Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Powstał pierwszy test pozwalający określić, czy grozi nam choroba growa

8 postów w tym temacie

MisioKGB napisał:

W połowie dałem sobie spokój, nie chce mi się wypełniać tego przez 20 minut, wolę... w coś pograć.

To i tak dobrze ci poszło ja nie wytrzymałem nawet do załadowania strony i pyknąłem sobie w gierke

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, SebekPL2 napisał:

To i tak dobrze ci poszło ja nie wytrzymałem nawet do załadowania strony i pyknąłem sobie w gierke

No długo się ładowało, ale w połowie stwierdziłem,że to kolejna ankieta ludzi, którzy nie mają nic z graniem wspólnego. Naukowcy zadowoleni, pewnie jeszcze z hajsu podatników to poszło standardowo ?. Za robotę by się wzięli, a nie jakieś pierdoły ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Test nudny i kiepsko wykonany, powninni kogoś chyba zatrudnić do robienia ankiet :P
W szczególności, że jako gracz singlowy wyszło mi, że gram w gry, by porozmawiać z innymi ludźmi :D

Co ciekawe jak wykona się dodatkowo test "osobowości" to pytania o hazard i zakupy niemalże identyczne jak te związane z grami -_-

Jakby kogoś interesowało jak podzielili motywacje grających:
Social motivation - You are mostly a social gamer. You like the pleasure of getting to know people, being with others, and playing together with other fellow gamers.

Escape motivation - You are the type of gamer that enjoys being immersed in an alternative and fun reality. You enjoy this aspect because it makes you forget what is going on around you in real life.

Competition motivation - You are the type of gamer that loves the adrenaline of competition. This means you take competition within games very seriously. You probably enjoy some player vs. player as it allows you to compete with other gamers and defeat them, so you can feel a sense of achievement.

Coping motivation - You are the type of gamer that enjoys the powerful way in which gaming helps you cope with life in general. For you gaming is like a remedy because it allows you to better manage your emotions and mood. As a consequence, you probably play to feel better about yourself.

Skill development motivation - You are the type of gamer that enjoys developing your own skills. For you, gaming is like a tool that helps you to improve yourself. You enjoy how gaming helps you to improve your coordination, concentration and other skills.

Fantasy motivation - You are the type of gamer that enjoys stepping out of your usual identity. You like trying new identities in a different fantasy world and trying things that you cannot do in real life. You may enjoy playing role-playing games as these games allow you to achieve this.

Recreation motivation - You are the type of gamer that simply enjoy how gaming can be a powerful tool for killing boredom. You probably play because you like to be entertained, so you enjoy a lot of recreation offered by games.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Około 40 minut odpowiadania na pytania wraz z bonusem.

Na pierwszy rzut oka - ankieta to lipa. Wcześniej komentarze też nie zachęcały i łatwo było odpaść... ale nie należę do lamusów co się łatwo poddają ;) Wynik mnie zaskoczył pozytywnie. Widać, że ktoś dokładnie przyłożył się do analizy i zbudował ciekawy mechanizm wyciągania wniosków. Nie ma mowy o fuszerce. Socjologowie mogą być dumni. Brawo.

Mam 6/20 więc mogę mieć minimalną skłonność do uzależnienia, bo lubię grać w gry, przeglądać Internety i oglądać p0rno, ale bez tego znajdę sobie coś do roboty >:) Okazuje się, że głównie przyciąga mnie do gier chęć zwykłej rozrywki (Recreation motivation 15/15). Potem Fantasy motivation 14/20 - czyli zgodnie z prawdą lubię w grach to, że mogę wcielać się w kogoś kim nie jestem codziennie. No i Social motivation 13/20, bo fajnie jest kogoś poznać i wejść w interakcję. Nawet jeśli to postać fikcyjna z gry single, w które głównie gram. Jakby wszystko się zgadza - jestem pod wrażeniem.

Na tle badania do myślenia daje mi też to co jest w komentarzach (nie tylko tu, w sieci ogólnie). Gracze są niecierpliwi... ADHD to jakaś plaga? Wszystko musi być już. Jak nie, to nara. Wszystko musi być pełne kolorów, wybuchających baniek, pierdów i brzęczków, bo inaczej jest nudne, nie potrafią bez tego się skupić i dokończyć prostej ankiety... A jak jest nudne, to jest słabe, źle zrobione... taaaa. Powinni zatrudnić kogoś z CDPR wtedy to by była ankieta! Z obrazkami, gifami, cyckami czy chędożeniem tu i ówdzie, a do zachęcenia graczy do ukończenia badania pewnie by dorzucili kod na armor... Eh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować