• 0
Robert321

Światłowód

Pytanie

Cześć. Przyłączyli nas do światłowodu stoję teraz przed wyborem kupna routera Archer c2 i c7. Kabel kończy się na parterze więc i tam znajdzie się router, ja jednak komputer stacjonarny mam na piętrze i zastanawiam się czy odległość nie będzie tu za dużą przeszkodą. Mam takie pytanie, może się wydawać głupie ale się nie znam, czy potrzebuje dokupić jakąś antenkę lub coś do wpięcia do komputera w celu wzmocnienia sygnału? Żeby odebrać sygnał wifi - od tego jest w komputerze karta sieciowa, a co z jakimś wzmacniaczem, który by jej w tym "pomógł"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Światłowód daje wymierne korzyści przy umowie na internet od 600 Mbit/s w górę. Instalacja domowa powinna wtedy być zbudowana na kablowym połączeniu Gigabit Ethernet, którego prędkość graniczna to 1000 Mbit/s albo na routerze z Wi-Fi AC, którego przepustowość realna to ok. 600Mbit/s. Kupno usługi na światłowodzie po to, żeby używać z Wi-Fi N, a tym bardziej G lub B mija się z celem bo połączenie typu N, to 150 Mbit/s, albo na routerze z trzema antenami gdy radiowa karta sieciowa ma takie same parametry ok. 300 Mbit/s.

W wypadku takim jak kolegi albo należy kupić router N ze switchem Gigabit (dość tani) i pociągnąć kabel Ethernet kategorii 6 na piętro, żeby przyłączyć komputer po kablu, albo kupić router AC (zwykle też ze switchem gigabitowym).
Jest jeszcze możliwość zrobienia okablowania światłowodowego w domu i switcha światłowodowego, ale ma to jakikolwiek sens dopiero gdyby umowa na transfer internetu mówiła o prędkościach większych niż 1 Gbit/s czyli ponad 1000Mbit/s. Oczywiście ten ostatni przypadek jest kosmicznie drogi i jak stosowanie armaty na muchę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się