olcia13

Kolektyw na gram.pl? - temat ogólny

2947 postów w tym temacie

Dnia 22.06.2007 o 15:23, lukesky16 napisał:

nie jestem pewien, może i masz racją, ale w kolektywach piszą, że użytkownik ma do duspozycji
panel CMS. Sprawdziłem co to jest. http://pl.wikipedia.org/wiki/System_zarz%C4%85dzania_tre%C5%9Bci%C4%85
z tego wynika że nie trzeba umieć html''a :))


Aby wdrożyć CMS-a przydałaby się chociaż podstawowa wiedza w temacie programowania. Później samo użytkowanie jest dziecinnie proste :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2007 o 15:23, lukesky16 napisał:

nie jestem pewien, może i masz racją, ale w kolektywach piszą, że użytkownik ma do duspozycji
panel CMS. Sprawdziłem co to jest. http://pl.wikipedia.org/wiki/System_zarz%C4%85dzania_tre%C5%9Bci%C4%85
z tego wynika że nie trzeba umieć html''a :))


Tylko, że CMS Gramu jest dość specyficznym. Znacznie się różni się on od CMSów takich jak PHP-Fusion, PHP-Nuke, jPortal, Mambo czy eZ publish gdzie masz z góry narzucony system wyglądu. Gramowy CMS ma to do siebie, że sam możesz sobie utworzyć wygląd według własnego widzimisię, będąc jedynie ograniczony odpowiednimi wywołaniamy do bazy danych :D
BTW
Zresztą jak coś chce się dostosować do swoich potrzeb to jednak jest potrzebna przynajmniej podstawowa wiedza na temat HTMLu i ewentualnie PHP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2007 o 15:50, Piterus_Von_Drackus napisał:

Tylko, że CMS Gramu jest dość specyficznym. Znacznie się różni się on od CMSów takich jak PHP-Fusion,
PHP-Nuke, jPortal, Mambo czy eZ publish gdzie masz z góry narzucony system wyglądu. Gramowy
CMS ma to do siebie, że sam możesz sobie utworzyć wygląd według własnego widzimisię, będąc
jedynie ograniczony odpowiednimi wywołaniamy do bazy danych :D
BTW
Zresztą jak coś chce się dostosować do swoich potrzeb to jednak jest potrzebna przynajmniej
podstawowa wiedza na temat HTMLu i ewentualnie PHP.


Należy zaznaczyć, że nie jest się ograniczony tylko tym, co oferuje CMS. Kolektyw daje całą, pełną bazę danych do dyspozycji, więc można dowolnie tworzyć ewentualnie, dorabiać, itp. itd. :-) Daleko nie trzeba szukać: Strefa MMO korzysta z CMSa oraz własnych dorobionych rozwiązań :-) Przykładem jest User Panel, który i tak nie jest jeszcze skończony :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2007 o 17:02, lukesky16 napisał:

Podstawy?? Można troche ściślej.


By prowadzić serwis w Kolektywie wystarczy wpisywać sobie newsiki i po krzyku. Na prowadzącego czeka cała zmora zadań. Dostaje się do dyspozycji serwery, na które wgrywasz różne pliki i nie wszystko może być ok i trzeba wtedy coś poprawić/coś zmienić. Taka osoba musi znać xhtml, bo przecież znaczniki tego języka są wszechobecne również to tyczy się CSSa. Trzeba posiadać wiedzę w różnych sferach internetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2007 o 17:22, Modest-Vermin napisał:

> Podstawy?? Można troche ściślej.
>

By prowadzić serwis w Kolektywie wystarczy wpisywać sobie newsiki i po krzyku.


Ech.. nie wystarczy chciałem napisać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś wspomnieć, że należy się ciągle użerać z dostosowaniem strony pod Internet Explorer 6, który nie jest zgodny z ŻADNYMI standardami, a już szczególnie World Wide Web Consortium (W3C) ... Szkoda gadać, właśnie to jest największym problemem Strefy MMO ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2007 o 18:10, Modest-Vermin napisał:

Napisałeś kiedyś jakiegoś posta bez wspominania o Strefie MMO :D ?

Nawet jakby nie miał na myśli to by napisał. Spójrz na podpis :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A gdzie odpowiedź na moje pytanie ;]? Chciałem się dowiedzieć, czy owe przykładowe artykuły mogę nadesłać w takiej - http://www.brickshelf.com/gallery/Tenir/Stuff/nocne_elfy.doc - formie*. Artykuły będą traktować kolejno o Nocnych Elfach, Satyrach i Płonącym Legionie. Przygotowaliśmy ogólny zarys graficzny, a Shadow skończy we wtorek htmlową wersję poglądową. Myślę więc, że w przyszłym tygodniu wyślemy zgłoszenie ;].

*Artykuł autorski. Wszystkie prawa zastrzeżone! A ten o Satyrach, który dałem ostatnio był niedopracowany, i miał pełno błędów. Poprawioną wersję zobaczycie jak wyślemy zgłoszenie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2007 o 21:53, Pete12 napisał:

*Artykuł autorski. Wszystkie prawa zastrzeżone!


Dobrze, że to dodałeś. Jestem pewien, że dookoła pełno ludzi, którzy by go sobie wzięli i przywłaszczyli. <ironnia mode off> ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a gdy np. przyjmą mnie i powiedzą "dobra, zgadzamy się żebyś miał u nas stronke." to ja mam jakiś czas na przygotowanie, czy odrazu uruchamiają serwis. pytam bo przekonałbym się czy bym dał sobie rade i ewentualnie zrezygnował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>mam

Dnia 23.06.2007 o 11:12, lukesky16 napisał:

jakiś czas na przygotowanie, czy odrazu uruchamiają serwis?


Pewnie, że masz jakiś czas. :) Trudno, żeby uruchomili nie gotowy serwis. Np. od momentu przyjęcia do kolektywu MotoGames do momentu jego oficjalnego uruchomienia także parę tygodni minęło. Musiałem mieć czas na przygotowanie materiałów i nie było z tym żadnego problemu. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2007 o 11:12, lukesky16 napisał:

a gdy np. przyjmą mnie i powiedzą "dobra, zgadzamy się żebyś miał u nas stronke." to ja mam
jakiś czas na przygotowanie, czy odrazu uruchamiają serwis. pytam bo przekonałbym się czy bym
dał sobie rade i ewentualnie zrezygnował.


My serwer pod Strefe MMO również dostaliśmy wcześniej (1.5 miesiąca przed otwarciem) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2007 o 11:52, Modest-Vermin napisał:

>

Btw czemu nie masz zielonej rangi ? :)


Nie ma, ponieważ pojawił się problem z tym, kim Zaix naprawdę jest ;)
Ale będzie miał na dniach, spokojnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2007 o 12:03, Modest-Vermin napisał:

>

A Ty miałeś mieć wolny weekend, co tu robisz? Już mi stąd! :)


Wolny weekend robię sobie od gg ;p
Nie rób proszę off-topa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2007 o 12:34, Pete12 napisał:

I co ja mam zrobić żeby uzyskać odpowiedź? ;]


Poczekać. Nie ma lekko, czasem może to potrwać, a przypominaniem ( czyt. nękaniem ) o odpowiedzi tylko drażnisz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.