olcia13

Kolektyw na gram.pl? - temat ogólny

2947 postów w tym temacie

Mam pytanie do kogoś z CDP. Jak chcę współpracować z CDPred, to co mamy dokładnie napisać w mailu ? (chodzi o strone o wiedźminie ) Podać linka do stronki, i co jeszcze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WarCraftowa Ekipa zebrana, szata graficzna zrobiona... czekam na dalsze rozkazy od Spaykusa. :)
Strona o serii WarCrafta powinna być "reaktywowana". :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy autorski CMS gram.pl pozwala na „stworzenie” w nim czegoś takiego:
*Klikasz na „plus” i rozwija się menu, a plus zmienia się na minus. Kilkasz na minus i menu się chowa.
*Podobna interakcja z newsami. Domyślnie rozwinięty jest tylko najnowszy, a starsze są schowane (widać tylko tytuł i niewielki plus).

Nasz programista jest zdolny, nie wątpię zatem że sobie poradzi. Nie wiem tylko czy na takie coś pozwala CMS, bo jak sądzę ma on swoje ograniczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 10:38, Pete12 napisał:

Czy autorski CMS gram.pl pozwala na „stworzenie” w nim czegoś takiego:
*Klikasz na „plus” i rozwija się menu, a plus zmienia się na minus. Kilkasz na
minus i menu się chowa.


patrz. http://guildwars.gram.pl/ - to sama, czyli można :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 10:38, Pete12 napisał:

Nasz programista jest zdolny, nie wątpię zatem że sobie poradzi. Nie wiem tylko czy na takie
coś pozwala CMS, bo jak sądzę ma on swoje ograniczenia.

Ale ileż można powtarzać, CMS gramowy nie narzuca ŻADNYCH ograniczeń w sposobie wyświetlenia treści pobranych z bazy danych. On swoje Wy swoje, jak programista zrobi to tak będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Razem z programistą opracowaliśmy atrakcyjną szatę graficzną. Trochę jeszcze to dopracujemy, ale myślę, że za jakieś dwa tygodnie, a może nawet wcześniej wszystko będzie gotowe i wyślemy do was.

Z tłumaczem pracujemy teraz nad artykułami, wyślemy do was 3, najprawdopodobniej o Nocnych Elfach, Satyrach i... Jeśli dobrze pudzie to także o kapłance Tyrande.

Shadow... To znaczy nasz programista powiedział, że może zrobić też zwykłą, htmlową wersie, żeby pokazać wam jak wszystko będzie działać. Byłoby tam tylko parę artykułów, tak żebyście mieli wgląd na to co mamy zamiar zrobić. Shad mówił też, że „zaprogramowanie” CMSa zajmie mu ok. 14 dni. Oczywiście o ile przyjmiecie stronę do kolektywu. Mam jednak nadzieję, że odpowiedź będzie pozytywna. Na razie zajmujemy się przygotowaniem artykułów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 15:50, Pete12 napisał:

Razem z programistą opracowaliśmy atrakcyjną szatę graficzną. Trochę jeszcze to dopracujemy,
ale myślę, że za jakieś dwa tygodnie, a może nawet wcześniej wszystko będzie gotowe i wyślemy
do was.

Z tłumaczem pracujemy teraz nad artykułami, wyślemy do was 3, najprawdopodobniej o Nocnych
Elfach, Satyrach i... Jeśli dobrze pudzie to także o kapłance Tyrande.

Shadow... To znaczy nasz programista powiedział, że może zrobić też zwykłą, htmlową wersie,
żeby pokazać wam jak wszystko będzie działać. Byłoby tam tylko parę artykułów, tak żebyście
mieli wgląd na to co mamy zamiar zrobić. Shad mówił też, że „zaprogramowanie” CMSa
zajmie mu ok. 14 dni. Oczywiście o ile przyjmiecie stronę do kolektywu. Mam jednak nadzieję,
że odpowiedź będzie pozytywna. Na razie zajmujemy się przygotowaniem artykułów.


Okej, czekamy z niecierpliwością :]

Zaniepokoiło mnie tylko jedno stwierdzenie, a mianowicie "z tłumaczem". Zawsze byłem przeciwnikiem tłumaczenia tekstów "na żywca", ale to tylko moje zdanie. Uważam po prostu, że autorskie prace są po prostu lepsze ;)
No, chyba że pracujecie tylko w oparciu o obcojęzyczne opracowania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tłumaczenie tekstów na żywca to chyba plagiat :). Nie my tylko wspieramy się na anglojęzycznych tekstach, gdyż są znacznie bogatsze niż te polskie a my sami nie jesteśmy na tyle biegli by pisać wszystko „z głowy”.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 18:49, Pete12 napisał:

Tłumaczenie tekstów na żywca to chyba plagiat :).


Oj, uwierz mi, spotkałem wielu, którzy tak robią ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znowu ,a, kłopot z mejlem. Może sie skończy jak się dostane do kolektywu i mi dacie :P W każdym razie jeżeli możesz ,to zerknij to pierwszego zgłoszenia. Tam jest mój nowy mejl podany gdzieś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spayki - u nas nastąpiła mała zmiana planów ;) Jako, że te teksty w żadnej formie nie chcą mi się wysłać, wyślę je dopiero po tym jak skończymy resztę rzeczy... Chyba, że chcesz żebym umieścił je w jakimś miejscu w necie - rapidshare.com etc. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 23:42, AQ22 napisał:

Co z mejlami od gram.pl dla ludu od kolektywu? Kto dostaje? Cały team czy tylko ważniejsi?
Jak to jest?

Ale o co Ci chodzi?
Z tego co wiem, to kontakt mailowy ma osoba zgłaszająca stronę do Kolektywu - czyli Redaktor Naczelny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 23:52, AQ22 napisał:

/.../
zawsze gmatwam :P Chodzi mi o to ,kto dostaje mejla od gram.pl po dostaniu sie do kolektywu.


to rozdziela admin stronki, w regulaminie pisze że jest na początku dostępnych 5 maili. Jak chcesz czegoś więcej to troche pisze w regulaminie przy zakładaniu kolektywu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 23:52, AQ22 napisał:

zawsze gmatwam :P Chodzi mi o to ,kto dostaje mejla od gram.pl po dostaniu sie do kolektywu.

Ten kto zgłasza stronę do Kolektywu.
Ale zanim otrzyma maila o "dostaniu sie do kolektywu" mija (bardzo) dużo czasu i jest poprzedzony (wieloma) innymi mailami z ustaleniami co do próbnych tekstów, redakcji, rozwoju strony itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 23:57, balduran2 napisał:

Ten kto zgłasza stronę do Kolektywu.
Ale zanim otrzyma maila o "dostaniu sie do kolektywu" mija (bardzo) dużo czasu i jest poprzedzony
(wieloma) innymi mailami z ustaleniami co do próbnych tekstów, redakcji, rozwoju strony itp.


Z tym "bardzo" przesadzasz. Bardzo przesadzasz.
A co do innych maili - chyba nie myślisz, że możemy nawiązać z kimś współpracę tylko na podstawie planów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2007 o 01:15, Spaykus napisał:

Z tym "bardzo" przesadzasz. Bardzo przesadzasz.

No dobrze...może trochę przesadzam.
Ale na tego 1 maila, po zgłoszeniu się do Kolektywu czekałem 4 tygodnie.
Potem na szczęście było już o niebo lepiej - dzięki Tobie.

Dnia 21.06.2007 o 01:15, Spaykus napisał:

A co do innych maili - chyba nie myślisz, że możemy nawiązać z kimś współpracę tylko na podstawie
planów?

Oczywiście że tak nie myślę, dobrze jest wiedzieć na czym się stoi. W Waszym przypadku, wiedzieć kto co potrafi itp.

A co do pytanie AQ22, to On strasznie pogmatwał i chyba jednak chodziło mu o to ile adresów e-mail (skrzynek pocztowych, w domenie Gram) do dyspozycji dostaje każda, jedna strona w Kolektywie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2007 o 01:21, balduran2 napisał:

No dobrze...może trochę przesadzam.
Ale na tego 1 maila, po zgłoszeniu się do Kolektywu czekałem 4 tygodnie.


Prawda, ale teraz odpowiadamy już na bieżąco. O czym zresztą przekonać mogły się osoby, które ostatnio wysyłały swoje zgłoszenia :)

Dnia 21.06.2007 o 01:21, balduran2 napisał:

A co do pytanie AQ22, to On strasznie pogmatwał i chyba jednak chodziło mu o to ile
adresów e-mail (skrzynek pocztowych, w domenie Gram) do dyspozycji dostaje każda, jedna strona
w Kolektywie.


Pięć skrzynek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2007 o 01:43, Spaykus napisał:

Prawda, ale teraz odpowiadamy już na bieżąco. O czym zresztą przekonać mogły się osoby, które
ostatnio wysyłały swoje zgłoszenia :)

No i w tej chwili, bardzo mnie to cieszy.
Czyli powiedzmy, teoretycznie jakbym wysłał swoje zgłoszenie dzisiaj to mógłbym się spodziewać odpowiedzi do końca tygodnia?

Dnia 21.06.2007 o 01:43, Spaykus napisał:

Pięć skrzynek.

No i to jest właśnie odpowiedź dla AQ22.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.