Zaloguj się, aby obserwować  
balduran2

LIvebox TP - bezprzewodowa neo+ - Temat ogólny.

148 postów w tym temacie

Dnia 23.07.2007 o 20:59, Jcdx napisał:

Kolejny poroniony plod tepsy - podobnie jak nie tak dawno reklamowany "net na godziny" (jak
sobie policzylam to i owo wychodzila taka cena ze Boze dopomoz)


Wiesz, właśnie korzystam z neo na godziny... i jest całkiem nieźle - przy umowie na rok przez pierwsze pół roku nie doliczają ci godzin (czyli siedzę ile chcę i płacę 20zł miesięcznie), a gdy minie to pół roku, to mam możliwość zamiany na opcję wyższą, dalej płacąc tylko 20 zł przez drugie pół roku.... miodzio;)
A prędkość 256 kb/s też można jakoś przeboleć za taką cenę:D a za 3 miesiące przesiadam się na 1 MBit i przez następne pół roku płacę 20 zł miesięcznie...
Gdyby nie to, że na aktywację usługi czekałem 6 tygodni z powodu problemów technicznych, nie miałbym żadnych zarzutów...

PS. Co do tego czekania, to szczególnie wk*****jące było to, że aktywowali łącze w 3 dni po złożeniu zamówienia i po tym w takcie 3-godzinnym przysyłali SMS-y o treści mniej więcej "Twoja linia jest gotowa... Na co czekasz? Zarejestruj się już dziś!" - a ja się zarejestrować nie mogłem bo modem nie łapał synchro - dopiero technika do centralki wysłali i się połączyłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałam liveboxa przez chwilę. Mieszkam na wsi, więc viedo bym nie miała, a net działał tylko na jendym kompie - z WiFi i Ethernetem były już problemy. Poza tym z WiFi nie było zbyt pięknie - komputer nie mógł stać za daleko... Ogólnie tylko zszargałam sobie nerwy na tym gów***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie szczególne błędy miał ten livebox ? Czy na prawdę nie warto go brać ? Na 2 kompie net mi nie będzie działać ? ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że temat który dawno temu założyłem odżył... ;D

Więc mam pytanie, gdyż w końcu nie miałem jeszcze "przyjemności" pracować na Livebox''ie:
Jak to z nim w ogóle jest?
Czy działa dobrze, czy też nie - bo różnie ludzie całkowicie różne rzeczy mówią?

Pytam się, gdyż router który obecnie używam nie jest mój i niestety w końcu muszę go oddać.
A mam 2 komputery w domu i na obu chcę/potrzebuję mieć internet.
Tak więc, znowu zastanawiam się czy by sobie tego całego Livebox''a nie wziąć od TP za 1,22 zł miesięcznie do końca umowy mojej umowy na Neo.

Poradźcie coś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2007 o 18:04, Baal Namib napisał:

Jakie szczególne błędy miał ten livebox ? Czy na prawdę nie warto go brać ? Na 2 kompie net
mi nie będzie działać ? ...


Mam pytanie jak podłaczyc 2 kompy pod Liveboxa??
bo własnie go podłaczyłem,u mnie net działa tylko nie wiem jak podłaczyc brata komp
Liveboxa zainstalowałem opcją Wi-Fi??bo w instrukcji pisze że trzeba właczyc płyte i wybrać opcje INSTALACJA DODATKOWYCH KOMPUTERÓW,wkładam płyte i odrazu mnie przenosi na KONFIGURACJA URZĄDENIA WI FI ;/
nie wiem jak to zrobic pomocy

Wcześniej mialem zwykla neostrade tp,ale brat chcial miec tez neta u siebie i zainstalowalem Liveboxa
Jest jeszcze jedna wada:nie można wyłaczyc połączenia z internetem tak jak w zwykłej neostradzie i trzeba cały czas byc w sieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2007 o 18:04, Baal Namib napisał:

Jakie szczególne błędy miał ten livebox ? Czy na prawdę nie warto go brać ? Na 2 kompie net
mi nie będzie działać ? ...

ja podłączone do nie go dwa kompy
1. WiFi
2. LAN

warto go brać ja sie chce miec bezprzewodowe łącze
mój livebox ma jede szczególny bład a mianowicie długo sie synchronizyje z netem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2007 o 18:09, Memorr napisał:

> Jakie szczególne błędy miał ten livebox ? Czy na prawdę nie warto go brać ? Na 2 kompie
net
> mi nie będzie działać ? ...

Mam pytanie jak podłaczyc 2 kompy pod Liveboxa??
bo własnie go podłaczyłem,u mnie net działa tylko nie wiem jak podłaczyc brata komp
Liveboxa zainstalowałem opcją Wi-Fi??bo w instrukcji pisze że trzeba właczyc płyte i wybrać
opcje INSTALACJA DODATKOWYCH KOMPUTERÓW,wkładam płyte i odrazu mnie przenosi na KONFIGURACJA
URZĄDENIA WI FI ;/
nie wiem jak to zrobic pomocy

Wcześniej mialem zwykla neostrade tp,ale brat chcial miec tez neta u siebie i zainstalowalem
Liveboxa
Jest jeszcze jedna wada:nie można wyłaczyc połączenia z internetem tak jak w zwykłej neostradzie
i trzeba cały czas byc w sieci

trzeba u brata włozyc cd i wybrac opcje insalacje dodatkowych komputerów apotem wybrać np. LAN i poste pować zgodnie z instrukcjami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2007 o 18:13, C-BOOL2 napisał:


trzeba u brata włozyc cd i wybrac opcje insalacje dodatkowych komputerów apotem wybrać np.
LAN i poste pować zgodnie z instrukcjami


dzięki!!!!,a co lepiej wybrac Ethernet czy USB??

i czy trzeba cały czas byc w sieci,czy można sie jakos odłaczyc a potem podłaczyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chore, chore, chore. Przez to urządzenie wkurzanie było na porządku dziennym. Lubi mi się rozłączać 3 razy dziennie(raz, bo 24h, dwa, mimo iż lampki się świecą, utracono połączenie, a trzy, bo ma focha). Najbardziej mnie denerwuje WiFi. Traci zasięg co chwilę, po czym się przywraca i znów traci. Idiotyzm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

juz zainstalowałem bratu liveboxa:)jak narazie chodzi
choc i tak nie zmienie zdania ze zwykły modem neostrada tp był lepszy
no ale jezeli brat chcial neta to wzialem liveboxa,wreszcie zagramy w cos w necie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2007 o 19:05, Baal Namib napisał:

Zdasz mi później relację, jak działa Livebox ... ;-) Nie chciałbym, żeby to była kompletna
kicha... :/


spoko
jak do tej pory,jak i u mnie jak i u brata wszystko jest ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja mam problem powinienem miec zewnętrzne ip. A na stronach pisze mi że mam wewnetrzne. pani w info neo powiedziała że komputer ma zewnetrzne. Prubowalem nawet przez DynDNS ale robił sie barłog mo miałem neta gg ale na strone adną nie mogłem wejść.

pomożecie ? albo powiecie co robiłem źle?

20071030192559

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam cholernie upierdliwe problemy z liveboxem. Już teraz wiem, dlaczego wszyscy narzekają, że to złom. Sam się o tym przekonałem. Odnośnie mojego problemu.

Mam to ścierwo podłączone kablem Ethernetowym. Co kilka dni/ kilkanaście godzin wyskakuje mi w zasobniku "to połączenie ma ograniczony dostęp do internetu lub jego brak" i wtedy tracę dostęp do sieci. Na urządzeniu pali się wtedy bez przerwy lamka używania łącza, lub miga oraz miga lampka przy kablu ethernetowym na urządzeniu i z tyłu komputera. Muszę wyłączyć to z prądu żeby mi znów połączenie zaskoczyło.

Co kilka dni też zrywa połączenie i wtedy palą się wszystkie lampki. Trwa wtedy update firmware''u, ale z tego co wyczytałem w instrukcji, jest to proces góra 30 minutowy a ja czekałem ponad dwa dni (potem jeden dzień a następnym razem w ogóle nie czekałem). I teraz co dwie, trzy godziny załącza mi się aktualizacja, która nigdy nie dochodzi do skutku. Zmarnowałem tak pewnie kilka dni nie korzystania z neta.

Dzwoniłem do tp łącznie 20 razy i za każdym razem kazali mi jeszcze dłużej obserwować zachowanie modemu. Ostatnim razem gość powiedział, że czas na wymianę urządzenia. Czy faktycznie jest to wina tego pudełka? A może centrala nawala? Proszę o odpowiedź, bo już jestem tak strasznie zdesperowany, że nie wiem co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

najlepiej odepnij ten złom od sieci i podłącz zwykły modem ADLS, jeśli takiego nie masz kup na allegro za kilkanaście zł.
Problem zniknie jak ręką odjął ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2007 o 00:49, Dark SMG napisał:

najlepiej odepnij ten złom od sieci i podłącz zwykły modem ADLS, jeśli takiego nie masz kup
na allegro za kilkanaście zł.
Problem zniknie jak ręką odjął ;)


No mam tego Sagema 800, co go dostałem w dniu zawarcia umowy. Ale chodzi o to, że chciałem swojemu wujaszkowi udostępniać łącze, żeby chłopak trochę odsapnął sobie od rzeczywistości. Jeszcze trochę poczekam i zobaczę, może wymienią mi to żywe pudełko na nowe i problemy znikną. A jak nie, to faktycznie podłączę ten stary modem, uprzednio zrywając umowę na liveboxa, bo przecież nie będę im płacił miesięcznie po 10zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno pytanie...

Czy po podłączeniu livebox''a TP muszę łączyć się przez aplikację dostępową TP czy mogę zrobić to normalnie, tak jak teraz, przez kreatora połączenia Windows?

I jeszcze jedno pytanie. Jakie są mniej więcej ceny w VOD TP za nowe filmy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować