Zaloguj się, aby obserwować  
balduran2

LIvebox TP - bezprzewodowa neo+ - Temat ogólny.

148 postów w tym temacie

Dnia 28.11.2007 o 20:53, Dark Demon napisał:

Czy po podłączeniu livebox''a TP muszę łączyć się przez aplikację dostępową TP czy mogę zrobić
to normalnie, tak jak teraz, przez kreatora połączenia Windows?

Trzeba zainstalować jakieś sterowniki z płytki od TP, ale jest tak zrobione że połączenia automatycznie masz od razu przy uruchomieniu systemu.

Dnia 28.11.2007 o 20:53, Dark Demon napisał:

I jeszcze jedno pytanie. Jakie są mniej więcej ceny w VOD TP za nowe filmy?

5-10 zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2007 o 22:25, balduran2 napisał:

> Czy po podłączeniu livebox''a TP muszę łączyć się przez aplikację dostępową TP czy mogę
zrobić
> to normalnie, tak jak teraz, przez kreatora połączenia Windows?
Trzeba zainstalować jakieś sterowniki z płytki od TP, ale jest tak zrobione że połączenia automatycznie
masz od razu przy uruchomieniu systemu.
> I jeszcze jedno pytanie. Jakie są mniej więcej ceny w VOD TP za nowe filmy?
5-10 zł?


Dzięki. Co do cen to tak się spodziewałem. Natomiast jeśli chodzi o połączenie, to czytałem gdzieś, że jeżeli jest przez Ethernet to nie trzeba ani sterów ani aplikacji dostępowej. No nic, pożyjemy, zobaczymy.

TP męczy nas od 3 dni, żebyśmy się zdecydowali na multipakiet tp. Cena jest identyczna, jak przy obecnej Neo 512, więc chyba się zgodzimy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2007 o 22:44, Dark Demon napisał:

> > Czy po podłączeniu livebox''a TP muszę łączyć się przez aplikację dostępową TP czy
mogę
> zrobić
> > to normalnie, tak jak teraz, przez kreatora połączenia Windows?
> Trzeba zainstalować jakieś sterowniki z płytki od TP, ale jest tak zrobione że połączenia
automatycznie
> masz od razu przy uruchomieniu systemu.

(ciach)
Dobrze czytałeś. Wpinasz kabel ethernet do czerwonego portu na LB i upewniasz się tylko czy DHCP na LB przydzieliło parametry (jeżeli nie to wpisujesz jako parametry np. coś takiego: IP: 192.168.1.10 maska: 255.255.255.0 brama: 192.168.1.1 i to samo co w bramie jako pierwszy DNS). Potem wchodzisz na stronę LB (192.168.1.1 login: admin, hasło: admin), klikasz na Dostęp do internetu i wpisujesz swoje parametry potem Zastosuj, Następny, Zapisz. I powinno działać. A jak chcesz 2 komp przez ethernet to na konfiguracji LB klikasz TV przez ADSL i następnie na Wyłącz. Potem podpinasz kabel do żółtego portu i masz 2 kompy na ethernecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka postów temu skarżyłem się na wyłączającego się Liveboxa. Zgłosiłem ten problem na linię techniczną i kazali mi wymienić to żywe pudełko. Ale jakoś od dwóch tygodni, pomimo posiadania dalej tego trefnego urządzenia, nic się nie resetuje. Może coś naprawili?
No i nareszcie mam przez cały dzień cały transfer do wykorzystania (512 a nie tak jak niedawno 40-50).
Jeśli chodzi o podpięcie Liveboxa to nie trzeba instalować sterów, jeśli chcesz go podłączyć kablem Ethernetowym. Nie polecam USB, bo mi się coś pieprzyło i co 30 minut zrywało całkowicie połączenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

potrzebuję odpowiedzi na parę pytań i to szybko!

otóż zadzwoniła do mnie babka z TP i zaproponowała mi modem livebox ( neo mam już trochę czasu ), nie zdążyłem dopytać ale zdaje się że na czas umowy ( czyli jeszcze ~600 dni ) mogę go mieć bez dodatkowych opłat ( nie jestem pewien w piątek babka ma zadzwonić i mam się zdecydować czy chcę czy nie, wtedy dopytam )

Moje pytanie brzmi : brać ten modem czy nie?

powiedziała mi jeszcze że przy tym modemie dostanę jakiś dodatkowy numer zaczynający się od 390 czy 399 ( nie pamiętam dokładnie ) i że gdyby ktoś dzwonił na ten numer to będzie naliczanie sekundowe.

Teraz jeśli o mnie chodzi. Mam w tej chwili neo 1MB, jeden komp w domu.
z neta korzystam standardowo, pobieranie plików, przeglądanie stronek i jakieś gry sieciowe różnego typu, choć tych nie jest za wiele.

Babka poinformowała mnie że w modemie jest jakaś bramka która nie dopuszcza wirusów.
w związku z tym mam pytanie. czy to aby nie działa jak firewall ?? chodzi mi o to aby nie ograniczało mi to dostępu w jakiś sposób... wiecie chyba jak to jest z firewall i grami MMO.

Kolejna sprawa jest taka że to będzie bezprzewodowo... czy to nie wpłynie jakoś na transfer i pingi w grach?
z tego co wiem to do modemu jest dołączone połączenie bezprzewodowe i przewodowe, także w razie czego można przejść na to drugie.

Bardzo bym prosił o jakieś odpowiedzi w tej sprawie bo muszę podjąć decyzje w piątek.
Szczególnie chciałbym aby mi ktoś wyjaśnił czy nie będzie jakichś ograniczeń przez tą bramkę i jak to jest z tym numerem.

Dobrze by było gdyby wypowiedział się też ktoś kto ma już taki modem.

Tak więc, brać czy nie?

z góry dziękuję! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz jeden komputer podłączony do sieci, to livebox jest ci całkowicie zbędny.
Nawet jeśli miałbyś ich kilka, i tak proponowałbym kupno rutera w sklepie komputerowym zamiast brania liveboxa.
Nr 399-xxx to tzw. telefonia internetowa. Jeśli byś na to reflektował, to lb mieć musisz. Szkoda że jako usługa jest to kompletnie nieprzydatne (brak możliwości łączenia się na 399-xxx z sieci komórkowych).
W skrócie - w Twojej sytuacji odradzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panolwie male pytanko. Czy jak dokupie jakis adapter WiFi do kompa pod usb (takie cos jak daja w liveboxie) to bedzie dzialal z liveboxem? oczywiscie chodzi mi o jakis z innej firmy i w ogole?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pewien problem... Czy wie ktos moze jak wyłaczyc diody Liveboxa??? Swiecic moga ale chodzi mi o to alby nie mrygały podczas pobierania danych... Słyszałem ze jest to w poradniku (dostaje sie go z liveboxem) ale chwilowo mam problem z jego odnalezieniem... Jezeli jest ktos w stanie mi pomóc to z góry dziekuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co ktos zalozyl temat do takiego syfu jakim jest livebox. Kazdy kto ma choc oleju w glowie kupil sobie pewnie juz router z wifi a nie tak jak wy meczy sie tym shitem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po kolei.
BaRt3k. Tak, będzie działał. Będziesz tylko musiał skonfigurować połączenie. W razie problemów, pisz. I pamiętaj, że okno Wybierz sieć bezprzewodową prawdę ci powie:).

ppajak27 Wyłączyć możesz to tandetne podświetlenie logo tepsy. Na spodzie LB masz taki samotny przycisk, który za to odpowiada. A migająca dioda transferu danych niestety zostanie, taka jej natura.

MLODY2K6 A pod tą opinią podpiszę się obiema ręcami i nogami. LB wiesza się równie chętnie i często co młodzi japończycy, zasięg ma tragiczny, propaguje sygnał w jednym kierunku (w górę) żeby sąsiad miał łatwiej. Aktualizacje firmware''u potrafią skopać sprzęt (bo nie wspomnę o tym, że wycinają wiele opcji np. obsługę bluetooth). Menu LB projektował chyba ktoś po przedawkowaniu ogólnie zakazanych środków z upośledzeniem estetycznym. Domyślny typ zabezpieczenia WIFI (WEP) jest skuteczny jak walka z korupcją w naszym kraju, ale zawsze można napisać, że sieć jest zabezpeczona. A jakby tego było mało to do tego "cuda" mają dostęp ludzie, którym obsługa cepa sprawaiałaby problemy. Bo to, z czym czasami dzwonią to nawet o pomstę do nieba nie woła tylko o solidny grom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2008 o 06:43, ferbi napisał:

Jak jest z tym zasięgiem liveboxa? Zainstalowałem w domu i 2 pietra wyzej sygnal jest juz bardzo
słaby:(



no zasieg jest do kitu. Teraz to powinies sobie dokupic do kompa sieciowke wifi na usb ale z dokrecana antenka. EDIMAX ma takie wlasnie sieciowki. pozniej napisze ci dokladna nazwe modelu. Ja kiedy kupile router z wifi i do tego zewyklego edimaxa na USB to sygnal mialem bardzo kiepski na gorze u siebie w pokoju. ale jak zmienilem to na tego edimaxa wlasnie z antenka dokrecana to rewelacja. pelne 6mbit 780kb transer mam w pokoju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemka, mam pewien problem mam strasznie duży ping w cod4 dzwoniłem tam donich kazali mi przekierować porty podali na jakie zadzwonilem do neostrady jak to zrobic poweidzieli tylko że w konfiguracji liveboxa i servery lan.A więc weszłem tam rpobowałem coś tam porobic ale nie wyszło jak by któs mugł pomuc ?? Te porty to takie maja być (TCP/UDP we/wy 28960, UDP Port 27666,zakres portow UDP 24300-24399)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mimo tego, że osobiście zakładałem ten wątek dawno temu - dopiero teraz mam tego całego Liveboxa (gdyż wtedy wpadł mi wtedy w łapy router i już mi ten od TP nie był potrzebny) - a mianowicie wczoraj go odebrałem i zainstalowałem. Więc postanowiłem co-nieco, o nim napisać...

Może na początek o samej budowie urządzanie:
Ogólnie wygląd ma dość ciekawy, aczkolwiek moim zdaniem trochę za duży - gdyż jeśli spojrzeć do środka przez wzmacnianie aluminiowe kratki, zauważa się sporo wolnego miejsca w środku. Z zewnątrz wygląda dość delikatnie, ale jak już wspomniałem wewnątrz znajdują się aluminiowe wzmacniacze całej "konstrukcji". Wszystkie pory umiejscowione są dość wygodnie - pod spodem, do podłączenia kabla telefonicznego, telefonu VoiP oraz zasilania - czyli, te przewody których nie ma potrzeby co jakiś czas odłączać i podłączać.Znajdują się tam również przyciski do resetowania wszystkich ustawień oraz do rejestrowania bezprzewodowych urządzeń. Z boku natomiast są porty do podłączenia komputera poprzez USB, 2 porty kabli Ethernet (wtyczka RJ-45 bodajże) oraz port USB do podłączenia zewnętrznego urządzenia (kamery internetowej?). W górnej części Liveboxa - na wierzchu znajdują się zielone diody, sygnalizujące np. połączenie Wi-Fi, podłączenie tel. VoiP, połączenia sieci Ethernet, połączenia z siecią internet oraz dioda sygnalizująca wykonywanie auto diagnostyki urządzenia. Jeśli już jestem przy diodach, to zauważyłem że obudowa (plastik) jest za cienka - gdyż diody prześwitują w znacznej części urządzania. Na przednim panelu znajduje się pulsujący, świetlisty znak TP - przez 30 minut jest dość fascynujący, ale potem zaczyna denerwować - ale na szczęście można go wyłączyć przyciskiem, który znajduje się pod "boxem".

Instalacja i użytkowanie:
Samo podłączenia kabli jest dziecinnie proste, tak samo zainstalowanie sterowników na komputerze/ach - instalacja przebiega szybko i bezproblemowo - nawet nie czytając instrukcji, da rade zainstalować sterowniki.
Po instalacji od razu można korzystać z internetu - bez żadnego łączenia się poprzez program - system automatycznie łączy się z siecią przy włączaniu komputera (nawet nie ma tych monitorków na pasku).
Dostęp do panelu sterownia (w języku polskim) urządzenia można uzyskać poprzez wpisanie numeru IP urządzenia w dowolną przeglądarkę internetową.
Od razu zacząłem testować połączenie poprzez wchodzenia na najbardziej zamulone (najdłużej włączające się strony) oraz przeróżnymi speed-testami - testy przebiegły pomyślnie, czyli połączenia jest takie jak ma być.
Przetestowałem również, różne programy i metody ściągania (oraz wysyłania) plików z internetu (do internetu).
Sprawdziłem uTorrenta oraz eMula - na początku było dość marnie, ale po przyporządkowaniu portów w panelu wszystko śmiga jak należy - dodam jeszcze, że bardzo łatwo i szybko przyporządkowuje się porty (jakby ktoś nie mógł sobie poradzić to wystarczy wpisać w Google frazę "przyporządkowywanie portów w Livebox" i bez problemu znajdzie instrukcję jak to się robi).
Sprawdziłem również, ściąganie/wysyłanie plików z/na RapidShare''a - wszystko OK, z idealną szybkością.

Warto wspomnieć, że aktualnie mam podłączone 2 komputery - swój poprzez USB oraz brata poprzez kabel Ethernet. Na obu komputerach internet działa bez zarzutów.

Nie testowałem jeszcze połączenia Wi-Fi, ale na dniach postaram się to zrobić. Nie grałem również jeszcze w żadną grę przez internet. Więc jak zrobię te dwie wyżej wymienione rzeczy, to pewnie coś tu jeszcze napisze.

Mam nadzieję, że pomogłem w podjęciu decyzji "Brać czy nie brać, Livebox''a" ;)
Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś pytanie, to niech piszę a ja postaram się to sprawdzić i odpowiedzieć.
Poniżej dodaję kilka zdjęć.

20080124171937

20080124172123

20080124172221

20080124172306

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2008 o 17:23, balduran2 napisał:

Nie testowałem jeszcze połączenia Wi-Fi, ale na dniach postaram się to zrobić. Nie grałem również
jeszcze w żadną grę przez internet. Więc jak zrobię te dwie wyżej wymienione rzeczy, to pewnie
coś tu jeszcze napisze.


pewnie już testowałeś którąś z tych wymienionych spraw, ja Ci od razu mogę powiedzieć, że działają bez problemu. znaczy się, jak przy normalnym korzystaniu z internetu [przeglądanie stron, ściąganie/wysyłanie plików] jak i przy graniu nie występują żadne błędy, prędkość połączenia zawsze jest taka jak gwarantowana.
przy okazji połączenie dzięki Wi-Fi modemu z komputerem jest efektywniejsze wg mnie niż przez kabel USB, niestety, zawsze jeden komp musi być na kablu [i u mnie akurat jest to mój :/].

dodam jeszcze tylko, że lifeboxa mam już niemal dwa lata [tak jak i umowę z neo], ale działa to ustrojstwo dopiero od wakacji u mnie. wcześniej bez problemu działał bezprzewodowo, jednak po kablu na moim komputerze nie dało się połączyć z internetem na dłużej niż kilkanaście minut. po wakacjach jednak ni stąd, ni zowąd problem zniknął i mogę w pełni korzystać z tego modemu i powiem, że oprócz tamtych nieprzyjemnych perypetii jestem zadowolony ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od paru lat stało u nas takie przekleństwo zwane modemem neostrady, i w sumie poza uroczą obsługą techniczną, do niczego nie można się było przyczepić. Jednakże kabel od w/w urządzenia w równie uroczy sposób leżał wzdłuż całego salonu, co niekoniecznie musiało się wszystkim podobać i na domiar złego często można było niechcący o niego zahaczyć. W związku z tym, aby pozbyć się tego ustrojstwa, jakiś czas temu znajomy pracujący w TP polecił nam Liveboxa. Instalacja jak to u TP za rączkę i bez najmniejszych problemów, ale... internet zaczął się niesamowicie ślimaczyć. Sytuacja ta uległa jeszcze pogorszeniu, po instalacji dodawanego do zestawu ArcaVira. W tej chwili poważnie zastanawiam się nad formatem twardziela, co umożliwi mi korzystanie przez kolejne 2 miesiące z dodawanego do laptopów HP Nortona (Laptop taty, ale to ja, gdy wracam ze studiów, mam być tym czarodziejem, co wszystko naprawi :). Jednak w dalszym ciągu nie mam gwarancji, że net przyspieszy. Czy ktoś z Was również spotkał się z podobnym problemem? Dwa. Jeżeli laptop ma wbudowane Wi-Fi, to czy konieczne jest korzystanie z tego spasionego odbiornika Liveboxa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2008 o 21:01, conradzik napisał:

Jeżeli laptop ma wbudowane Wi-Fi, to czy konieczne jest korzystanie z tego spasionego odbiornika
Liveboxa
?

Oczywiście że nie, wystarczy tylko w konfiguracji karty WiFi wyszukać dostępne sieci bezprzewodowe i na żądanie wpisać WEP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować