olcia13

Kolektyw na gram.pl? - temat ogólny

2947 postów w tym temacie

Dnia 03.07.2007 o 15:32, Sarafan_Knight napisał:

To jakiś zarzut? Ja prowadziłem stronę najlepiej jak potrafiłem. I to często pomimo olbrzymich
trudności, na które się nie pisałem zgłaszając się. Były aktualizacje co maksymalnie trzy dni
(bardzo rzadko zdarzało się, że pomiędzy aktualizacjami była przerwa więcej niż dwóch dni bez
aktualizacji). Prawdą jest, że we wrześniu nastąpiła olbrzymia przerwa w aktualizacjach. Wynikało
to z mojego zmęczenia trudnościami w prowadzeniu strony (bynajmniej nie z powodu braku umiejętności)
oraz problemów osobistych.


Nie zarzut, po prostu odpowiedź i wyjaśnienie pewniej kwestii przy okazji - to nie gram.pl uzupełnia materiałami strony. To robią redakcje. Do Ciebie pretensji żadnych nie mam, uważam, że strona, którą prowadziłeś prezentowała się całkiem nieźle. Ale już czas na zmiany.

Dnia 03.07.2007 o 15:32, Sarafan_Knight napisał:

A dlaczego nie może być rozwijana w takiej formie? Ja nie widzę przeciwwskazań. Zresztą powinno
Wam zleżeć na jak najszybszej reaktywacji strony, bo ponoć na 26 lipca jest planowana reedycja
BG i IWD, a z tego co tu zobaczyłem to najwyraźniej wygląda to na jakieś blokowanie tego, żeby
ktoś zajął się serwisem w tej formie w jakiej jest...


Strona potrzebuje przysłowiowego "kopa" i powiewu świeżości. Tak po prostu. I zdecydowanie nie blokowanie - po prostu szukamy partnerów do wspólnej pracy nad stroną.

Dnia 03.07.2007 o 15:32, Sarafan_Knight napisał:

Myślę, że jest na miejscu skoro wsparcie w postaci layout''u i silnika udzielacie osobom zupełnie
nowym, których strony będą dotyczyły nowej gry przynoszącej spore zyski. Ponadto pisałeś, że
żadna strona na starcie nie jest wykonana w pełni przez Was. Ja podałem przykłady, które dowodzą,
że jest inaczej.


Mówisz o Stalkerze. A więc dobrze. Tutaj sprawa wyglądała zgoła inaczej. Zgłosiła się do nas osoba z własnym projektem, był on ciekawy, dlatego też postanowiliśmy zaproponować mu współpracę. Wykorzystany lay został wykonany dużo wcześniej i przez długie miesiące zbierał kurz, wypadało w końcu się nim zająć.

Dnia 03.07.2007 o 15:32, Sarafan_Knight napisał:

Jak najbardziej jestem za Waszym angażowaniem się w funkcjonowanie stron, ale tylko jeżeli
opiera się to na sprawiedliwych i znanych wszystkim regułach. Czyli np. każdy serwis z Kolektywu
ustawia się w kolejce do organizowania konkursu (kolejka może być ustalona w drodze losowania).
I ten sam serwis otrzymuje prawo organizacji konkursu dopiero jak cała tura minie. Podobnie
z layoutem. Wspieracie pod tym względem tylko wybrane strony. Albo wszyscy, albo nikt.


Jeśli chodzi o konkursy - kolejki nie ma. Jeśli jakaś redakcja chce zorganizować konkurs, przedstawia nam projekt, pisze co i jak, a następnie wspólnie zastanawiamy się, jak można by w możliwie ciekawy sposób to zaprezentować. Ew. zdarza się, że my dysponujemy jakimiś ciekawymi przedmiotami na nagrody i wtedy propozycja wychodzi z naszej strony.
Co do wsparcia innej treści, o której piszesz - też nie ma reguły. Jak mówiłem, podstawowym kryterium jest zaangażowanie poszczególnych redakcji.

Dnia 03.07.2007 o 15:32, Sarafan_Knight napisał:

Tak samo jak danie tego layoutu i silnika serwisom dopiero powstającym w danym momencie jak
np. http://lineage2.gram.pl/ czy http://stalker.gram.pl/ ? Albo załatwienie layoutu dla http://guildwars.gram.pl/
po zaledwie kilkudziesięciu dniach funkcjonowania? Zresztą z tego co pamiętam, to layout dla
tej strony był jeszcze przed wymianą na nowy także zrobiony przez kogoś na zlecenie CDP. Zaraz
mi pewnie napiszesz, że autorzy tych stron przedstawili genialne projekty... Cóż... Ja swojego
czasu też przedstawiłem genialne projekty i jakoś niewiele z tego wyszło.


Uściślijmy - silnik (CMS) dostaje każda dołączająca do kolektywu strona. A temat tworzenia layoutów rozwinąłem już wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2007 o 16:06, ppajak27 napisał:

Szkoda, że nie ma kolektywów innych ciekawych gierek jak na przykład TDU czy CoH. Company of
Heroes w polsce wogóle nie ma własnej strony, jej poświęconej... Fajnie gdyby była, nie musi
być non stop aktualności ale żeby chociaż porady, tricki, wyróżnienie poszczegulnich jednostek,
poradnik & solucja, misje itp. Tak właściwie to aktualniści by sie też przydały bo w końcu
za pare miesięcy premiera dodatku...


Jeśli chcesz poczytać o TDU to jest o tym trochę na MotoGames :-) Co prawda to nie to, co cała strona o tejże grze, ale wystarczy i to :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2007 o 16:21, Spaykus napisał:

Nie zarzut, po prostu odpowiedź i wyjaśnienie pewniej kwestii przy okazji - to nie gram.pl
uzupełnia materiałami strony. To robią redakcje. Do Ciebie pretensji żadnych nie mam, uważam,
że strona, którą prowadziłeś prezentowała się całkiem nieźle. Ale już czas na zmiany.


Być może i czas na pewne zmiany, ale z pewnością nie na rewolucję. Zmiany mogą być wprowadzane stopniowo. Dajcie komuś prowadzić tą stronę np. Balduranowi, a jestem przekonany, że stopniowo strona ulegnie przemianie.

Dnia 03.07.2007 o 16:21, Spaykus napisał:

Strona potrzebuje przysłowiowego "kopa" i powiewu świeżości. Tak po prostu. I zdecydowanie
nie blokowanie - po prostu szukamy partnerów do wspólnej pracy nad stroną.


No to najpierw niech ktoś stronę przejmie, a później zacznie wprowadzać zmiany. Ja uważam, że naturalnym jest, że taka osoba powinna najpierw uzyskać prawo do jej prowadzenia, a później robić przemianę, bo tak może się napracować na marne.

Dnia 03.07.2007 o 16:21, Spaykus napisał:

Mówisz o Stalkerze. A więc dobrze. Tutaj sprawa wyglądała zgoła inaczej. Zgłosiła się do nas
osoba z własnym projektem, był on ciekawy, dlatego też postanowiliśmy zaproponować mu współpracę.
Wykorzystany lay został wykonany dużo wcześniej i przez długie miesiące zbierał kurz, wypadało
w końcu się nim zająć.


Co nie zmienia faktu, że lay został wykonany przez jakąś firmę na Wasze zlecenie zapewne z myślą, że komuś go dacie. Podobnie było w przypadku strony Lineage 2. I nie jest do końca sprawiedliwe, że część nowych stron otrzymuje od Was gotową grafikę, a większość musi się sama starać. Ponadto i tak jest jeszcze kwestia layoutu dla strony GW, która według mnie do końca uczciwie (względem innych stron) również go nie otrzymała.

Dnia 03.07.2007 o 16:21, Spaykus napisał:

Jeśli chodzi o konkursy - kolejki nie ma. Jeśli jakaś redakcja chce zorganizować konkurs, przedstawia
nam projekt, pisze co i jak, a następnie wspólnie zastanawiamy się, jak można by w możliwie
ciekawy sposób to zaprezentować. Ew. zdarza się, że my dysponujemy jakimiś ciekawymi przedmiotami
na nagrody i wtedy propozycja wychodzi z naszej strony.


Jeżeli teraz rzeczywiście jest tak, jak piszesz to ok.

Dnia 03.07.2007 o 16:21, Spaykus napisał:

Co do wsparcia innej treści, o której piszesz - też nie ma reguły. Jak mówiłem, podstawowym
kryterium jest zaangażowanie poszczególnych redakcji.


Ale właśnie nie zauważyłem, żeby jakoś szczególnie zaangażowana była redakcja strony o Guild Wars, że na start otrzymała layout zrobiony przez kogoś na Wasze zlecenie a za kilkadziesiąt dni nowy. Przy czym zaznaczam, że nic absolutnie nie zarzucam tej redakcji. Podaję po prostu przykład i twierdzę, że w tym czasie były inne redakcje bardziej zaangażowane w to, co robiły, a nie otrzymały takiego prezentu.

Dnia 03.07.2007 o 16:21, Spaykus napisał:

Uściślijmy - silnik (CMS) dostaje każda dołączająca do kolektywu strona. A temat tworzenia
layoutów rozwinąłem już wcześniej.


Silnik w sensie całego podłączenia strony do CMS''a? Z tego co wiem, to tylko sam CMS, a już podłączenie do niego strony jest w większości pozostawione prowadzącym (z wyjątkami, które podałem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2007 o 16:48, Sarafan_Knight napisał:

Być może i czas na pewne zmiany, ale z pewnością nie na rewolucję. Zmiany mogą być wprowadzane
stopniowo. Dajcie komuś prowadzić tą stronę np. Balduranowi, a jestem przekonany, że stopniowo
strona ulegnie przemianie.


Owszem, jeśli ktoś złoży nam konkretną propozycję współpracy, to oczywiście. Zauważ przy tym, że nie mówię o rewolucji, a jedynie ewolucji. Tę natomiast dobrze rozpocząć od zmiany "opakowania".

Dnia 03.07.2007 o 16:48, Sarafan_Knight napisał:

No to najpierw niech ktoś stronę przejmie, a później zacznie wprowadzać zmiany. Ja uważam,
że naturalnym jest, że taka osoba powinna najpierw uzyskać prawo do jej prowadzenia, a później
robić przemianę, bo tak może się napracować na marne.


Tyle tylko, że nie mam pewności, że osoba, z którą nawiążemy współprace nie znudzi się po pierwszym tygodniu. Jeśli włoży w projekt coś więcej niż tylko odrobinę dobrych chęci na początek, to - powiedzmy - "scementuje" naszą współpracę.

Dnia 03.07.2007 o 16:48, Sarafan_Knight napisał:

Co nie zmienia faktu, że lay został wykonany przez jakąś firmę na Wasze zlecenie zapewne z
myślą, że komuś go dacie. Podobnie było w przypadku strony Lineage 2. I nie jest do końca sprawiedliwe,
że część nowych stron otrzymuje od Was gotową grafikę, a większość musi się sama starać. Ponadto
i tak jest jeszcze kwestia layoutu dla strony GW, która według mnie do końca uczciwie (względem
innych stron) również go nie otrzymała.


Jak już pisałem - owszem, został wykonany wcześniej, ale w zupełnie innym celu. Nie został jednak wykorzystany, więc szkoda było, żeby zbierał kurz. Co do innych przykładów - to już są nasze wewnętrzne ustalenia. Wybacz, ale zapominasz, że gram.pl to także firma i jako taka ma prawo do pewnych decyzji, które z zewnątrz mogą wydawać się niezrozumiałe.

Dnia 03.07.2007 o 16:48, Sarafan_Knight napisał:

Jeżeli teraz rzeczywiście jest tak, jak piszesz to ok.


No widzisz :)

Dnia 03.07.2007 o 16:48, Sarafan_Knight napisał:

Ale właśnie nie zauważyłem, żeby jakoś szczególnie zaangażowana była redakcja strony o Guild
Wars, że na start otrzymała layout zrobiony przez kogoś na Wasze zlecenie a za kilkadziesiąt
dni nowy. Przy czym zaznaczam, że nic absolutnie nie zarzucam tej redakcji. Podaję po prostu
przykład i twierdzę, że w tym czasie były inne redakcje bardziej zaangażowane w to, co robiły,
a nie otrzymały takiego prezentu.


Wiesz, nie ma chyba w kolektywie żadnej redakcji, która - jeśli nie wykazywałaby zaangażowania - nie mogłaby liczyć na nasze wsparcie. W taki czy inny sposób.

Dnia 03.07.2007 o 16:48, Sarafan_Knight napisał:

Silnik w sensie całego podłączenia strony do CMS''a? Z tego co wiem, to tylko sam CMS, a już
podłączenie do niego strony jest w większości pozostawione prowadzącym (z wyjątkami, które
podałem).


Podpięcie CMS-a leży w gestii redakcji. Ale owszem, czasem zdarza się, że to członek ekipy gram.pl się tym zajmuje. Tak było w przypadku wspomnianego już wcześniej Stalkera - po prostu my lay był nasz i jego przystosowanie do CMS-a przez osobę postronną byłoby znacznie trudniejsze i bardziej czasochłonne niż w przypadku wykonania tego przez kogoś z nas. Szczególnie że ta strona już wcześniej była w części oprogramowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2007 o 17:31, Spaykus napisał:

Owszem, jeśli ktoś złoży nam konkretną propozycję współpracy, to oczywiście. Zauważ przy tym,
że nie mówię o rewolucji, a jedynie ewolucji. Tę natomiast dobrze rozpocząć od zmiany "opakowania".


Jak dla mnie zmiana layoutu to raczej drastyczny krok, który bardziej przypomina rewolucję niż ewolucję. :)

Dnia 03.07.2007 o 17:31, Spaykus napisał:

Tyle tylko, że nie mam pewności, że osoba, z którą nawiążemy współprace nie znudzi się po pierwszym
tygodniu. Jeśli włoży w projekt coś więcej niż tylko odrobinę dobrych chęci na początek, to
- powiedzmy - "scementuje" naszą współpracę.


To jest dosyć solidny argument, ale co jeśli nie spodoba Wam się layout, albo w ogóle projekt, który przygotuje dana osoba? Włoży w to dużo pracy, a Wy go odrzucicie. Nie myślałbym tak, gdyby podobna sytuacja nie dotknęła mnie. Co prawda znacząco się też różniła, bo nasz (mój i Lumbago) projekt portalu FR wszystkim się podobno spodobał i wszedł pozornie w fazę realizacji, ale generalnie efekt jest podobny...

Dnia 03.07.2007 o 17:31, Spaykus napisał:

Jak już pisałem - owszem, został wykonany wcześniej, ale w zupełnie innym celu. Nie został
jednak wykorzystany, więc szkoda było, żeby zbierał kurz. Co do innych przykładów - to już
są nasze wewnętrzne ustalenia. Wybacz, ale zapominasz, że gram.pl to także firma i jako taka
ma prawo do pewnych decyzji, które z zewnątrz mogą wydawać się niezrozumiałe.


Nie zapominam, że to firma. Pragnąłbym zauważyć, że kiedy powstawała strona Lineage 2, to byłem w Kolektywie. Podobnie było ze stroną Guild Wars. Kiedy serwis ten dostawał nową grafikę po kilkudziesięciu dniach funkcjonowania też jeszcze byłem w Kolektywie, więc wiem co nieco na ten temat...

Dnia 03.07.2007 o 17:31, Spaykus napisał:

Wiesz, nie ma chyba w kolektywie żadnej redakcji, która - jeśli nie wykazywałaby zaangażowania
- nie mogłaby liczyć na nasze wsparcie. W taki czy inny sposób.


Ale tu chodzi o wsparcie danego typu. Jedni mają większe, jedni mają mniejsze i z tego co zauważyłem, to zaangażowanie nie jest tutaj jedynym wyznacznikiem.

Dnia 03.07.2007 o 17:31, Spaykus napisał:

Podpięcie CMS-a leży w gestii redakcji. Ale owszem, czasem zdarza się, że to członek ekipy
gram.pl się tym zajmuje. Tak było w przypadku wspomnianego już wcześniej Stalkera - po prostu
my lay był nasz i jego przystosowanie do CMS-a przez osobę postronną byłoby znacznie trudniejsze
i bardziej czasochłonne niż w przypadku wykonania tego przez kogoś z nas. Szczególnie że ta
strona już wcześniej była w części oprogramowana.


Takich przykładów jest więcej. Podpięta przez Was do CMS''a została wielokrotnie wspominana tutaj strona Lineage 2, Guild Wars. Zdaje się, że nowy lay dla strony o Settlersach też wymagał nowego oskryptowania i wykonał to ktoś od Was. Podobnie z podłączeniem nowego layoutu do strony Diablo 2 (choć tutaj grafika to nie Wasza robota). Oczywiście nie ukrywam, że w momencie startu Kolektywu większość stron została przez Was oskryptowana, w tym także moja, ale wtedy było to jak najbardziej uzasadnione, w końcu kto to wiedział, że takie coś będzie miało miejsce, zgłaszając się do prowadzenia strony. W każdym razie według mnie powinno być albo wszyscy, albo nikt, bo inaczej zawsze będą kontrowersje i niezadowolenie. No chyba, że wychodzicie z założenia, że "nie ważne jak o nas mówią, ważne, że mówią", ale mam nadzieję, że jednak nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2007 o 18:08, Sarafan_Knight napisał:

Oczywiście nie ukrywam, że w momencie startu
Kolektywu większość stron została przez Was oskryptowana, w tym także moja, ale wtedy było
to jak najbardziej uzasadnione, w końcu kto to wiedział, że takie coś będzie miało miejsce,
zgłaszając się do prowadzenia strony.


Większość istniejących stron z aktualnym layoutem, żeby nie było niedomówień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na jakie wsparcie z waszej strony może liczyć serwis, który znajduje się w kolektywie? Czy ogranicza się to wyłącznie do stworzenia layouta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2007 o 20:01, Pete12 napisał:

Na jakie wsparcie z waszej strony może liczyć serwis, który znajduje się w kolektywie? Czy
ogranicza się to wyłącznie do stworzenia layouta?


Naprawdę nie możesz skontaktować się ze Spaykiem via mail, tylko musisz tylko musisz zaśmiecać forum? Do tego nie doczytujesz postów, albo ich nie rozumiesz. Spaykus powiedział, że tylko w wyjątkowych przypadkach stronka dostaje laya, a Ty wziąłeś już to za pewnik. A odpowiedź na Twoje kolejne pytanie to:

Miejsce na www + komplet opcji 250 MB miejsca na stronę na serwerze www + 5 GB miejsca na pliki na serwerze ftp + nielimitowany transfer. Do tego obsługa skryptów PHP5, baz danych MySQL i subdomena w domenie gram.pl. System do zarządzania stroną Rozbudowany, przygotowany specjalnie dla członków kolektywu, system zarządzania zawartością (CMS) strony oraz statystyki. Wszystko z poziomu przeglądarki www! Unikalne materiały i informacje Dostęp do związanych z grą ekskluzywnych materiałów i niusów, przewidzianych tylko dla prasy i portali branżowych. Większe grono Czytelników Darmowe gry i gadżety na nagrody konkursowe ułatwią pozyskiwanie nowych Czytelników.


Tylko, że to wszystko pisze na stronce kolektywu. A teraz proszę o przeczytanie tego posta kilka(naście) razy, co byś zrozumiał i zapamiętał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2007 o 16:48, Sarafan_Knight napisał:

Co nie zmienia faktu, że lay został wykonany przez jakąś firmę na Wasze zlecenie zapewne z
myślą, że komuś go dacie. Podobnie było w przypadku strony Lineage 2. I nie jest do końca sprawiedliwe,
że część nowych stron otrzymuje od Was gotową grafikę, a większość musi się sama starać. Ponadto
i tak jest jeszcze kwestia layoutu dla strony GW, która według mnie do końca uczciwie (względem
innych stron) również go nie otrzymała.


Spójrzmy na to z innej strony. Przynajmniej Gram.pl mi niczego nie narzuca. Sam nadzoruje projekt graficzny, w końcu to "moja" strona. I przekażę grafikę taką jaka będzie mi się podobała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż... Nie czytam wszystkich nowych postów gdyż mam wiele ciekawszych zajęć na głowie. Nienawidzę korzystać z maila więc pytam o wszystko tu. A co do strony kolektywu to rzeczywiście nie zapoznałem się dokładnie z jej treścią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2007 o 11:51, Pete12 napisał:

Cóż... Nie czytam wszystkich nowych postów gdyż mam wiele ciekawszych zajęć na głowie. Nienawidzę
korzystać z maila więc pytam o wszystko tu. A co do strony kolektywu to rzeczywiście nie zapoznałem
się dokładnie z jej treścią.


Dobrze, że się chociaż przyznałeś. Na przyszły raz lepiej czytaj wszystko, bo nikt nie będzie tysiąc razy powtarzał :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2007 o 18:08, Sarafan_Knight napisał:

Jak dla mnie zmiana layoutu to raczej drastyczny krok, który bardziej przypomina rewolucję
niż ewolucję. :)


Cóż, realizacje wielkich idei wymagają poświęceń. W tym przypadku obędzie się jednak bez rozlewu krwi - wystarczy odrobina umiejętności, pasja oraz zaangażowanie.

Dnia 03.07.2007 o 18:08, Sarafan_Knight napisał:

To jest dosyć solidny argument, ale co jeśli nie spodoba Wam się layout, albo w ogóle projekt,
który przygotuje dana osoba? Włoży w to dużo pracy, a Wy go odrzucicie. Nie myślałbym tak,
gdyby podobna sytuacja nie dotknęła mnie. Co prawda znacząco się też różniła, bo nasz (mój
i Lumbago) projekt portalu FR wszystkim się podobno spodobał i wszedł pozornie w fazę realizacji,
ale generalnie efekt jest podobny...


Owszem, jeśli się nie spodoba layout (chociaż brak grafika również stanowi problem - nawet wykonanie prostego obrazka do konkursu albo bannera będzie wyzwaniem nie do przeskoczenia), to pół biedy, ale jeśli projekt jako całość się nie sprawdzi, to sprawa jest oczywista - z taką osobą nie nawiążemy współpracy.

Dnia 03.07.2007 o 18:08, Sarafan_Knight napisał:

Nie zapominam, że to firma. Pragnąłbym zauważyć, że kiedy powstawała strona Lineage 2, to byłem
w Kolektywie. Podobnie było ze stroną Guild Wars. Kiedy serwis ten dostawał nową grafikę po
kilkudziesięciu dniach funkcjonowania też jeszcze byłem w Kolektywie, więc wiem co nieco na
ten temat...


To się ładnie wiąże z tym, co napisałem wcześniej - żadna firma nie ma obowiązku (co więcej, byłoby to niewskazane w dobie wolnego rynku i konkurencyjności!) opisywać wszystkich wewnętrznych decyzji. Nie zapominaj przy tym, że my inwestujemy w kolektyw, redakcje nie ponoszą w zasadzie żadnych kosztów (ok, regulamin trzeba do nas jakoś dostarczyć - jeśli nie można osobiście, to pozostaje przesyłka pocztowa. I to w zasadzie tyle w temacie płatności związanych z funkcjonowaniem w ramach kolektywu). Zależy nam na rozwoju poszczególnych stron, dlatego też inwestujemy w nie. Ale jeśli redakcje nie wykazują zaangażowania, to cóż, nic na siłę.
Nie uogólniając jednak - na dziś nie widzę w kolektywie strony, która byłaby przez nas zaniedbywana. Nie twierdzę oczywiście, że w przeszłości nie dochodziło do potknięć, ale - jak to mówią - błędów nie popełnia tylko ten, kto nic nie robi.

Dnia 03.07.2007 o 18:08, Sarafan_Knight napisał:

Ale tu chodzi o wsparcie danego typu. Jedni mają większe, jedni mają mniejsze i z tego co zauważyłem,
to zaangażowanie nie jest tutaj jedynym wyznacznikiem.


Nie zgodzę się z Tobą. Zaangażowanie każdego możliwego typu wymaga od nas pewnych nakładów. Bez znaczenia, czy mówimy tutaj o pracy wykonanej przez ludzi, czy - prozaicznie - o pieniądzach, które przeznaczamy np. na gry. Niestety, nic samo z siebie się nie tworzy.

Dnia 03.07.2007 o 18:08, Sarafan_Knight napisał:

Takich przykładów jest więcej. Podpięta przez Was do CMS''a została wielokrotnie wspominana
tutaj strona Lineage 2, Guild Wars. Zdaje się, że nowy lay dla strony o Settlersach też wymagał
nowego oskryptowania i wykonał to ktoś od Was. Podobnie z podłączeniem nowego layoutu do strony
Diablo 2 (choć tutaj grafika to nie Wasza robota). Oczywiście nie ukrywam, że w momencie startu
Kolektywu większość stron została przez Was oskryptowana, w tym także moja, ale wtedy było
to jak najbardziej uzasadnione, w końcu kto to wiedział, że takie coś będzie miało miejsce,
zgłaszając się do prowadzenia strony. W każdym razie według mnie powinno być albo wszyscy,
albo nikt, bo inaczej zawsze będą kontrowersje i niezadowolenie. No chyba, że wychodzicie z
założenia, że "nie ważne jak o nas mówią, ważne, że mówią", ale mam nadzieję, że jednak nie...


No i to jest wsparcie, o którym mówiłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.07.2007 o 16:51, Spaykus napisał:

redakcje nie ponoszą w zasadzie
żadnych kosztów (ok, regulamin trzeba do nas jakoś dostarczyć - jeśli nie można osobiście,
to pozostaje przesyłka pocztowa. I to w zasadzie tyle w temacie płatności związanych z funkcjonowaniem
w ramach kolektywu).


A dostęp do internetu? Rachunki za prąd? Zużywane baterie w klawiaturze i myszce to co ? :P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2007 o 16:51, Spaykus napisał:

Cóż, realizacje wielkich idei wymagają poświęceń. W tym przypadku obędzie się jednak bez rozlewu
krwi - wystarczy odrobina umiejętności, pasja oraz zaangażowanie.


Gorzej jak ktoś sam nie potrafi zrobić grafiki, ani nie ma znajomych, którzy by to zrobili i nie będzie mógł przez to prowadzić strony. Natomiast inni w takiej samej sytuacji dostają gotową grafikę.

Dnia 04.07.2007 o 16:51, Spaykus napisał:

Owszem, jeśli się nie spodoba layout (chociaż brak grafika również stanowi problem - nawet
wykonanie prostego obrazka do konkursu albo bannera będzie wyzwaniem nie do przeskoczenia),
to pół biedy, ale jeśli projekt jako całość się nie sprawdzi, to sprawa jest oczywista - z
taką osobą nie nawiążemy współpracy.


Przy czym trzeba zaznaczyć, że to czy Wam się spodoba czy nie jest kwestią absolutnie subiektywną...

Dnia 04.07.2007 o 16:51, Spaykus napisał:

To się ładnie wiąże z tym, co napisałem wcześniej - żadna firma nie ma obowiązku (co więcej,
byłoby to niewskazane w dobie wolnego rynku i konkurencyjności!) opisywać wszystkich wewnętrznych
decyzji.


Oczywiście, że nie ma obowiązku, ale nie zmienia to w żaden sposób faktu, że ja wiem, jaka była sytuacja z grafiką do tych portali.

Dnia 04.07.2007 o 16:51, Spaykus napisał:

Nie zapominaj przy tym, że my inwestujemy w kolektyw, redakcje nie ponoszą w zasadzie
żadnych kosztów (ok, regulamin trzeba do nas jakoś dostarczyć - jeśli nie można osobiście,
to pozostaje przesyłka pocztowa. I to w zasadzie tyle w temacie płatności związanych z funkcjonowaniem
w ramach kolektywu).


I tu jest właśnie klucz do całej sprawy. Jestem przekonany, że właśnie dzięki temu, że całość jest darmowa, jest stosunkowo spokojnie.

Dnia 04.07.2007 o 16:51, Spaykus napisał:

Zależy nam na rozwoju poszczególnych stron, dlatego też inwestujemy w
nie. Ale jeśli redakcje nie wykazują zaangażowania, to cóż, nic na siłę.


Przykro mi, ale jednak nie jestem w stanie uwierzyć, że wspierając poszczególne strony, kierujecie się tylko i wyłącznie zaangażowaniem poszczególnych redakcji. :)

Dnia 04.07.2007 o 16:51, Spaykus napisał:

Nie uogólniając jednak - na dziś nie widzę w kolektywie strony, która byłaby przez nas zaniedbywana.


Ja nie mam prawa wypowiadać się za poszczególne redakcje. Niech one same to ocenią, ale słyszałem parę negatywnych opinii...

Dnia 04.07.2007 o 16:51, Spaykus napisał:

Nie twierdzę oczywiście, że w przeszłości nie dochodziło do potknięć, ale - jak to mówią -
błędów nie popełnia tylko ten, kto nic nie robi.


Parę wydarzeń z przeszłości ciężko nazwać potknięciami. To były wpadki na całej linii...

Dnia 04.07.2007 o 16:51, Spaykus napisał:

Nie zgodzę się z Tobą. Zaangażowanie każdego możliwego typu wymaga od nas pewnych nakładów.
Bez znaczenia, czy mówimy tutaj o pracy wykonanej przez ludzi, czy - prozaicznie - o pieniądzach,
które przeznaczamy np. na gry. Niestety, nic samo z siebie się nie tworzy.


Naturalnie, że wymaga pieniędzy. Jetem tego jak najbardziej świadomy, ale może warto nieco ograniczyć to zaangażowanie, żeby było bardziej równe dla wszystkich serwisów.

Dnia 04.07.2007 o 16:51, Spaykus napisał:

No i to jest wsparcie, o którym mówiłem :)


A ja mówiłem, że najlepiej by było gdyby takie wsparcie mieli albo wszyscy, albo nikt. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2007 o 16:51, Spaykus napisał:

Cóż, realizacje wielkich idei wymagają poświęceń. W tym przypadku obędzie się jednak bez rozlewu
krwi - wystarczy odrobina umiejętności, pasja oraz zaangażowanie.


Gorzej jak ktoś sam nie potrafi zrobić grafiki, ani nie ma znajomych, którzy by to zrobili i nie będzie mógł przez to prowadzić strony. Natomiast inni w takiej samej sytuacji dostają gotową grafikę.

Dnia 04.07.2007 o 16:51, Spaykus napisał:

Owszem, jeśli się nie spodoba layout (chociaż brak grafika również stanowi problem - nawet
wykonanie prostego obrazka do konkursu albo bannera będzie wyzwaniem nie do przeskoczenia),
to pół biedy, ale jeśli projekt jako całość się nie sprawdzi, to sprawa jest oczywista - z
taką osobą nie nawiążemy współpracy.


Przy czym trzeba zaznaczyć, że to czy Wam się spodoba czy nie jest kwestią absolutnie subiektywną...

Dnia 04.07.2007 o 16:51, Spaykus napisał:

To się ładnie wiąże z tym, co napisałem wcześniej - żadna firma nie ma obowiązku (co więcej,
byłoby to niewskazane w dobie wolnego rynku i konkurencyjności!) opisywać wszystkich wewnętrznych
decyzji.


Oczywiście, że nie ma obowiązku, ale nie zmienia to w żaden sposób faktu, że ja wiem, jaka była sytuacja z grafiką do tych portali.

Dnia 04.07.2007 o 16:51, Spaykus napisał:

Nie zapominaj przy tym, że my inwestujemy w kolektyw, redakcje nie ponoszą w zasadzie
żadnych kosztów (ok, regulamin trzeba do nas jakoś dostarczyć - jeśli nie można osobiście,
to pozostaje przesyłka pocztowa. I to w zasadzie tyle w temacie płatności związanych z funkcjonowaniem
w ramach kolektywu).


I tu jest właśnie klucz do całej sprawy. Jestem przekonany, że właśnie dzięki temu, że całość jest darmowa, jest stosunkowo spokojnie.

Dnia 04.07.2007 o 16:51, Spaykus napisał:

Zależy nam na rozwoju poszczególnych stron, dlatego też inwestujemy w
nie. Ale jeśli redakcje nie wykazują zaangażowania, to cóż, nic na siłę.


Przykro mi, ale jednak nie jestem w stanie uwierzyć, że wspierając poszczególne strony, kierujecie się tylko i wyłącznie zaangażowaniem poszczególnych redakcji. :)

Dnia 04.07.2007 o 16:51, Spaykus napisał:

Nie uogólniając jednak - na dziś nie widzę w kolektywie strony, która byłaby przez nas zaniedbywana.


Ja nie mam prawa wypowiadać się za poszczególne redakcje. Niech one same to ocenią, ale słyszałem parę negatywnych opinii...

Dnia 04.07.2007 o 16:51, Spaykus napisał:

Nie twierdzę oczywiście, że w przeszłości nie dochodziło do potknięć, ale - jak to mówią -
błędów nie popełnia tylko ten, kto nic nie robi.


Parę wydarzeń z przeszłości ciężko nazwać potknięciami. To były wpadki na całej linii...

Dnia 04.07.2007 o 16:51, Spaykus napisał:

Nie zgodzę się z Tobą. Zaangażowanie każdego możliwego typu wymaga od nas pewnych nakładów.
Bez znaczenia, czy mówimy tutaj o pracy wykonanej przez ludzi, czy - prozaicznie - o pieniądzach,
które przeznaczamy np. na gry. Niestety, nic samo z siebie się nie tworzy.


Naturalnie, że wymaga pieniędzy. Jetem tego jak najbardziej świadomy, ale może warto nieco ograniczyć to zaangażowanie, żeby było bardziej równe dla wszystkich serwisów.

Dnia 04.07.2007 o 16:51, Spaykus napisał:

No i to jest wsparcie, o którym mówiłem :)


A ja mówiłem, że najlepiej by było gdyby takie wsparcie mieli albo wszyscy, albo nikt. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2007 o 16:51, Spaykus napisał:

Cóż, realizacje wielkich idei wymagają poświęceń. W tym przypadku obędzie się jednak bez rozlewu
krwi - wystarczy odrobina umiejętności, pasja oraz zaangażowanie.


Gorzej jak ktoś sam nie potrafi zrobić grafiki, ani nie ma znajomych, którzy by to zrobili i nie będzie mógł przez to prowadzić strony. Natomiast inni w takiej samej sytuacji dostają gotową grafikę.

Dnia 04.07.2007 o 16:51, Spaykus napisał:

Owszem, jeśli się nie spodoba layout (chociaż brak grafika również stanowi problem - nawet
wykonanie prostego obrazka do konkursu albo bannera będzie wyzwaniem nie do przeskoczenia),
to pół biedy, ale jeśli projekt jako całość się nie sprawdzi, to sprawa jest oczywista - z
taką osobą nie nawiążemy współpracy.


Przy czym trzeba zaznaczyć, że to czy Wam się spodoba czy nie jest kwestią absolutnie subiektywną...

Dnia 04.07.2007 o 16:51, Spaykus napisał:

To się ładnie wiąże z tym, co napisałem wcześniej - żadna firma nie ma obowiązku (co więcej,
byłoby to niewskazane w dobie wolnego rynku i konkurencyjności!) opisywać wszystkich wewnętrznych
decyzji.


Oczywiście, że nie ma obowiązku, ale nie zmienia to w żaden sposób faktu, że ja wiem, jaka była sytuacja z grafiką do tych portali.

Dnia 04.07.2007 o 16:51, Spaykus napisał:

Nie zapominaj przy tym, że my inwestujemy w kolektyw, redakcje nie ponoszą w zasadzie
żadnych kosztów (ok, regulamin trzeba do nas jakoś dostarczyć - jeśli nie można osobiście,
to pozostaje przesyłka pocztowa. I to w zasadzie tyle w temacie płatności związanych z funkcjonowaniem
w ramach kolektywu).


I tu jest właśnie klucz do całej sprawy. Jestem przekonany, że właśnie dzięki temu, że całość jest darmowa, jest stosunkowo spokojnie.

Dnia 04.07.2007 o 16:51, Spaykus napisał:

Zależy nam na rozwoju poszczególnych stron, dlatego też inwestujemy w
nie. Ale jeśli redakcje nie wykazują zaangażowania, to cóż, nic na siłę.


Przykro mi, ale jednak nie jestem w stanie uwierzyć, że wspierając poszczególne strony, kierujecie się tylko i wyłącznie zaangażowaniem poszczególnych redakcji. :)

Dnia 04.07.2007 o 16:51, Spaykus napisał:

Nie uogólniając jednak - na dziś nie widzę w kolektywie strony, która byłaby przez nas zaniedbywana.


Ja nie mam prawa wypowiadać się za poszczególne redakcje. Niech one same to ocenią, ale słyszałem parę negatywnych opinii...

Dnia 04.07.2007 o 16:51, Spaykus napisał:

Nie twierdzę oczywiście, że w przeszłości nie dochodziło do potknięć, ale - jak to mówią -
błędów nie popełnia tylko ten, kto nic nie robi.


Parę wydarzeń z przeszłości ciężko nazwać potknięciami. To były wpadki na całej linii...

Dnia 04.07.2007 o 16:51, Spaykus napisał:

Nie zgodzę się z Tobą. Zaangażowanie każdego możliwego typu wymaga od nas pewnych nakładów.
Bez znaczenia, czy mówimy tutaj o pracy wykonanej przez ludzi, czy - prozaicznie - o pieniądzach,
które przeznaczamy np. na gry. Niestety, nic samo z siebie się nie tworzy.


Naturalnie, że wymaga pieniędzy. Jetem tego jak najbardziej świadomy, ale może warto nieco ograniczyć to zaangażowanie, żeby było bardziej równe dla wszystkich serwisów.

Dnia 04.07.2007 o 16:51, Spaykus napisał:

No i to jest wsparcie, o którym mówiłem :)


A ja mówiłem, że najlepiej by było gdyby takie wsparcie mieli albo wszyscy, albo nikt. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2007 o 23:47, Sarafan_Knight napisał:

O kurczę... Przepraszam za trzy posty, ale jakieś problemy były.


Niestety Solka miała tyle na głowie że trudno było mieć głowę na karku takim zawaleniem pracy. Kolektyw obecny jest naprawdę świetnie rozwijającym się serwisem. Zaszła zmiana warty, odciążenia i naprawdę nie ma problemu dogadać się z gram.pl w sprawie współpracy konkursowej czy pomocy technicznej. Myślę że jak ktoś wykażę się inicjatywą nie zostanie na lodzie, od dłuższego czasu nie słyszałem z ich ust "nie". Były kiedyś wpadki, owszem ostro napiętnowane również i przeze mnie. Poskutkowało ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2007 o 23:57, Modest-Vermin napisał:

Niestety Solka miała tyle na głowie że trudno było mieć głowę na karku takim zawaleniem pracy.


Ale co ma to, że Pani Justyna Milewska była zawalona pracą do rozmaitych sytuacji, które opisuję oraz do mojej sytuacji?

Dnia 04.07.2007 o 23:57, Modest-Vermin napisał:

Kolektyw obecny jest naprawdę świetnie rozwijającym się serwisem. Zaszła zmiana warty, odciążenia
i naprawdę nie ma problemu dogadać się z gram.pl w sprawie współpracy konkursowej czy pomocy
technicznej. Myślę że jak ktoś wykażę się inicjatywą nie zostanie na lodzie, od dłuższego czasu
nie słyszałem z ich ust "nie". Były kiedyś wpadki, owszem ostro napiętnowane również i przeze
mnie. Poskutkowało ;p


Szkoda, że potrzeba prawdziwych trzęsień ziemi, żeby coś się zmieniło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.