Zaloguj się, aby obserwować  
asior34

Bilard, Snooker - Temat Ogólny [M]

459 postów w tym temacie

Dnia 06.01.2008 o 19:30, Alien1981 napisał:

Zastanawia mnie jaką forme zaprezentuje Stephen Hendry, czy wróci do niego forma z lat 90 XXw?


Widze, że nie znasz tej historii.
We wrześniu 2003 Hendry wracał z Tajlandii (z tamtejszego turnieju Open) i jego kij został złamany (kijem tym grał od 14 roku życia oraz zdobył 7 tytułów mistrzowskich) od tamtego czasu Hendy-emu nie wiedzie się najlepiej.)

Musze się zmodywać i naprawić TV bo jak będą oglądał snookera?:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2008 o 20:23, Rzezim napisał:

Widze, że nie znasz tej historii.


Słyszałem o tym ale to przecież nie jest wina kija że nie może wygrac meczu/turnieju. Rozumiem że był przywiązany do tamtego kija i traktował go jak talizman ale bez przesady to nie kij wygrywał za niego mistrzostwa pięc razy z rzędu (w latach 1992-1996), turnieje Masters (mniej więcej te same lata i z tego co pamiętam to też bylo pięc wygranych pod rząd).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiegos realistycznego symulatora bilarda. Najlepiej by bylo, gdyby umozliwial gre w snookera i 8 ball. Moze byc darmowy, moze byc platny (byleby nie byl za drogi- tak do 5 dyszek).

Nie wiem, czy to dobry temat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2008 o 16:45, Damian14BO napisał:

Szukam jakiegos realistycznego symulatora bilarda. Najlepiej by bylo, gdyby umozliwial gre
w snookera i 8 ball. Moze byc darmowy, moze byc platny (byleby nie byl za drogi- tak do 5 dyszek).

Nie wiem, czy to dobry temat...


seria World Snooker Championship ,co prawda głównie snooker ,ale można grać w np.bilarda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.01.2008 o 17:01, Der Rizzo napisał:

seria World Snooker Championship ,co prawda głównie snooker ,ale można grać w np.bilarda


A snooker to nie bilard :>

Damian14BO
Pamiętam że kiedyś grałem w Cue Club. Była tam możliwość gry w Snookera, 8-bil, 9-bil i bodajże mini snooker.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc stało się Ronnie O''Sullivan odpadł w pierwszym dniu turnieju Masters i nie powtórzy ubiegłorocznego sukcesu. Nie skomentuje tego wyniku bo nie widziałem meczu ale po fragmentach które udało mi się obejrzec stwierdzam że wygrana należała się Maguire''owi.
Aktualnie oglądam pojedynek Hendry vs Selby i mam nadzieję że ten pierwszzy w końcu się pozbiera i wygra turniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2008 o 16:50, Alien1981 napisał:

Aktualnie oglądam pojedynek Hendry vs Selby i mam nadzieję że ten pierwszzy w końcu się pozbiera
i wygra turniej.


W sporcie ciężko jednoznacznie stwierdzić, że zwycięstwo się komuś należało. Jeżeli wygrał, to tak, jeżeli przegrał - najwyraźniej nie :) Tak jak nasi siatkarze w ostatnim meczu z Hiszpanią prowadzili w tie breaku i przegrali, tak tutaj Ronnie miał niesamowitą szansę na wygranie, kiedy przy stanie 5-5 i mniej więcej równej liczbie punktów, spudłował na niebieskiej (przy 3 bilach na stole). Maguire''owi, który ponoć zdążył pogodzić się z porażką, zostało tylko dobić O''Sullivana... Jak dla mnie szkoda, ale nie zawsze lepszy musi wygrywać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem w domu stół do bilarda jakieś 7 lat. Już mi wtedy bokiem wychodziło. Teraz nie mam ale gram regularnie raz w tygodniu. Gra ma świetny klimacik, zadymiona sala, plakaty Jacka Danielsa, browarek, dobre towarzystwo i bilard. Nie ma nic lepszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja czesto chodze na bilard i gram na profesionalnych stolach(zeby nie bylo ze grywam na malym w pubie)-np. wikach. Niestety tylko 8 i 9 bo nie ma stolu i bil do snooka tam gdzie ja chodze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie dotyczace techniki gry ;) Mianowicie- uderzam biala bile bez rotacji (czelujac w sam srodek). Potem uderzam ja w taki sam sposob (sytuacja czysto hipotetyczna i malo realna, ale przyklad bardziej wyrazisty), nadajac bialej boczna rotacje, np. lewa (czyli celujac kijem w lewa czesc bialej bili). Jaka bedzie roznica w skutkach?

edit: jaka rotacje nadac i jak celowac (w czerwona) aby rozbic jak profesjonalisci? Tj. odstawna i lekkie rozbicie czerwonych?

;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2008 o 11:16, Wintesun napisał:

Jak się nazywa strona internetowa gdzie można zagra w snookera i ogólnie w biard?


Dużo tego. Ot choćby wp.pl snooker, 8 bil, 9 bil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2008 o 11:16, Wintesun napisał:

Jak się nazywa strona internetowa gdzie można zagra w snookera i ogólnie w biard?

www.8ballclub.com - fajna gra, imho realistyczna, polecam! Gra wazy malo, nie pamietam dokladnie, ale mniej niz 20 MB.

Mozesz grac na roznorakich Interiach, WP, etc. ale nie polecam.

BTW: czy to prawda, ze Lee wygral z Dottem 6:5 mimo faktu, ze przegrywal 5:3 (czy tam 5:2 nawet)? Bo kumpel mi mowil, ale nie chce mi sie wierzyc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2008 o 11:16, Wintesun napisał:

Jak się nazywa strona internetowa gdzie można zagra w snookera i ogólnie w biard?


www.flyordie.pl

Sam tam gram od gdzieś tak roku... fajnie się gra :)

Mogę partyjkę treningową nawet zagrać... ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zakończył się Turniej Masters.

Jego zwycięstwo został Mark Selby, który pokonał w finale Stephena Lee 10-3. Selby poprawił swojego najlepszego break w karierze wbijając 141 punktów. Turniej ten śledziłem dość pobieżnie. Ronnie odpadł szybko, a były inne priorytety kibicowania.

Następny turniej to Malta Cup, który odbędzie się w dniach 4-10 lutego. Powiem szczerze, że niezbyt lubię ten turniej (o ile dobrze pamiętam to stół stoi na takiej czerwonej wykładzinie i nawet widok zielonego sukna stołu oraz bil jakoś nie sprawia przyjemności w oglądaniu) Ani po Mastersie ani po Malta Cup nie zmieni się nic, a nic lista rankingu kroczącego ponieważ Malta Cup nie jest w tym roku turniejem rankingowym, a Masters to wiadomo.

Następny turniej rankingowy to Welsch Open rozgrywany w dniach 11-17 lutego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie za ciekawą sytuację będą mieli finaliści Malty Cup. Następnego dnia po finale zaczyna się Welsh Open. Zagrają finał i zaraz po nim będą musieli lecieć do Walii.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2008 o 23:20, dawidos170 napisał:

A co tu taka cisza ? Mamy już półfinał Malty.

Włacha, Murphy grał z Junhuinem (czy jak mu tam...) i przegrał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2008 o 23:26, Kerberos napisał:

> A co tu taka cisza ? Mamy już półfinał Malty.
Włacha, Murphy grał z Junhuinem (czy jak mu tam...) i przegrał


Co ? Jak mecz jeszcze trwa i Murphy wygrywa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2008 o 23:55, dawidos170 napisał:

> > A co tu taka cisza ? Mamy już półfinał Malty.
> Włacha, Murphy grał z Junhuinem (czy jak mu tam...) i przegrał

Co ? Jak mecz jeszcze trwa i Murphy wygrywa...

sorry!!! ja akurat oglądałem jak przegrywał i potem poszedłem do kompa... Ale dziękuję za info o wyniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować