Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

GOG Galaxy 2.0 - listy wszystkich gier i znajomych (także z konsol!) znajdą się w jednym miejscu

5 postów w tym temacie

SebekPL2 napisał:

W końcu ktoś pomyślał i coś z tym zrobił, brawo GOG

Przy okazji dali pstryczka w nos Epicowi :D

 

Czy GOG GALAXY 2.0 będzie szpiegować dane z mojego komputera?

Nie, nie interesuje nas szpiegowanie użytkowników. GOG GALAXY 2.0 pobiera wyłącznie niezbędne informacje o połączonych platformach. Zawsze masz wgląd w to, jakie dane są pobierane przez aplikację poprzez oficjalne integracje GOG GALAXY. Dodatkowo, integracje stworzone przez społeczność są dostępne na zasadzie open-source, dzięki czemu możemy zapewnić naszym użytkownikom pełną informację na temat tego, jakie dane są importowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak zostanie rozwiązana kwestia tego samego tytułu posiadanego na kilku platofrmach (np. Steam i Origin, czy Steam i GoG)? Czy będzie się dało wybrać domyślną platformę, czy może od razu będą dostępne 2 różne pozycje. 

Inna kwestia jeszcze to save'y w chmurze. Pod koniec zeszłego roku grzebałem sobie w aplikacji i zobaczyłem, że jest ta opcja. Włączyłem ją jednym przyciskiem dla wszystkich zainstalowanych gier i po chwili otrzymałem komunikaty o błędach. Okazało się, że Galaxy zaczęło mi wgrywać na serwer save'y z HoMM 5, gdzie każdy ma co najmniej kilkanaście MB, a limit na serwerze to chyba 150, czy 250MB wtedy był. Mam nadzieję, że limit ten zostanie zwiększony znacząco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony jestem podjarany, ale z drugiej strony boję się, że jednak nie wypali.

Po pierwsze, to nie będzie launcher, który zastąpi pozostałe. Te inne też będą musiały chodzić - w końcu pełnią rolę DRMu

Po drugie, boję się, że właściciele pozostałych platform będą sabotować (w końcu GOG 2.0 "zasłaniałby" pozostałe launchery odbierając kanał dla reklam itp.) i będą zmieniać API albo blokować komunikację z GOG 2.0.

Po trzecie, zapewne upłynie sporo czasu zanim to wszystko zacznie działać bezproblemowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować