Zaloguj się, aby obserwować  
Yasiu89

Settlers III - porady

95 postów w tym temacie

Na początku napiszę jak się robi żeby gra działała na Windows XP.

Prawdę powiedziawszy to nie pamiętam;))
Ale spróbuje.

--Instalujemy grę.
--Instalujemy dodatki(niekoniecznie)
--Instalujemy patch który robi z starych wersji wersję 1.60: http://www.settlers3.com/gindex.htm i klikamy na:Update from version 1.38 and earlier to version 1.60 lub Update from version 1.50 and later to version 1.60.
--Instalujemy patch XP (był na stronie www.cdprojekt.info a teraz nie wiem gdzie jest).
--I gra powinna działać.

Jeśli coś źle napisałem poprawcie mnie (nie pamiętam juz tego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 18:35, Yasiu89 napisał:

blachej rzeczy jak odpalenie gierki na XP ?

Nie takiej błachej rzeczy. Wiele osób ma z tym problemy.


Ale jakoś teraz nikt cię o to nie pyta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2005 o 16:25, JJ napisał:

Niepotrzebnie piszecie takie rzeczy. Jeśli ktoś czegoś nie będzie wiedzial to o to spyta i poprosi o odpowiedź.

Ale będzie już gotowy temat:) Zresztą ja będę miał może jakieś problemy bo gram właśnie w ta gre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2005 o 16:25, JJ napisał:

Niepotrzebnie piszecie takie rzeczy. Jeśli ktoś czegoś nie będzie wiedzial to o to spyta i poprosi o odpowiedź.

Ale będzie już gotowy temat:) Zresztą ja będę miał może jakieś problemy bo gram właśnie w ta gre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czesc mam Złotą Edycję i problemy z uruchomieniem gry.Przy pierwszym odpaleniu gra się włącza ale przy następnych wyskakuje dziwny błąd typu: CTimeout Timeout elapsed at:Win32::CWin32Waitable::WaitFor,file E:\Siedler3\Win32\synchronize.ccp,line 110 Wiecie o co może chodzić?Mam zainstalowanego patcha 1.60 pod Xp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hej! nie mogę przejść jednej z misji w SIII złota edycja - chodzi mi o misję 3 z nowych misji (rzymianie) - aby wygrać, oprócz pokonania przeciwnika, sojusznik gracza musi uzbierać tyle żelaza by moc wystawić 100 żołnierzy.dostarczam sojusznikowi i żelazo i rude zelaza (jest ich napewno ponad 100) a nie moge wygrać misji
prosze o porade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2005 o 19:53, viola00 napisał:

sojusznik gracza musi uzbierać tyle żelaza by moc wystawić 100 żołnierzy.dostarczam sojusznikowi i żelazo i rude zelaza (jest ich napewno ponad 100)

Na jednego żołnierza potrzeba nie tylko żelaza ale i węgla (żelazo+węgiel=sztabka żelaza; sztabka żelaza+węgiel=broń). Może sojusznik nie ma węgla lub ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2005 o 20:00, Yasiu89 napisał:

> sojusznik gracza musi uzbierać tyle żelaza by moc wystawić 100 żołnierzy.dostarczam sojusznikowi i żelazo i rude zelaza
(jest ich napewno ponad 100)
Na jednego żołnierza potrzeba nie tylko żelaza ale i węgla (żelazo+węgiel=sztabka żelaza; sztabka
żelaza+węgiel=broń). Może sojusznik nie ma węgla lub ludzi.



tak, wiem, ale węgla też dostarczam i nic
jesli chodzi o ludzi to rzeczywiście - sojusznik ich nie ma, ale nawet nie buduje rezydencji, mimo że ma wszystkie surowce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2005 o 00:01, viola00 napisał:

Manna - co to w zasadzie jest w SIII i dzięki czemu się to zdobywa???


Za jej pomocą twoi kampłani mogą rzucać zaklęcia np. przejmujesz kontrolę nad wrogimi jednostkami, tworzysz las itp. Manę zdobywasz dzięki składaniu ofiar w małej świątyni. Kapłanów tworzysz natomiast w świątyni dużej. Dawno już w SIII nie grałem, ale chyba dzięki manie ulepsza się jednostki (piechórów, oszczepników i łuczników).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja mam taki problem ze nie wiem jak w settlersach III użyć złota na żołnieżach nigdzie nie mogłem znaleźć takiej opcji może jakaś podpowiedź ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2005 o 22:29, Deto napisał:

a ja mam taki problem ze nie wiem jak w settlersach III użyć złota na żołnieżach nigdzie nie mogłem znaleźć takiej opcji

Złota się nie używa tylko żołnierze sami to złoto spożytkują ;-) Jeśli masz ustawione na ręczne to musisz w opcjach o żołnierzach kliknąć np. na włócznie i wtedy się będą szkolić włócznicy.

P.S. Żołnierze sie pisze tak: ŻołnieRZe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam następujący problem z S3 (nie wiem, czy to normalne, ale jakoś tak mi z tym nieprzyjemnie się gra):
Kiedy przesuwam kursor (po prostu - bez wciskania czegokolwiek) gra się zatrzymuje (na czas ruchu kursora), muzyki nie ma w ogóle (ale, co do tego, to słyszałem, że to już normalka). Mam WinXP SP2 i dość współczesny sprzęt (czyli S3 nikt pod niego raczej nie pisał), a wersja gry to Złota Edycja, bez instalowania na nią jakichkolwiek patchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja dorzucę jeszcze problem jaki mam w SIII złota edycja bez patchy (na razie!) w misji treningowej...zacząłem kampanie ale okazało sie że to wszystko jest trochę bardziej skomplikowane niż w SII więc postanowiłem sie zapoznać z treningiem krok po kroku zamiast treacić czas na samodzielne dochodzenie do różnych spraw (mimo wszystko w instrukcji nie ma wielu rzeczy wyjaśnionych)...doszedłem do momentu kiedy trzeba wysłać geologów żeby znaleźli rudy ...
wysłałem, znaleźli....zbudowałem kopalnie i...nic! pomoc się urwała...pomyślałem tak to jest jak wyszedłem przed szereg i zbudowałem kopalnię bez polecenia...no to zacząłem od początku...wysłałem geologów - znaleźli rudę i....znowu nic!!!:-/ czy ktoś wie w czym tkwi problem? chciałbym przejść chocioaz trening - szczególnie zależy mi na budowaniu portów im takich tam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować