Zaloguj się, aby obserwować  
balduran2

LIvebox TP - bezprzewodowa neo+ - Temat ogólny.

148 postów w tym temacie

Dnia 27.01.2008 o 19:43, pizmak666 napisał:

pewnie już testowałeś którąś z tych wymienionych spraw, ja Ci od razu mogę powiedzieć, że działają
bez problemu

Faktycznie zacząłem testować, a na dniach miałem coś napisać...
Jak na razie wszystko działa jak należy.
Sieć Wi-Fi ma dobry odbiór, nawet na kilkanaście metrów, tzn. parter - 1 piętro.

Dnia 27.01.2008 o 19:43, pizmak666 napisał:

zawsze jeden komp musi być na kablu [i u mnie akurat jest to mój :/].

Mi to nie przeszkadza - i tak stoi u mnie na biurku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pizmak666 zawsze jeden komp musi być na kablu
Skomentuję to kabaretowo: byzydura. Wcale nie musi. Wszystkie sposoby połączenia z LB są od siebie niezależne więc np możesz mieć kompa podłączonego tylko przez wifi a ethernet może być nieużywany. Nie ma wymogu podłączania LB przez ethernet aby działay inne metody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2008 o 13:13, B0c14N napisał:

Skomentuję to kabaretowo: byzydura...


nie do końca się zrozumieliśmy ; )
w moim przypadku, musi, nieco skrót myślowy. póki nie miałem problemów z Wi-Fi [zresztą na płycie głównej mam, teraz zepsułem :/] miałem właśnie w ten sposób podłączony modem. teraz, muszę mieć po kablu.
zresztą, tak czy siak i tak modem stałby u mnie na biurku, a skoro nie widać różnicy... ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To chyba temat, którego szukam ;]

Mam bardzo dziwny problem z Liveboxem. Otóż, kiedy włączam większość z gier, jakie posiadam, internet po prostu znika. Zero sygnału. I wraca tuż po tym, jak wyjdę z gry. Jest to trochę denerwujące, bo wyklucza grę w sieci... Liczyłbym na szybką pomoc, bo sam się na tym raczej nie znam ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2008 o 17:11, Laska-z-Polski napisał:

Mam bardzo dziwny problem z Liveboxem. Otóż, kiedy włączam większość z gier, jakie posiadam,
internet po prostu znika. Zero sygnału.

Znaczy masz połączenie Wi-Fi?

Dnia 09.04.2008 o 17:11, Laska-z-Polski napisał:

I wraca tuż po tym, jak wyjdę z gry.

Może masz za bardzo obciążony komputer?

Dnia 09.04.2008 o 17:11, Laska-z-Polski napisał:

Jest to trochę denerwujące, bo wyklucza grę w sieci... Liczyłbym na szybką pomoc, bo sam się
na tym raczej nie znam ;P

A nie możesz zmienić na połączenie kablowe - ethernet albo USB? To powinno rozwiązać problem - bo ja przy połączeniu ethernetowym jak i USB nie mam żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2008 o 17:30, balduran2 napisał:

Znaczy masz połączenie Wi-Fi?

Ano.

Dnia 09.04.2008 o 17:30, balduran2 napisał:

Może masz za bardzo obciążony komputer?

Wyłączałem już raz wszystkie programy,jakie mi sie nawinęły pod rękę, było tak samo.

Dnia 09.04.2008 o 17:30, balduran2 napisał:

A nie możesz zmienić na połączenie kablowe - ethernet albo USB? To powinno rozwiązać
problem - bo ja przy połączeniu ethernetowym jak i USB nie mam żadnych problemów.

Niestety odpada. Za daleko mam do modemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2008 o 18:03, Laska-z-Polski napisał:

> problem - bo ja przy połączeniu ethernetowym jak i USB nie mam żadnych problemów.
Niestety odpada. Za daleko mam do modemu...

Ile to jest "za daleko"?
Chyba nie więcej aniżeli 20-30 metrów, bo to Wi-Fi z Liveboxa nie ma chyba takiego zasięgu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2008 o 18:26, Laska-z-Polski napisał:

Musiałbym prowadzić kabel przez sam środek dwóch pomieszczeń, co byłoby raczej niewygodne

A pod ścianami to nie łaska?
Chyba lepiej "zainwestować" w kabel ethernet (od 50 groszy za metr), aniżeli mieć takie problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem liveboxa miał przyjść wczoraj ale jeszcze paczka nie przyszła a była umówiona godzina... Czy tak robi tp że spóźniają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2008 o 21:22, arti95 napisał:

Zamówiłem liveboxa miał przyjść wczoraj ale jeszcze paczka nie przyszła a była umówiona
godzina... Czy tak robi tp że spóźniają?

W tym wypadku to raczej wina firmy kurierskiej z którą TP ma podpisaną umową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2008 o 21:40, balduran2 napisał:

> Zamówiłem liveboxa miał przyjść wczoraj ale jeszcze paczka nie przyszła a była umówiona

> godzina... Czy tak robi tp że spóźniają?
W tym wypadku to raczej wina firmy kurierskiej z którą TP ma podpisaną umową.



Aha... Mam zamiar w poniedziałek zadzwonić (jeśli paczka nie przyjdzie) żeby pogadali z tą firmą bo ja chce wkońcu neta do PSP...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 08:10, arti95 napisał:

> > Zamówiłem liveboxa miał przyjść wczoraj ale jeszcze paczka nie przyszła a była
umówiona
>
> > godzina... Czy tak robi tp że spóźniają?
> W tym wypadku to raczej wina firmy kurierskiej z którą TP ma podpisaną umową.


Aha... Mam zamiar w poniedziałek zadzwonić (jeśli paczka nie przyjdzie) żeby pogadali
z tą firmą bo ja chce wkońcu neta do PSP...


TP zawsze się spóźnia, ale nie martw się zabawa się zacznie z instalacją tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 09:57, shadowjak napisał:

TP zawsze się spóźnia,

Nie ma coś takiego jak "zawsze"...
I jak już wspominałem wcześniej - w tym wypadku, to pewnie wina firmy kurierskiej.
Bo ja osobiści korzystam z usług TP od jakichś 12 lat, natomiast internet mam od nich od jakichś 6 lat i nigdy narzekałem - żadnych spóźnień, żadnych poważniejszych, większych awarii.

Dnia 09.08.2008 o 09:57, shadowjak napisał:

ale nie martw się zabawa się zacznie z instalacją tego

Z tym też się nie zgodzę, gdyż w ciągu niecałych 30 minut od otworzenia paczki z Liveboxem miałem podłączony internet na 2 komputerach - bez żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmieniałem komputer a co za tym idzie musiałem na nowo podłączyć neta. Wykonałem wszystkie czynności baaardzo uważnie tak jak poprzednim razem i wszystko się zgadzało do chwili próby połączenia ... . Opiszę to jednym słowem BEZNADZIEJA nic się nie dało zrobić no a skoro nie mogłem się dodzwonić do "błękitnej linii" to musiałem pojechać i wezwać techników tylko tyle, że się na nich naczekałem, że aż żal pytać ile bo spóźnili się "nieco".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2008 o 11:09, arti95 napisał:

Jak ustawić sygnał żeby PSP mi czytało sieć? Pomożcie szybciutko bo sopiero zainstalowałem
i jestem podeksytowany

Na początku musisz mieć włączone Wi-Fi w Livebox''ie - w szeregu diod sygnalizujących Wi-Fi jest pierwsza od lewej patrząc od strony ścianki z logiem TP - jeśli się świecie to ok, a jeśli nie to wchodzisz do panelu sterowania urządzenia: http://192.168.1.1/ - login i hasło: admin
Wchodzisz w zakładkę Sieć bezprzewodowa i klikasz w przycisk Włącz. Możesz też sobie dać zabezpieczenia na brak, żeby przy łączeniu nie pytało się o klucz WEP (znajduje się na opakowaniu Livebox''a).
Jak już będziesz chciał się połączyć - wyszukujesz sieć w PSP i tuż przed połączeniem musisz wcisnąć przycisk REG na spodzie Livebox''a.

A tak poza tym, to polecam przeczytać instrukcję do Livebox''a, a także Google...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować