olcia13

Kolektyw na gram.pl? - temat ogólny

2947 postów w tym temacie

Dnia 01.09.2006 o 12:38, Soleila napisał:

Nie musi ;)

Soleilo... jak coś... to wiesz... No... tak...

Myślę... Mówię... Organizuję...

Ukryty przekaz ;P !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2006 o 13:00, Piotrek K. napisał:

Przyszly magister, a nadal nie wie, ze sie po skrocie ''mgr'' nie stawia kropki ;)? Nieladnie,
nieladnie ;P.

hehe jestem na inf a nie humanistycznym - plynnie i bez błędów chyba tylko w c++ potrafie :) swoja droga od liceum mnie za ta kropke scigali i sie nie moge nauczyc...

Dnia 01.09.2006 o 13:00, Piotrek K. napisał:

PS. Zycze powodzenia!!

oj przyda sie bo kampania wrzesniowa straszna bedzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2006 o 13:00, Piotrek K. napisał:

> mam nadzieje ze wtedy juz bedzie mgr. gmx ;)
Przyszly magister, a nadal nie wie, ze sie po skrocie ''mgr'' nie stawia kropki ;)? Nieladnie,
nieladnie ;P.

Użył tego słowa w narzędniku, jako skrot dla wyrazenia "już będzie magistrem gmx"; wtedy nie trzeba kropki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2006 o 23:56, 4YoU napisał:

Ej gościu wrzuć na luz. My tu już 30 stron piszemy co o tym "wiemy"(czyli nic) i co o tym myślimy.
A ty przychodzisz nie wiadomo skąd i dajesz taki tekst:Tylko pliss wytłumaczcie szczegołowo
oraz ale jak myslicie co to moze dokladnie byc (wg was) . Nie jest kaczką, żebyśmy mieli Ciebie
traktować jak jakiegoś prezydenta czy premiera.

Ej wiesz to moze sam wyluzuj, ja tylko sie pytam, bo dlugo mnie nie było na gram.pl i mnie zaskoczył kolktyw :? chyba ine bedziesz robił afery co. A tak wogole to widze ze w polowe dnia napisano prawie 30 stron !!! :P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2006 o 13:35, nadol91 napisał:

A tak wogole to widze ze w polowe dnia
napisano prawie 30 stron !!! :P:P


21 to może nie prawie "30", i nie wszystkie sa napisane dzisiaj, ale nie da sie ukryć, że flood i spam jest tutaj wielki;).

A sam kolektyw, jak juz pisalem, dla mnie jest bardzo dobrym i atrakcyjnym przedsięwzieciem. Ci, którzy tutaj narzekali, powinni przemyśleć, czego mogli oczekiwać - darmowych gier dla wszystkich, co się lenią czy może pozycja w firmie dla każdego, kto napisał min. 10 postów na forum? Moim zdaniem nagrody(nie tylko darmowe gry zresztą) są bardzo znaczne, a to, że dla osób twórczych i kreatywnych, jak najbardziej ma sens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2006 o 13:45, dRaiser napisał:

21 to może nie prawie "30", i nie wszystkie sa napisane dzisiaj, ale nie da sie ukryć, że flood
i spam jest tutaj wielki;).


To jest zalezne od ustawionej ilosc postow na stronie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no i super, kolektyw jest po to aby zapewnic wszystim ozrywke, a za starania i cieżką prace przy tworzeniu stron gtam.pl fundnie ci jakązarąbistą giere !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postaram się rozwiać kilka wątpliwości ;)

Zacznę od początku - każda strona ma niezmiennie jeden lub więcej elementów następującego typu: news, artykuł, galeria, pliki, foldery, tak? Możecie z początku sobie nie zdawać z tego sprawy, ale tak naprawdę więcej stronie do szczęścia nie potrzeba (no, może od czasu do czasu jakaś ankieta) - Wasz programista PHP pisze stronę, która korzysta z tych elementów, a potem, już na serwerze CDP podpina ją pod nasz CMS (Content Management System) tak, żeby wszystkie elementy były prawidłowo (czyli zgodnie z Waszym życzeniem) wyświetlane i edytowalne z poziomu panelu administracyjnego. Trzeba przy okazji trzymać się pewnych wytycznych (głównie dotyczy to newsów, żeby były prawidłowo zintegrowane z kolektywem), ale nie ma tego wiele i swoboda jest całkiem duża.

Z doświadczenia wiem, że przy pisaniu stron internetowych najtrudniejsze jest zaprojektowanie i zaprogramowanie działającego i dobrego CMSa, dlatego obie strony tutaj korzystają - Wy, bo dostajecie stale rozwijanego gotowca i my, bo możemy wyświetlić na stronie kolektywu newsy pochodzące z Waszych stron.

Nie jest to oczywiście warunek typu "strona będzie w kolektywie / nie będzie", ale naprawdę mile widziana będzie gotowość zmiany systemu zarządzania zawartością na ten gramowy.

Podam przykład (w pewnym sensie "z życia wzięty"):
1. Razem ze znajomymi stworzyłem stronę: http://ageofempires3.sztab.com/aoe3/index.php (to nie reklama, link jest w celach edukacyjnych ;)).
2. Pomyślałem sobie, że całkiem nieźle nam wyszło i uważam, że strona zasługuje na wejście w skład kolektywu.
3. Piszę zgłoszenie i czekam na odpowiedź.
4. Stronka jest przyjęta - super, jedna osoba z redakcji zostaje "redaktorem naczelnym" (odpowiedzialnym za kontakty z CDP) i jest odpowiedzialna za resztę. Przerabiam stronkę tak, by nie korzystała z autorskiego CMSa, tylko żeby działała zgodnie z zaleceniami ludzi od CMSa gramowego.
5. Nie wiem jak to zrobić? Piszę maila na adres: pawel.sypek@gram.pl (eh), a gość mi już dalej wszystko tłumaczy.
6. Wszystko gotowe, CDP publikuje stronę a ja liczę dodatkowych czytelników, których dzięki powyższym czynnościom uzyskałem ;)

Pytania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2006 o 14:03, Vilmar napisał:

> Kto to Paweł Sypek?:/

A powiadają, że nie ma głupich pytań...

PS. :P



Są tylko głupie odpowiedzi! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2006 o 13:54, Vilmar napisał:

1. Razem ze znajomymi stworzyłem stronę: http://ageofempires3.sztab.com/aoe3/index.php (to
nie reklama, link jest w celach edukacyjnych ;)).

nie chce marudzic ale w operze menu sie srodkuje w pionie (jakies 3 koleczka myszki w dol ;) )

Dnia 01.09.2006 o 13:54, Vilmar napisał:

5. Nie wiem jak to zrobić? Piszę maila na adres: pawel.sypek@gram.pl (eh), a gość mi już dalej
wszystko tłumaczy.

hmm, a nie ma jakiejs dokumentacji, przykladow itd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2006 o 14:09, gmx napisał:

hmm, a nie ma jakiejs dokumentacji, przykladow itd?


"Dokumentacja, przykłady itd." mieszczą się w pojęciu "gość mi już dalej wszystko tłumaczy" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.