Zaloguj się, aby obserwować  
BorneoM

Serious Sam i Serious Sam: Second Encounter - Temat Ogólny

42 postów w tym temacie

Zauważyłem, że nie ma tematu o tej grze, więc go zakładam. Co o niej sądzicie? Mi bardzo podobają się w niej różne żarty i "smaczki", np. budki telefoniczne i powiedzonka Sama, gdy znajduje nową broń ("Jestem sobie drwal i równy chłop" w rytm piosenki Monty Pythonów "I''m a lumberjack and I''m OK"; "Wrzućmy szybszy rytm, lepiej się przy takim tańczy" itp.). Poza tym jest cała masa różnorodnej broni i przeciwników. Osobiście wolę Second Encounter, ponieważ ma bardziej zróżnicowane levele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajna gra. Można pograć jak sie ma zły chumor, bo Sam na bank rozbawi ;P Ale nie jest na tyle wciągająca żeby można było w nią grać godzinami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem grać w Serious Sam - Pierwsze starcie i nie mogę rozgryźć jeden rzeczy. Do czego służą te buteleczki z zieloną i różową miksturą ?! Podchodzę do nich, ale zebrać ich nie potrafię. Może się coś dzieje, ale nie zauważam ?! Proszę o odpowidź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pogrywam w Seriousa pierwsze i drugie starcie. Naprawdę bardzo grywalna gra wciąga jak diabli. Chociaż po jakimś czasie może być już nudząca, ale to przez chwile i znów przyjdzie nam ochota na granie. Multi jest naprawdę bardzo fajne. A grafika naprawdę świetna gra ma swoje lata a zachwyca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2006 o 10:23, paweusz napisał:

Zacząłem grać w Serious Sam - Pierwsze starcie i nie mogę rozgryźć jeden rzeczy. Do czego służą
te buteleczki z zieloną i różową miksturą ?! Podchodzę do nich, ale zebrać ich nie potrafię.
Może się coś dzieje, ale nie zauważam ?! Proszę o odpowidź.

Te z zieloną cieczą to to mikstury zdrowia (małe ampułki +10, a te większe chyba +25), ale nie mogę sobie przypomnieć do czego były te z różową cieczą. Jeśli czegoś nie możesz zebrać, to znaczy, że już masz maksymalną ilość tego współczynnika (np 200hp). Grając na najniższym poziomie trudności ("turysta") zdrowie samo się regeneruje i wtedy bardzo trudno wziąć jaką miksturę zdrowia. :P

Teraz sam coś powiem o tej grze:
Jej największą zaletą jest grywalność, prostota, a także sam główy bohater - Sam "Serious" Stone i jego prostackie poczucie humoru. Gra bardzo wciąga, grafika nawet dzisiaj jest przyjemna dla oka. Grając w to nie trzeba też się wysilać umysłowo. Poza tym, mało jest dzisiaj gier w których w tym samym momencie pojawia się tak ilość potworów na raz. Ciekawie zaprojektowani są też bossowie (szczególnie ci przy finałowych starciach). Tak na marginesie dodam, że gra nawiązuje do tzw. paleoastronautyki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Humor w tej grze jest naprawdę dobry Sam rządzi:D Podobną mućką jest Painkiller i chyba na Seriousie wzorowano PiK. A najfajniejsza zabawa jest w sieci:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2007 o 22:56, Carl92 napisał:

Humor w tej grze jest naprawdę dobry Sam rządzi:D

Tak, najbardziej rozbawiła mnie sytuacja gdy Sam w jakimś mieście majów po zobaczeniu węża z dwoma głowami (po jednej i drugie stronie ciała/ogona [?] miał głowę) rzucił tekst (parafrazuje) "O w mordę, ciekawe którędy sra". ;P

Dnia 08.06.2007 o 22:56, Carl92 napisał:

Podobną mućką jest Painkiller i chyba na
Seriousie wzorowano PiK. A najfajniejsza zabawa jest w sieci:D

W Painkillera też grałem, ale bardziej podoba mi się Serious Sam. (chociaż Painkiller to polska produkcja)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rąbanka nie wymagająca myślenia (większość graczy to lubi :P). Ładna szata graficzna (jak na tamte czasy) i ta megagrywalność. Ehhhhhh. Ile ja się w to zagrywałem. Najbardziej bawili mnie samobójcy z granatami :). Te ich "uaaaaaaa !!!" jak cię ścigały jest niezapomniane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2007 o 23:05, JaqbD napisał:

Rąbanka nie wymagająca myślenia (większość graczy to lubi :P). Ładna szata graficzna (jak na
tamte czasy) i ta megagrywalność. Ehhhhhh. Ile ja się w to zagrywałem. Najbardziej bawili mnie
samobójcy z granatami :). Te ich "uaaaaaaa !!!" jak cię ścigały jest niezapomniane.

Grafikę nawet dzisiaj można uznać za dobrą. A co do samobójców - nienawidzę ich. :P Chyba najgorsi przeciwnicy, najbardziej nie lubiłem tych momentów kiedy ze wszystkich stron atakowali mnie kamikaze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zaciekawiła mnie pewna sprawa. Serious Sama pierwsze i drugie stracie znają chyba wszyscy, ale jest też gra " Serious Sam: The Next Encounter" (z 2005 roku). Screeny wyglądają ciekawie. Grał w nią ktoś kiedyś? Jeśli tak to czy trzyma poziom poprzedników? I czy na terenie polski ma swojego dystrybutora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odkąd dali Drugie Starcie w Playu, to gram w nią godzinami po sieci. Jakby ktoś chciał się dołączyć to mój nick: PJ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2007 o 23:29, Misquamaqus napisał:

No chlopie to Cie bede szukal bo ja tez uwielbiam grac w sieci w ss se i w ogole we wszystkie
czesci sama :)....moj nick "UGH--ZAN III".

Ten trzeci screen jest z trzeciej części Serious Sama ("Serious Sam: The Next Encounter")? W poprzednim poście w tym temacie właśnie pytałem o niego. Można wiedzieć gdzie go kupiłeś i za ile? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh...."seriousa sama 2" mam a wlasciwie dostalem na urodziny od kumpla :). A widzialem go w katowicach (tutaj mieszkam) na ul chorzowskiej w cinema city bodajze w empiku za prawie 100 zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2007 o 23:42, Misquamaqus napisał:

Heh...."seriousa sama 2" mam a wlasciwie dostalem na urodziny od kumpla :). A widzialem go
w katowicach (tutaj mieszkam) na ul chorzowskiej w cinema city bodajze w empiku za prawie 100
zl.

Ja mam Serious Sama 2! Kupiłem sobie już dość dawno w Kolekcji Klasyki (Cenega) za dwie dychy: jest to "Serious Sam: the first encounter" i "Serious Sam 2: the second encounter", a mi chodzi o trzecią część - the next encounter (z 2005 roku).
PS. Jak odpowiadasz na jakiegoś konkretnego posta, klikaj "odpowiedz" zamiast "dodaj post", to ułatwi komunikację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować