Zaloguj się, aby obserwować  
balduran2

LIvebox TP - bezprzewodowa neo+ - Temat ogólny.

148 postów w tym temacie

Nie wiem, czy to dobry temat, by jacyś znawcy się znaleźli ale spróbuję ;)

Mam taki problemik, otóż zamierzam sobie stworzyć własny prywatny serwer pocztowy od podstaw. Działam na Raspberry Pi. Łączę się z internetem przez Livebox 2.0

Problem jest taki, że za nic w świecie nie udaje mi się połączyć z internetu do mojego serwera przez SSH (to robię, jako test, by Livebox cokolwiek przepuszczał). Zapora moim jest skonfigurowana, by SSH (port 22) przepuszczał wpis w NATcie jest, by przekierowywał próbę wejścia przez port 22 do mojego Raspberry, lecz niestety to nie działa, nie chce się połączyć.

Jak robię ssh przez IP lokalne 192.168.1.* to działa bez zarzutu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2015 o 22:46, Piotrbov napisał:

Mam taki problemik, otóż zamierzam sobie stworzyć własny prywatny serwer pocztowy od
podstaw. Działam na Raspberry Pi. Łączę się z internetem przez Livebox 2.0


Nie wyślesz bezpośrednio z Neostrady poczty bo o ile mi wiadomo Orange poucinała te porty wychodzące (a przynajmniej w życiu nie udało mi się z tego wysłać maila który gdzieś doszedł gdy przy identycznej konfiguracji na najtańszym VPS-ie szło bez problemu).

Dnia 20.03.2015 o 22:46, Piotrbov napisał:

Problem jest taki, że za nic w świecie nie udaje mi się połączyć z internetu do mojego
serwera przez SSH (to robię, jako test, by Livebox cokolwiek przepuszczał). Zapora moim
jest skonfigurowana, by SSH (port 22) przepuszczał wpis w NATcie jest, by przekierowywał
próbę wejścia przez port 22 do mojego Raspberry, lecz niestety to nie działa, nie chce
się połączyć.


A sam SSH w ogóle nasłuchuje na wszystkich adresach IP a nie tylko lokalnym?
Czyli w /etc/ssh/sshd_config masz:
Port 22
ListenAddress 0.0.0.0

Możesz też w ustawieniach routera wsadzić tymczasowo swojego Raspberry Pi jako DMZ - wtedy powinien być dostępny z poziomu internetu (choć na dłuższą metę nie polecam, niezbyt to bezpieczne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2015 o 01:22, ziptofaf napisał:

A sam SSH w ogóle nasłuchuje na wszystkich adresach IP a nie tylko lokalnym?
Czyli w /etc/ssh/sshd_config masz:
Port 22
ListenAddress 0.0.0.0


Tak jest ustawione jako default options, nic nie zmieniałem.

Dnia 21.03.2015 o 01:22, ziptofaf napisał:

Możesz też w ustawieniach routera wsadzić tymczasowo swojego Raspberry Pi jako DMZ -
wtedy powinien być dostępny z poziomu internetu (choć na dłuższą metę nie polecam, niezbyt
to bezpieczne).


Też nie działa ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Próbujesz się łączyć podając adres IP zewnętrzny będąc już w sieci lokalnej? Tak to nigdy nie zadziała. Musisz spróbować się połączyć całkowicie z zewnątrz. Jeżeli masz smartfona to zainstaluj sobie na nim jakiegoś klienta SSH, odłącz się od WiFi i przez łącze komórkowe sprawdź, czy zadziała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2015 o 11:06, Narmo napisał:

Próbujesz się łączyć podając adres IP zewnętrzny będąc już w sieci lokalnej? Tak to nigdy
nie zadziała. Musisz spróbować się połączyć całkowicie z zewnątrz. Jeżeli masz smartfona
to zainstaluj sobie na nim jakiegoś klienta SSH, odłącz się od WiFi i przez łącze komórkowe
sprawdź, czy zadziała.


Nadal nic...

Błąd, który pojawia się przy połączeniu SSH to: "No route to host". Może to coś pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj przekierować inny port zewnętrzny na port 22 banana.
W opcjach routera jako port źródłowy wpisz na przykład 22222, jako port docelowy 22, a jako docelowy adres IP adres banana. Nazwa dowolna, adres źródłowy pusty, protokół TCP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2015 o 01:22, ziptofaf napisał:

Nie wyślesz bezpośrednio z Neostrady poczty bo o ile mi wiadomo Orange poucinała te porty
wychodzące (a przynajmniej w życiu nie udało mi się z tego wysłać maila który gdzieś
doszedł gdy przy identycznej konfiguracji na najtańszym VPS-ie szło bez problemu).


Jest możliwość opcji odblokowania tej blokady na dane TCP wychodzące z portu 25 ;)


I tak ogólnie, rasp potrzebował czasu. Serwer działa bez problemu ;)

No cóż tylko problemem jest, że niektóre spamlisty (np. spamhaus) automatycznie blokuje zmienne ip. Ale tych spamlist jest zaledwie kilka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować