Zaloguj się, aby obserwować  
Krajczy

Fallout 3 bedzie czy nie?

284 postów w tym temacie

Dnia 02.05.2007 o 14:21, des1og napisał:


Filmik zrobił na mnie ogromne wrażenie. Dokładnie tak wyobrażałem sobie nowego Falla. Tabelki
żywcem wyjęte z F1/2 i FT oraz charakterystyczna dla serii przybrudzona, utrzymana w rdzawych
kolorach grafika. Wielka szkoda, że Fallout 3 nie będzie tak wyglądać. Znając Bethesdę, to
dostaniemy zapewne widok FPP i masę kolorowych, zupełnie niepotrzebnych efektów, które tylko
podniosą minimalne wymagania... Oby tylko w F3 znalazły miejsce wciągająca, wielowątkowa fabuła
oraz ciekawe i charyzmatyczne postacie, które były domeną dwóch pierwszych części.


Meh, tez mialem takie nadzieje...
Ale...
Robi to Bethesda, ktora stwierdzila ze:
Walki beda w real time
Widok fpp
Sam fakt, ze robi to Bethesda, ktora nie wiadomo czy ma jakiekolwiek pojecie o Falloucie, nie wiemy nawet czy Bethesdzie siedza w ogole jacys ludzie, ktorzy przeszli Fallouta
No i najgorsze- F3 na xboxa i inne konsole- to moim zdaniem przesadza o wszystkim
Koniec z mega fabula- liczyc sie bedzie sposob w jaki bedzie prowadzona walka
Koniec z wielkimi mozliwosciami rozwoju postaci i brakiem ograniczen

co jeszcze...
Moge sie zalozyc, ze nie zobaczymy dzieci, a tym bardziej nie bedziemy mieli mozliwosci zabicia ich- w koncu im PEGI da mniejsze wymagania co do wieku tym wiecej $ wplynie, a chyba tylko tyle sie dla Bethesdy liczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2007 o 00:48, Elwro napisał:

Obrazek + kawałek muzyki:

http://fallout.bethsoft.com/

To co najstraszniejsze, to iz podobno ma to byc tytulowa muzyka z gry. Ciekawe czy ktos w ogole
Soule''owi powiedzial, do jakiej gry robi soundtrack.


Dokładnie. Mjuzik sam w sobie nie jest zły ale ma raczej niewiele wspólnego ze światem Fallouta... No chyba że do nowej części będzie pasował a to już bardzo niedobrze. Za to grafika koncepcyjna naprawde ładna.. Wywalić muzyke zostawić grafike bym powiedział :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh odnośnie muzyki to na forach beth zawrzało i to poważnie, ciekaw jestem co z tym fantem zrobią. Fani fallouta potrafią przycisnąć, może zatrudnią Morgana?

Jak dla mnie muzyka jest niezła ale jak piszą wszyscy "not fallouty" Boję się, że zabraknie jeszcze kilku elementów z podstawowego konceptu gry:

> niepoprawności politycznej
> odgłosów uderzania pocisków w ciało
> "ocean krwi" i "krwawa łaźnia" (do tej pory najpiękniej giną przeciwnicy z fallouta, gubiąc po drodze falki)
> fabuła (cholera nie ratuję świata tylko własny tyłek i najbliższych)

O tury się nie boję bo to przestarzała koncepcja rozgrywki i należy ją zmienić, można zostawić SPECIAL bo bardzo dobrze się spisywał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Boże co za brednie...

1. Bethesda nie stwierdziła, że:
- walki będą w real time
- będzie widok fpp
2. Bethesda przyznała, że cała załoga jest zagorzałą grupą fanów fallouta
3. To, że będzie na X360 jeszcze niczego nie przesądza, choć jest to dosyć dziwne w przypadku takiej gry jak fallout.
4. Skąd wiecz cokolwiek o fabule? Masz "kumpla", który pracuje w Beth? xD
5. A o możliwościach rozwoju postaci itd. też Ci powiedział? No no, prawdziwy przyjaciel.
6. A ja się nie mogę założyć, że nie zobaczymy dzieci, bo tego po prostu nie wiem.
7. Co do kasy to dla każdego developera liczą się pieniądze, zobaczymy, czy dla Beth liczy się coś więcej.

Co do obrazka to nawet fajny, szczególnie ta chata po lewej :)
Muzyka jakby żywcem z Baldur''s Gate''a wyjęta, co może o niej świadczy dobrze, ale zupełnie nie pasuje do fallouta.

Jeśli chodzi o post kaszpira to jeszcze o niczym nie można przesądzać, a Beth chyba wie o co chodziło w falloucie i nie zaprzepaści swojej szansy zostania wielką dla świata gier firmą. Jeżeli by tych elementów zabrakło to to nie będzie fallout. Ja osobiście jestem przeciwny zmienianiu tur na real time, po prostu sobie tego nie wyobrażam.

Aha, co do filmiku to nie wiem czym tu się podniecać. Takie coś zrobiłby średnio sprawny modder na darmowym silniku graficznym. Sczególnie animacje kulały. Aha i nie mówić mi, że to alpha, bo wiem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2007 o 11:19, =PtaQ napisał:

Boże co za brednie...

Dziekujemy za wstep, teraz juz wiemy co piszesz dalej

Dnia 03.05.2007 o 11:19, =PtaQ napisał:

1. Bethesda nie stwierdziła, że:
- walki będą w real time

Bethsesda stwierdzila, ze zrobia Fallouta tak jak potrafia- a teraz powiedz mi chlopczyku- Morrowind/Oblivion byl turowy? Gry na xboxa sa turowe?

Dnia 03.05.2007 o 11:19, =PtaQ napisał:

- będzie widok fpp

I ponownie- Bethesda powiedziala, ze zrobia Fallouta tak jak potrafia robic gry

Dnia 03.05.2007 o 11:19, =PtaQ napisał:

2. Bethesda przyznała, że cała załoga jest zagorzałą grupą fanów fallouta

O kurde, wygrales w konkursie "pan naiwniak"- myslisz, ze przyznaliby "nie, nikt od nas nigdy nie gral w Fallouta, chcielismy tylko odgrzac legende i zarobic sporo kasy na fanach" ?

Dnia 03.05.2007 o 11:19, =PtaQ napisał:

3. To, że będzie na X360 jeszcze niczego nie przesądza, choć jest to dosyć dziwne w przypadku
takiej gry jak fallout.

Jak dla mnie mowi to bardzo wiele- walka i grafika ponad fabule i crpg

Dnia 03.05.2007 o 11:19, =PtaQ napisał:

4. Skąd wiecz cokolwiek o fabule? Masz "kumpla", który pracuje w Beth? xD

Podaj mi synku przykladzik, ktora gra na xboxa itd miala fabula tak dobra jak Fallout, Baldurs Gate''y, Torment itd... Smialo, nie krepuj sie... Btw: nie mam kumpla w Bethsedzie, mam kumpla, ktory potrafi wyciagac wnioski- ty niestety nie ;/

Dnia 03.05.2007 o 11:19, =PtaQ napisał:

5. A o możliwościach rozwoju postaci itd. też Ci powiedział? No no, prawdziwy przyjaciel.

A tobie sw. mikolaj albo mamusia powiedziala, ze bedzie system SPECIAL? Coz, jesli tak to powiem ci jedno- klamali :)

Dnia 03.05.2007 o 11:19, =PtaQ napisał:

6. A ja się nie mogę założyć, że nie zobaczymy dzieci, bo tego po prostu nie wiem.

To pomysl- boli, ale tylko za pierwszym razem, no i nie bedziesz juz prawiczkiem jesli chodzi o myslenie

Dnia 03.05.2007 o 11:19, =PtaQ napisał:

7. Co do kasy to dla każdego developera liczą się pieniądze, zobaczymy, czy dla Beth liczy
się coś więcej.

Motto sp. Interplay''a- by gamers for gamers, a teraz zacznij maszerowac i sprawdz ile obietnic Bethsesda obietnic nie spelnila... ofc dla graczy

Dnia 03.05.2007 o 11:19, =PtaQ napisał:


Dnia 03.05.2007 o 11:19, =PtaQ napisał:


Jeśli chodzi o post kaszpira to jeszcze o niczym nie można przesądzać, a Beth chyba wie o co
chodziło w falloucie i nie zaprzepaści swojej szansy zostania wielką dla świata gier firmą.
Jeżeli by tych elementów zabrakło to to nie będzie fallout. Ja osobiście jestem przeciwny zmienianiu
tur na real time, po prostu sobie tego nie wyobrażam.

Moze i zrobia ''wielka'' gre- problem w tym, ze nie bedzie to wielki Fallout, tylko wielkie_niewiadomo_co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba nieco przesadzasz BlackStark... To że akurat gry z serii TES są w realtimie to.. no właśnie bo są z serii TES :P Więc trudno żeby nagle cRPG z widokiem z pierwszej osoby i mocno zręcznośćiową walką stał sie turówką z rzutem izometrycznym. A Fallout to seria która, nie licząc tych konsolowych popłuczyn, była turowa i miejmy nadzieje będzie. No i nie odsączałbym od czci i wiary panów z Bethesdy - są przecież studiem doświadczonym i coś mi mówi że są w stanie zrobić coś ponad Obliviona z akcją na Pustkowiach.. A co do fabuły to poczekajmy na jakieś oficjalne wiadomośći i wtedy wieszajmy na nich psy (tudzież Radskorpiony czy inne małe Deathclawy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2007 o 11:19, =PtaQ napisał:

Boże co za brednie...

1. Bethesda nie stwierdziła, że:
- walki będą w real time
- będzie widok fpp

I dlatego wlasnie niektorzy ludzie decyduja sie wykorzystac dane im w spadku po przodkach umiejetnosci wyciagania wnioskow z dostepnych informacji.

Dnia 03.05.2007 o 11:19, =PtaQ napisał:

2. Bethesda przyznała, że cała załoga jest zagorzałą grupą fanów fallouta

Taa, a Uwe Boll byl pewnie zagorzałym miłośnikiem Alone in the Dark. I co z tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nazwa brzmi VAN BUREN. Ale w sumie niewazne, bo i tak nigdy nie wyjdzie :-( a byl to i tak kryptonim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.05.2007 o 11:33, BlackStark napisał:

Bethsesda stwierdzila, ze zrobia Fallouta tak jak potrafia- a teraz powiedz mi chlopczyku-
Morrowind/Oblivion byl turowy? Gry na xboxa sa turowe?


Tak, ale nie znaczy to, że nie potrafią zrobić gry turowej - gry z serii Elder Scrolls nie są i nie miały być turowe (zresztą w ich przypadku byłoby to bez sensu wg. mnie) i raczej nie będą. Fallouty były i takie zostać powinny to tyle.

Dnia 03.05.2007 o 11:33, BlackStark napisał:

I ponownie- Bethesda powiedziala, ze zrobia Fallouta tak jak potrafia robic gry


I ponownie to nie jest argument, tylko insynuacja.

Dnia 03.05.2007 o 11:33, BlackStark napisał:

O kurde, wygrales w konkursie "pan naiwniak"- myslisz, ze przyznaliby "nie, nikt od nas nigdy
nie gral w Fallouta, chcielismy tylko odgrzac legende i zarobic sporo kasy na fanach" ?


Nigdzie nie napisałem, że sam w to wierzę, po prostu przedstawiłem kontargument na twoje zdanie "Sam fakt, ze robi to Bethesda, ktora nie wiadomo czy ma jakiekolwiek pojecie o Falloucie, nie wiemy nawet czy Bethesdzie siedza w ogole jacys ludzie, ktorzy przeszli Fallouta".

Dnia 03.05.2007 o 11:33, BlackStark napisał:

Podaj mi synku przykladzik, ktora gra na xboxa itd miala fabula tak dobra jak Fallout, Baldurs
Gate''y, Torment itd... Smialo, nie krepuj sie... Btw: nie mam kumpla w Bethsedzie, mam kumpla,
ktory potrafi wyciagac wnioski- ty niestety nie ;/


Nie gram w gry na konsole, więc nie podam przykładu, ale też nigdzie nie pisałem o fabule w grach konsolowych. Choć z tego co pamiętam Morrowind wyszedł uprzednio na Xbox''a, a tej grze marnej fabuły nie można zarzucić. Fabuły innego typu niż Fallout, tak, ale to oczywiste, bo Fallout jak dobrze wiesz nie jest grą fantasy.

Dnia 03.05.2007 o 11:33, BlackStark napisał:

A tobie sw. mikolaj albo mamusia powiedziala, ze bedzie system SPECIAL? Coz, jesli tak to powiem
ci jedno- klamali :)


Niestety Dziadek Mróz, który przekazał Ci informacje o SPECIALu mogł kłamać w takim samym stopniu, jak mnie mógł okłamać św. Mikołaj. Ergo: znów insynuujesz.

Dnia 03.05.2007 o 11:33, BlackStark napisał:

To pomysl- boli, ale tylko za pierwszym razem, no i nie bedziesz juz prawiczkiem jesli chodzi
o myslenie


Być może Ciebie myślenie boli, jako niedawno rozdziewiczonego\ oświeconego, ale mnie nie choć na przekór twoim domysłom, dziewicą intelektualną nie jestem. P.S. Nie bój się, wkrótce przestanie boleć, wystarczy poćwiczyć.

Dnia 03.05.2007 o 11:33, BlackStark napisał:

Motto sp. Interplay''a- by gamers for gamers, a teraz zacznij maszerowac i sprawdz ile obietnic
Bethsesda obietnic nie spelnila... ofc dla graczy


Tak, wiem o tym, bo mnie również zawiedli swoim ostatnim "dziełem". Co do Interplay''a to tylko przez ich błędy musimy teraz się martwić o kształt następnego Fallouta (lub spisywać go na straty, jak Ty).

Dnia 03.05.2007 o 11:33, BlackStark napisał:

Moze i zrobia ''wielka'' gre- problem w tym, ze nie bedzie to wielki Fallout, tylko wielkie_niewiadomo_co


To taki sam pesymizm, jakby zakładać już teraz, że Polsce odbiorą organizację Euro 2012, taki sam.

Konkludując, różnica między nami jest taka, że ty widzisz od początku do końca najnowszego Fallouta w ciemnych barwach. Ja choć optymistą nie jestem (w tym kontekście), to przynajmniej staram się racjonalnie spojrzeć na te informacje, którymi dysponujemy dzisiaj. Być może się mylę, oczywiście to jest możliwe. Ale w takim samym stopniu możesz myslić się Ty. Poczekajmy te 30 dni do teasera, może się coś okaże, choć osobiście wątpię. Ale przynajmniej mam nadzieję, że Fallout 3 będzie Falloutem wielkim, może nie aż tak wspaniałym jak F\ F2, ale jednak Falloutem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fallout 3 powstanie za kilka lat (stawiam na 4), ale na bank okaże się gorsza od dwóch poprzednich części które były super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2007 o 11:53, Ivo kudlaty napisał:

mirror:

http://www.gamershell.com/news/38200.html

Mam już 15% .. zobaczy się co to... btw: myślicie, że fani to demo jakoś połatają? ulepszą?
;]



Nie, ale jesli daloby sie uzyskac kod zrodlowy to moze za kilka lat i po wielu 7-mych potach mielibysmy prawdziwego Van Burena, tylko ze robionego przez fanow

Michl
"To że akurat gry z serii TES są w realtimie to.. no właśnie bo są z serii TES :P "
Tzn. ze Bethesda ma male (jesli w ogole) pojecie o tym jak robic gre z systemem SPECIAL-a w systemie turowym albo nawet real time
Wykupienie praw do samego SPECIAL''a jeszcze nie znaczy, ze potrafia go dobrze zaimplementowac- jesli w ogole bedzie SPECIAL w co watpie
"A Fallout to seria która, nie licząc tych konsolowych popłuczyn, była turowa i miejmy nadzieje będzie."
Tia, tylko ze ten Fallout ma byc na konsole, co juz zle wrozy- Beth bedzie sie martwic "a tego nie mozemy dac bo na konsolach tak sie nie da"

"są przecież studiem doświadczonym i coś mi mówi że są w stanie zrobić coś ponad Obliviona z akcją na Pustkowiach.. "
Tak doswiadczonym, ze nazwanie Obliviona crpgiem pelnej klasy to obraza dla gier crpg... Wszyscy sa tak samo doswiadczeni jak goscie od AI
http://www.youtube.com/watch?v=6KN7cKO8-P0
Sad but true- Metallica

i moj ulubiony ptaq ^^
"Tak, ale nie znaczy to, że nie potrafią zrobić gry turowej "
Za to znaczy to, ze maja full doswiadczenie jesli chodzi o gry turowe, ba! Jesli chodzi u turowki to z niejednego pieca chleb jedli! Wszak wiadomo, ze jesli ktos cale zycie robi gry real time to coraz wiecej wie o grach turn-based
A im wiecej doswiadczenia w jakiejs dziedzinie tym lepsza gra

"Nigdzie nie napisałem, że sam w to wierzę, po prostu przedstawiłem kontargument na twoje zdanie"
Lubisz pisac o rzeczach, w ktore nie wierzysz? Wyklad o duchac/ufo itd tez walniesz? Wszyscy dobrze wiemy, ze takie ''oficjalne'' info jest tylko po to, by nie zniechecic fanow do czekania i samej gry.

"Choć z tego co pamiętam Morrowind wyszedł uprzednio na Xbox''a, a tej grze marnej fabuły nie można zarzucić"
Tia, za to dialogi i system walki wolaly o pomste do nieba

"Co do Interplay''a to tylko przez ich błędy musimy teraz się martwić o kształt następnego Fallouta (lub spisywać go na straty, jak Ty)"
Czemu uogolniasz albo gadasz o czyms o czym nie masz pojecia? Winic mozna za to tylko goscia, ktory byl odpowiedzialny za sprawy finansowe Interplaya- to on zarzadzil zwolnienie ludzi, ktorzy pracowali nad Van Burenem
"Konkludując, różnica między nami jest taka, że ty widzisz od początku do końca najnowszego Fallouta w ciemnych barwach."
Erm, bo mam powody?
"staram się racjonalnie spojrzeć na te informacje"
Racjonalnie? Bethesda rzekla slowko, ze sa fanami Falloutow a ty juz lyknales, chociaz piszesz, ze nie wierzysz -,-


Co do demka Van Burena- jeszcze nie scianalem bo tamten serwer odwala jakies smieszne rzeczy, ale jesli fani zebraliby sie i cos z tym zrobili... moze cos by bylo
W No Mutants Allowed nadzieja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po tym, co mowil Hines mozemy byc na 100% pewni, ze gra bedzie real-time, a podstawowym trybem patrzenia na swiat bedzie FPP. (Nie wartosciuje tu, tylko po prostu wydaje mi sie ze nadal sa ludzie, ktorzy maja jakies zludzenia w tej kwestii.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

edit: a SPECIAL moze byc, tylko ze oczywiscie odrebna kwestia jest, czy nadaje sie on jakkolwiek do zastosowania w rt. (Patrz Lionheart.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować