Zaloguj się, aby obserwować  
Norbert1367

co o tym laptopie sądzicie ? czy się opłaca ? pomóżcie

9 postów w tym temacie

co sądzicie o laptopie Acer Ferrari 4000 ............... proszę o komentarze oto jego parametry techniczne
Parametry techniczne
Rodzina produktów: Ferrari 4000
Klasa procesora: AMD Turion 64 Mobile
Kod procesora: ML-40 (64-bit/1MB L2 Cache/35W)
Prędkość procesora: 2,2 GHz
Chipset: ATI Radeon Xpress 200
Zainstalowana pamięć: 1024 MB DDR SDRAM - 333 MHz (2 x 512 MB) / 2 GB (max)
Pojemność dysku: 120 GB ATA-100 - 5400 rpm
Napędy wbudowane: DVD±RW (+R double layer) / DVD-RAM
Przekątna ekranu LCD: 15,4 cala (Acer GridVista)
Rozdzielczość LCD: 1680 x 1050 ( WSXGA+ )
Typ karty graficznej: ATI Mobility Radeon X700 - 128 MB MB DDR VRAM, ATI POWERPLAY 5.0, Microsoft DirectX 9.0 i PCI Express
Karta dźwiękowa: Intel AC97 audio
Komunikacja: faks/modem 56 Kbps ITU V.92
karta sieciowa 10/100/1000 Mbps Gigabit Ethernet (Wake-on-LAN)
Wi-Fi Acer InviLink IEEE 802.11b/g Bluetooth
IrDA (podczerwień)
Bluetooth: Tak
Podczerwień: Tak
Złącza zewn.: 4 porty USB 2.0, port podczerwieni FIR, gniazdo monitora zewnętrznego VGA, gniazdo kart CardBus typu II, Czytnik kart pamięci 5-in-1 (SD/MS/MS-Pro/MMC/xD-Picture card), wyjście S-video-out (NTSC/PAL), port DVI-D, port IEEE 1394, gniazdo RJ-11 modemu, gniazdo RJ-45 karty sieciowej, gniazdo mikrofonowe / line-in, gniazdo głośnika / słuchawek / line-out z S/PDIF, wejście 124-pin do stacji dokującej Acer ezDock, gniazdo zasilacza sieciowego
Rodzaj baterii: akumulator litowo-jonowy 71 W, czas pracy przy zasilaniu bateryjnym do 3 godz., czas ładowania podczas pracy ok. 3,5 godz.
Dołączone oprogramowanie: Acer eManager (ePresentation, eSettings i eRecovery), Acer GridVista, Acer Launch Manager, Acer System Recovery CD, Norton AntiVirus, Adobe Reader, CyberLink PowerDVD, NTI CD Maker
System operacyjny: Microsoft Windows XP Professional PL
Gwarancja: 12 miesięcy Warunki gwarancji
Wymiary: 36.3 x 26.6 x 3.5 cm
Waga: 2.86 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie bardzo sympatyczy laptop... gdyby tylko taktowanie pamięci było trochę wyższe, to brałbym za każ...
prawie każdą cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za pieniądze, które musisz wydać na ten przeciętny w sumie komputer można kupić komputer stacjonarny, który wytrzyma próbę czasu dość długo. IMO uważam, że kupowanie laptopa do zastosowań innych niż biznesowe mija się z celem (wyjątek: studenci). A to napisania sobie sprawozdania z laborek czy referatu nie potrzeba sprzętu aż tak mocnego.
No i wygoda użytkowania KAŻDEGO komputera przenośnego pozostawia duuużo do życzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2006 o 09:42, Krejt napisał:

No i wygoda użytkowania KAŻDEGO komputera przenośnego pozostawia duuużo do życzenia.


Skąd taki pomysł? Na moim laptopie pracuje mi się idealnie, jak dla mnie dużo wygodniej niż na stacjonarce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2006 o 10:17, Venom napisał:

Skąd taki pomysł? Na moim laptopie pracuje mi się idealnie, jak dla mnie dużo wygodniej niż na stacjonarce.


Tez sie z tym zgodze. Na niczym innym mi sie lepiej i wygodniej nie pracowalo niz na moim iBook''u :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2006 o 10:17, Venom napisał:

Skąd taki pomysł? Na moim laptopie pracuje mi się idealnie, jak dla mnie dużo wygodniej niż
na stacjonarce.

Skażenie po moim laptopie. :)
Po prostu klawiatury komputerów przenośnych wydają mi się strasznie niewygodne. Lubię duży skok klawiszy (kwestia przyzwyczajenia), co w klawiaturach laptopowych jest nie do osiągnięcia. :)
Ominięciem problemu jest podpięcie zwykłej klawiaturki, co robię gdy tylko muszę coś napisać na swoim przedpotopowcu. Niestety nie zawsze jest taka możliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Znaczy się, co ja niby mam tu komentować? Laptop sprawny? Mozna na nim oglądać filmy,przeglądać zdjęcia,słuchać muzyki, i pisać w Wordzie? To dobrze.
Chyba że mam napisać czy nadaje się do grania w gry komputerowe...wiesz,laptop nie jest do grania,tylko do pracy.
Owszem, można grać na nim w całkiem niezłe gry,ale z tego co wiem,wiekszość gier ma wyraźne jakieś "ale" do tych przenośnych komputerów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna kwestia w temacie klawiatur w laptopach.
Otóż nie wyobrażam sobie pracy bez prawego bloku numerycznego. Kolejne (durnowate w sumie) przyzwyczajenie nabyte podczas stażu w banku. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować