Zaloguj się, aby obserwować  
walgierz

Historia magistra vitae

2990 postów w tym temacie

Dnia 19.08.2008 o 14:10, Probos napisał:

/.../
A jaki będzie temat w tym roku ? Bo tak się składa, że w tym roku zaczynam naukę w LO.
:)
PS : Jak startowałem w II kl. gimnazjum, tematem była II RP. Wszystkie informacje, których
potrzebujesz na etap szkolny, znajdziesz w podręczniku. :)
Pozdrawiam.


Tyle to ja wiem , startowałem też ( pytanie ze statkami ;/ ) , ale mi się nie udawało :( źle napisałem pytanie , miało brzmieć tak :

Kto został laureatem olimpiady historycznej w Liceum i został zwolniony z matury :) ?

A co do tematu olimpiady w liceum masz tutaj , tylko wiedz , że olimpiada gimnazjalna to nic w porównaniu z tym :) Tu masz linka :

http://www.olimpiada.historyczna.prv.pl/

Jak chcesz pogadac na tym to odezwij się na gg itp :)

Również pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Wybacz, ale jestem świeżo po formacie i nie chce mi się zasysać GG, dlatego spytam tutaj. :P
Otóż, z tej stronki nic nowego się nie dowiedziałem. Konkretniej, chodzi mi o temat olimpiady w roku szkolnym 2008/09.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 15:17, Probos napisał:

ciach


Z tego co sie doczytałem z tej strony to :

Uczestnik wybiera sobie epokę historyczną i z niej odpowiada . W I etapie musi napisać prace na zadany temat na ocene dobra aby przejsc dalej . Jest częsc ustna i pisemna ( 3 pytania w ustnej )

Własciwie to matura ( taka prawie sama zasada )

wiecej to musiz poczytać , ja mam dość oglądanai tego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2008 o 22:21, Vaxinar napisał:

Chyba się w końcu doczekamy.... Daniel III Olbrychski. :)

W jakiej zakładce to znalazłeś? Patrzyłem pod Film i pod Film dokumentalny i nic nie zauważyłem :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2008 o 10:39, A-cis napisał:

> Chyba się w końcu doczekamy.... Daniel III Olbrychski. :)
W jakiej zakładce to znalazłeś? Patrzyłem pod Film i pod Film dokumentalny i nic nie
zauważyłem :-(


Że Olbrychski gra czy że co? :) Że Olbrychski gra to przeczytałem w newsie w gazecie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2008 o 15:04, Vaxinar napisał:

Że Olbrychski gra czy że co? :) Że Olbrychski gra to przeczytałem w newsie w gazecie. ;)


Olbrychski jako Jan III?
Niech obrazek przemówi za mnie:

20080908205350

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2008 o 15:04, Vaxinar napisał:

Że Olbrychski gra czy że co? :) Że Olbrychski gra to przeczytałem w newsie w gazecie. ;)

Właśnie o Olbrychskiego mi chodziło. Bo wszedłem na tą stronę i nic nowego nie zauważyłem. Stronka jest martwa od dawna. A przecież takie wiadomości powinni przede wszystkim tam zamieszczać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2008 o 20:53, walgierz napisał:

Olbrychski jako Jan III?


Rozumiem, że chodzi o posturę. Może więc ten aktor, który Zagłobę grał w Ogniem i Miczem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 02:14, A-cis napisał:

Właśnie o Olbrychskiego mi chodziło. Bo wszedłem na tą stronę i nic nowego nie zauważyłem.
Stronka jest martwa od dawna. A przecież takie wiadomości powinni przede wszystkim tam zamieszczać.


Ja myślę, że stronka nie jest martw od dawna, a bardzo nowa. Bo news był naprawdę nowy, z wp zdaje się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 15:24, Vaxinar napisał:

Ja myślę, że stronka nie jest martw od dawna, a bardzo nowa. Bo news był naprawdę nowy, z wp zdaje się.

News mógł być nowy ale stronka ma co najmniej 2 lata, bo 2 lata temu rozmawialiśmy o tym filmie w wątku filmowym. I wtedy po raz pierwszy na tą stronę wszedłem.
Od tamtego czasu nic się na niej nie zmieniło. Żadna nowa wiadomość nie doszła (najwyżej na forum, bo tam nie sprawdzałem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 15:21, Vaxinar napisał:

Rozumiem, że chodzi o posturę. Może więc ten aktor, który Zagłobę grał w Ogniem i Miczem?


Postura, temperament, skojarzenia. Jak zawadiacki Kmicic mógł na starość zostać statecznym magnatem?
Kowalewski też się nie nadaje. Dla mnie z postacią Jana III już zawsze będzie się kojarzył ś.p. Mariusz Dmochowski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 18:47, A-cis napisał:

News mógł być nowy ale stronka ma co najmniej 2 lata, bo 2 lata temu rozmawialiśmy o
tym filmie w wątku filmowym. I wtedy po raz pierwszy na tą stronę wszedłem.


Nie, nie, nie...
To był zupełnie inny news, niż tamten sprzed dwóch lat. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 19:33, walgierz napisał:

temperament, skojarzenia. Jak zawadiacki Kmicic mógł na starość zostać statecznym
magnatem?


Złe podejście, a już szczególnie aktor - moim zdaniem - nie powinien tak podchodzić. Zagrałem takiego, to nie mogę teraz takiego bo ja jestem Olbrychski...
Na tym zdaje się polega aktorstwo - masz umieć zagrać księdza i szatana jak Robert De Niro na przykład. Oczywiście w innych filmach. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 19:39, Vaxinar napisał:

Złe podejście, a już szczególnie aktor - moim zdaniem - nie powinien tak podchodzić.
Zagrałem takiego, to nie mogę teraz takiego bo ja jestem Olbrychski...
Na tym zdaje się polega aktorstwo - masz umieć zagrać księdza i szatana jak Robert De
Niro na przykład. Oczywiście w innych filmach. :P


Nie ma porównania moim zdaniem. Olbrychski po prostu byłby niewiarygodny. Poza tym musieliby go sporo pogrubić. Pod Parkanami, gdy Sobieski uciekał konno, musiało z boku jechać dwóch ludzi, by nie spadł z konia - taką miał wtedy tuszę. Nie wspomnę już o braku podobieństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, Sobieski miał chyba bardziej owalną twarz... Nie wiem jaki miał wzrost, ale miałbym genialnego kandydatów na tą rolę, ale musieliby zmienić zawód - więc tak, Kwaśniewski albo Kaczyński ewentualnie Gosiewski.. Swoją drogą Sobieski pod koniec życia miał chyba znacznie nerki powiększone, co było efektem leczenia kiły rtęcią..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 21:31, Homo sum napisał:

Swoją drogą Sobieski pod koniec życia miał chyba znacznie nerki powiększone, co było efektem leczenia kiły rtęcią..

Hmmm. Ciekawa teoria. Skąd wzięta jeśli można wiedzieć? Bo brzmią troszkę Boy-owato ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 21:44, walgierz napisał:

> Swoją drogą Sobieski pod koniec życia miał chyba znacznie nerki powiększone, co
było efektem leczenia kiły rtęcią..
Hmmm. Ciekawa teoria. Skąd wzięta jeśli można wiedzieć? Bo brzmią troszkę Boy-owato ;]

Nie pamiętam, gdzieś to przeczytałem, ale gdzie to już nie pamiętam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 19:37, Vaxinar napisał:

Nie, nie, nie... To był zupełnie inny news, niż tamten sprzed dwóch lat. :]

Coś się nie możemy dogadać :-)
Ja nie piszę o Twoim newsie. Wiem, że on jest nowy.
Ale przecież nie wziąłeś go ze strony, którą podałeś na samym początku dyskusji ( http://victoria-film.com/), tylko ze strony wp.
Natomiast ja cały czas piszę o wcześniej wymienionej stronie Victorii. Tam tego newsa nie ma, a strona jest IMHO martwa.
I o tym pisałem (popatrz jeszcze raz na posty) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować