędzie idzie oczywiście nowa mapa. Kampania została bardzo wzbogacona, ponieważ wprowadzono np:
- Możliwość przejęcia drugiego królestwa poprzez mariaż. (jeśli członek Twojej rodziny zostanie przywódcą innej frakcji, dostaniesz jej ziemie i armię.)
- Stałe forty
- Floty handlowe. (specjalne statki, które wysyła się w podróże kupieckie)
- Rada możnych, która rozlicza Cię z twoich poczynań.
- Lepsze AI
- Zmiana religii
- Można wezwać obleganą osadę do poddania się.
- Nowe frakcje
- Nowe budynki
- Cała masa innych skryptów, których nie pamiętam, bo dawno nie grałem.

I wiele innych. Oczywiście w bitwie też jest nieźle, chyba wszystkie jednostki ze starego medka zostały zastąpione nowymi.

Jest nawet(niepełne, ale jednak) spolszczenie do tego moda. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Dnia 08.01.2012 o 19:42, Paoro napisał:

Moim marzenie jest jednak Medieval w tak dopracowanej formia jak Shogun 2 - ta gra nie
ma błędów, jest niemal idealna, albo inaczej dopracowana w przeciwieństwie do poprzednich
części.


Nie ma błędów? Jest dopracowana? Ciekawe dlaczego na sieci można znaleźć dziesiątki tysięcy postów z opisami problemów z tą grą. Nawet na oficjalnym forum ilość postów w dziale support jest spora:

http://forums.totalwar.com/forumdisplay.php/96-Total-War-Shogun-2-Support-Forum?s=3fe5e498abc8c5e90ebeece51aecc9e8

Gdybyś napisał że gra ta ma mniej problemów niż Medieval 2 to bym zrozumiał, ale takich bajek nie pozostawię bez komentarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdy próbuję połączyć sie z serwerem wyskakuje mi komunikat "Nie można się połączyć przez NAT". A gdy kumpel chce dołączyć do mnie to wyskakuje mu "Host nie odpowiada". Moglibyscie jakos pomóc? Patch to w obu przypadkach to 1.03. Zpora nie robi problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować