Zaloguj się, aby obserwować  
balduran2

LIvebox TP - bezprzewodowa neo+ - Temat ogólny.

148 postów w tym temacie

Co sądzicie o livboxsie?Czy ktoś z Was go użytkuje?Sam się zastanawiam czy sobie takiego nie sprawić.Tutaj możecie pisac o nim dobre i złe rzeczy, może pomoże mi to w decyzji. Zapraszam do dyskusji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O tak chciałem zakupić se te cacko, lecz kupiłem Routera, bo mam Xboxa360 i chciałem mieć Xbox Live. Lecz widać, że niezły sprzęd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewniego dnia pani z TP zadzwonila i zaczela marudzic czy bym nie chcial tego Liveboxa. Nie chciala sie odczepic wiec powiedizlaem ze sie zastanowie. Oczywiscie spokoju mi nie dali i jeszcze tego samego dnia wieczorem zadzwonili. Jako ze byla promocja za 1 pln i ze nie chcieli sie odczepic to powiedzialem ze wezme na probe. Powiedzieli ze kurier jest zamowiony i pod koniec tygodnia bedzie... Szkoda tylko ze to bylo w pierwszym tygodniu sierpnia ;)
Skoro jednak sam nie moge sie podzielic wrazeniami to wspomne tylko, ze moj kuzyn ma i latem ponoc zawieszal sie ciagle (przegrzewal sie).
W zasadzie jest to zwykly routerek z wifi.. chyba nie ma zadnego logicznego powodu zeby korzystac skoro mozna sobie kupic w sklepie.

PS. Livebox ma tylko 2 wyjscia na kabel. Jak zatem podlaczyc kompa, VoIP i videostrade? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapewne kupiłbym - Dla Videostrady. Bo nareszcie TP dała nam coś, czego za bardzo nie ma konkurencja (szkoda tylko, że sobie i tak bym nie pooglądał. LIMITY TRANSFERU... ;o). Jednak nie mieszkam w mieście - a jak wiecie, wszystko co związane z internetem (UPC, Videostrada) wsie omija szerokim łukiem.

PS: Ale na półeczce wyglądało by ładnie :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to livebox jest nawet spoko, lepszy od mojego poprzedniego modemu (fast 800) bo nie rozłącza tak jak tamten i można dwa kompy podłączyć pod jedną linie. A wcale taki drogi nie jest, pierwszy rok za darmo( albo za 1zl, nie pamiętam) A drugi rok to 10zl za miesiąc. Tyle na temat. Teraz narzekanie na tpsa.
Moze i livebox jest fajny ale mnie to w ogole nie obchodzi bo neo dziala u mnie bardzo wolno. W gry sieciowe to moge grac tylko w nocy ( po jedenastej) więc tylko w dwa dni w ciągu tygodnia w piątek i sobote (szkola) Mieszkam w malym miescie na przedmiesciach i wszyscu mieszkajacy kolo mnie maja tak sami problem, a tp mowi ze to wina komputera! U jednego znajomego byli nawet "specjalisci" i powiedzieli ze to wina przegladarki internetowej! Moja opcja neostrady to 512 a na stronach do testowania szybkosci łącza prędkosci czesto sa gorsze ni 128... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tym ogądaniem filmów na modemie Livebox ? Czy szybko pobiera ta czynność mb. Osoby z małym limitem - czyli np Ja - który wynosi 7 GB mogą pozwolić sobie na na to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, chociaż widzę, że dawno tu nikt nie zaglądał, ale może mi się poszczęści. Chciałem was zapytać o taką sprawę jak livebox przez wifi na systemie Mac OS (lub Linux). Czy ktoś już podłączył właśnie przez wifi liveboxa do tych systemów? jeśli tak to bardzo proszę o radę bo mi jak narazie się nie udało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam Liveboxa i jestem zadowolony wcale się nie zawiesza ani nie przegżewa gorąco pozdrawiam CH***
z TP. Livebox jako sprzęt jest wporzątku ja mam 1mb. bez limitu transferu korzystam już 3 miesiąc . I naprawde Polecam przy dobrze skonfigurowanym programie P2P ściąga mi 3min. piosenki w 7sekund coś takiego ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na początku miałem trochę problemów, ale to bardziej z TP niż z Livebox-em.
Zacznę od początku. Zadzwoniła pani z TP czy nie chciałbym Neostrady 1024 za 28 zł wraz z Livebox-em za złotówkę. A że wcześniej miałem radiówkę, to zdecydowaliśmy się z tatą zamówić tego LB. Kurierem. Miał być pod koniec tygodnia lecz nikt nie dojechał. Więc dzwonimy do TP dlaczego. Okazało się że źle zaadresowali przesyłkę i urządzenie dojdzie najwcześniej za dwa tygodnie ... My już zdenerwowani, zdecydowaliśmy się wycofać zamówienie i odebrać Liveboxa w najbliższym punkcie TP. Wszystko fajnie wracamy do domu, wgrywamy soft, podłączamy. Kurde komputer co chwilę się zawiesza ... Odłączam LB nagle przestaje się zawieszać. Co jest ku&#@ ? Dzwonimy do TP - najprawdopodobniej wadliwy Livebox ... Już myślałem że mnie szlag trafi ... Na drugi dzień jedziemy do punktu Telekompromitacji Polskiej. Na szczęście reklamacja przebiegła bez trudności. Wracamy do domu - no nareszcie działa jak należy ... Mam go już od pół roku i żadnych kłopotów z nim nie mam (raz się zawiesił ...) i mam nadzieję że nie będę miał :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiecmy że miałem podobnie jak ty na początku dlatego mówie obsługa do **** a modem ok.

Ja zamówiłem w sklepie kazali na następny dzień przyjść tak zrobiłem dostałem modem wszystko ok w domu instaluje ok wszystko ale właśnie nie ok bo nic po onstalicji nie działało pisało tylko bład 303 (czy jakoś tak)
Dzwoniłem do nich z 10 razy i mi mówili że jakchś portali nie ma wolnych a ja do nich to po co mi to dawali a oni powiedzieli że to komputer się pomylił. Potem po miesiącu dzwoni baba z TP chcesz Internet 1mb (coś tam coś) no i się zgodziłem kurier będzie w ciągu 3 dni roboczych no ok ale nie przyjechał nawet bo 2 tygodniach znowu dzwoni baba czy chce internet mój tato się wk***** i powiedział ******* i pojechaliśmy do Orange bo oni tam razem trzymają no i tam powiedzieli że żadnego zamówienia nie składaliśmy to tato powiedział dobrze to teraz składam na następny dzień po modem znowu przyjechaliśmy zainstalowałem i wszystko jest teraz ok (Nareszcie)

PS. POZDRAWIAM TP POLSKĄ ZABŁYSNELIŚCIE JAK SŁONECZKO W POLSACIE ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mi to się podoba,bo dodają adapter Wi-fi i ,ozna zalożyć sieć wi-fi,przymierzam się do tego i czy ktos mi powie czy na tym adapterze jest to możliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2007 o 19:04, Vanmati napisał:

mi to się podoba,bo dodają adapter Wi-fi i ,ozna zalożyć sieć wi-fi,przymierzam się do tego
i czy ktos mi powie czy na tym adapterze jest to możliwe

Z tego co wiem, to nie da rady założyć sieci Wi-Fi.
Możliwe jest tylko podłączenie, komputera do internetu poprzez Wi-Fi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja niczego co z siebie wypluje telezłodziejomunikacja nie zamierzam tknac nawet 7m halabarda. Pierwsza lepsza oferta dostawcy osiedlowego kladzie toto na lopatki.

Jedyna sytuacja w ktorej mozna to komus polecic
a) nienawidzisz danej osoby i chcesz jej zrobic swinstwo (ale to juz naprawde paskudne zachowanie)
b) chcesz miec staly dostep do netu w domu, a nie masz innej opcji (na bezrybiu i rak ryba)

Kolejny poroniony plod tepsy - podobnie jak nie tak dawno reklamowany "net na godziny" (jak sobie policzylam to i owo wychodzila taka cena ze Boze dopomoz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Livebox jest ok. Jest to chyba najlepsza rzecz jaką wypuściła nasza kochana telekomunikacja. Najgorzej to wychodzi jeśli chodzi o podłączenie jej pod Windows. Nie mówię tutaj na razie o połączeniu przez Wi-Fi tylko drogą kablową. Pod Windows trzeba wklepywać sterowniki. Pod Linux i pod Mac OS X nie trzeba absolutnie żadnych sterowników. Wystarczy podłączyć kabel ethernetu i gotowe. Jeśli chodzi o Wi-Fi to właściwie bez problemu chodzi tylko pod Windows. Ale ostatnio znalazłem również sterowniki w Sieci dla systemu Mac OS X. Ogólnie oceniam LiveBox na bardzo dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zadzwonili dziś z TP. Zapytali czy byśmy chcieli. Więc się zgodziliśmy. Myślicie że warto ? Będzie działać dzięki temu net pod 2 kompy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zadnych urzadzen modemow routerow liveboxow z tp nie chcialem i nie chce. Gdby porownac je z innymi produktami innych firm wypadaja bardzo kiepsko. Ja sam mam router z WIFI i nigdy w zyciu nie zamienie go na nic innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam liveboxa, właściwie mi to zbędne było, ale mama zamówiła, nie wiem po co, ale teraz się przyda bo będzie drugi PC, mianowicie laptop :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować