olcia13

Kolektyw na gram.pl? - temat ogólny

2947 postów w tym temacie

Dnia 02.11.2007 o 22:49, sferis napisał:

Załatwienie statusu oficjalnej polskiej strony to żaden problem ;-) Wystarczy, że strona będzie
bardzo dobra, następnie należy napisać maila do wydawcy i jest załatwione bez problemu.


Ano tak , tak samo można załatwić zgodę na publikację materiałów :) , lecz firma na pewno ma większy wpływ na inne firmy niż jedna osoba :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2007 o 22:53, Baal Namib napisał:

Tak, tylko ta strona musi być dobra :-P Hm, tylko skąd maila wziąć ? ;-) Możliwe że na oficjalnej
stronie będzie mail do wydawcy, ale czy na ten akurat pisać ? ;-)


Maila masz na stronie praktycznie każdego wydawcy, najlepiej pisać do działu marketingu. Ja tak np. załatwiam sprawy z NCsoftem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie ! :-) Jak dopasuję bardziej do klimatu moją stronę, stworzymy wyśmienitą szatę graficzną, po poprawiamy teksty, to chyba napiszę ! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2007 o 09:13, Baal Namib napisał:

Bardzo fajnie ! :-) Jak dopasuję bardziej do klimatu moją stronę, stworzymy wyśmienitą szatę
graficzną, po poprawiamy teksty, to chyba napiszę ! :-)


Dokładnie :) , Według mnie najładniejsza musi być grafika , i żeby troszkę pasowała do tej gry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesteś grafikiem, to grafika musi być dla Ciebie idealna, tak jak dla mnie :-P Ale tak na prawdę, to chyba tekst się liczy, no nie ? Rzeczywiście, grafika bardzo zachęca, ale trzeba zadbać, aby się miło czytało ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2007 o 10:01, Baal Namib napisał:


Dokładnie , musi być wszystko "miód i orzeszki" :) Najlepiej mieć super grafikę oraz super teksty :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2007 o 10:04, Lak5 napisał:

Dokładnie , musi być wszystko "miód i orzeszki" :) Najlepiej mieć super grafikę oraz super
teksty :D


Co jest bardzo trudne do zrobienia :) Mam nadzieję, że będzie Wam się wspaniale układało :) Tego Wam życzę z całego serca :) I ja również będę z chęcią odwiedzał Waszą stronkę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2007 o 18:45, Tuddrussel napisał:

witam,

Ze względu na rezygnację ze współpracy z gram.pl redakcji serwisów settlers.gram.pl i mmo.gram.pl,
jesteśmy zobowiązani do zajęcia stanowiska w tej sprawie. Wyjaśnienia należą się przede wszystkim
Wam, czytelnikom. Nie chcielibyśmy, aby jakakolwiek kwestia związana z zaistniałą sytuacją
pozostała niewyjaśniona lub też była polem do snucia domysłów.

Przede wszystkim zaznaczamy, iż w żadnym momencie nie zostały przez nas złamane postanowienia
obowiązującego regulaminu hostingu (dla zainteresowanych – dostępny jest na stronie kolektywu).
Jeśli tak się stało, a my to przeoczyliśmy, prosimy o przykłady, do których oczywiście się
ustosunkujemy.

Co więcej, w każdym przypadku, gdy strona chciała zrezygnować z hostingu gram.pl robiła to
bez przeszkód i za porozumieniem stron. Informujemy, że cała zawartość serwisów settlers.gram.pl
i mmo.gram.pl, w tej części, która jest własnością Prowadzących, została po stronie poszczególnych
redakcji. Prosimy jednak Prowadzących o zaprzestanie w trybie natychmiastowym użytkowania nienależących
do nich kodu strony (XHTML, PHP i CSS), struktur baz danych i ich zawartości oraz skryptów
JavaScript.

Aktualnie finalizujemy prace nad zupełnie nowym kształtem kolektywu. Zdajemy sobie sprawę z
niedoskonałości działającej obecnie usługi i tym samym chcemy zapewnić współpracującym z nami
redakcjom możliwie duże polu do rozwoju. Nowy projekt znajduje się obecnie w fazie koncepcyjnej,
możemy Was zapewnić przy tym już teraz, że szczegóły dotyczące przyszłości kolektywu będą uzgadniane
z redakcjami poszczególnych stron. Kolektyw zawsze tworzony był przez graczy dla graczy. Od
tej idei nie zamierzamy odchodzić.

jarek orzeszek
menedżer gram.pl



Dobry Wieczór,

Miałem się już nie udzielać w tym temacie, ale bardzo denerwuje mnie wciąż przyklejony post Tuddrussela.

Dziewięć dni temu prosiłem o kontakt z moimi rodzicami jeżeli jesteśmy Wam cokolwiek winni i jeżeli uważacie, że coś złego zrobiliśmy. Do tej pory nieprzyszła od Was żadna wiadomość, ani informacja - proszę więc, albo o zdjęcie tego bzdurnego posta, albo o skontaktowanie się z moimi rodzicami.

To, że jesteście firmą nie upoważnia Was do wykorzystywania możliwości wpisywania tego rodzaju postów na każdej stronie tego tematu i szargania w ten sposób naszego dobrego imienia.

Czekam na odpowiedź,
Kamil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

COOLBOYY16 ==> Proszę Cię - nie walcz z tymi wiatrakami, bo raczej nie otrzymasz odpowiedzi - myślę, że są już wobec Ciebie ustalone odpowiednie wytyczne i przy pierwszej okazji zbanują Cię. Nie chcę być po raz drugi świadkiem tak nieprzyjemnego zdarzenia - już raz przez to przeszedłem i naprawdę nie chcę kolejnego razu.

Chciałbym wiedzieć kim jesteś, bo podejrzewam wszystkich dookoła i nie wiem czy się znamy czy też nie :)
Dzięki za pomoc, za wszystko.

Pozdrawiam,
Kamil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2007 o 19:47, Kamil.i.Maciek napisał:

Chciałbym wiedzieć kim jesteś, bo podejrzewam wszystkich dookoła i nie wiem czy się znamy czy
też nie :)


Ee wszystkich, ja też ;p? To widać przecież kto jest ich pucusiem. Kto za wszelką cenę będzie ich bronił, tak jak Ty za wszelką cenę ich dyskredytował. Ja tylko stwierdzam fakt, wiem że masz ku temu powody, nie Ty jedyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2007 o 20:19, Modest-Vermin napisał:

Ee wszystkich, ja też ;p? To widać przecież kto jest ich pucusiem. Kto za wszelką cenę będzie
ich bronił(...)


Tu nie chodzi o obronę za wszelką cenę, ale zwyczajne oczekiwanie na argumenty. Obu stron. Z tym, że sferis obiecał już dawno, że przedstawi olbrzymie dowody.
Gdzie są te dowody - dalej nie wiadomo.
Aż ciężko się powstrzymać od zgryźliwych komentarzy patrząc na jego zachowanie ;).

Co do CoolBoya - sam chyba przyznasz, że to nie było najszczęśliwsze wystąpienie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2007 o 20:24, Furrbacca napisał:

Tu nie chodzi o obronę za wszelką cenę, ale zwyczajne oczekiwanie na argumenty. Obu stron.
Z tym, że sferis obiecał już dawno, że przedstawi olbrzymie dowody.
Gdzie są te dowody - dalej nie wiadomo.
Aż ciężko się powstrzymać od zgryźliwych komentarzy patrząc na jego zachowanie ;).

Co do CoolBoya - sam chyba przyznasz, że to nie było najszczęśliwsze wystąpienie...



Ja akurat nie posiłkowałem się konkretami, wskazując palcem na kogokolwiek, powiem więcej, nie miałem ich nawet na myśli. Co do spraw które już miały miejsce, a w przypadku wymienionych przez Ciebie osób nie warto już wracać.
Po prostu jest blok zagorzałych maniaków CDP, coś na wzór struktur PiSu, gdzie Jarek Kaczyński jest bogiem, tacy zawsze będą stawiać murem za wspaniałym CDP, no i jest front "degeneratów gramowych" którzy będą negować, szukać haki itp.
Faktem jest że irytować może, nawet osoby postronne, które ciągle wyczytują lamenty jakieś osoby, płaczą jaką to krzywdę im zrobiono, jednak w świetle całkiem realnych zdarzeń obrona przez osóby które kompletnie nie mają do czynienia (w tym przypadku z Kolektywem), ich wypowiedzi raczej bardziej śmieszą a osoby szczerze pokrzywdzone denerwują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpierw wyjaśnię jak sprawa wygląda:
Jak niektórzy wiedzą, gdzieś tak w połowie sierpnia na stronie stalker.gram.pl odbył się konkurs. Pod koniec września pojawiły się wyniki. A nagrody nikt ze zwycięzców nie otrzymał do dziś. Niedawno w końcu czekanie mnie znudziło, więc postanowiłem napisać do redaktora stalker.gram.pl. Z jakiegoś powodu mail nie doszedł. Potem poruszyłem sprawę na ich forum, przez parę dni była cisza (choć w tym czasie Kacperex się pojawił na forum). Dziś wysłałem maile do pozostałych zwycięzców, by dowiedzieć się, czy może oni dostali już nagrody, bo nie wykluczałem, że moja zaginęła gdzieś na poczcie. Potem planowałem ewentualne dalsze próby mailowania do Kacperexa. Ostatecznie w wyniku tego mailowania powstał m.in. ten temat: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=29706#u_6 , z którego skierowano dalszą dyskusję tu. Jakby sprawa się nie pojawiła na forum, pewnie bym nie pisał, ale może jednak ktoś będzie w stanie udzielić dalszych wyjaśnień.

W każdym razie, zaraz po wysłaniu tego maila zerknąłem na forum stalker.gram.pl i zobaczyłem tam, że pojawiła się odpowiedź Kacperexa, według którego gram.pl wysłało już nagrody i to oni są za nie odpowiedzialni (nie byłem tego na 100% pewien z powodu nietypowego jak na gram.pl zbierania danych, ale o tym za chwilę). Jakiś czas później dostałem maila od jednego ze zwycięzców, który też zniecierpliwiony czekaniem wysłał jakieś dwa tygodnie temu maila do Kacperexa. Według tego co napisał, wtedy gram.pl miało opóźnienia z wysyłką. Z tego wnioskuję, że nagrody zostały wysłane stosunkowo niedawno. Tak więc jak dla mnie jest to na razie wystarczająca wiadomość, by po prostu poczekać parę dni. Jeżeli faktycznie nagrody już wysłano, to żadne maile nie byłyby potrzebne. Ale jednak temat został poruszony na forum, więc w sumie mogę zadać kilka pytań do osoby z gram.pl, która odpowiada za kontakt ze stalker.gram.pl i ten konkurs:
1. Czy dobrze wnioskuję i nagrody już do nas idą? Ewentualnie, kiedy zostały wysłane?
2. Dlaczego to tyle trwało? Rozumiem, było trochę problemów przy okazji premiery Wiedźmin i takie różne sprawy, może nie mieliście czasu, ale jednak to aż miesiąc.
Chociaż mam pewną teorię, która mogłaby część tego czasu usprawiedliwić. Mianowicie, dostałem też odpowiedź od jednego ze zwycięzców, z której wynika, że dopiero ode mnie się dowiedział, że wygrał. Nie odwiedzał stalker.gram.pl (w sumie dość długo trzeba było czekać na wyniki), więc nie wysłał swojego adresu i może właśnie to czekanie na wszystkie adresy dodało kilka dni, ale przecież nie będzie się czekać w nieskończoność. I tu trzecie pytanie, już tak czysto z ciekawości:
3. Dlaczego dane adresowe zbierano w tak nietypowy dla gram.pl sposób? To pomysł Wasz, czy ekipy ze stalker.gram.pl? Zwykle w Waszych konkursach jest news z wynikami, a potem ktoś z Was (już nie z kolektywu) wysyła maila z prośbą o dane. Tym razem w newsie o wynikach była prośba, by zwycięzcy sami przesłali swoje dane na adres redaktora kolektywu (dlatego też nie byłem pewien, czy Wy będziecie wysyłać nagrody czy osoby ze stalker.gram.pl). W ten sposób, jak ktoś nie śledzi stale newsów, a po miesiącu czekania na wyniki konkursu mógł po prostu dać sobie spokój, w ten sposób nie dowiadując się, że wygrał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2007 o 18:07, Lord Ya napisał:

2. Dlaczego to tyle trwało? Rozumiem, było trochę problemów przy okazji premiery Wiedźmin i
takie różne sprawy, może nie mieliście czasu, ale jednak to aż miesiąc.


A co ma piernik do wiatraka? Więc ja bym nie usprawiedliwiał ich Wiedźminem. gram.pl a CD Projekt to są zupełnie dwie różne rzeczy, wielokrotnie byłem do tego przyzwyczajany właśnie przez pracowników. Każdy ma tam swoje do zrobienia. Owszem to może być łańcuch osób, ale zawsze można wszystko załatwiać przed, a nie jak się już pali.
Jeśli jestem w błędzie, to przepraszam, jednak to kolejny dowód? na to że Kolektyw po prostu nie działa. Jest felernie zarządzany i obsługiwany, kiepska symbioza z serwisami, po prostu klapa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2007 o 18:07, Lord Ya napisał:

Najpierw wyjaśnię jak sprawa wygląda:
Jak niektórzy wiedzą, gdzieś tak w połowie sierpnia na stronie stalker.gram.pl odbył się konkurs.
Pod koniec września pojawiły się wyniki. A nagrody nikt ze zwycięzców nie otrzymał do dziś.
Niedawno w końcu czekanie mnie znudziło, więc postanowiłem napisać do redaktora stalker.gram.pl.
Z jakiegoś powodu mail nie doszedł. Potem poruszyłem sprawę na ich forum, przez parę dni była
cisza (choć w tym czasie Kacperex się pojawił na forum). Dziś wysłałem maile do pozostałych
zwycięzców, by dowiedzieć się, czy może oni dostali już nagrody, bo nie wykluczałem, że moja
zaginęła gdzieś na poczcie. Potem planowałem ewentualne dalsze próby mailowania do Kacperexa.
Ostatecznie w wyniku tego mailowania powstał m.in. ten temat: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=29706#u_6
, z którego skierowano dalszą dyskusję tu. Jakby sprawa się nie pojawiła na forum, pewnie bym
nie pisał, ale może jednak ktoś będzie w stanie udzielić dalszych wyjaśnień.

W każdym razie, zaraz po wysłaniu tego maila zerknąłem na forum stalker.gram.pl i zobaczyłem
tam, że pojawiła się odpowiedź Kacperexa, według którego gram.pl wysłało już nagrody i to oni
są za nie odpowiedzialni (nie byłem tego na 100% pewien z powodu nietypowego jak na gram.pl
zbierania danych, ale o tym za chwilę). Jakiś czas później dostałem maila od jednego ze zwycięzców,
który też zniecierpliwiony czekaniem wysłał jakieś dwa tygodnie temu maila do Kacperexa. Według
tego co napisał, wtedy gram.pl miało opóźnienia z wysyłką. Z tego wnioskuję, że nagrody zostały
wysłane stosunkowo niedawno. Tak więc jak dla mnie jest to na razie wystarczająca wiadomość,
by po prostu poczekać parę dni. Jeżeli faktycznie nagrody już wysłano, to żadne maile nie byłyby
potrzebne. Ale jednak temat został poruszony na forum, więc w sumie mogę zadać kilka pytań
do osoby z gram.pl, która odpowiada za kontakt ze stalker.gram.pl i ten konkurs:
1. Czy dobrze wnioskuję i nagrody już do nas idą? Ewentualnie, kiedy zostały wysłane?
2. Dlaczego to tyle trwało? Rozumiem, było trochę problemów przy okazji premiery Wiedźmin i
takie różne sprawy, może nie mieliście czasu, ale jednak to aż miesiąc.
Chociaż mam pewną teorię, która mogłaby część tego czasu usprawiedliwić. Mianowicie, dostałem
też odpowiedź od jednego ze zwycięzców, z której wynika, że dopiero ode mnie się dowiedział,
że wygrał. Nie odwiedzał stalker.gram.pl (w sumie dość długo trzeba było czekać na wyniki),
więc nie wysłał swojego adresu i może właśnie to czekanie na wszystkie adresy dodało kilka
dni, ale przecież nie będzie się czekać w nieskończoność. I tu trzecie pytanie, już tak czysto
z ciekawości:
3. Dlaczego dane adresowe zbierano w tak nietypowy dla gram.pl sposób? To pomysł Wasz, czy
ekipy ze stalker.gram.pl? Zwykle w Waszych konkursach jest news z wynikami, a potem ktoś z
Was (już nie z kolektywu) wysyła maila z prośbą o dane. Tym razem w newsie o wynikach była
prośba, by zwycięzcy sami przesłali swoje dane na adres redaktora kolektywu (dlatego też nie
byłem pewien, czy Wy będziecie wysyłać nagrody czy osoby ze stalker.gram.pl). W ten sposób,
jak ktoś nie śledzi stale newsów, a po miesiącu czekania na wyniki konkursu mógł po prostu
dać sobie spokój, w ten sposób nie dowiadując się, że wygrał.


Nie tak dawno temu prowadziłem stronę settlers.gram.pl i puściliśmy konkurs z okazji drugich urodzin strony - nagrodami były dwa komplety gry Age of Empires III - Jedna była ze złotej edycji + album tej gry i drugi zestaw Age of Empires III platynowa kolekcja + album tej gry. Po dostarczeniu zwycięzcom nagród dostałem od nich e-maila, że prawdopodobnie brakuje albumu i czy tym albumem jest kolorowo wydany poradnik gracza - nie widziałem tego zestawu i powiedziałem, że skoro jest ładnie i kolorowo ten poradnik wydany to chyba tak, bo nie przyszło mi do głowy, że gram.pl mogło czegoś nie wysłać mimo obietnicy i wcześniejszej reklamy.

Oświeciło mnie dopiero po kilku miesiącach kiedy przyszedł tego rodzaju album zamówiony przez mojego brata za WPLN - był on duży i nie mieścił się w pudełku tak jak opisywali zwycięzcy konkursu, także niestety nigdy nie otrzymali pełnej nagrody z albumem - minęło tyle miesięcy, nie jestem już redaktorem i nie wiem, czy w ogóle warto komukolwiek o tym przypominać tym bardziej, że widzę jakie kłopoty są z wysyłką nagród - nie wiem, czy robić zwycięzcą przykrość, że jednak niedostali całej nagrody za konkurs pomimo danego im mojego słowa, które dałem z niewiedzy i nie mam pojęcia jak mam się z tego wyplątać.

Nie jest łatwo być redaktorem w kolektywie - zorganizowanie takiego konkursu jest bardzo długotrwałe, trzeba uwzględnić z gram.pl bardzo wiele kwestii, które trwają często nawet całymi miesiącami w moim przypadku konkurs miałem przygotowany 11 miesięcy wcześniej w żaden sposób, pomimo wielu prób nie mogłem z nim wystartować, a było mi potrzebne tylko pozwolenie + potwierdzenie o wcześniej ustalonych nagrodach. Jest to duża odpowiedzialność i niestety bardzo łatwo jest zawieść czytelników, a szczególnie zwycięzców nie ze swojej winy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram.pl dziwnym przypadkiem ma zawsze w każdym konkursie spore opóźnienia z wysyłką nagród co potem negatywnie odbija się tylko i wyłącznie na wizerunku Twojej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poza tym chciałem się pożalić ;(

Na swoim gramsajtcie chwaliłem się swoją stroną pod nowym adresem www.thesettlers.com.pl - miałem czwarte miejsce w top5 pod względem oglądalności i niestety ok godziny 13 w ciągu kilku sekund usunięto mnie z top50 - rozumiem spaść na pechowe top13, ale w ciągu jednej sekundy zniknąć z top50? To dziwne...

Ekipa gram.pl musiała się bardzo zdenerwować kiedy zobaczyła na filmie moje piękne nowe logo - jak ono cudownie lewituje, rozbłyska wspaniałym blaskiem, który zamienia się w maleńkie domki z loga gry Settlers - przylatuje i po jakieś chwili odlatuje, a napis thesettlers.com.pl zamienia się w złotą zorzę polarną. Pewnie gram.pl szkoda, że nie posiadają takiego loga i, że musi im wystarczyć ze źle wyciętymi literami logo gram.pl prezentuje ;]

Nie rozumiem po co się na mnie mścicie? Ciężko nam się razem pracowało - nie zgadzaliśmy się w niczym, a ja poprzez kontakty z Wami byłem coraz bardziej chory i załamany i nie wiem jakby się to dla mnie skończyło gdyby trwało dłużej, ponieważ wyznaję zupełnie inne wartości dla mnie najważniejszy jest człowiek, a nie biznes i bardzo mnie zraniła wypowiedź Spaykiego, który nie poinformował mnie na czas, że The Settlers Narodziny Imperium wyda Cenega Poland mimo, że zadawałem wiele pytań odnośnie nowej części, dowiedziałem się o wszystkim z newsa od Cenegi, a potem otrzymałem odpowiedź, że biznes to biznes i nasze prywatne odczucia nie mają tutaj żadnego znaczenia. Szukałem u Was przyjaźni - szczerej i prawdziwej, nie znalazłem tego i podchlebianie mi się na spotkaniach - "cytuję"==> że jestem największym przykładem dla całego kolektywu i redakcja guildwars.gram.pl nie dorasta mi do pięt, nie przypadło mi do gustu, bo tak jak mówiłem jest to inny serwis o innej grze i mówienie coś o dorastaniu do pięt jest nie na miejscu, poza tym może to działać w dwie strony - nie mam pewności czy o mnie do innej redakcji w ten sposób nie mówicie, skoro jesteście zdolni do takich wypowiedzi. Niestety większość Waszych wypowiedzi była dla mnie nie do przyjęcia - niska i bez klasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.