olcia13

Kolektyw na gram.pl? - temat ogólny

2947 postów w tym temacie

Dnia 28.10.2007 o 22:53, Kamil.i.Maciek napisał:

Własność gram.pl co do kodów XHTML serwisu i plików graficznych (pocięte układy graficzne)
zostały USUNIĘTE i zastąpione WŁASNYMI
Własność gram.pl co do kodów CSS serwisu: http://www.thesettlers.com.pl/style.css jak widać
zostały USUNIĘTE i zastąpione WŁASNYMI
Własność gram.pl co do kodu JavaScript serwisu: http://www.thesettlers.com.pl/js/script.js
zostały USUNIĘTE i zastąpione WŁASNYMI
Własność gram.pl co do kodów PHP serwisu zostały USUNIĘTE i zastąpione WŁASNYMI
Własność gram.pl co do struktury bazy danych serwisu została USUNIĘTA i zastąpiona WŁASNĄ


Cieszę się i gratuluję, jednak 9 października 2007 wszystkie te elementy, należące do gram.pl, a przeniesione bez naszej wiedzy i zgody na inny serwer brały udział w działaniu strony thesettlers.com.pl, zatem post: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=11371&pid=2127 był kłamstwem (proszę o potwierdzenie lub zaprzeczenie). A, jako że zupełnie niezasłużenie jestem narażony na ciągłą ironię z Twojej strony, pozwolę sobie zaznaczyć, że nie można określić WŁASNYM czegoś, czego się nie napisało (CMS PHP-Fusion). Po przyjacielsku radzę również upewnić się, czy można używać tego systemu ukrywając informacje o jego pochodzeniu, czyli nie wstawiając linka do strony projektu.

Dnia 28.10.2007 o 22:53, Kamil.i.Maciek napisał:

(...) Te kody to jak papierek po cukierku - nie mają żadnej wartości bez strony.


Mają - raz, że Ekipa gram.pl nie zgodziła się na ich usunięcie, są jej własnością i może zrobić z nimi co chce, dwa, że stanowią dobry materiał porównawczy by przekonać się i móc udowodnić, co na stronie thesettlers.com.pl zostało wykradzione z serwera rea.gram.pl, trzy, mam nadzieję, że o Twojej pracy nikt nigdy nie napisze porównując go do papierka po cukierku, który można śmiało wyrzucić do śmieci, bo to naprawdę nie jest miłe.

Dnia 28.10.2007 o 22:53, Kamil.i.Maciek napisał:

Poza tym nie mogłeś tego odzyskać z rea.gram.pl, ponieważ nadpisałem je layoutem z kodami,
które obecnie są na stronie settlers.gram.pl i nie da się starych już odzyskać do mojej strony
thesettlers.com.pl.


Nie pisz proszę o sprawach, o których nie masz pojęcia. Mogłem. Da się.

Dnia 28.10.2007 o 22:53, Kamil.i.Maciek napisał:

Nie potrzebnie wprowadzasz w błąd czytelników, że musiałeś odzyskiwać kody z rea.gram.pl -
Sam ciąłeś moją stronę i dopasowywałeś kody do niej i nie musiałeś niczego odzyskiwać, bo wszystko
miałeś na dysku.


Ponownie wypowiadasz się na temat, na który nic nie wiesz - na dysku mam jedynie skrypty z początkowej fazy produkcji, ostateczne prace prowadziłem bezpośrednio na serwerze, bez zapisywania lokalnych kopii skryptów.

Dnia 28.10.2007 o 22:53, Kamil.i.Maciek napisał:

Chciałem we własnym zakresie pociąć mój layout do obecnej strony thesettlers.com.pl i podłączyć
kody, ale nie pozwoliliście mi na to i na siłę zrobiliście to sami , a teraz przezywacie mnie
od złodziei


Jeśli niesłusznie - przeproszę, tylko najpierw proszę o argumenty. Pomysł pocięcia layoutu przez Ciebie był kolejnym złamaniem ustaleń między Tobą a Ekipą gram.pl, o czym doskonale wiesz.

Dnia 28.10.2007 o 22:53, Kamil.i.Maciek napisał:

Kody od dawna mam swoje (...)


W porządku, nie tłumacz się. Odpowiedz tylko na pytanie: Czy prawdą jest, że bez naszej wiedzy i zgody skopiowałeś i usunąłeś z serwera rea.gram.pl kod źródłowy strony settlers.gram.pl, który był wyłączną własnością Ekipy gram.pl?

Dnia 28.10.2007 o 22:53, Kamil.i.Maciek napisał:

Poza tym Twoje kody są straszne na dzień dzisiejszy settlers.gram.pl ma 181 błędów (Failed
validation, 181 Errors) , a moja strona miała 147, aczkolwiek moje nowe kody mają na dzień
dzisiejszy tylko 4 błędy, które wkrótce znikną


Proszę Cię, znów piszesz o czymś na czym się nie znasz. Wszystkie 181 błędów wynika z niedbale napisanego kodu HTML w treści newsów, za który ja nie ponoszę odpowiedzialności, bo nie są częścią layoutu.

Dnia 28.10.2007 o 22:53, Kamil.i.Maciek napisał:

Tak to jest być w kolektywie - Zrobicie najpierw z człowieka gwiazdę, choć wcale tego nie chce,
a potem złodzieja i oszusta


Proszę Cię, bez taniej demagogii. Jeśli nazwałem Cię złodziejem niesłusznie, a post z 9 października 2007 (link powyżej) zawierał prawdę we fragmencie, w którym piszesz o usunięciu własności Ekipy gram.pl ze swojego nowego serwera, to przedstaw proszę argumenty, a ja w swoim imieniu oficjalnie przeproszę.

Dnia 28.10.2007 o 22:53, Kamil.i.Maciek napisał:

- mogliście napisać do mnie e-maila, ale wygodniej Wam było głosić to wszech i wobec na forum


Zaczęło się od Twojego posta na forum odpowiadającego na apel Jarka Orzeszka.

Dnia 28.10.2007 o 22:53, Kamil.i.Maciek napisał:

(...)


Reszta posta nie ma żadnego związku ze sprawą, a mam wrażenie że została napisana tylko po to, by pod dużą ilością tekstu ukryć rzeczywisty brak treści. Odniosę się tylko do jednej kwestii - docenienia. Mnie osobiście również bardzo martwi to, że nie potrafisz docenić choćby tego, że gram.pl we własnym zakresie dostarczyło Ci (trzykrotnie) programistę (mnie), który brał pod uwagę wszystkie Twoje uwagi i cierpliwie przymykał oko na niesprawiedliwe wytykanie mu braku kompetencji. Napiszesz, że poradziłbyś sobie beze mnie. W porządku, nie ma ludzi niezastąpionych, ale pamiętaj, że ta zasada też ma dwa końce, nie jesteście pępkiem świata, a w projekt settlers.gram.pl byli zaangażowani (również bardzo emocjonalnie) także inni ludzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóz, może wtrące swoje trzy grosze?
Tak obserwuję z ubocza trwającą od jakiegoś czasu dyskusję i jestem lekko zniesmaczony. Wiem, nie znam wszystkich szczegółów, które zapoczątkowały ostrą retorykę z jednej strony między sferisem, Kamilem i Maćkiem a CDP z drugiej strony. Ale wiem tyle ile udało mi się wyczytać z forum i co "zasłyszałem" na GG. Jakie z tego wyciągnąłem wnioski? Ano jakieś wyciągnąłem. Nie będę tu o nich pisał, bo nie znam sprawy dokładnie i jeszcze bym kogoś uraził, czego nie chcę.
Nie podoba mi się tylko parę spraw. Na przykład pranie swoich brudów na publicznym forum. Nie rozumiem tego. Jeśli komuś nie ułożyła się współpraca z CDP czy gram.pl to czy musi zaraz wszystkim obrzydzać wszystko dookoła? No sorki, ale strasznie generalizujecie. Piszecie o własnych przypadkach jakby to była reguła, nie widząc dodatkowo "drzazgi we własnym oku". Piszecie, że oczekiwaliście "niewiadomoczego" przystępując do współpracy z gram.pl i się zawiedliście ostatecznie. Taka mała rada - życie to nie gra komputerowa. Tutaj nie zawsze wszystko wychodzi. Jakby się każdy tak obrażał to mielibyśmy plagę samobójstw po każdym zwolnieniu grupowym.
Przykro mi, że odszedły z kolektywu dwa duże serwisy. Ale czy strony nie mogą dostrzec choćby odrobiny własnej winy? Zrzucanie pełnej odpowiedzialności na "przeciwnika" niewiele pomaga i na pewno sporu nie rozwiąże. Sam jestem redaktorem jednej ze stron w kolektywie i nie zamierzam rezygnować. No bo po co? Oczywiście, że współpraca mogłaby być lepsza. Oczywiście, że strona mogłaby być lepsza. Oczywiście, że wszystko mogłoby być lepsze. Ale bez przesady. To jest życie i nie zawsze wszystko wychodzi lepiej. A z mojego doświadczenia wiem, że i tak jest dobrze. Ważna jest dobra wola i nie oczekiwanie, że ktoś wszystko zrobi, nawet jeśli tak mówi. Mogę sobie ponarzekać na niektóre momenty współpracy, ale tak sie składa, że są one wyjatkami. Wystarczy troche dobrej woli i samozaparcia żeby coś wyszło i ułożyło się tak jak trzeba. Ale przypominam - wina nigdy nie leży po jednej tylko stronie. Troche samokrytyki z obu stron byłoby zbawienne.

Dziękuję za uwagę. Nie odpowiadajcie proszę na mój post. Nie chcę być stroną w sporze.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Vilmar napisał

Dnia 28.10.2007 o 22:53, Kamil.i.Maciek napisał:

/.../ czego się nie napisało (CMS PHP-Fusion). Po przyjacielsku radzę również upewnić się,
czy można używać tego systemu ukrywając informacje o jego pochodzeniu, czyli nie wstawiając
linka do strony projektu.


Supporty PHP-Fusion nie chcą pomagać w sprawach technicznych osobom mającym odpowiednio podlinkowanej stopki. Na polskim Supporcie dostaniesz "Czerwonego Brata", co znacząco utrudnia uzyskanie pomocy technicznej. Tak więc coś takiego jak "Power by PHP-Fusion" jest wskazane. Smo podlinkowanie w trybie Maintenance nie starczy...


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Primo- nie wszyscy zachowują sie tak jak sferis, czy Kamil i Maciek (patrz Sarafan i prowadzona przez niego, mnie i Drussa kiedyś Bezpieczna Przystań), a po drugie "odszedły"... xD
Ogólnie- przestałem tu wchodzić jakiś czas temu, teraz to robię raczej z moderskiego obowiązku, żeby nikt nie przegiał w razie czego... zobaczyć jak tu wygląda. Ogólnie to możesz zawsze złożyć skargę ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 07:36, HumanGhost napisał:

Dziękuję za uwagę. Nie odpowiadajcie proszę na mój post. Nie chcę być stroną w sporze.
Pozdrawiam.

Bez wciągania w spór - QFT. Ja się trochę czuję stroną w ''konflikcie'' i najbardziej mi osobiście doskwiera to, że mówimy tu w ogóle o jakimś konflikcie. To nie tak powinno wyglądać. Masz zdecydowanie rację w tym co piszesz o samokrytyce - ja nie jestem zachwycony postawą każdej ze stron, bo imho jest to jednak osłabienie dla społeczności graczy. Zobaczymy jak będzie.
Swoją drogą ostatnio na forum MMO Scribe miał miejsce dziwny incydent - pojawił się anonimowy ktoś oskarżający Sferisa o cenzurowanie wypowiedzi... fanboy attack o.O ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
Dokładnie , niestety ja też pisałem o tym żeby te problemy kierować na e-mail, ale niestety oni mnie nie posłuchali i dalej prowadzono jak że nudny konflikt. Nie chce narzekać ale teraz z tego tematu stał się wielki śmietnik :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony przekonalem sie juz, ze gram.pl na wszelkie problemy i zarzuty ma swoje wytlumaczenie ... Wiec chyba juz nie warto z nimi dyskutowac, bo i tak maja swoja wersje - szkoda nerwow. Poza tym nie mozna sie bylo spodziewac innej wypowiedzi od pracownika CDP jaka zaprezentowal nam Vilmar, poniewaz jest to oczywiste - od razu polecialby z pracy ;)

Do postu Budo - jaka jest wina z mojej strony ze gram.pl zabrania wiekszosci moich pomyslow chociaz nie ma do tego prawa? No jaka? Zadna .... I tu niektorzy twierdza, ze mialem za duze oczekiwania wobec gram.pl .. Nie prawda, bo jest od nich nie chcialem niczego! Chcialem wszystko realizowac we wlasnym zakresie, sam ze swoja Redakcja, ale mi na to nie pozwalano! W regulaminie nie ma zadnych zapiskow na temat zabraniania czegokolwiek, wedlug regulaminu kolektyw jest tylko i wylacznie hostingiem oraz od czasu do czasu sponsorem nagrod na konkursy - nic wiecej .... Ja mowie - glowny zarzut z mojej strony wobec gram.pl to hamowanie wszelkich pomyslow, ktore SAM chcialem calkowicie wykonac, w ogole nie chcialem od nich pomocy.... Takze nie rozumiem takiego postepowania, a potem masa ludzi sie dziwi ze strony w Kolektywie sa znacznie ubozsze od innych konkurencyjnych w sieci - macie tutaj wlasnie odpowiedz na te kwestie. Ja tam po prostu nie mam juz na to nerwow, i mysle ze wiele osob to zrozumie. Teraz sie zajme w spokoju swoja strona i sprobuje wreszcie zrealizowac moje wymarzone plany, ktore byly blokowane przez gram.pl, ja np. MMO TV.

Pozdrawiam bardzo serdecznie i zycze poprawy jakosci uslug gram.pl oraz CDP,
Redaktor Naczelny www.mmoscribe.com,
sferis

P.S. Przepraszam za brak polskich znakow, ale jestem w kawiarence internetowej i cos nie dziala :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 15:26, sferis napisał:

Ja ze swojej strony przekonalem sie juz, ze gram.pl na wszelkie problemy i zarzuty ma swoje
wytlumaczenie ... Wiec chyba juz nie warto z nimi dyskutowac, bo i tak maja swoja wersje -
szkoda nerwow. Poza tym nie mozna sie bylo spodziewac innej wypowiedzi od pracownika CDP jaka
zaprezentowal nam Vilmar, poniewaz jest to oczywiste - od razu polecialby z pracy ;)


Wiesz... Na tym polega rozmowa. Oni przedstawiają swój punkt widzenia, a ty przedstawiasz swój. Tak jest. Dyskusja to wymiana argumentów i w tym momencie dajesz ciała, bo przyznajesz się, że ich argumenty > twoje. I naprawdę można było uniknąć całej tej dziczy z publicznym praniem wszyyystkich brudów na forum, ale ktoś musiał zrobić dym (i sferis MUSIAŁ zrobić z siebie męczennika).


btw. można coś zrobić z nieaktywnymi kolektywami? *patrzy na wh40k.gram.pl* Bo niektóre kolektywy uciekają od gram.pl, a reszta to takie niewiadomoco (przykład to właśnie kolektyw o DoWie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nie działamy na Waszej własności, tak więc wiąże się to z zamknięciem tematu. Poprzedni post był napisany w celu poinformowania Was o tym fakcie. Jest to ostatnia moja informacja w tym temacie, nie będę się więcej udzielać na forum w temacie o kolektywie, ponieważ jestem wpędzany przez Ekipę gram.pl w kozi róg, a nie jestem tak biegły w informatyce, aby podołać całej Waszej firmie, ponieważ głównie zajmuje się pisaniem newsów. Jeżeli na dzień dzisiejszy jesteśmy Wam cokolwiek winni, to proszę się kontaktować z moimi rodzicami.

Pozdrawiam
Kamil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Elo wszystkim!

Bardzo chcę być detektywem i często w budzie dochodzę do prawdy, kto komu co ukradł, kto mówi prawdę a kto kłamie i chciałbym i tutaj zrobić dochodzenie w tej sprawie, bo zajebisty temat się trafił do rozwiązania dla detektywa. Wiecie, że chcę przystąpić do kolektywu dlatego chcę dociec prawdy czy warto się angażować, aby tam się dostać.

Osobiście bardzo mnie interesuje czy rzeczywiście mają miejsca tego typu spotkanka o których pisze Kamil.i.Maciek, bo ten temat jest ukrywany przez gram.pl pod przykrywką tematu o kodach. Jestem ciekawy czy na tych spotkaniach rzeczywiście są prowadzone z redaktorami tego typu rozmowy.

Cała sprawa, że takie spotkania istnieją wyszła już dobre kilka dni temu, gdyby one nie były prawdą gram.pl na pewno kategorycznie by zaprzeczył, że coś takiego w ogóle istnieje i, że takie sposoby wywierania presji na redaktorach w ogóle istnieją. Skoro gram.pl nie zaprzeczył i wymijając pomija ten temat oznacza to, że dawni redaktorzy strony settlers.gram.pl piszą prawdę i ja jako przyszły detektyw nie mogę myśleć takimi kategoriami mimo, że bardzo chcę dostać się do kolektywu, że gram.pl postępuje uczciwie wobec redaktorów.

Kami.i.Maciek napisał:

> Ostatnio byłem u Was 25 września 2007 roku na tak zwanym "Spotkanku", które okazało się bardzo trudnym
> spotkaniem trwającym od godziny 16 do godziny 20:17, po tym spotkaniu nie wiem jak wróciłem do domu - nie
> pamiętam drogi powrotnej, było ono dla mnie nie do przeżycia.

> Skoro tak piszecie, że oferujecie tylko hosting stron to czemu mają służyć tak długie, wyczerpujące oraz
> wyniszczające spotkania z manipulacją i praniem mózgu, razem ze wszystkimi chwytami psychologicznymi w
> godzinach wieczornych podczas roku szkolnego w środku tygodnia? Poco mnie tam tak długo trzymaliście?
> Dlaczego odebraliście mi na nim status Platynowej strony, której nigdy nie posiadałem, bo była ona tylko dla
> czytelników gram.pl podczas akcji Resistance, by odeprzeć od siebie atak i zwrócić słusznie rozwścieczonych
> użytkowników gram.pl w naszą stronę za Wasze winy. Nigdy nie miałem żadnej platyny - nie otrzymałem
> nawet regulaminu do niej, nie mówiąc o choćby najdrobniejszym dokumencie w którym byłaby mowa, że ją
> otrzymałem. Oprócz dwóch ciężko wywalczonych gier Settlers, które były mi potrzebne do prowadzenia
> serwisu nie otrzymałem nigdy niczego, nikt o nas nie pamiętał i nigdy niczego nie zaproponował.

Vilmar napisał:

Reszta posta nie ma żadnego związku ze sprawą, a mam wrażenie że została napisana tylko po to, by pod dużą ilością tekstu ukryć rzeczywisty brak treści.


Wniosek z tego jest taki, że gram.pl ma wiele na sumieniu i sprytnie ukrywa swoje prawdziwe oblicze i prawdę, tym bardziej, że jeszcze nie tak dawno bardzo chwalili Kamila i Maćka - pisali o nich na gram.pl bardzo pozytywnie, nie wydaje mi się, aby tak nagle Kamil.i.Maciek zmienili swoją orientację i stali się zupełnie innymi ludźmi, jeśli się tak stało to na pewno musiały być bardzo poważne powody ku temu.

Od równo dwóch lat, Kamil i Maciek Smoczyńscy z trudną do opisania pasją tworzą serwis, znany obecnie jako settlers.gram.pl. I co tu dużo mówić - efekty są powalające!

Niezwykle miło jest nam poinformować, iż settlers.gram.pl od dnia dzisiejszego staje się witryną platynową kolektywu gram.pl! Na to wyróżnienie twórcy serwisu zasłużyli jak nikt inny. Swoim zaangażowaniem, pracowitością oraz kreatywnością nieustannie udowadniają, że nie ma rzeczy niemożliwych. Potwierdzaniem tego nie niech będzie wywiad, jaki Kamil przeprowadził niedawno z Benedyktem Grindelem - producentem gry Settlers VI! Warto również przypomnieć o systematycznie pojawiających się na stronie materiałach wideo oraz ciekawych tekstach przeznaczonych nie tylko dla entuzjastów popularnych "Osadników". Przy tym wszystkim obaj młodzi panowie nadal zachowują pogodę ducha i są nadzwyczaj wręcz skromnymi ludźmi. Cóż można w tej sytuacji dodać? Wszak swego czasu nasi Settlersmaniacy sami przyznali, że dopiero się rozkręcają! Po prostu - czekamy na więcej i życzymy dalszych sukcesów!

Soleila
CD ProjektEkipa gram.pl
09.03.2007, 17:44
Pierwsza! [MOD.: druga :(] [trzecia :D] Gratulacje Panowie, dzięki takim jak Wy pamiętamy dlaczego tak bardzo lubimy swoją pracę :>

Soleila
CD ProjektEkipa gram.pl
21.05.2007, 13:32

> Gratuluje, Linkin Park i Settlersi... kto by pomyślał :D

Miałam przyjemność poznać Braci... Gdybyś Ich znał, nie dziwiłbyś się. ;)

Wszystko można znaleźć pod tym adresem http://www.gram.pl/news_8ArfHu4_Settlersmaniacy_swietuja.html

Bardzo mnie też interesuje nadanie statusu platynowego temu serwisowi, dawni redaktorzy twierdzą, że był on fikcją, a gram.pl nie zaprzecza temu, nie daje żadnych dowodów, że tak nie było i prawdopodobnie rzeczywiście nie istnieje żaden dokument, że ta platyna została w ogóle przyznana, myślę, że był to chwyt dla czytelników ew. dla innych redaktorów z kolektywu, aby zachęcić ich do pracy. Całe przydzielenie tej platyny faktycznie odbyło się w niezbyt ciekawym czasie - znalazłem na to dowód w tym temacie (Kamil i Maciek klakierami CDP Akcja Resistance rośnie w siłę.) http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=20450&tpage=1

Jako przyszły detektyw uważam, że trzeba mieć w sobie ziarno prawdy i do niej dochodzić, niemożna mówić, że mnie jest fajnie w kolektywie i wszystko o.k., bo to może się bardzo szybko zmienić, jeżeli nie reagujemy na tego typu zachowania to ludzie Ci stają się bezkarni i żyją w poczuciu, że wszystko im wolno i w jakiś sposób dostają pozwolenie na krzywdzenie następnych, kolejnych osób, być może tym kimś jutro będziesz Ty i coraz trudniej w takim świecie jest wszystkim żyć, trzeba to sobie uświadomić, bo jeśli pozwolicie się tak traktować no to będziecie mieli to na co sobie pozwalacie i w końcu nieprzyjemne działania dotkną Was wszystkich wcześniej czy później.
Jesteście wszyscy kolegami z kolektywu i powinniście się trzymać razem, powinno jednak bardzo Was obchodzić, to co się naprawdę dzieję z poszczególnymi osobami. Nie wolno tak mówić, że osoba pokrzywdzona powinna nic nie mówić, nie prać brudów, bo psuje się atmosferę i cierpi na tym społeczność graczy, tego typu wypowiedzi świadczą o tym, że nie chcecie znać prawdy i, że żyjecie na zasadzie jakoś to tam będzie, a człowiek nie może w każdej sytuacji i za wszelką cenę myśleć tylko i wyłącznie o zabawie, jeśli jest ona robiona kosztem innych ludzi.

Ktoś wspomniał o grupowych zwolnieniach i grupowych samobójstwach, oczywiście, że grupowych samobójstw nigdy nie ma, bo część ludzi znajdzie sobie nawet lepszą pracę, nie mniej jednak zdarzają się pojedyncze wypadki osób, które jednak sobie nie poradzą.

Sami widzicie, że nie jest tak trudno dojść do prawdy i kto ma rację - wystarczy poszukać dowodów i pomyśleć czy dany serwis był dobrze prowadzony, udoskonalany, pełen pomysłów, czy redaktorzy byli mili - jakie były ich wypowiedzi na forum, czy byli życzliwi, a może złośliwi, można poobserwować ich strony, wypowiedzi i gramsajty i wysnuć pewne wnioski czy są trudni we współżyciu, czy może pracownicy gram.pl zawinili i być może nie jest to już pierwszy raz - trzeba to sobie uświadomić i dorosnąć do pewnych wniosków.

Tuddrussel napisał:

Kolektyw zawsze tworzony był przez graczy dla graczy. Od tej idei nie zamierzamy odchodzić.

Ale czy na pewno właśnie tak to wygląda?

Zajebiście ciekawy jestem jaki regulamin dostał Kamil.i.Maciek czy moglibyście go udostępnić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2007 o 23:28, COOLBOYY16 napisał:

Elo wszystkim!


Witaj...

Dnia 30.10.2007 o 23:28, COOLBOYY16 napisał:

Bardzo chcę być detektywem i często w budzie dochodzę do prawdy, kto komu co ukradł, kto mówi
prawdę a kto kłamie i chciałbym i tutaj zrobić dochodzenie w tej sprawie (...)


Bardzo miło z Twojej strony. Jednak zapominasz o kilku najważniejszych sprawach, o których każdy śledczy powinien pamiętać.
Obiektywność - tak, to tajemne słowo jest tutaj kluczowe...

Dnia 30.10.2007 o 23:28, COOLBOYY16 napisał:

Osobiście bardzo mnie interesuje czy rzeczywiście mają miejsca tego typu spotkanka o których
pisze Kamil.i.Maciek, bo ten temat jest ukrywany przez gram.pl pod przykrywką tematu o kodach.
Jestem ciekawy czy na tych spotkaniach rzeczywiście są prowadzone z redaktorami tego typu rozmowy.


Ok, jesteś ciekaw, czy faktycznie coś takiego jest. Cóż, nie odpowiem Ci na to pytanie, nie mam potrzebnych informacji, jedyne co wiadomo, to to, że jedna ze stron wspominała o tych spotkaniach. Druga strona nie potwierdza tych informacji. Wniosek - należy założyć możliwość zarówno obecności takich spotkań, jak i to, że takich spotkań nie było.

Dnia 30.10.2007 o 23:28, COOLBOYY16 napisał:

Cała sprawa, że takie spotkania istnieją wyszła już dobre kilka dni temu,


Chwilka, to chcesz się dowiedzieć, czy sprawa wyszła na jaw?
Coś mi tu nie pasuje, po co jesteś ciekaw czegoś, co uznałeś za prawdziwe...? Opierasz się jedynie na, określmy to tak dla ułatwienia tłumaczenia i zachowania stylu, zeznaniach jednej ze stron konfliktu nie mając żadnego stanowiska CDP w tej sprawie. Inaczej mówiąc zachowałeś się bardzo stronniczo - wysłuchałeś racji KiMa nie pytając o zdanie CDP.

Dnia 30.10.2007 o 23:28, COOLBOYY16 napisał:

gdyby one nie były prawdą gram.pl na pewno kategorycznie by zaprzeczył, że coś takiego w ogóle istnieje i, że
takie sposoby wywierania presji na redaktorach w ogóle istnieją.


Wyciągasz bardzo pochopne wnioski. Otóż gram.pl już dawno stwierdziło, że nawiążą konstruktywną dyskusję, kiedy pojawią się jakiekolwiek dowody w poruszanych tematach. Do kwestii dowodów wrócę później.

Dnia 30.10.2007 o 23:28, COOLBOYY16 napisał:

Skoro gram.pl nie zaprzeczył
i wymijając pomija ten temat oznacza to, że dawni redaktorzy strony settlers.gram.pl piszą prawdę


To oznacza jedynie, że KiM nie spełnili próśb pracowników CDP odnoszących się do konstruktywnej dyskusji (pomijając oczywiście krótką sprawę z Vilem).

Dnia 30.10.2007 o 23:28, COOLBOYY16 napisał:

i ja jako przyszły detektyw nie mogę myśleć takimi kategoriami mimo, że bardzo chcę
dostać się do kolektywu, że gram.pl postępuje uczciwie wobec redaktorów.


To już jest jakiś bełkot, napisz jeszcze raz z uwzględnieniem poprawnej interpunkcji. I logicznego myślenia.

Dnia 30.10.2007 o 23:28, COOLBOYY16 napisał:

Kami.i.Maciek napisał:
Ostatnio byłem (...) serwisu nie otrzymałem nigdy niczego, nikt o nas nie pamiętał i nigdy niczego nie zaproponował.
Vilmar napisał:
Reszta posta nie ma żadnego związku ze sprawą, a mam wrażenie że została napisana tylko
po to, by pod dużą ilością tekstu ukryć rzeczywisty brak treści.

Dnia 30.10.2007 o 23:28, COOLBOYY16 napisał:

Wniosek z tego jest taki, że gram.pl ma wiele na sumieniu i sprytnie ukrywa swoje prawdziwe
oblicze i prawdę,


Przeczytaj raz jeszcze, czym się zajmuje Vilmar. Programowaniem. Wskazał na błędy KiMa dotyczące używania i usuwania skryptów napisanych przez niego. Powiedz mi, gdzie w takim razie Vil kłamie, lub "sprytnie ukrywa prawdę"? Z tego właśnie wynika, że KiM zamiast dyskutować o tym, co Vil wykazał próbują zmienić temat. Inaczej mówiąc - kolejny raz pochopnie wyciągasz wnioski.

Dnia 30.10.2007 o 23:28, COOLBOYY16 napisał:

tym bardziej, że jeszcze nie tak dawno bardzo chwalili Kamila i Maćka - pisali
o nich na gram.pl bardzo pozytywnie, nie wydaje mi się, aby tak nagle Kamil.i.Maciek zmienili
swoją orientację i stali się zupełnie innymi ludźmi, jeśli się tak stało to na pewno musiały
być bardzo poważne powody ku temu.


Chwilka chwilka. Chcesz być detektywem, czy psychologiem? I o czym w ogóle mówisz...?

Dnia 30.10.2007 o 23:28, COOLBOYY16 napisał:

Całe przydzielenie tej platyny faktycznie odbyło się w niezbyt ciekawym czasie
- znalazłem na to dowód w tym temacie (Kamil i Maciek klakierami CDP Akcja Resistance rośnie
w siłę.) http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=20450&tpage=1


Czyli inaczej mówiąc podajesz w wątpliwość to, że settlers.gram.pl faktycznie zasługiwało na status strony platynowej. Brawo. Nie wiem tylko czy wiesz, że w ten sposób obrażasz KiMa.
Ze swojej strony dodam, że wcale nie trzeba ich było "przekupywać", biorąc pod uwagę to, że nie chcieli mieć wówczas nic wspólnego z tym wszystkim. Aczkolwiek to było tak dawno temu, że znalezienie logów z rozmów prywatnych może być z mojej strony niemożliwe.

Dnia 30.10.2007 o 23:28, COOLBOYY16 napisał:

Jako przyszły detektyw uważam, że trzeba mieć w sobie ziarno prawdy i do niej dochodzić, niemożna
mówić, że mnie jest fajnie w kolektywie i wszystko o.k., bo to może się bardzo szybko zmienić,
jeżeli nie reagujemy na tego typu zachowania to ludzie Ci stają się bezkarni i żyją w poczuciu,
że wszystko im wolno i w jakiś sposób dostają pozwolenie na krzywdzenie następnych, kolejnych
osób, być może tym kimś jutro będziesz Ty i coraz trudniej w takim świecie jest wszystkim żyć,
trzeba to sobie uświadomić, bo jeśli pozwolicie się tak traktować no to będziecie mieli to
na co sobie pozwalacie i w końcu nieprzyjemne działania dotkną Was wszystkich wcześniej czy
później.


Jaki to ma związek z określeniem winy którejkolwiek ze stron? Piszesz jak prokurator z amerykańskiego filmu starający się przekonać ławę przysięgłych do jak najsurowszego wyroku. Tak to nie działa. Jako detektyw nie orzeka się wyroków - jedynie zbiera się informacje.

Dnia 30.10.2007 o 23:28, COOLBOYY16 napisał:

Jesteście wszyscy kolegami z kolektywu i powinniście się trzymać razem, powinno jednak bardzo
Was obchodzić, to co się naprawdę dzieję z poszczególnymi osobami.


Przepraszam bardzo, a niby czemu? To nie jest utopia, to jest prawdziwy, realny świat. Tutaj trzeba myśleć o sobie, a jeśli przy okazji starcza Ci czasu i energii, żeby pomagać innym - chwała Ci. Wiesz co by się działo, jakby ludzie pomagali wszystkim zapominając o własnych potrzebach? Po pewnym czasie sami potrzebowaliby pomocy.

Dnia 30.10.2007 o 23:28, COOLBOYY16 napisał:

Nie wolno tak mówić, że
osoba pokrzywdzona powinna nic nie mówić, nie prać brudów, bo psuje się atmosferę i cierpi
na tym społeczność graczy, tego typu wypowiedzi świadczą o tym, że nie chcecie znać prawdy
i, że żyjecie na zasadzie jakoś to tam będzie, a człowiek nie może w każdej sytuacji i za wszelką
cenę myśleć tylko i wyłącznie o zabawie, jeśli jest ona robiona kosztem innych ludzi.


Ach tak? Dlaczego mam niby czytać, co kto inny robił?

Dnia 30.10.2007 o 23:28, COOLBOYY16 napisał:

Ktoś wspomniał o grupowych zwolnieniach i grupowych samobójstwach, oczywiście, że grupowych
samobójstw nigdy nie ma, bo część ludzi znajdzie sobie nawet lepszą pracę, nie mniej jednak
zdarzają się pojedyncze wypadki osób, które jednak sobie nie poradzą.


Que?!
Sorry, ale to co piszesz jest, bez sensu i nie ma żadnego związku z omawianą sprawą...

Dnia 30.10.2007 o 23:28, COOLBOYY16 napisał:

Sami widzicie, że nie jest tak trudno dojść do prawdy i kto ma rację


Oj tak, właśnie dałeś nam na to ostateczny dowód.

Dnia 30.10.2007 o 23:28, COOLBOYY16 napisał:

- wystarczy poszukać dowodów
i pomyśleć czy dany serwis był dobrze prowadzony, udoskonalany, pełen pomysłów, czy redaktorzy
byli mili - jakie były ich wypowiedzi na forum, czy byli życzliwi, a może złośliwi, można poobserwować
ich strony, wypowiedzi i gramsajty i wysnuć pewne wnioski czy są trudni we współżyciu, czy
może pracownicy gram.pl zawinili i być może nie jest to już pierwszy raz - trzeba to sobie
uświadomić i dorosnąć do pewnych wniosków.


A teraz kwestia, którą odłożyłem wcześniej na tę chwilę
Należy poszukać dowodów i pomyśleć, czy aby na pewno zna się wszystkie szczegóły sprawy. Jeśli się nie zna - należy zapytać odpowiednie osoby, czy mogą cokolwiek powiedzieć w tej sprawie. Wówczas należy poinformować drugą stronę o tym, co się dowiedziało i zobaczyć jak zostanie to skomentowane. Powtórzyć kilka razy. Kiedy zbierzesz już wystarczająco dużo materiału - wówczas oceniasz, które wypowiedzi są bardziej sensowne, z której strony wypowiadały się osoby bardziej kompetentne, gdzie występowały argumenty, a gdzie demagogia. Dopiero po tym możesz wyciągać jakiekolwiek wnioski. A kiedy już wyciągniesz wnioski - przedstawiasz sprawę. Wnioski zatrzymujesz na sam koniec podkreślając, że jest to jedynie Twoja opinia. Powtarzam - najważniejsza jest pierwsza część - materiały. Wnioski są jedynie dodatkiem. A to, jakie inne osoby wyciągną wnioski z Twoich materiałów, nie powinno Ciebie obchodzić. Bo Ty masz być tak obiektywny, jak to tylko możliwe.

Dnia 30.10.2007 o 23:28, COOLBOYY16 napisał:

Tuddrussel napisał:
Kolektyw zawsze tworzony był przez graczy dla graczy. Od tej idei nie zamierzamy odchodzić.
Ale czy na pewno właśnie tak to wygląda?


http://kabarety.fani.pl/articles.php?id=586
Nie mogłem się powstrzymać...

Dnia 30.10.2007 o 23:28, COOLBOYY16 napisał:

Zajebiście ciekawy jestem jaki regulamin dostał Kamil.i.Maciek czy moglibyście go udostępnić?


A ja zamiast regulaminu daję Ci dobrą radę - popracuj nad językiem, zacznij robić zagadki logiczne, przeczytaj definicję słów "argument", "dowód" i "przesłanka" i dowiedz się, co jest uznawane w sądzie.
I nie przeszkadzaj Kamilowi i Maćkowi. I tak mają wystarczająco dużo własnych problemów w związku z tą sprawą.

[EDIT]
No i nie wróciłem do kwestii dowodów.
Otóż z mojej perspektywy wszystko wygląda tak - pomijając chwilę dyskusji z Vilem (nie chcę oceniać, kto tu ma rację, a kto nie), KiM, podobnie jak i sferis, oskarżają CDP o coś, na co nie podają dowodów. Inaczej mówiąc mówią "a", mimo że MY nie mamy żadnych informacji na temat prawdziwości tegoż "a"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

[ironia]Jestem pod wrażeniem detektywistycznych umiejętności[/ironia], by wysnuwać oczywiste wnioski.

Dnia 30.10.2007 o 23:28, COOLBOYY16 napisał:

Zajebiście ciekawy jestem jaki regulamin dostał Kamil.i.Maciek czy moglibyście go udostępnić?


Regulamin wisi na stronie Kolektywu, detektywie..., a innych z racji tego że nie są publiczne przeznaczone dla osób wtajemniczonych, upublicznić raczej nie można super ekstra detektywie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest jasna - widzę, że nic, a nic, nie obchodzi Cię, co się dzieje z Twoimi kolegami w kolektywie, widocznie masz ku temu swoje powody - Twoją opinię już znam, chciałbym poznać opinię gram.pl oraz innych redaktorów stron w kolektywie. Poza tym polecam się jako detektyw - moje wyniki detektywistyczne są bardzo trafne - może i nie są moje metody do końca dopracowane, ale mam wyjątkowego nosa do takich spraw i nigdy się nie mylę. Gram.pl to biznes, a KiM to dwaj fascynaci, którzy rozwijają swoją pasję i skoro nawet piszą, aby się zwracać do ich rodziców to raczej nie kłamią i nie da się ukryć, że dzieje się coś złego ze strony gram.pl - jestem pewny, że byli wykorzystywani i źle traktowani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 01:10, COOLBOYY16 napisał:

Sprawa jest jasna - widzę, że nic, a nic, nie obchodzi Cię, co się dzieje z Twoimi kolegami
w kolektywie

A co to, jakaś komuna? Mamy się o siebie troszczyć i wspólnie dzielić problemami?
Kolektyw to tylko platforma zrzeszająca strony o grach...
Jeśli ktoś będzie mial ochotę - zainteresuje się sprawą, ale to osobista sprawa każdego.

Dnia 31.10.2007 o 01:10, COOLBOYY16 napisał:

Twoją opinię już znam, chciałbym poznać
opinię gram.pl oraz innych redaktorów stron w kolektywie.

Napiszę, że dużo chcesz. Poza tym jeśli myślisz, że wszyscy usłużnie wpadną tu i wyrażą swoją opinię, to gratuluję optymizmu.

Dnia 31.10.2007 o 01:10, COOLBOYY16 napisał:

Poza tym polecam się jako detektyw
- moje wyniki detektywistyczne są bardzo trafne - może i nie są moje metody do końca dopracowane,
ale mam wyjątkowego nosa do takich spraw i nigdy się nie mylę.

Czyli do "śledztwa" przystąpiłeś z gotowym rozwiązaniem, które chce udowodnić?
n/c -,-

Dnia 31.10.2007 o 01:10, COOLBOYY16 napisał:

Gram.pl to biznes, a KiM to dwaj fascynaci

No jasne, że też na to wcześniej nie wpadłem - CDP jest be, bo to firma nastawiona na zysk, która bezdusznie wykorzystuje wszystkich dookoła.
Tak, to na pewno niepodważalny argument.

Dnia 31.10.2007 o 01:10, COOLBOYY16 napisał:

jestem pewny, że byli wykorzystywani i źle traktowani.

Wykorzystywani? Oo
Jesteś tego pewien, to pokaż dowody. Nie masz ich? jaka szkoda...

Ktoś kazał im prowadzić stronę, stojąc nad nimi z batem? Kazał zamieszczać odpowiednią ilość newsów bez względu na dostępność nowych informacji?
Sam napisałeś wcześniej, że KiM to pasjonaci, więc nie może być mowy o wykorzystywaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 01:10, COOLBOYY16 napisał:

Sprawa jest jasna - widzę, że nic, a nic, nie obchodzi Cię, co się dzieje z Twoimi kolegami
w kolektywie,


Dwie różne osoby prowadzące dwie różne strony w kolektywie nie muszą być kolegami. Ba, nigdy nawet nie musiały wymienić między sobą nawet po jednym zdaniu.

>Poza tym polecam się jako detektyw - moje wyniki detektywistyczne są bardzo trafne

Ja dziękuję za detektywa, który:
- nie potrafi sam znaleźć regulaminu kolektywu
- czeka aż inni łaskawie wyrażą swoje zdanie, zamiast samemu te pytania zadać konkretnym osobom.
"Uwaga, jestem detektywem. Czekam na zeznania w sprawie zabójstwa pani Z" Gratuluje.

Dnia 31.10.2007 o 01:10, COOLBOYY16 napisał:

Gram.pl to biznes, a KiM to
dwaj fascynaci, którzy rozwijają swoją pasję


I tylko dlatego wyciągasz wniosek że CDP to "przestępcy" a KiM to "ofiary"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2007 o 23:28, COOLBOYY16 napisał:

Elo wszystkim!

Bardzo chcę być detektywem i często w budzie dochodzę do prawdy, kto komu co ukradł, kto mówi
prawdę a kto kłamie i chciałbym i tutaj zrobić dochodzenie w tej sprawie, bo zajebisty temat
się trafił do rozwiązania dla detektywa. Wiecie, że chcę przystąpić do kolektywu dlatego chcę
dociec prawdy czy warto się angażować, aby tam się dostać.


Po co nam detektywi ? , prawdę znają ci którzy współpracują z cdp, a nam nic do tego ...

Dnia 30.10.2007 o 23:28, COOLBOYY16 napisał:

Zajebiście ciekawy jestem jaki regulamin dostał Kamil.i.Maciek czy moglibyście go udostępnić?


To mi się bardzo nie podoba :/ , nie wiesz jeszcze o tym że na forum tym się nie używa takiego słownictwa ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.10.2007 o 01:56, windows00 napisał:

No jasne, że też na to wcześniej nie wpadłem - CDP jest be, bo to firma nastawiona na zysk,
która bezdusznie wykorzystuje wszystkich dookoła.
Tak, to na pewno niepodważalny argument.


oO Ty, że też ja na to wcześniej nie wpadłem, pewnie CDP wyzyskuje również wszystkich tych, co piszą na forum! :o
A jakże, na pewno każdy z nas ma już 667 spyware, wirusów, backdoorów i Bóg wie czego jeszcze...
Jezu, czemu na to wcześniej nie wpadłem! :o

...

A tak poważnie, COOLBOYY16 , ja uważam twoje rozważania za jakiś żart...
Człowieku, nie masz żadnych podstaw, a mimo to chcesz, mimo tego, nalegasz, aby strony problemu podały ci szczegóły, które (sorry za słownictwo) powinny cię gówno obchodzić...
Wpadasz do tematu, żądasz konkretów, uważasz się za nie-wiadomo-kogo...
Sorry koleś, ale to wszystko chyba jest jakimś nieporozumieniem...
A i jeszcze jedno:

Dnia 31.10.2007 o 01:56, windows00 napisał:

Poza tym polecam się jako detektyw - moje wyniki detektywistyczne są bardzo trafne - może i nie są moje metody do końca dopracowane, ale mam wyjątkowego nosa do takich spraw i nigdy się nie mylę.


A co, jakie masz doświadczenie...?
Boże, jaki ja jestem głupi, przecież to ty , z ukrycia, rozpracowujesz wszystkie afery w naszym pięknym kraju, pewnie masz już za sobą m.in. seksaferę w Samoobronie i inne...
Człowieku, zastanów się, co gadasz...
A poza tym Kolektyw to nie jest jakieś Wewnętrzne Stowarzyszenie Samarytaninów tylko platformą hostingową, więc czego ty do cholery wymagasz od członków K. ? Żeby co tydzień spotykali się na herbatce i opowiadali o swoich problemach, jakie mają w życiu i niby mają z CDP?...

A tak btw. , to to co ty robisz to próbujesz zrobić rozprawkę z tezą "CDP nas okłamuje" i bez podstaw oskarżasz m.in. tą firmę ...
A takie zachowanie to raczej nie jest zachowaniem detektywa...

Pozdrawiam.
Mr.M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. Ja też miałem takie spotkanie w czerwcu. Zaczęło się niezbyt mile. Jeszcze odnośnie tej sprawy. gram.pl generalnie nie łamie według mnie żadnego punktu regulaminu. Tutaj chodzi o coś innego w trakcie współpracy stwarzają sobie urojone punkty regulaminu do których masz się stosować, a nigdzie nie są zapisane. Np. fakt, ze bez ich pozwolenia nie mozna niczego zrobić i o wszystko trzeba się pytać. W regulaminie nie ma o tym wzmianki, więc regulamin nie jest łamany defacto ;) Ale atmosfera bardzo niemiła TAK. Dlatego też odszedłem :) Co już zresztą od dawna planowałem, a kolejne wydarzenia tylko to stopniowo piętnowały.

P.S. Według regulaminu Kolektyw to tylko i wyłącznie serwer i od czasu do czasu sponsoring nagród, więc defacto mogę robić sobie z moją stroną co chcę. Ale to tylko pozory ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

HEJ... mili pracownicy GRAM.PL wyzywam Was na pojedynek.

Było to spotkanko czy go nie było? - potwierdźcie lub zaprzeczcie.

Była ta platyna czy nie była u KiMa? - potwierdźcie lub zaprzeczcie.

Był ten zmieniony regulamin czy nie było? - potwierdźcie lub zaprzeczcie.

Jeśli mi nie odpowiecie to znaczy, że mam rację i na moje konto wpadnie kolejna dobrze rozwiązana detektywistyczna zagadka. :)

Jam coolboyy16 detektyw z detektywistycznymi korzeniami rodzinnymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym o coś spytać. Bo jeszcze nie dostaliśmy maila (redakcja) odpowiadającego na nasze zgłoszenie. Nawet jeśli byście odrzucili, to miło by było cokolwiek dostać. Około marca, zgłosiłem wraz z Ekipą stronę do kolektywu na temat Fable. Wysłał zgłoszenie hunter22. Chcielibyśmy dostać odpowiedź. Możemy na nią liczyć ?
Jeśli chcecie link do strony, to chętnie podam, lecz nie wiem czy nie potraktujecie tego jako reklamę. Więc na życzenie jedynie, mogę podać.
Pozdrawiam,
Baal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.