Zaloguj się, aby obserwować  
pawel1990

Legendy polskiej muzyki...

61 postów w tym temacie

Może się nie znam ale sądzę, że Polska muzyka jest świetna. Nawet ta współczesna.Z piwnic wychodzi wiele świetnych zespołów. Także te co już mają swych fanów są świetna. Coma, happysad, Amnezja, Normalsi. To te zespoły które z dnia na dzień się pną ku górze i tylko takie zostaną uwiecznione na kartach historii Polskiej muzyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za prawdziwe legendy polskiej muzyki można z pewnością uznać zespoły, wykonawców jak Czerwone Gitary, Czesław Niemen, Republika itp. Jedyną polską legendą, którą wielbię jest zespół Lady Pank. Niestety przez to co obecnie zespół robi z muzyką trudno byłoby nazwać go mianem legendarnego... Ale jeżeli cofniemy sie do lat świetności zespołu czyli w 80''s to większość z nas na pewno nie będzie miała już wątpliwości ;) No bo kto nie zna takich piosenek jak "Mniej Niż Zero" czy "Zawsze Tam Gdzie Ty"?
Za to jak psa unikam wspomnianej już Maryli Rodowicz... Nie cierpię jej piosenek oraz głosu. Czerwone Gitary też niespecjalnie przypadły mi do gustu. Republikę nawet lubię, ale też czegoś mi tam brakuje... Ogólnie to nie znoszę polskiej muzyki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grechuta, Niemen, T.Love, Republika (biała flaga i mamona po wsze czasy!) Hey - to dla mnie zasługujące na wymienienie nazwiska i nazwy zespołów. No i z Hip Hopu oczywiście Paktofonika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2008 o 14:43, Igor FCBayern napisał:

Wstyd sie przyznać, ale bardzo nie lubię polskiej muzyki... Jednak jak w każdej regule
są małe wyjątki. [...]

Nie martw się nie jesteś sam... ;) Polska muzyka jak i film - trochę mało światowa (dobra na chwile słuchania, nie do dłuższych posiedzeń)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Nie martw się nie jesteś sam... ;) Polska muzyka jak i film - trochę mało światowa (dobra
> na chwile słuchania, nie do dłuższych posiedzeń)
Co do filmów to sytuacja jest już nieco lepsza. Zwłaszcza jeśli chodzi o komedie. Jednak Polacy nie potrafią wypromować swoich dzieł na skale międzynarodową... To samo (a raczej szczególnie) tyczy sie muzyki. Kiedyś gościem w programie Kuby Wojewódzkiego był Maciej Maleńczuk. Powiedział on dokładnie to samo - Polacy potrafią tworzyć dobrą muzykę, ale nie umieją jej odpowiednio wypromować. Umiemy napisać świetny tekst, ale muzyka zazwyczaj jest nijaka...
Jednakże mi, mimo wszystko polska muzyka za nic nie podchodzi... Jest po prostu nudna... Do tego jeżeli za legendy uważa się takie gnioty jak Rodowicz czy czy inne Cerekwickie to ja już wysiadam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2008 o 18:20, Igor FCBayern napisał:

Do tego jeżeli za legendy uważa się takie gnioty jak Rodowicz czy czy inne Cerekwickie
to ja już wysiadam...


Mimo wszystko wole słuchać tej Maryli Rodowicz czy Kasi Cerekwickiej niż np. takiej Dody. Nie wiem jak to możliwe, że tej jej płyty się tak dobrze sprzedają, bo jest to po prostu chłam i nic więcej. Mam tylko nadzieje, że z Dodą będzie tak jak z disco polo i za rok czy dwa już rzadko kto będzie wiedział kto to w ogóle jest. O Wiśniewiskim już jest ciszej (choć jeszcze coś tam raz po raz się o nim usłyszy) więc myślę, że jest na to spora szansa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Legendą jest niewątpliwie Magik za swój wkład w Paktofonikę i Kaliber 44 jako początek polskiego Hip-Hopu .Grzechem jest nie wspomniećo OSTRym ,który już stał się legendą światowego freestyle`u ...A Marek Grechuta ? Mistrz .Myslovitz także będzie jeszcze przez lata cenione za swój styl i wkład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2008 o 18:48, KŁEJK napisał:

Niestety disco polo ponoć powraca (?) / powróciło i znów święci sukcesy na polskiej scenie
ehh...szkoda słów...


Coś tam niby wraca, ale to nie jest nic groźnego. Dali tylko jakąś płytę do jakiegoś pisemka i nic poza tym. Kiedyś to dopiero był dramat, bo w każdą sobotę i niedzielę na Polsacie i Polsacie 2 od rana do południa dawali jakieś programy z tą muzyką. Jednak to było i już minęło a te czasy już nie wrócą (i bardzo dobrze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taaa.... też pamiętam te **** lata z "Disco Relax" :P. To było i jest żałosne...i też mam tak jak ty nadzieję że to nie wróci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

LOL - Ja Disco Relax oglądałem dla jaj i miałem niezłą brechę, gdy leciały takie perełki - "Supermarkety działają na kobiety" :D
A co do legend - na pewno Republika, Dżem i T. LOVE - jest super ! No i oczywiście Kult.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmmm jako iż jestem szeroko otwarty na każdy rodzaj muzyki ... ja tez swoje zdnako że tak powiem :D wypowiem

Dla mnie legendami polskiej muzyki są

Pod względem kultury hip hopowej to oczywiście Paktofonika , Kaliber 44 , O.S.T.R

Teraz wymienię resztę .. Rock , Jazz , Jazz-Rock , Rok Psychodeliczny , Rok Progresywny , Rock And Roll itp itd a i jeszcze Blues oraz Punk Rock :D

to tak

Czesław Niemen (Panie świeć nad jego duszą) Wspaniały człowiek
Marek Grechuta (także Panie świeć nad jego duszą)
T.Love z chęcią lubię posłuchać płyta pod tytułem ''I Hate Rock''n''Roll wpada w ucho i podoba mi się :D
Budka Suflera - Nią też nie pogardzę fajnie grają ...
Kazik/Kult i wszystko co z nim związane
Dżem (Film Skazany na Bluesa po prostu wymiata)
Perfect chyba nikomu nie muszę tutaj mówić że to zaje**** Polska Kapela Rockowa
no i jeszcze Lady Pank ujdzie ...

No to chyba wszystko ..

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2008 o 14:43, Igor FCBayern napisał:

Wstyd sie przyznać, ale bardzo nie lubię polskiej muzyki... Jednak jak w każdej regule
są małe wyjątki. Z polskich muzyków najbardziej lubię:
- Lady Pank, ale tylko ich starsze przeboje typu Kryzysowa Narzeczona, Mniej Niż Zero
itp. Te nowe utwory jakoś mi nie podchodzą...
- Marek Grechuta
- Grupa Operacyjna, za piosenki "z jajem" jak i te poważne (Kompleksy)

no w sumie mamy podobne zinteresowania gdyz to wszytstko ma w sobie "to cos"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polska muzyka nie jest zła moim zdaniem. Lady Pank owszem jest super. Lecz ja wolę te nowsze utwory. Np. Dobra konstelacja i takie tam. Myślę, że tu jest inny problem. Polskie gwiazdy nie zawsze śpiewają po polsku. Wolą tworzyć po angielsku, bo są zdania, że w ten sposób zdobędą więcej słuchaczy. Nie zawsze się to sprawdza. Przykład? Np. Mandaryna. (proszę się nie śmiać, ale to jest moje zdanie). Polscy wykonawcy powinni śpiewać po polsku i tyle. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2008 o 12:34, hulk93 napisał:

Polscy wykonawcy powinni śpiewać po
polsku i tyle. xD


Dokładnie. Porażką były zeszłoroczne eliminacje do Eurowizji, w których nie było ŻADNEJ piosenki w języku polskim, a ostatnio jako miły dodatek wysyła się obcokrajowców. Ech...
Dobrze przynajmniej, że są zespoły, na które ''leci'' młodzież, a śpiewają jeszcze po polsku - na przykład Feel, co jednocześnie absolutnie nie znaczy, że również stoję murem za takimi ''gwiazdami''. Naturalnie, to jest przykład typowego sukcesu komercyjnego, bo nie śpiewają lepiej niż Myslovitz, wręcz przeciwnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Feel wg. mnie gra tylko dla kasy, sam jestem gitarzysta w małym zespoliku i gram bo lubie grać i kocham muzyke rockowa :).
Polska muzyka nie jest zła ale polscy artyści powinni śpiewać po polsku a Eurowizja od paru lat to nic innego jak chłam i żenada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Legendą jest niewątpliwie Magik za swój wkład w Paktofonikę i Kaliber 44 jako początek polskiego Hip-Hopu .Grzechem jest nie wspomnieć o OSTRym ,który już stał się legendą światowego freestyle`u ...
W pełni popieram. Chociaż mi jakoś bardziej pasuje określenie klasyk niż legenda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować