olcia13

Kolektyw na gram.pl? - temat ogólny

2947 postów w tym temacie

Dnia 23.06.2007 o 14:57, lukesky16 napisał:

A czy macie jakiś okreslony czas na przygotowanie, czy musicie zmieścić się w czasie określonym
przez gram.pl?


My również mieliśmy nieograniczony czas. Ale myślę, że chyba nie wolno przesadzić, żeby czasem przez np. rok strona była niegotowa :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2007 o 15:56, lukesky16 napisał:

Aha... A dużo trzeba umieć html''a, tzn. czy musze umieć w html''u robic stronki czy html nie
jest specjalnie potrzebny, bo już różne opinie słyszałem??

Ehh, zastanów się co piszesz... jak niby chcesz zrobić stronę bez html?! A oprócz html będziesz jeszcze potrzebować css i php i znajomość mysql.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2007 o 15:56, lukesky16 napisał:

Aha... A dużo trzeba umieć html''a, tzn. czy musze umieć w html''u robic stronki czy html nie
jest specjalnie potrzebny, bo już różne opinie słyszałem??


To zależy czy będziesz pisał stronę czy tylko teksty na nią. W pierwszym przypadku wypadku to trzeba znać HTML ponieważ gram nie dostarcza plików odpowiedzialnych za wyświetlanie strony (dostarcza tylko Panel administracyjny + strukturę bazy danych). W drugim przypadku nie trzeba znać HTMLa, bo w panelu administracyjnym jest dobry edytor WYSIWYG (czyli pisze się jak w Wordzie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślałem żeby zrobić tak, żeby pisać w jakimś łatwm programiku, np. frontpage''u i skopiować kod już gotowy, bo inaczej to trzeba umieć cały html'', mieć pewnosć że wyjdzie i do tego znać mysql( jeszcze jakbym wiedział co to jest...) i to zajmie strasznie duuuużo czasu, pozatym musiałbym się nauczyć całego HTML''a a to mi troche by zajeło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2007 o 16:16, lukesky16 napisał:

Myślałem żeby zrobić tak, żeby pisać w jakimś łatwm programiku, np. frontpage''u i skopiować
kod już gotowy, bo inaczej to trzeba umieć cały html'', mieć pewnosć że wyjdzie i do tego
znać mysql( jeszcze jakbym wiedział co to jest...) i to zajmie strasznie duuuużo czasu, pozatym
musiałbym się nauczyć całego HTML''a a to mi troche by zajeło.


Frontpage''a to proponuję omijać z daleka. Generuje trochę za dużo nie potrzebnego kodu. jeżeli już chcesz robić coś w programie typu WYSIWYG to proponuję Dreamweavera (najlepszy programik do tworzenia stron jaki znam. Wada jest taka, że trochę drogi :/ ale warty ceny. obsługuje HTML, PHP, CSS, ASP, JavaSccripts)
HTML można zresztą opanować w tydzień :D. Większe problemy może sprawić PHP, bo to już typowy język programowania. Ale nie jest taki trudny na jakiego wygląda :D. wiem to z własnego doświadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak tak ja tam wiem co i jak tylko ze nie będe sie zglaszal zostawiam takie prace zawodowcą a tak pozatym nie lubie sie chwalic tym co umiem nie wiem czemu moze uraz dzieciency :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to ja mam pytanie.

Czy zaakceptowaliście jakieś strony o Broken Swordzie? Bo jakoś w to namiętnie gram, a i teraz dużo czasu, a i php, css, html i mysql znam ;>.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2007 o 20:37, Joorg napisał:

Mam pytanie:
Czy zaakceptowaliście już czyjąś ofertę dotyczącą strony o The Elder Scrolls?


Nie, póki co w skład kolektywu nie wchodzi żadna strona poświęcona tej serii.

Arkads> j.w.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2007 o 21:01, Spaykus napisał:

> Mam pytanie:
> Czy zaakceptowaliście już czyjąś ofertę dotyczącą strony o The Elder Scrolls?

Nie, póki co w skład kolektywu nie wchodzi żadna strona poświęcona tej serii.


to dlaczego adres http://pudding.gram.pl (taki przykład) nie działa w ogóle a http://elderscrolls.gram.pl tak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2007 o 21:05, Joorg napisał:

> > Mam pytanie:
> > Czy zaakceptowaliście już czyjąś ofertę dotyczącą strony o The Elder Scrolls?

>
> Nie, póki co w skład kolektywu nie wchodzi żadna strona poświęcona tej serii.

to dlaczego adres http://pudding.gram.pl (taki przykład) nie działa w ogóle a http://elderscrolls.gram.pl
tak??


Jest to po prostu domena, która i tak prowadzi do strony głównej kolektywu. To wszystko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2007 o 21:26, piotrek-heroes napisał:

Spayki, mam mało pytanko, czy zaakceptowaliście jakąś stronę o gra RPG, taka strefa RPG ???


Taką ogólną? Jak najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2007 o 21:29, Spaykus napisał:

> Spayki, mam mało pytanko, czy zaakceptowaliście jakąś stronę o gra RPG, taka strefa RPG
Taką ogólną? Jak najbardziej.

A jaką? Jeśli można wiedzieć?
Z tego co widzę, to jest tylko Strefa MMO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.06.2007 o 21:54, balduran2 napisał:

A jaką? Jeśli można wiedzieć?
Z tego co widzę, to jest tylko Strefa MMO.


My nie jesteśmy stroną o RPG tylko o MMO :P A to dwa różne gatunki. Bo faktycznie RPG może być MMO, ale nie każde ... Również nie każde MMO jest RPG :-) To tak gwoli wyjaśnienia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmieniliśmy trochę ogólny zarys serwisu. Do ekipy doszedł grafik i... Zamiast Strony o WarCrafcie będzie strona o wszystkich grach Blizzarda. Na razie tylko StarCraft 2 (wybaczcie, ale tu musimy tłumaczyć teksty na żywca z oficjalnej strony gry, bo nie ma na razie innych źródeł) i WarCraft. Ten drugi będzie oczywiście znacznie bardziej rozbudowany. Jak dobrze pójdzie to z czasem dodany też trzeci wielki hit Blizzarda, serię Diablo :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2007 o 08:46, Pete12 napisał:

Zmieniliśmy trochę ogólny zarys serwisu. Do ekipy doszedł grafik i...


A z forum to sobie dziennik robisz, opisując codziennie co tam słychać u Ciebie w kolektywie?

Dnia 24.06.2007 o 08:46, Pete12 napisał:

Na razie tylko StarCraft 2 (wybaczcie, ale tu musimy
tłumaczyć teksty na żywca z oficjalnej strony gry, bo nie ma na razie innych źródeł)


o_O A to napisać tego samego, ale innymi - SWOIMI słowami to już nie można? Poza tym tłumaczenie na żywca IMHO zupełnie mija się z celem. Robisz flaszową prezentacją zachęcającą do zakupu, czy raczej rzetelny serwis poświęcony jakiemuś tytułowi? Jeżeli to pierwsze, to sobie na żywca tłumacz. Jeżeli to drugie, to radziłbym sprawę przemyśleć...

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2007 o 08:46, Pete12 napisał:

Zmieniliśmy trochę ogólny zarys serwisu. Do ekipy doszedł grafik i... Zamiast Strony o WarCrafcie
będzie strona o wszystkich grach Blizzarda.


No i to jest bezsens. Zróbcie o WarCraft 3 ( bądź całej serii ). Jest stronka o Diablo 2, bardzo bogata i może to zabrzmi nieskromnie ale nie dorównacie mi w kwestii Diablo i serwisu :) Ona była budowana latami i jest nadal.
To samo tyczy się StarCraft 2, też dogłębnie poświęcimy się tej grze. Polecam naprawdę zrobić o WC serwis ;)
Nie żebym bał się konkurencji, ale imho to już przesada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.